Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙ)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γιατι σημερα δεν μου συνδεεται με το wi-fi????? εκανα κα hard reset και ξαναπερασα με το odin την romjpy 2.2.1????????????????????????????????????????????????????????:mad::mad::mad::mad::mad::mad:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γιατι σημερα δεν μου συνδεεται με το wi-fi????? εκανα κα hard reset και ξαναπερασα με το odin την romjpy 2.2.1????????????????????????????????????????????????????????:mad::mad::mad::mad::mad::mad:

 

Tί λέει και δε συνδέεται;

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Γιατι σημερα δεν μου συνδεεται με το wi-fi????? εκανα κα hard reset και ξαναπερασα με το odin την romjpy 2.2.1????????????????????????????????????????????????????????:mad::mad::mad::mad::mad::mad:

 

Ρε συ μηπως γινεται καμια μαιμουδια και βαζεις λαθος password και τσαμπα παιδευεσαι? Αφου την ξαναπερασες μου φαινεται πολυ δυσκολο να μην συνδεεται. Αλλα δικτυα βρισκει? Δοκιμασε και σε κανενα αλλο.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Tί λέει και δε συνδέεται;

 

Ληψη διευθυνσης IP απο ........ και τιποτα προσμαθη αλλα τιποτα.τι επαθε σημερα??????????

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε συ μηπως γινεται καμια μαιμουδια και βαζεις λαθος password και τσαμπα παιδευεσαι? Αφου την ξαναπερασες μου φαινεται πολυ δυσκολο να μην συνδεεται. Αλλα δικτυα βρισκει? Δοκιμασε και σε κανενα αλλο.

 

ναι βρισκη και αλλα δυκτια φιλε μου το εκανα πολλες φορες ξερω και εγωωωωωωωω?????? για τον κωδικο μιλαω

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ληψη διευθυνσης IP απο ........ και τιποτα προσμαθη αλλα τιποτα.τι επαθε σημερα??????????

 

Μέρικές απλές/χαζές κινήσεις, που πολλές φορές δίνουν λύση και έχουμε ξεχάσει να κάνουμε:

1) Κλείσε το wifi από το notification bar και ξανάνοιξέ το...

2) Μήπως έχεις κάποιο firewall στο router, ή έχεις κόψει τα DHCP και θέλει να του βάλεις σταθερό IP που ξέχασες να το κάνεις;

3) Κάνε forget το δίκτυο από τις ρυθμίσεις wifi και ξαναβάλτο απ'το μηδέν.

4) Κάνε ένα reboot το router σου.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Μέρικές απλές/χαζές κινήσεις, που πολλές φορές δίνουν λύση και έχουμε ξεχάσει να κάνουμε:

1) Κλείσε το wifi από το notification bar και ξανάνοιξέ το...

2) Μήπως έχεις κάποιο firewall στο router, ή έχεις κόψει τα DHCP και θέλει να του βάλεις σταθερό IP που ξέχασες να το κάνεις;

3) Κάνε forget το δίκτυο από τις ρυθμίσεις wifi και ξαναβάλτο απ'το μηδέν.

4) Κάνε ένα reboot το router σου.

 

φιλε μου συνδεθηκε τελικα αφου εκανα μια επανεκινηση του router μου.εχω της HOL και δεν το κλεινο ποτε και μαλλον ηθελε ενα reset αλλα δεν μου το εχει ξανακανει για να πονυρευτο.τεσ πα το μονο μου προβλημα ειναι η ενδειξη της μπαταριας τωρα που δεν μου δειχνη ενω το αποσυνδεω 100%

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει η επιλογη στην 2.2.1 και επειδη απο περιεργεια κλασσικα πηγα και πατησα επανω ζηταει συνδεση στο λογαριασμο samsung με email password και τα ρεστα. Επομενως και να δωθει καποιο update ετσι, λογικα θα πρεπει να εχουμε εναν επισημο λογαριασμο και να το κατεβαζουμε επισημα πλεον. Τωρα οι περισσοτεροι εδω μεσα μονο επισημοι δεν ειμαστε( :p )αλλα ισως κατι γινει παλι απο xda μερια και χρησιμοποιησουμε και το OTA update.

 

καλα και εγω που ειμαι ανεπισημος εφτιαξα μια χαρα λογ/μο... :lol: :lol:

οταν παταω ομως για αναβαθμιση μου γραφει οπως και του Αλεξ οτι δεν υπαρχει διαθεσιμη ενημερωση...

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Αφού επανεκκινήσει ο firefox, στο google toolbar που έχει εγκατασταθεί θα βρεις το tab Bookmarks (που βρίσκεται δίπλα στο αστεράκι...)και από εκεί επιλέγεις αυτό που σου γράφω. Δεν υπάρχει στα Ελληνικά. Είναι Αγγλικό. Η μετάφραση είνα.

 

Στείλε μου μνμ με περισσότερες λεπτομέρειες, για να καταλάβω που σου κολλάει η διαδικασία.

;);););)

 

 

ενταξη το βρηκα απλα σε εμενα δεν εχει "εισαγωγή σελιδοδεικτών firefox" αλλα προσθηκη σελιδοδεικτη σε ολες τις καρτελες και απο εκει κανω την διαδικασια.Ευχαριστω για την βοηθεια καλη χρονια ευχομαι σε ολους:lol::):D

Link to comment
Share on other sites

 

1) Έχω ένα θέμα με το Latitude. Δεν ανανεώνεται αυτόματα παρόλο που το έχω επιλεξει το στίγμα μου στο χάρτη της Google. Για όσους ξέρουν την υπηρεσία και την χρησιμοποιούν... Έχουν τέτοιο θέμα;

 

 

Καλησπέρα και χρόνια πολλά!

2 θέματα λοιπον υπάρχουν προβληματικά μετά την αναβάθμιση σε 2.2 από το service της Samsung. Το πρώτο το ανέφερα προηγουμένος... Δεν ανανεώνεται αυτόματα το στίγμα στο λογαριασμό Google Latitude οπως όφειλε παρόλο που είναι στη ρύθμιση για αυτόματο συγχρονισμό.

και

2ον) και πολυ σημαντικότερο ΔΕΝ μπαίνει στο youtube από την εφαρμογή (από Browser μπαίνει κανονικά). Βγάζει το εξής μήνυμα:

"Παρουσιάστηκε κάποιο πρόβλημα με το δίκτυο [400]."

 

Αυτο το βγάζει είτε όταν συνδέομαι με GPRS είτε με WiFi και το έχω δοκιμάσει σε διάφορα δίκτυα (υπόψιν έχω πακέτο δεδομένο με τη Wind και πως πριν την αναβάθμιση δούλευε κανονικά με τη 2.1). Καμία συμβουλή λίγο πριν ξαναπάω για σέρβις...

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά!

2 θέματα λοιπον υπάρχουν προβληματικά μετά την αναβάθμιση σε 2.2 από το service της Samsung. Το πρώτο το ανέφερα προηγουμένος... Δεν ανανεώνεται αυτόματα το στίγμα στο λογαριασμό Google Latitude οπως όφειλε παρόλο που είναι στη ρύθμιση για αυτόματο συγχρονισμό.

και

2ον) και πολυ σημαντικότερο ΔΕΝ μπαίνει στο youtube από την εφαρμογή (από Browser μπαίνει κανονικά). Βγάζει το εξής μήνυμα:

"Παρουσιάστηκε κάποιο πρόβλημα με το δίκτυο [400]."

 

Αυτο το βγάζει είτε όταν συνδέομαι με GPRS είτε με WiFi και το έχω δοκιμάσει σε διάφορα δίκτυα (υπόψιν έχω πακέτο δεδομένο με τη Wind και πως πριν την αναβάθμιση δούλευε κανονικά με τη 2.1). Καμία συμβουλή λίγο πριν ξαναπάω για σέρβις...

 

για το 2ο προβλημα κατεβαζεις απο το market το νεο youtube ;)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ!

 

Για όσους λοιπόν έχουν πρόβλημα με την έκδοση του Youtube 2.0.16 στη 2.2 Froyo τη λύση δίνει η καινούρια έκδοση του Youtube με την έκδοση 2.1.6 που δουλεύει σωστά.

 

Μένει να λυθεί το πρόβλημα με το Google Latitude...

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Πριν λίγο κατάφερα να βρω τρόπο να περάσω τα bookmarks από το pc μου στο galaxy. Ήταν κάτι που μέχρι σήμερα ήξερα ότι γινόταν μόνο μέσω του dolphin browser με κάποιο extension.

 

Τα βήματα είναι τα εξής:

 

Κατεβάζουμε το Google Toolbar στο pc μας.

Αφού εγκατασταθεί, κάνουμε ένα restart τον firefox (αυτόν χρησιμοποιώ εγώ).

Αφού ξεκινήσει ξανά, στο tab bookmarks, επιλέγουμε "Import firefox bookmarks".

Αμέσως όλα αντιγράφονται στον λογαριασμό μας στην Google (gmail).

Έπειτα κατεβάζουμε και εγκαθιστούμε στην συσκευή μας την εφαρμογή από το market Google Bookmark Import Tool.

Μετά την εγκατάσταση, και αφού ανοίξουμε την εφαρμογή, επιλέγουμε Import From Google και εκεί μας ζητάει το πρόγραμμα να δώσουμε τα στοιχεία του gmail λογαριασμού μας.

Με το που περάσουμε και αυτά τα στοιχεία, αυτόματα όλα τα bookmarks περνάνε στον default browser - συσκευή.

 

Ελπίζω να ήταν απλό και κατανοητό.

 

Ακολούθησα τη διαδικασία γιατί τα είχα ήδη στο gmail. Ενώ όμως στην γραμμή της διεύθυνσης όταν βάζω κάποιο γνωστό link από τα bookmarks μου το βγάζει από κάτω (άρα τα έχει περάσει κανονικά), δεν μου τα δείχνει στα bookmarks όπως παλιά. Χρειάζεται να κάνω κάτι άλλο;

Ἢ λέγε τί σιγῆς κρεῖττον, ἢ σιγὴν ἔχε
Link to comment
Share on other sites

Στο 5838 ο matmikros αναφέρει έναν τρόπο συγχρονισμού bookmarks.

Θα ήθελα να ρωτήσω αν ο τρόπος αυτός συγχρονίζει και folders ή απλά τα πετάει όλα χύμα. Αν δεν το κάνει, ξέρει κανείς κανένα app που να το κάνει?

 

Edit1: LOL τώρα είδα ότι ο sergios πιο πάνω αναφέρεται στο ίδιο post, έστω για άλλο θέμα...

 

Edit2: Λοιπόν για δέστε εδώ: http://www.appbrain.com/app/chromemarks-lite/com.h.chromemarks.lite

Δουλεύει τέλεια, κατεβάζει μέχρι και τα icons των bookmarks. Το μόνο πρόβλημα είναι πως δεν ενσωματώνονται στον browser, τουλάχιστον στη δωρεάν έκδοση και τουλάχιστον απ'όσο είδα με μια πρόχειρη ματιά.

Edited by Morfie
Αντώνης.
Link to comment
Share on other sites

παιδια πηρα το samsung galaxy s και δεν βρισκο τους ηχους κλησης παρακαλω βοηθηστε με

 

Tί εννοείς δεν τους βρίσκεις; Είναι στις Ρυθμίσεις, Ηχος, Εισερχόμενες κλήσεις, Ηχος κλήσης.

Αν εννοείς τα αρχεία τους, είναι αρχεία του συστήματος και πρέπει να γίνεις root για να τα δεις. (/system/media/audio/ringtones).

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.Καλή πρωτοχρονιά να έχουμε. Εδώ και μία μέρα είμαι πλέον κάτοχος του Galaxy s και φυσικά όντας 2 χρόνια χρήστης winmo με omnia II είδα αμέσως τις διαφορές του Android και τις δυνατότητες που έχει..

Στα προηγούμενα μηνύματα μου ήμουν λίγο φλύαρος οπότε τώρα θα μπω κατευθείαν στο θέμα:

Η έκδοση που φοράει το κινητό τώρα είναι:

PDA: I9000XWJM5

PHONE: I9000XXJM1

CSC: I9000XXJM1 και στην έκδοση kernel γράφει: 2.6.29 root@SE-S603 #2

Έχουμε και λέμε:

1. Η 2.2.1 που σκέφτομαι να βάλω (JPU) δεν είναι ελληνική σωστά; Αλλά μπορώ να βάλω ελληνικό πληκτρολόγιο και swype σωστά πάλι;

2.Σε προηγούμενο μου post ένας φίλος μου απάντησε οτι το καλύτερο που θα είχα να κάνω είναι να περάσω τη 2.2.1 μέσω kies patcher. Άλλος τρόπος είναι αυτός και άλλος αυτός που δείχνει ο antonis στο βίντεο του μέσω odin? (συγχαρητήρια, πολύ καλό βίντεο φίλε Αντώνη που θα βοηθήσει και κάτι τύπους πρωτάρηδες σαν κι εμένα).

3.Ο πιο εύκολος τρόπος ποιος είναι;

Κάνοντας την αναβάθμιση οι εφαρμογές που έχω κατεβάσει θα χαθούν?

Πάντως ακόμα και έτσι το τηλέφωνο είναι πολύ δυνατό και γρήγορο. Αν το συγκρίνω κιόλας με το Omnia ΙΙ και τα winmo...

Δημήτρης

LUCAS HOOD

Link to comment
Share on other sites

Πριν από καιρό είχε αναφερθεί για το θέμα με το bluetooth 3.0 του galaxy οτι δεν μπορούσαμε να εχουμε τις μεγαλες ταχύτητες μεταφοράς του 3.0 επειδή δεν υποστηριζόταν από το android 2.1, 2.2.. Αν διαβάσετε το παρακάτω άρθρο, θα διαπιστώσετε οτι πράγματι η 2.1 και η 2.2 ναι μεν δεν υποστηρίζουν bluetooth 3.0 αλλά και το bluetooth module tou galaxy s ειναι certified bluetooth 3.0 και όχι bluetooth 3.0+HS. To HS (high speed) ειναι αυτό που κάνει τη διαφορά στην ταχύτητα, και εμείς δεν το έχουμε. Αυτο σημαινει οτι ακομα και αν καποια μελλοντικη εκδοση android υποστηρίξει το ΒΤ 3.0+HS, εμεις θα συνεχισουμε να απολαμβανουμε ταχύτητες ΒΤ 2.1

 

http://www.gsmarena.com/wireless_n_bluetooth_3_speed_test-review-551p4.php

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά!

 

Δυο θεματάκια:

 

'Exω περάσει την Αγγλική 2.2.1 jpy (με kies patcher για τον φίλο που ρωτάει παραπάνω, πανεύκολα). Το θέμα μου είναι ότι θέλω να περάσω ελληνικό swype. Για να το κάνω αυτό - σύμφωνα με τον οδηγό του alex χρειάζομαι την εφαρμογή root explorer το οποίο όμως δεν είναι free.

 

Ας πούμε ότι θέλω να το αγοράσω (είμαι επίσης rooted και εχω εγκατεστημένο market access οπότε μπορώ να ΔΩ τις διαθέσιμες εφορμογές στο market). Το θέμα είναι ότι στην φόρμα συμπλήρωσης στοιχείων για τον τρόπο πληρωμης (εμφανίζεται μια επιλογή διάθέσιμη - πιστωτική κάρτα) δεν υπάρχει επιλογή για την Ελλάδα με αποτέλεσμα να μη μπορώ να κανω register καμια πιστωτική κάρτα.

 

Εξυπακούεται ότι λύνοντας το δεύτερο θέμα, θα λυθεί (υποθέτω) και το πρώτο. Αν παρόλα αυτά υπάρχει και κάποιος άλλος τρόπος για να περαστεί ελληνικό swype θα ήταν καλοδεχούμενος...

Link to comment
Share on other sites

1. Η 2.2.1 που σκέφτομαι να βάλω (JPU) δεν είναι ελληνική σωστά; Αλλά μπορώ να βάλω ελληνικό πληκτρολόγιο και swype σωστά πάλι;

2.Σε προηγούμενο μου post ένας φίλος μου απάντησε οτι το καλύτερο που θα είχα να κάνω είναι να περάσω τη 2.2.1 μέσω kies patcher. Άλλος τρόπος είναι αυτός και άλλος αυτός που δείχνει ο antonis στο βίντεο του μέσω odin? (συγχαρητήρια, πολύ καλό βίντεο φίλε Αντώνη που θα βοηθήσει και κάτι τύπους πρωτάρηδες σαν κι εμένα).

3.Ο πιο εύκολος τρόπος ποιος είναι;

Κάνοντας την αναβάθμιση οι εφαρμογές που έχω κατεβάσει θα χαθούν?

Πάντως ακόμα και έτσι το τηλέφωνο είναι πολύ δυνατό και γρήγορο. Αν το συγκρίνω κιόλας με το Omnia ΙΙ και τα winmo...

καλησπερα φιλε,χρονια πολλα και σε σενα και καλως ορισες στην παρεα μας.

Για τις ερωτησεις σου:

1, ναι δεν ειναι ελληνικη,εχει ομως ελληνικη γλωσσα κανονικα,η διαφορα με την ελληνικη ειναι οτι λειπει το ελληνικο πληκτρολογιο που μπορεις να βαλεις εσυ αλλο και καλυτερο μαλιστα και οτι δεν βλεπει τα apn απο την sim σου,δηλαδη θα πρπει να βαλεις χειροκινητα τις ρυθμισεις για ιντερνετ και mms (πανευκολο).θα σου προτεινα να βαλεις jpx- jpy που ειναι νεοτερες.

2.διαφορετικη η εγκατασταση αναμεσα σε odin και kies,αναλογα τα γουστα!

3.και οι δυο τροποι ειναι πανευκολοι,θα σου προτεινα μιας και δεν ξανασχοληθει να προτιμησεις το update μεσω kies με kies patcher

αν το κανεις μεσω kies οι εφαρμογες δεν θα χαθουν αλλα ολοι εδω συνιστουμε μετα το update ενα wipe data μεσω του οποιου θα χαθουν,εσυ αποφασιζεις.

Link to comment
Share on other sites

Αναβάθμισα με kies registry hack σε JPY (Πανεύκολο, αν και χρήστης android 1 εβδομάδα) και πράγματι όλα πάνε καλύτερα!

Κατά την αναβάθμιση έχασα μονο τη σειρά των εικονιδίων στη home screen.

Ακόμα και το HTC πληκτρολόγιο έχει μείνει, οπότε συνέχισα να έχω και ελληνικά!

 

Όσο ήμουν με την JPA, είχα κάνει root με το z4root. Μετά την αναβάθμιση το τηλέφωνο έγινε unroot. Να το ξανακάνω rοοt με το ίδιο πρόγραμμα ή με άλλο;

Επίσης σήμερα και ενώ το Sygic Aura δούλευε κανονικά, κόλλησε μετά έκλεισε και ταυτόχρονα έχασα και όλα τα APNs !!!! και έμεινα στο δρόμο χωρίς δίκτυο!

Τι να συνεβει;

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά!

 

Δυο θεματάκια:

 

'Exω περάσει την Αγγλική 2.2.1 jpy (με kies patcher για τον φίλο που ρωτάει παραπάνω, πανεύκολα). Το θέμα μου είναι ότι θέλω να περάσω ελληνικό swype. Για να το κάνω αυτό - σύμφωνα με τον οδηγό του alex χρειάζομαι την εφαρμογή root explorer το οποίο όμως δεν είναι free.

 

Ας πούμε ότι θέλω να το αγοράσω (είμαι επίσης rooted και εχω εγκατεστημένο market access οπότε μπορώ να ΔΩ τις διαθέσιμες εφορμογές στο market). Το θέμα είναι ότι στην φόρμα συμπλήρωσης στοιχείων για τον τρόπο πληρωμης (εμφανίζεται μια επιλογή διάθέσιμη - πιστωτική κάρτα) δεν υπάρχει επιλογή για την Ελλάδα με αποτέλεσμα να μη μπορώ να κανω register καμια πιστωτική κάρτα.

 

Εξυπακούεται ότι λύνοντας το δεύτερο θέμα, θα λυθεί (υποθέτω) και το πρώτο. Αν παρόλα αυτά υπάρχει και κάποιος άλλος τρόπος για να περαστεί ελληνικό swype θα ήταν καλοδεχούμενος...

 

Συνεδεσε την καρτα σου με το gmail account σου online μεσω του http://checkout.google.com (εκει εχει κανονικα την Ελλαδα σαν χωρα επιλογης) και μετα μπορεις να αγοραζεις εφαρμογες κανονικα.Εγω χρειαστηκε να το κανω με internet explorer,γιατι με τον opera δεν μου εβγαζε κανονικα τη σελιδα.

Edited by Eladrin
Link to comment
Share on other sites

Θελω να κανω μια προταση προς τον Αλεξ (tyxerakias) και τον Αντωνη (tonyk),ο μεν Αλεξ σαν mod του φορουμ που μας εχει βοηθησει απειρες φορες και ο δε Αντωνης σαν bloger που με τις χρησιμες αναρτησεις στο blog του(ολοι εχουμε περασει απο εκει) μας εχει λυσει τα χερια επισης αμετρητες φορες και για να γινω πιο συγκεκριμενος:

βλεπουμε πολλες φορες νεους χρηστες αλλα και πιο παλιους,ειδικα μετα τα updates στις 2.2.1 να ψαχνονται με τις ρυθμισεις των APN,καποιος χρηστης προχθες (ο Πετρος,ο Αντωνης..δεν θυμαμαι κι αν ειναι αλλος συγχωρηστε με) προτεινε μια εφαρμογη,την apn backup restore την οποια δοκιμασα και ειναι πραγματι αψογη και χρησιμη!!

Θα προτεινα λοιπον (αν γινεται φυσικα) ειτε να αναρτηθει στους οδηγους του φορουμ ειτε στο blog του Αντωνη,ενα θεμα με την εφαρμογη και τα xml χρηστων που εχουν κανει backup τα apn τους απο τους διαφορους παροχους τους και δουλευουν καλα(εγω πχ εχω wind και ειμαι προθυμος να στειλω το backup των apn μου που λειτουργουν σωστα) ωστε οποιος θελει κατεβαζει εφαρμογη και apn ετοιμα για εγκατασταση και λειτουργια και προπαντων δοκιμασμενα.

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Θελω να κανω μια προταση προς τον Αλεξ (tyxerakias) και τον Αντωνη (tonyk),ο μεν Αλεξ σαν mod του φορουμ που μας εχει βοηθησει απειρες φορες και ο δε Αντωνης σαν bloger που με τις χρησιμες αναρτησεις στο blog του(ολοι εχουμε περασει απο εκει) μας εχει λυσει τα χερια επισης αμετρητες φορες και για να γινω πιο συγκεκριμενος:

βλεπουμε πολλες φορες νεους χρηστες αλλα και πιο παλιους,ειδικα μετα τα updates στις 2.2.1 να ψαχνονται με τις ρυθμισεις των APN,καποιος χρηστης προχθες (ο Πετρος,ο Αντωνης..δεν θυμαμαι κι αν ειναι αλλος συγχωρηστε με) προτεινε μια εφαρμογη,την apn backup restore την οποια δοκιμασα και ειναι πραγματι αψογη και χρησιμη!!

Θα προτεινα λοιπον (αν γινεται φυσικα) ειτε να αναρτηθει στους οδηγους του φορουμ ειτε στο blog του Αντωνη,ενα θεμα με την εφαρμογη και τα xml χρηστων που εχουν κανει backup τα apn τους απο τους διαφορους παροχους τους και δουλευουν καλα(εγω πχ εχω wind και ειμαι προθυμος να στειλω το backup των apn μου που λειτουργουν σωστα) ωστε οποιος θελει κατεβαζει εφαρμογη και apn ετοιμα για εγκατασταση και λειτουργια και προπαντων δοκιμασμενα.

Καλησπερα Φιλε Παρη,

πολυ καλη ιδεα και μαλιστα ειχα σκοπο να φτιαξω εναν οδηγο για restore των apn.

 

στειλε μου εσυ τον φακελλο ApnBackupRestore μεσα σε ενα zip αρχειο για να εχω τα apn της wind.

Εγω εχω τα δικα μου για cosmote.

Καποιος που εχει vodafone να μου στειλει και αυτος για να φτιαξω ολο τον οδηγο και να τον ανεβασω στο blog.

ετσι θα τελειωσει και αυτο το θεμα και θα ειμαστε σουπερ :).

 

Καποιος που εχει vodafone ειναι εδω ?

 

edit :

Αν δεν μπορεσετε να μου το στειλετε με pm εδω, στειλτε μου το αρχειο zip (η και rar) στο email μου : tonyk4444@gmail.com

Edited by TonyK

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρησα οτι οταν εχω το network mode ειτε σε WCDMA only ή σε GSM/WCDMA(auto mode) εχω signal strength περιπου -91dBm. Αν το βαλω σε GSM only εχω signal strength -63dBm. Εχει αυτο καμια διαφορα στην ποιοτητα της κλησης? Δηλαδη συστηνεται να το εχω στο GSM only γενικα και να το αλλαζω σε WCDMA μονο οταν θελω να συνδεθω σε 3g internet?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙ)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...