Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙ)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα,

εχω ένα μικρό πρόβλημα με την Gallery του Galaxy οπότε αν μπορεί κάποιος να βοηθησει θα του είμαι ευγνώμων.

 

Λοιπόν, πρόσφατα αγόρασα μια κάρτα μνήμης και ήθελα να περάσω όλες τις φωτογραφίες μου και τα βίντεο εκεί. Το πρόβλημα είναι οτι όταν μπαίνω στην Gallery μου εμφανίζει τις πιο παλίες πρώτα και αυτές που τραβάω με την κάμερα μπαίνουν στο τέλος. Όπως καταλαβαίνετε είναι εκνευριστικό και χρονοβόρο να πρέπει να περάσω από όλες τις παλιότερες φωτογραφίες πρώτα για να δω τις πιο πρόσφατες. Ακόμα και όταν επιλέγω να τις ομαδοποιεί κατα ημερομηνία με το "διακόπτη" πάνω δεξια το πρόβλημα παραμένει. Όταν είχα τις φωτογραφίες μου στην εσωτερική μνήμη τις εμφάνιζε σωστα.

 

Υπάρχει κάποια λύση;

Ευχαριστώ

In Trance We Trust
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Drive

Έχω την εντύπωση, ότι όταν σου λέει για γεμάτη μνήμη δεν αναφέρεται στις εσωτερικές και εξωτερικές sd αλλά στην εσωτερική μνήμη, που είναι συνολικά 2gb και με το oclf πέφτει στο 1gb. Τις επαφές γιατί τις περνάς χειροκίνητα; Δεν τις συγχρονίζεις με google;

Να σας πω κι εγώ κάτι που ανακάλυψα και δεν ξέρω αν έχει ξανααναφερθεί. Αν πατήσετε στην κορυφή της οθόνης μέχρι να εμφανιστεί η notifications bar και αντί να τη σύρετε προς τα κάτω αρχίστε να τη στήνετε δεξιά-αριστερά εξομοιώνετε τη φωτεινότητα της οθόνης!

 

Πολύ χρήσιμο το κόλπο με την φωτεινότητα

Link to comment
Share on other sites

ειναι σε αλλους σημερα το μαρκετ εντελως down,δηλαδη να μην κατεβαζει τιποτα και να σου πεταει κοκκινο τριγωνο η ειμαι μονο εγω που εχω test firmware?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Είπα και γω να μπω στο γαλαξία των προβλημάτων ! Αγόρασα χτες το galaxy s αλλα για καποιο λόγο το κινητό μετα από λίγη ώρα πάυει να έχει συνδεση με το δίκτυο της Wind, ασχετα αν το χρησιμοποιώ ή όχι. Δε μπορω να παρω να με παρουν, τπτ. Κλείνω ανοιγω συνδεσεις , κάνω εκκαθαριση μνήμης, τα σκοτώνω όλα με task manager, πάλι τπτ. Επειδη αυτό το Thread κοντευει να φτάσει στην Κορέα , υπάρχει καποιος που να μπορεί να μου δώσει μια λύση , έστω ένα link να δω γιατι και πως?

P.S. To κινητο δεν κάνει αυτα που δείχνουν τα βιντεάκια με προβλήματα στο σήμα του στυλ το πιανεις απο πανω και χάνει το αφηνεις και επιστρεφει. Χάνει σήμα και πανω στο κομοδίνο, και δεν επιστρεφει παρά μόνο με reboot.

Να'στε όλοι καλα !

 

παιδιά μονο εγώ το έχω το προβλημα? να το στείλω πισω για εγγύηση??

Link to comment
Share on other sites

ειχα το ιδιο προβλημα ακριβως οταν περασα για πρωτη φορα custom rom.

μαλιστα ειχα ρωτησει τον προγραμματιστη και δεν ηξερε.

τελικα το ελυσα με μια νεα εγκατασταση.

ομως εσυ εχεις επισημο firmware.

εγω στην θεση σου θα περναγα μια custom rom να δω τι παιζει και αν ειχε προβλημα θα το ξαναγυρναγα στα αρχικα.

αλλα για να μην μπλεκεις,στειλε το,δικη σου αποφαση.

Link to comment
Share on other sites

αν μπω στις τρεχουσες εφαρμογες και κλεισω τα παντα είδα πως μπορω να κανω κληση. ισως είναι software το θεμα. μηπως ξερει κανεις ποια είναι τα default που πρεπει οπωσδηποτε να τρέχουν? κατι snservice και τα ρεστα χρειάζονται? για να φτιάχνει με reboot σιγουρα θαναι software προβλημα αλλα αντε βρεστο..

και μη μου πεις οτι θα το βρουν στη wind ή στη samsung. θα μεινω κανα μηνα χωρις κινητο για να μου πουν ολα οκ. να είναι η sim? να δοκιμασω με μια αλλη ή να παραγγείλω μια με το νουμερο μου να είναι φουλ καινουρια?

μηπως νευρίασε το galaxy επειδη η sim και η sd μου δουλευαν σε blackberry???

μωρε λες??? :-)

Link to comment
Share on other sites

και εγω πιστευω οτι ηταν θεμα software.

αλλα εγω ειχα βαλει διαφορα.πιστευω οτι μου την εκανε ειτε το skype ειτε το call blocker elite.

αλλα σε εσενα ειναι αλλο...δοκιμασε με μια αλλη sim αν και δεν νομιζω οτι θα αλλαξει κατι.

Link to comment
Share on other sites

καλα και γω απο χτες το τιγκαρα apps αλλα μου το έκανε με το που το ανοιξα και εβαλα τη sim και την sd μου. θα φορμαρω την sd και θα αλλαξω τη sim για αρχη..
Link to comment
Share on other sites

Πριν λιγο προσπαθουσα να συνδεσω το κινητο με τον υπολογιστη.Να πω πως μεχρι σημερα δεν ειχα κανενα προβλημα ακομα και με το kies.Σημερα λοιπον οταν συνδεω το κινητο μου γραφει αμεσως απενεργοποιηση αποθηκευσης και σε μια μπλε μπαρα γραφει MTP application και αναβοσβηνει η οθονη με το εικονιδιο του usb.Τι ειναι αυτο ρε παιδια?Εχει συμβει σε κανεναν?Επισης να σημειωσω οτι ο υπολογιστης δεν βλεπει καθολου το τηλεφωνο. Edited by georbap
Link to comment
Share on other sites

Πριν λιγο προσπαθουσα να συνδεσω το κινητο με τον υπολογιστη.Να πω πως μεχρι σημερα δεν ειχα κανενα προβλημα ακομα και με το kies.Σημερα λοιπον οταν συνδεω το κινητο μου γραφει αμεσως απενεργοποιηση αποθηκευσης και σε μια μπλε μπαρα γραφει MTP application και αναβοσβηνει η οθονη με το εικονιδιο του usb.Τι ειναι αυτο ρε παιδια?Εχει συμβει σε κανεναν?

 

Εχει συμβει στο μισο πληθυσμο του πλανητη. Κοιτα στην υπογραφη του χρηστη τυχερακια στο FAQ. Αφου λες οτι πριν δουλευε, μαλλον εγκατεστησες καμια εφαρμογη που σου εβαλε στην καρτα αρχειο με καταληξη μεγαλυτερη απο 16 χαρακτηρες.

 

Παιδια για 900η φορα κανουμε ενα search πριν ρωτησουμε κατι, υπαρχουν απαντησεις που εχουν αναφερθει απειρες φορες, θα μας σουταρουν ομαδικα απο το forum.

 

Εννοειται παντα φιλικα φιλε georbap:)

 

@atkarras φιλε για αρχη ξεκινα απο τα απλα και βαλε μια αλλη sim. Ισως σου δημιουργει προβλημα καμια εφαρμογη. Αν δοκιμασεις να φλασαρεις custom rom σε συμβουλευω πιο πριν να διαβασεις πολυ και φυσικα οτι κανεις γινεται με δικια σου ευθυνη. Αν δεν ξερεις τι κανεις θα σε συμβουλευα καλυτερα να το στειλεις με τη μια ετσι οπως ειναι στο service αφου ειναι κινητο απο μαμα και δεν θελεις να χασεις την εγγυηση σου.

Edited by red_herring

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

παιδια ΣΟΣ !!! εχω χαθει!!! εχω βαλει την 2.2 την νορβιγικη με το κολπο στην registry στο kies.. θελω να το κανω παλι ελληνικο οπως ηταν να μπει η 2.1 και να κανω τις αναβαθμισεις οταν τις βγαλει με το καλο η samsung για την ελλαδα.... ΠΩΣ ΝΑ ΤΟ κανω?????!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρες!Έχει κανείς υπ' όψη που μπορώ να βρώ καμια καλή tough θήκη?Η barely there της Case-Mate μου φαίνεται μούφα και η hybrid tough δεν είναι διαθέσιμη..Α!Δε θέλω να πάρω pouch... :/
Link to comment
Share on other sites

καποιος να δοκιμασει λιγο το μαρκετ αν γινεται?ευχαριστω :)

 

Δεν κατεβαζει ουτε και σε μενα. Μενει στην εκκινηση ληψης...

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

παιδια ΣΟΣ !!! εχω χαθει!!! εχω βαλει την 2.2 την νορβιγικη με το κολπο στην registry στο kies.. θελω να το κανω παλι ελληνικο οπως ηταν να μπει η 2.1 και να κανω τις αναβαθμισεις οταν τις βγαλει με το καλο η samsung για την ελλαδα.... ΠΩΣ ΝΑ ΤΟ κανω?????!!!!!!

 

Κοιτας στον οδηγο του τυχερακια στην υπογραφη του και πραττεις αναλογα. Εκανα τη διαδικασια προχθες και επιβεβαιωνω οτι γινεται κανονικα downgrading στην JM2.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Είπα και γω να μπω στο γαλαξία των προβλημάτων ! Αγόρασα χτες το galaxy s αλλα για καποιο λόγο το κινητό μετα από λίγη ώρα πάυει να έχει συνδεση με το δίκτυο της Wind, ασχετα αν το χρησιμοποιώ ή όχι. Δε μπορω να παρω να με παρουν, τπτ. Κλείνω ανοιγω συνδεσεις , κάνω εκκαθαριση μνήμης, τα σκοτώνω όλα με task manager, πάλι τπτ. Επειδη αυτό το Thread κοντευει να φτάσει στην Κορέα , υπάρχει καποιος που να μπορεί να μου δώσει μια λύση , έστω ένα link να δω γιατι και πως?

P.S. To κινητο δεν κάνει αυτα που δείχνουν τα βιντεάκια με προβλήματα στο σήμα του στυλ το πιανεις απο πανω και χάνει το αφηνεις και επιστρεφει. Χάνει σήμα και πανω στο κομοδίνο, και δεν επιστρεφει παρά μόνο με reboot.

Να'στε όλοι καλα !

 

Εμένα για θέμα sim μου φαίνεται... οι παλιότερες sim δε δουλεύουν σωστά με 3g τηλέφωνα.. είχα πρόβλημα με το N95 κάποτε. Φυσικά δεν αποκλείεται να είναι κάποιο software που έβαλες...Αλλά πριν κάνεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων δοκίμασε και μια άλλη sim.. συμφωνώ με τον red_herring. Όπως και να'χει, δεν είναι κοινό το πρόβλημα, εμένα το galaxy δεν είχε ποτέ πρόβλημα σήματος.

 

Καλησπέρα,

εχω ένα μικρό πρόβλημα με την Gallery του Galaxy οπότε αν μπορεί κάποιος να βοηθησει θα του είμαι ευγνώμων.

 

Λοιπόν, πρόσφατα αγόρασα μια κάρτα μνήμης και ήθελα να περάσω όλες τις φωτογραφίες μου και τα βίντεο εκεί. Το πρόβλημα είναι οτι όταν μπαίνω στην Gallery μου εμφανίζει τις πιο παλίες πρώτα και αυτές που τραβάω με την κάμερα μπαίνουν στο τέλος. Όπως καταλαβαίνετε είναι εκνευριστικό και χρονοβόρο να πρέπει να περάσω από όλες τις παλιότερες φωτογραφίες πρώτα για να δω τις πιο πρόσφατες. Ακόμα και όταν επιλέγω να τις ομαδοποιεί κατα ημερομηνία με το "διακόπτη" πάνω δεξια το πρόβλημα παραμένει. Όταν είχα τις φωτογραφίες μου στην εσωτερική μνήμη τις εμφάνιζε σωστα.

 

Υπάρχει κάποια λύση;

Ευχαριστώ

 

Δοκίμασε να κάνεις τη μεταφορά με κάποιον file manager, όπως ο astro file manager... ή, πιό εύκολα, σύνδεσε το τηλέφωνο στον υπολογιστή σε mass storage mode και κάνε τη μεταφορά από κει, σα να έχεις 2 δίσκους...

 

Εχει συμβει στο μισο πληθυσμο του πλανητη. Κοιτα στην υπογραφη του χρηστη τυχερακια στο FAQ.

 

Eντάξει στην υπογραφή μου έχω βάλει τα links για ευκολία, αλλά υπάρχουν κανονικά θέματα στην ενότητα Samsung Android, το Οδηγοί για νέους χρήστες και το Hacks/Root/Βελτιώσεις για το Galaxy S.... καλύτερα να παραπέμπουμε εκεί :)

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Εχει συμβει στο μισο πληθυσμο του πλανητη. Κοιτα στην υπογραφη του χρηστη τυχερακια στο FAQ. Αφου λες οτι πριν δουλευε, μαλλον εγκατεστησες καμια εφαρμογη που σου εβαλε στην καρτα αρχειο με καταληξη μεγαλυτερη απο 16 χαρακτηρες.

 

Παιδια για 900η φορα κανουμε ενα search πριν ρωτησουμε κατι, υπαρχουν απαντησεις που εχουν αναφερθει απειρες φορες, θα μας σουταρουν ομαδικα απο το forum.

 

Εννοειται παντα φιλικα φιλε georbap:)

 

@atkarras φιλε για αρχη ξεκινα απο τα απλα και βαλε μια αλλη sim. Ισως σου δημιουργει προβλημα καμια εφαρμογη. Αν δοκιμασεις να φλασαρεις custom rom σε συμβουλευω πιο πριν να διαβασεις πολυ και φυσικα οτι κανεις γινεται με δικια σου ευθυνη. Αν δεν ξερεις τι κανεις θα σε συμβουλευα καλυτερα να το στειλεις με τη μια ετσι οπως ειναι στο service αφου ειναι κινητο απο μαμα και δεν θελεις να χασεις την εγγυηση σου.

 

Οχι φιλε καμια παρεξηγηση.Εχω διαβασει το faq στην υπογραφη του tyxerakia οπως διαβαζω καθε μερα το forum.Απλα επειδη δεν με ειχε απασχολησει μεχρι στιγμης δεν μου ηρθε στο μυαλο αυτο για τους 16 χαρακτηρες που ανεφερες.Ευχαριστω πολυ :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Για όσους αναρωτιούνται το νέο 2.2 beta firmware I9000XXJPO ( σημερινό ) αν και αναφέρεται ως Ευρωπαϊκό, δεν έχει ελληνικό πληκτρολόγιο ούτε ελληνικό swype ..

 

σε λίγο κατεβαίνει και το I9000XWJPA θα το δοκιμάσω και ενημερώνω ..

Link to comment
Share on other sites

Για όσους αναρωτιούνται το νέο 2.2 beta firmware I9000XXJPO ( σημερινό ) αν και αναφέρεται ως Ευρωπαϊκό, δεν έχει ελληνικό πληκτρολόγιο ούτε ελληνικό swype ..

 

σε λίγο κατεβαίνει και το I9000XWJPA θα το δοκιμάσω και ενημερώνω ..

 

Kανένα ΧΧ δεν έχει ελληνικό πληκτρολόγιο. Το XW θα έχει.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Final Date for Galaxy S update (Nov 11th)

 

Ελπίζω να επιβεβαιωθεί και να μην πάει και άλλο πίσω...

 

Εδώ λέει ότι ήδη έχει και τα firmware που θα διατεθούν.. σε λίγο βάζω την JPA .. :)

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην ευχαριστω όσους απάντησαν αλλα και οσους δε απαντησαν. Η βοηθεια είναι σημαντική απο όποιον έχει να πει κατι.

Αν γραψεις στο γουγλη galaxy s signal problems βλεπεις καμποσα videos με χρηστες που το δοκιμαζουν πιάνοντας το απο πανω απο κατω απο δοθε και απο κει και το σημα πίνει. Απο φουλ σημα πεφτει εντελως και το αντιθετο. Εγω δεν εχω τετοιο θεμα.Εκει που καθεται απλα δειχνει κανονικοτατα σημα αλλα αν κανεις κληση ή σε παρουν , τπτ, νέκρα. Επαναφορα στα εργοστασιακα δε βλεπω να με σωζει μιας και το κανει απο τι στιγμή που το ανοιξα και εβαλα τη sim. Το δοκιμασα και με αλλη και κανει τα ιδια. Βεβαια ήταν και ιδια sim δλδ Wind 64k. Υπάρχουν νεοτερες? Τι κανω , παιρνω τη Wind και ζηταω καινουρια? Πρεπει να είναι κατι συγκεκριμένο?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙ)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...