Jump to content

Συγχρονισμός μέσω Wi-Fi


gkp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 282
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

1) Γίνεται μια χαρά!!

2)Το σβήσω δεν το σβήσω το ίδιο!!

Πριν το update δεν το είχα σβήσει κ ηταν ΟΚ!!

Link to comment
Share on other sites

Ολα καλά με το συγχρονισμό μέσω wifi, αλλά έχει καταφέρει κανείς να κάνει συγχρονισμό μέσω bluetooth?

 

Σε ένα i-mate jam που διαθέτω, όσο κι αν παιδεύτηκα, όσο κι αν αναφέρεται οτι γίνεται, δεν κατάφερα να το κάνω να δουλέψει με τίποτα!

 

Τα κατάφερε κανείς;

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος DjBac (28 Δεκ. 2004 , 16:14)

 

σου κλείνει η σύνδεση BT serial?

 

 

Τι εννοείς μου κλείνει;

Δεν ανοίγει καν.

 

Πάει να κάνει συγχρονισμό και βγάζει μήνυμα ότι κάποια serial port χρησιμοποιείται ήδη..

 

Εσυ έχει καταφέρει να κάνεις συγχρονισμό με το μπλε δόντι;

Link to comment
Share on other sites

Έχω πρόβλημα με τους drivers στο PC..

Κάνε σύνδεσει σειρακά με το μπλε δόντι με το PPC, μετά δήλωσε το νούμερο της θύρας στο activesync και δοκίμασα ξανά!!

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 4.01; Windows CE; PPC; 240x320))

 

Po re file, ti mou 8imises tora... ores paidematos... To agapimeno hp ipaq 1940 mou, exei bt, kai i8ela kai ego na kano sync asyrmata. Den kataferna tpt, ospou evala to kainourgio active sync, dokimasa na kano sync, kai douleve KANONIKOTATA. :) mes Tin treli xara ego, tin epomeni mera ta idia. Ksanaevala pali to activesync, kai douleve pali. afto egine gia 3-4 meres, ospou katalava pos to bt den einai katalilo gia sync, afou metaferei ta dedomena poli arga...

:pig:
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν. Έχουμε και λέμε. Εγώ έχω στήσει ένα lan στο σπίτι μου, μέσω ενός router, και έτσι μοιράζω αρχεία, ίντερνετ και μπορώ να παίξω και games. Το PDA μου μπορεί να συνδεθεί στον υπολογιστή και να πάρει πραγματάκια, το desktop όμως όχι. Δοκίμασα να συνδέσω τον υπολογιστή στο \\Voldemort_PDA (γιατί έτσι το έχω ονομάσει :p ) αλλά δεν γίνεται τπτ... Το ActiveSync δεν μου κάνει, γιατί όπως τώρα που ήθελα να μεταφέρω 10 mb, θα κάνει 10 ώρες... Το ActiveSync, όσο αναφορά στην μεταφορά δεδομένων, ακολουθεί το σύστημα σπεύδαι βραδέως! :p
:pig:
Link to comment
Share on other sites

Στο Ρ900 είχα κάποιον file explorer που συνδεόταν στο κινητό... Μήπως υπάρχει κάτι τέτοιο και για Pocket PC?
Link to comment
Share on other sites

Βασικά το ποστ μου ήταν προς απάντησή σου!!!:)

Ίσως να μην το έθεσα σωστά!!! Υπάρχει κάποιος file explorer που από το κινητό να συνδέεσε στο PPC μέσω wifi?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Πρόσφατα έβαλα το PC πίσω από ρούτερ και δε γίνεται πια sync μέσω wifi!!

Ξέρει κανείς γιατί? Με AP γινόταν μια χαρα!!!

Link to comment
Share on other sites

Κανείς δεν το έχει δοκιμάσει με router??

Emena mou douleuei roloi o sigxronismos kai malista piso apo dio router...

To proto einai ena router tis alcatel to opoio sindeetai en sinexeia me ena Wireless router tis Netgear...

 

Ola paizoun teleia kai to provlima sou einai stis rithmiseis...

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Ρε παιδιά μην το ψάχνετε είναι λότο ο συγχρονισμός ppc μέσω wifi. Εμένα πριν το sp2 έκανα τα πάντα και sync και internet όχι μέσω activesync αλλά απ' ευθείας από ICS, απλά έπρεπε 1 φορά να κλείσω και να ανοίξω το wifi στο ppc. Έχω wifi σε usb dongle στο pc. Tώρα με το sp2 είναι μπελάς, αλλά χτες σε φίλο με sp2 επίσης, μπήκα καρφί internet από το AP-router που έχει. Πολλές δοκιμές θέλει μέχρι να βρεις το "κόλπο"
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
Πρόσφατα έβαλα το PC πίσω από ρούτερ και δε γίνεται πια sync μέσω wifi!!

Ξέρει κανείς γιατί? Με AP γινόταν μια χαρα!!!

Δηλαδή πριν ήταν Pc και PPC στο ίδιο wifi ΑΡ και όλα δουλεύανε- και τώρα παρεμβλήθη router μεταξύ ΑΡ και Pc και χάλασε?

 

Αν αυτό εννοείς, μπορεί κάλλιστα να συμβαίνει λόγω διαφορετικού subnet στο AP και στο router. (δηλ 192.168.1.x και 10.0.0.x) Μερικά ρούτερ έχουν default κανόνες ασφαλείας/firewall/ρυθμίσεις που περιορίζουν την "full κίνηση" μέσα στο ίδιο subnet. Ισως το να έβαζες το Pc σε κάποια DMZ (de-militarized zone) του ρούτερ/AP να το έλυνε.. /δεν το έχω δοκιμάσει με ππσι, αλλά με λάπτοπ συνέβαινε στο σπίτι μου αυτό ακριβώς.

 

Εγώ χρησιμοποιώ ΒΤ USB dongle και Activesync 3.8. Όλα δουλεύουν κανονικά (MSN messenger, skype, pocket IE, syncing, mail κλπ).

Βέβαια πάει αρκετά αργά η μεταφορά αρχείων - πολύ καλύτερα να έχει κανείς card reader...

Επίσης δεν έχω καταφέρει το PPC να βλέπει "σαν σε network" το Pc, μέσα από το Resco File Explorer, φαντάζομαι αυτό είναι θέμα περιορισμών activesync...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...

re paidia egw ekana ολες τις ρυθμισεις αλλα συγχρονισμο δεν καταφερα ουτε μια φορα να κανω αλλα και οταν παω να φορτωσω μια σελιδα απο το qtek 2020i περνω το εξης μηνυμα

unable to connect. You have no modem entries created and no network card presend

 

τι συμβαινει>

?

ειμαι σε απογνωση, θα το σπασω το ηλιθιο το κινητο, 6 μερεσ με παιδευει...

Link to comment
Share on other sites

re paidia egw ekana ολες τις ρυθμισεις αλλα συγχρονισμο δεν καταφερα ουτε μια φορα να κανω αλλα και οταν παω να φορτωσω μια σελιδα απο το qtek 2020i περνω το εξης μηνυμα

unable to connect. You have no modem entries created and no network card presend

 

τι συμβαινει>

?

ειμαι σε απογνωση, θα το σπασω το ηλιθιο το κινητο, 6 μερεσ με παιδευει...

 

kai egw akribos to idio problima ! den mporo me tipota na sindesw to ppc me to desktop mesw wi-fi ! paidia help !!!... any info's???

Link to comment
Share on other sites

τι γινεται δεν μπορω να καταλαβω, ενω εχω κανει συνδεση (me ping πεφτουν πακετα και στο pc kai sto ppc) δεν γινεται με τιποτα συνχρονισμος και σερφινγ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...