Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙ)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δε νομίζω ότι είναι θέμα της ελληνικής Samsung. ΑΝ αυτοί έχουν κάποια υποχρέωση αυτή θα είναι το localization (και ΑΝ) το οποίο από ότι βλέπω στο δικό μου είναι έτοιμο και μια χαρά. Όπως και πληκτρολόγιο/swype κλπ. Οπότε το θέμα είναι της Global/Europe που πολύ απλά δεν τον ανεβάζει στον Update server.

 

φιλε μου δεν ξερω ποιανου θεμα ειναι και σαν καταναλωτης δεν με αφορα.με νοιαζει οτι οι αλλοι σε αλλες χωρες το εχουνε και γω που το εχω πληρωσει παραπανω το τηλ δεν το εχω.οταν πουλας κατι πρεπει να το υποστηριζεισ και οχι γιατι κοιτας να βγαλεις αλλα προιοντα να το θαψεις.αν ειναι να το παρω το φρογιο χαρησ τους φιλους εδς μεσα και να κανω αλχημειεσ να χασω και καμια εγγυηση(λεμε τωρα..)γιατι δεν τις κανουν οι ιδιοι να μην εχουμε παραπονα και μπελαδες??

galaxy note 2,iphone5,ipad3....kai keep walking!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

4)εχω την εντυπωση οτι το lagfix οσο περναει ο καιρος ειναι σαν να μην λειτουργει.

6)Οοοοταν με το καλο ερθει το froyo θα πρεπει να βγαλω το lagfix και το root για να το περασω η οχι? Παρεπιπτοντως εμενα το kies με συνδεει αμεσως και λειτουργει σφαιρα

 

σχετικα με το lagfix εισαι σιγουρος οτι το εχεις και δεν ειναι απενεργοποιημενο?

οχι τιποτα αλλο αλλα οταν εχεις βαλει lagfix το kies δεν δουλευει!

ναι μεν αναγνωριζει το κινητο αλλα απο εκει και περα να προσπαθησεις να κανεις κατι, οπως πχ να αντιγραψεις τις επαφες, σου λεει οτι το κινητο χρησιμοποιειται και δεν μπορει να κανει τιποτα.

 

για δες το.

 

κατα τα αλλα κιεγω απο οτι εχω δει χωρις lagfix ειμαι πλεον.

 

οταν ερθει το froyo (αν ερθει ποτε :lol: ) θα απενεργοποιησεις το lagfix μονο.

για το root δεν χρειαζεται να ανησυχεις.

 

επισης καπου διαβασα οτι μπορει με την εφαρμογη live mesenger απο market να σου κλεψουν το μαιλ σου ισχυει κατι τετοιο?

 

μαλλον διαβασες το δικο μου thread που ειχε να κανει με τα app stores.

δεν ειπα οτι με την εφαρμογη live messenger μπορει να σου κλεψουν το password.

 

ειπα οτι μια απο τις διαθεσιμες και πιο δημοφιλεις εφαρμογες για msn που υπαρχουν στο market εκανε ακριβως αυτο που εγραψες, μου εκλεψε τον κωδικο.

 

3 εφαρμογες ειχα δοκιμασει τοτε, η μια ηταν το msn talk η οποια ειναι μαλλον καθαρη αφου αυτην χρησιμοποιω και τωρα και δεν ξανα αντιμετωπισα προβλημα, η δευτερη ηταν το msn droid η messenger droid δεν θυμαμαι πως ακριβως λεγοταν, και η τριτη δεν θυμαμαι πια ηταν γιατι δεν την ειχα χρησιμοποιησει πολυ, αλλαξα ρομ μετα απο 1-2 μερες και ξεχασα το ονομα της.

 

αν φοβασαι μην παθεις κατι τετοιο κατεβασε το msn talk που πλεον μπορω να στο εγγυηθω μιας και το χρησιμοποιω κανα μηνα και δεν επαθα κατι παρομοιο

Edited by jimacid
Link to comment
Share on other sites

Για οσους γουσταρουν να παιξουν με τον launcher pro και να αλλαξουν την homescreen τους ρίξτε μια ματια εδω :

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=799287

 

το παλικάρι που το ανεβασε αναλυει πολυ καλα την διαδικασια

και το τελικο αποτελεσμα ειναι παρα πολυ καλο!

εντελως διαφορετικος τροπος να δεις τα πραγματα.. ;)

οποιος το δοκιμασει, αν σκαλώσει καπου ας με ρωτησει..

KISS - Keep It Simple Stupid
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχουν φτιάξει στο froyo τα Ελληνικά γράμματα στο scrolling των επαφών ?

 

Μπορεί να το κοιτάξει κάποιος που έχει περάσει το froyo ?

Γιάννης
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχουν φτιάξει στο froyo τα Ελληνικά γράμματα στο scrolling των επαφών ?

Μπορεί να το κοιτάξει κάποιος που έχει περάσει το froyo ?

Ειναι ιδιο με eclair. Όμως πλέον έχει παράθυρο search που κάνει αναζήτηση σε ελληνικά ...δηλ λυθηκε το προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα. Μπορεί να ακουστεί κάπως περίεργο και αστείο αλλά δεν μπορώ να δω βίντεο από το κινητό όταν είμαι στο Internet.:confused:Ξέρει κανείς που μπορεί να ευθύνεται?
Χάρης
Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα. Μπορεί να ακουστεί κάπως περίεργο και αστείο αλλά δεν μπορώ να δω βίντεο από το κινητό όταν είμαι στο Internet.:confused:Ξέρει κανείς που μπορεί να ευθύνεται?

 

Mε 2.1?

Καθολου περιεργο καθως προκειται για froyo feature το flash support :)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι κουφο?:blink:

η μπροστινη καμερα μπορει να τραβηξει φωτογραφιες?

στο blackstone την χρησιμοποιουσα για να κανω βιντεο κλησεις στο msn

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι κουφο?:blink:

η μπροστινη καμερα μπορει να τραβηξει φωτογραφιες?

στο blackstone την χρησιμοποιουσα για να κανω βιντεο κλησεις στο msn

 

Ναι αμε. Σε αθλια ποιοτητα αλλα μπορει. Ειναι στις ρυθμισεις οταν ανοιξεις την καμερα και πατησεις το εικονιδιο με την φωτογραφικη πανω αριστερα νομιζω οπως το εχεις σε landscape.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

εγω να ρωτησω κατι αλλο.

με ολα αυτα τα install και uninstall που κανουμε σε διαφορα applications γεμιζει το κινητο με "σκουπιδια" που παραμενουν εκει

μηπως υπαρχει καποιος cleaner να τα καθαρισει ολα αυτα?

Link to comment
Share on other sites

ξερετε πως μπορούμε να περάσουμε album covers στα τραγούδια μας; Δοκίμασα μερικά τραγουδια που τα πέρασα απο υπολογιστή και μερικά έχουν ήδη. Σε κάποια άλλα που το έκανα μέσω winamp δεν μου τα πέρασε. Αντιθέτως μου έχει βάλει τώρα σε όσα τραγούδια δεν ειχαν κοβερ, ένα εξώφυλλο δίσκου από dio...
Link to comment
Share on other sites

εγω να ρωτησω κατι αλλο.

με ολα αυτα τα install και uninstall που κανουμε σε διαφορα applications γεμιζει το κινητο με "σκουπιδια" που παραμενουν εκει

μηπως υπαρχει καποιος cleaner να τα καθαρισει ολα αυτα?

 

Δε γεμίζει με σκουπίδια, μην ανησυχείς!

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι κουφο?:blink:

η μπροστινη καμερα μπορει να τραβηξει φωτογραφιες?

στο blackstone την χρησιμοποιουσα για να κανω βιντεο κλησεις στο msn

Μπορεις κανονικα να βγαλεις φωτογραφιες απο την μπροστινη καμερα, απλα οπως αναφερει παραπανω και ο Πετρος (pratein_aloga), ειναι σε χαμηλη αναλυση και συγκεκριμενα 0.3mp, δηλαδη 640χ480.

εγω σε καλο φωτισμο εχω βγαλει πολυ ωραιες φωτογραφιουλες με την γυναικα μου, γιατι με την πισω καμερα δεν μπορεις να βγαλεις τον εαυτο σου.

η επιλογη για την μπροστινη καμερα ειναι οταν ανοιξεις την καμερα, πατας πανω αριστερα και επιελεγεις "ληψη χρηστη".

 

εγω να ρωτησω κατι αλλο.

με ολα αυτα τα install και uninstall που κανουμε σε διαφορα applications γεμιζει το κινητο με "σκουπιδια" που παραμενουν εκει

μηπως υπαρχει καποιος cleaner να τα καθαρισει ολα αυτα?

απ'οσο γνωριζω το Linux δεν εχει registry οπως εχουν τα windows. οποτε καταλοιπα δεν αφηνει.

το μονο που μπορει να αφηνει ειναι αρχεια μεσα στο κινητο στον φακελο που ειχε γινει η εγκατασταση. αυτο γινεται γιατι δυστυχως οι προγραμματιστες υποθετουν οτι μπορει να εγκαταστησεις ξανα την εφαρμογη τους και αφηνουν καποια αρχεια (με τις ρυθμισεις της εφαρμογης) μεσα στην συσκευη.

μπορεις απο μονος σου οταν απεγκαταστησεις μια εφαρμογη, να ανοιξεις καποιον file explorer οπως ο astro η ο root explorer, και να πας να σβησεις τον φακελο με το ονομα της εφαρμογης που εβγαλες. εγω αυτο κανω. μην σε φοβιζει. δεν θα χαλασεις τιποτα στην συσκευη.

 

**** Αν δεν το γνωριζετε, βγηκε η εφαρμογη teamviewer και για android συσκευες. Για οποιον δεν γνωριζει, με την εφαρμογη αυτη μπορειτε να κανετε remote login στον υπολογιστη σας απομακρυσμενα και να κανετε οτι θελετε.

εγω την εγκατεστησα και την δοκιμασα σημερα. λειτουργει μια χαρα και ειναι σουπερ και δωρεαν.

Για να σας δουλεψει πρεπει να εχετε στον υπολογιστη σας εγκατεστημενη την εκδοση 6 και οχι την εκδοση 5. αν δυσκολευτει καποιος εδω ειμαστε !!!!

κατεβαστε την εκδοση για υπολογιστη και κινητο απο το επισημο site εδω :

http://teamviewer.com/download/index.aspx

Edited by TonyK

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

samsung galaxy s ανα 38,39 δευτερα ακουω μια σπαστικη γυναικεια φωνη και ενω ειμαι σε συνομιλια να αναφωνει τη λεξη "time"...απενεργοποιησα την υπενθυμιση λεπτου..τιποτα...αυτη εκει...ΣΠΑΣΤΙΚΟ!!!!ΒΟΗΘΕΙΑ ΚΑΝΕΙς????????????
Link to comment
Share on other sites

γεια σας ειμαι και εγω καινουργιος εχθες πηρα το γαλαξια και ειναι τελειοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο πραγματικα.να ρωτησβ κατι ηθελα κατεβασα απο το μαρκετ μια εφαρμογη για τη μπαταρια και δεν την βρισκο πουθενα,μηπως ξερει καποιοσ να με βοηθηση???? ευχαριστω πολυυυ
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

γεια σας ειμαι και εγω καινουργιος εχθες πηρα το γαλαξια και ειναι τελειοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο πραγματικα.να ρωτησβ κατι ηθελα κατεβασα απο το μαρκετ μια εφαρμογη για τη μπαταρια και δεν την βρισκο πουθενα,μηπως ξερει καποιοσ να με βοηθηση???? ευχαριστω πολυυυ

 

Στο αντιστοιχο θεμα για εφαρμογες android θα βρεις οτι χρειαζεσαι.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

γεια σας ειμαι και εγω καινουργιος εχθες πηρα το γαλαξια και ειναι τελειοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο πραγματικα.να ρωτησβ κατι ηθελα κατεβασα απο το μαρκετ μια εφαρμογη για τη μπαταρια και δεν την βρισκο πουθενα,μηπως ξερει καποιοσ να με βοηθηση???? ευχαριστω πολυυυ

η εφαρμογη που εγκατεστησες ειναι ενα widget που μπορεις να το βαλεις σε καποια απο τις αρχικες οθονες γι'αυτο και δεν φαινεται στις εφαρμογες.

στην αρχικη οθονη, πατησε το κατω αριστερα πληκτρο (πληκτρο αφης του galaxy) και επελεξε προσθηκη (εχει ενα συν).

επελεξε μετα widget Και θα το δεις στη λιστα.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

samsung galaxy s ανα 38,39 δευτερα ακουω μια σπαστικη γυναικεια φωνη και ενω ειμαι σε συνομιλια να αναφωνει τη λεξη "time"...απενεργοποιησα την υπενθυμιση λεπτου..τιποτα...αυτη εκει...ΣΠΑΣΤΙΚΟ!!!!ΒΟΗΘΕΙΑ ΚΑΝΕΙς????????????

 

την εχω ακουσει και εγω μια 2 φορες σε τραγουδι να μου διαβαζει τον τιτλο του τραγουδιου...Απο που απενεργοποιειται η τυπισσα; και αν υπαρχει γιατι δεν διαβαζει ολα τα ασματα;

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

το thread με τις εφαρμογες http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=282855 γιατι εχει κλειδωσει?

 

Παλιο πρεπει να ειναι αυτο που παραθεσες...

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3401283#post3401283

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να προσθέσω έναν καινούργιο λογαριασμό στο Google Mail, αλλά είναι αδύνατον. Γράφει πως δεν μπορεί να επικοινωνήσει με τον server.

 

Ξέρει κανείς τι συμβαίνει?

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να προσθέσω έναν καινούργιο λογαριασμό στο Google Mail, αλλά είναι αδύνατον. Γράφει πως δεν μπορεί να επικοινωνήσει με τον server.

 

Ξέρει κανείς τι συμβαίνει?

Άνοιξε το youtube app που λογικά θα βρίσκεται στην αρχική σου οθόνη, κάνε login με τα στοιχεία του gmail λογαριασμού που θέλεις να προσθέσεις και έπειτα άνοιξε την εφαρμογή google mail και θα δεις να έχει προστεθεί ο λογαριασμός που θέλεις. Δεν ξέρω γιατί το κάνει αυτό άλλα πολλοί το έχουν αυτό το πρόβλημα, το οποίο λύνεται με αυτόν τον κάπως παράδοξο τρόπο :)

Link to comment
Share on other sites

Άνοιξε το youtube app που λογικά θα βρίσκεται στην αρχική σου οθόνη, κάνε login με τα στοιχεία του gmail λογαριασμού που θέλεις να προσθέσεις και έπειτα άνοιξε την εφαρμογή google mail και θα δεις να έχει προστεθεί ο λογαριασμός που θέλεις. Δεν ξέρω γιατί το κάνει αυτό άλλα πολλοί το έχουν αυτό το πρόβλημα, το οποίο λύνεται με αυτόν τον κάπως παράδοξο τρόπο :)

 

Απίστευτο!

Thanks...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,χρειαζομαι βοηθεια..εχω βαλει αρκετες εφαρμογες και παιχνιδια στο galaxy μου και σημερα μου εβγαλε οτι δεν εχω χωρο...το θεμα ειναι οτι εκει που δεν υπαρχει χωρος ειναι στην εσωτερικη αποθηκευση τηλεφωνου .η εσωτερικη καρτα sd ειναι σχεδον αδεια.εχω μεσα και εξωτερικη καρτα αλλα λογω του eclair ακομα δε μπορω να την αξιοποιησω.τι διαφορα υπαρχει στην αποθηκευση τηλεφωνου και την εσωτερικη sd???γιατι δεν αποθηκευονται ολα στην εσωτερικη sd (8gb)? Ευχαριστω εκ των προτερων..
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,χρειαζομαι βοηθεια..εχω βαλει αρκετες εφαρμογες και παιχνιδια στο galaxy μου και σημερα μου εβγαλε οτι δεν εχω χωρο...το θεμα ειναι οτι εκει που δεν υπαρχει χωρος ειναι στην εσωτερικη αποθηκευση τηλεφωνου .η εσωτερικη καρτα sd ειναι σχεδον αδεια.εχω μεσα και εξωτερικη καρτα αλλα λογω του eclair ακομα δε μπορω να την αξιοποιησω.τι διαφορα υπαρχει στην αποθηκευση τηλεφωνου και την εσωτερικη sd???γιατι δεν αποθηκευονται ολα στην εσωτερικη sd (8gb)? Ευχαριστω εκ των προτερων..

 

Όταν λες αρκετές, πόσες; Έχω 12 σελίδες εφαρμογές και η εσωτερική μου μνήμη είναι αρκετά κάτω απ'το μισό... Είναι λίγο απίθανο να γεμίσεις 2GB με απλές εφαρμογές... η εσωτερική μνήμη είναι 8 GB ολόκληρη όπως λες, από την οποία 2 GB δεσμεύονται από το σύστημα, και είναι η αποθήκευση τηλεφώνου που λες παραπάνω. Εσωτερική μνήμη για να γράφεις εσύ πράγματα (το /sdcard partition δηλαδή), είναι τα υπόλοιπα 6 GB.

Τα δεδομένα των εφαρμογών που γράφονται στα 2 GB είναι πολύ λίγα, κάποια ΚΒ το καθένα, και το να γέμισε το τηλέφωνο έτσι μου φαίνεται φοβερό κατόρθωμα...

έχεις αλλάξει κάπως το κινητό με mods?

- Alex
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙ)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...