Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙ)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Unbranded

Μια απ τα ιδια με την ιδια εκδοση!!!:mad:

δηλαδη για να καταλαβω,στον μονο που εδωσε update η samsung ειναι ο @michsof???????

Edited by Tyxerakias
Aφαίρεση img tag
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μια απ τα ιδια με την ιδια εκδοση!!!:mad:

δηλαδη για να καταλαβω,στον μονο που εδωσε update η samsung ειναι ο @michsof???????

Οχι μονο σε εκεινον,λογικα σε ολους οσους εχουν παρει κινητα απο την vodafone με το δικο τους λειτουργικο το κλειδωμενο.Εγω εχω παρει απο την vodafone το κινητο αλλα unbranded.Παρολα αυτα οταν παω σπιτι θα δοκιμασω μπας και εχει ερθει,ποτε δεν ξερεις...η ελπιδα πεθαινει παντα τελευταια...κι αν λενε την πεθερα σου ετσι κλαφτα Χαραλαμπε....:lol::p

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Πριν λιγο εκανα αναβαθμιση μεσω kies ενα galaxy ενος γνωστου που ειναι απο γερμανια και ειχε πανω την jf3.

του περασε επανω την froyo 2.2 και συγκεκριμενα την εκδοση JPO με εκδοση φασματος JPP.

Εχει μεσα το swype αλλα δεν εχει ελληνικα ουτε στο πληκτρολογιο του swype αλλα ουτε και στο πληκτρολογιο της samsung.

μπορω με καποιο επισημο η ανεπισημο τροπο να περασω ελληνικη γλωσσα σε καποιο απο τα δυο πληκτρολογια η και στα δυο ?

 

 

Ναι Αντώνη και τα 2 μπαίνουν, διάβασε καμια φορά τους οδηγούς... :p

Όσο για την gingerbread... θα έλεγα τί θα πάρουμε αλλά anyway :P

 

Ναι έχω ελληνικό πληκτρολόγιο. Μάλιστα πάνω στο space έχει επιλογή για English και Greek με βελάκια . Πάντως το μόνο που έχω να πω είναι οτι το κινητό.... σέρνεται !

Μήπως πρέπει να κάνω hard reset ;

 

Wow, ανεξήγητο. Μήπως είναι Κυπριακό το κινητό ή κάτι... δεν μπορώ να καταλάβω. Μπορείς να κάνεις *#1234# εκεί που παίρνεις τηλέφωνο και να μας πεις τί βγάζει;

Kαι πιό σημαντικό... γράψε *2767*4387264636# πάλι στο ίδιο μέρος, και πες μας τί λέει η γραμμή PCode

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Και σε μενα καμια αναβαθμιση ακομα! :mad:

Αντε να δουμε...Ας ελπισουμε οτι κανανανε επιτελους την αρχη...

 

http://img819.imageshack.us/img819/1368/79571684.jpg

Link to comment
Share on other sites

Wow, ανεξήγητο. Μήπως είναι Κυπριακό το κινητό ή κάτι... δεν μπορώ να καταλάβω. Μπορείς να κάνεις *#1234# εκεί που παίρνεις τηλέφωνο και να μας πεις τί βγάζει;

Kαι πιό σημαντικό... γράψε *2767*4387264636# πάλι στο ίδιο μέρος, και πες μας τί λέει η γραμμή PCode

 

Με το *#1234# μου βγαζει :

 

PDA : I9000BUJP7

PHONE : I9000BUJP5

CSC : I9000GVGRJP5

Build Info : 2010. 10

 

και με το άλλο :

 

PCode:GT-I9000HKDVGR

Link to comment
Share on other sites

Με το *#1234# μου βγαζει :

 

PDA : I9000BUJP7

PHONE : I9000BUJP5

CSC : I9000GVGRJP5

Build Info : 2010. 10

 

και με το άλλο :

 

PCode:GT-I9000HKDVGR

 

Wow. H vodafone είναι πρωτοπόρος λοιπόν στην Ελλάδα... Μόνο η Samsung θα έδινε πρώτα σε πάροχο και μετά το generic.... απλά τραγικό. Χαχαχα... άντε να δούμε πότε θα έρθει στον γενικό πληθυσμό... σήμερα βγήκε και στην Iνδία, αλλά στην ανατολική Ευρώπη ακόμα. Α ρε Samsung...

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Στην επισημη ανακοινωση της η samsung λεει οτι θα ερθει απο μεσα Οκτωβρη κατα δω αν καταλαβα καλα.... οπως και να χει τα νεα του michsof ειναι μια σπιθα πριν το παραναλωμα που θα γινει μολις ερθει :D

 

 

http://androidos.in/2010/10/samsung-galaxy-s-android-2-2-froyo-official-update-announcement/

Link to comment
Share on other sites

εγω δεν βλεπω κανενα παραναλωμα να ερχεται.....

 

ειναι σαν την γκομενα που την ψηνεις 2 μηνες .... και οταν τελικα δεις να σου καθεται τοτε εχεις ξενερωσει πια εσυ και λες "αστο ρε κοπελα μου το κουρασες το θεμα"

 

καπως ετσι και με το froyo. εχω βαρεθει τοσο να περιμενω που ουτε ξερω αν θα ασχοληθω να το βαλω οταν ερθει. Στο κατω κατω δεν εχει και πολυ σημαντικες διαφορες. Και οπως δουλευει το κινητο τωρα πεταει κατα τη γνωμη μου (τουλαχιστον το δικο μου).

 

Αντε γιατι βαρεθηκα την ζωη μου με την samsung να περιμενουμε μαι αναβαθμιση. Σιγα το γεγονος δηλάδη.

 

Ηθελα να ξερα που ειναι το τοσο δυσκολο να εβγαινε μια μερα η αναβαθμιση για ολο τον πλανητη???

Θα τους επεφτε ο server???

Δηλάδη οταν βγηκε το angry birds για παραδειγμα για ολα τα android κινητα του κοσμου ταυτοχρονα πως τα καταφερε και δεν θα τα καταφερει η samsung να αναβαθμισει μερικες εκατομμυρια δικα της κινητα και αναγκαζεται να αναβαθμιζει περιοχες περιοχες???

Δεν με χεζουν λεω εγω καλυτερα.

 

Βαρεθηκα εντελως.Φανταστικο το κινητο,αλλα την samsung ουτε να την ξερω δεν θελω.Αμα δεν μπορουν αν ακανουν μια παγκοσμια αναβαθμιση να το κλεισουν το μαγαζακι να τελειωνουμε.

Link to comment
Share on other sites

Εγω είμαι αισιόδοξος και πιστεύω οτι σημερα - αυριο θα το πάρουμε και εμείς , απλά ετυχε και πήγε πιο γρήγορα για το branded... απο την άλλη ποτέ δεν ξέρεις , samsung είναι αυτη:p
Link to comment
Share on other sites

Wow. H vodafone είναι πρωτοπόρος...
Μήπως δεν είναι της samsung αλλά της vodafone το update? Μήπως είδε και αποείδε η vodafone και πρόσφερε η ίδια ελληνικό froyo ...απλά με άδεια (για να ισχύουν οι εγγυήσεις) αλλά χωρίς συμμετοχή της samsung?

ΥΓ: Υποθέσεις κάνω ...η ζωή θα δείξει ;)

Link to comment
Share on other sites

Αλλοι περιμενουν απο τη vodafone το γιαουρτι, εγω περιμενω το κινητο μου χαχα. Σημερα εμαθα πως πηγε στο service της vodafone. Τοσο καιρο περιμενα για το froyo και τωρα που μαλλον θα σκασει μυτη δεν θα εχω συσκευη. Τραγικη ειρωνια χαχα. Τεσπα ουτως η αλλως και το θεμα του γιαουρτιου και το θεμα του service με εχουν κουρασει απιστευτα. Παυω να ασχολουμαι και δυστυχως θα παρακολουθω σιωπηλα το φορουμ κανοντας υπομονη.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Μήπως δεν είναι της samsung αλλά της vodafone το update? Μήπως είδε και αποείδε η vodafone και πρόσφερε η ίδια ελληνικό froyo ...απλά με άδεια (για να ισχύουν οι εγγυήσεις) αλλά χωρίς συμμετοχή της samsung?

ΥΓ: Υποθέσεις κάνω ...η ζωή θα δείξει ;)

 

μπορει να παιζουν και τιποτα σμφωνιες για να παρει τα πανω της η voda γιατι τελευταια παει πατο!!ημουν 8-9 χρονια σε αυτην και παντα τα updates τα παιρναμε μετα απο 1 μηνα στην καλυτερη (κι αν τα παιρναμε) απο τα non branded.

Link to comment
Share on other sites

Περιμένω :cool:.

 

Λοιπον εδω εισαι. Εχει πολλες γραμματοσειρες, εχω δοκιμασει πεντε ή εξι. Βασικα βαλε οσες θελεις, δεν υπαρχει περιορισμος.:)

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=748916

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

εγω δεν βλεπω κανενα παραναλωμα να ερχεται.....

 

ειναι σαν την γκομενα που την ψηνεις 2 μηνες .... και οταν τελικα δεις να σου καθεται τοτε εχεις ξενερωσει πια εσυ και λες "αστο ρε κοπελα μου το κουρασες το θεμα"

 

καπως ετσι και με το froyo. εχω βαρεθει τοσο να περιμενω που ουτε ξερω αν θα ασχοληθω να το βαλω οταν ερθει. Στο κατω κατω δεν εχει και πολυ σημαντικες διαφορες. Και οπως δουλευει το κινητο τωρα πεταει κατα τη γνωμη μου (τουλαχιστον το δικο μου).

 

Αντε γιατι βαρεθηκα την ζωη μου με την samsung να περιμενουμε μαι αναβαθμιση. Σιγα το γεγονος δηλάδη.

 

Ηθελα να ξερα που ειναι το τοσο δυσκολο να εβγαινε μια μερα η αναβαθμιση για ολο τον πλανητη???

Θα τους επεφτε ο server???

Δηλάδη οταν βγηκε το angry birds για παραδειγμα για ολα τα android κινητα του κοσμου ταυτοχρονα πως τα καταφερε και δεν θα τα καταφερει η samsung να αναβαθμισει μερικες εκατομμυρια δικα της κινητα και αναγκαζεται να αναβαθμιζει περιοχες περιοχες???

Δεν με χεζουν λεω εγω καλυτερα.

 

Βαρεθηκα εντελως.Φανταστικο το κινητο,αλλα την samsung ουτε να την ξερω δεν θελω.Αμα δεν μπορουν αν ακανουν μια παγκοσμια αναβαθμιση να το κλεισουν το μαγαζακι να τελειωνουμε.

 

Συμφωνώ απόλυτα και γιαυτό απο σήμερα, αποφάσισα να εγκαταλείψω την παρέα σας

για άλλη γειτονιά.

Κουράστηκα να προσπαθώ απο εδω μέσα να φτιάξω ενα τηλέφωνο της προκοπής μιάς εταιρείας χωρίς after sales.

Λόγω εργασίας, πρέπει να είμαι απο τους λίγους εδω μέσα, που έχω διαβάσει όλα τα posts και στο I και στο II γιαυτό η γνώμη μου είναι οτι samsung οφείλει πολλά, σε μερικούς εδω μέσα.

Χάρη σε αυτούς εδω μέσα εχουμε ενα τηλέφωνο δεκάδες φορές καλύτερο, απο αυτό που εχουν αυτοι, που διάβασαν μόνο το manual της εταιρείας.

Γιαυτό samsung..... άντε γειά... για πάντα. Δεν θα ασχοληθώ ποτέ μαζί σου.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια θα μας τρελλανουν . Το Κiss μου εβγαλε οτι εχει πιο καινουργια εκδοση ,την περασα κι οταν την ετρεξα και συνδεσα το τηλεφωνο μου εβγαλε οτι εχει αναβαθμηση σε PDA JP7 PHONE JP5 CSCJP5 .Εγω εχω Cosmote και τελευταια τουχα περασει την XWJPA που ειχε προτεινει ο ALEX με CSC EUR . Πως διαολο μουβγαλε αναβαθμιση σε Froyo ???? Βγαζω Lagfix την περναω και επιστρεφω
ΓΙΑΝΝΗΣ
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εδω εισαι. Εχει πολλες γραμματοσειρες, εχω δοκιμασει πεντε ή εξι. Βασικα βαλε οσες θελεις, δεν υπαρχει περιορισμος.:)

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=748916

 

το ερωτημα ειναι αν ολες αυτες οι γραμματοσειρες εχουν και ελληνικα ή ειναι μονο ξενες?

Link to comment
Share on other sites

το ερωτημα ειναι αν ολες αυτες οι γραμματοσειρες εχουν και ελληνικα ή ειναι μονο ξενες?

 

Aυτες που ειχα δοκιμασει ηταν οκ. Μια ή δυο νομιζω δεν υποστηριζαν ελληνικους χαρακτηρες, αλλα αυτοι εβγαιναν με την default γραμματοσειρα. Εχω κανει hard reset απο τοτε και δεν θυμαμαι ποιες ειχα βαλει (πλεον ειμαι με την μαμισια γιατι μου φαινεται πιο ξεκουραστη).

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση ειχα επανηλλημενα προβλημα με τη μπαταρια αγορασμενη συσκευη απο γερμανια , ειχα βαλει φρογιο επισημα κ μου ειπαν τελικα οτι φταει η εκδοση κ μου βαλαν αυτη την εκδοση , ειναι η ελληνικη ρομ ?γιατι τωρα μου βγαζει οτι δεν μπορει να αναβαθμιστει ,πρεπει να το παω παλι πισω?

pda : xwjm5

phone:xxjm1

csc : xxjm1

pbcode: I9000HKDDBT

Link to comment
Share on other sites

Τελικα η JΡ7 που λετε παραπανω ειναι branded? Γιατι σκεφτομαι να βαλω παλι μια επισημη και δεν ξερω αν ειναι να βαλω την JPA που εχει δωσει ο Αλεξ ή αυτην που λετε.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Τελικα η JΡ7 που λετε παραπανω ειναι branded? Γιατι σκεφτομαι να βαλω παλι μια επισημη και δεν ξερω αν ειναι να βαλω την JPA που εχει δωσει ο Αλεξ ή αυτην που λετε.

 

γιατι δε κατεβαζεις την επισημη που εχει δωσει ο αλεξ λογικα αυτη θα ειναι στην ελλαδα αφου τα χει ολα μεσα cos swype samy πληκτρολογιο

να την εχεις καβατζα και να περασεις τη καινουργια του doc v9 και μετα τη cayo οταν βγει

χαχαχαχαχ

αφου ετσι και αλλιως θα το πειραξεις παλι μετα

 

το λεω γιατι και εγω αυτο κανω απο τη μερα που το πηρα δεν εχει περασει βδομαδα με λειτουργικο συνεχεια πειραζω να δω ποτε θα το κανω πυροτουβλο για το τζακι

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω επειδη τα εμπλεξα λιγο, εμενα που στο Pcode λεει GT-I9000HKDCOS σημαινει οτι το κινητο ειναι branded σε cosmote? και θα πρεπει να περιμενω να βγαλει αναβαθμηση η cosmote?

Δεν το εχω παρει απο cosmote παντως...

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω επειδη τα εμπλεξα λιγο, εμενα που στο Pcode λεει GT-I9000HKDCOS σημαινει οτι το κινητο ειναι branded σε cosmote? και θα πρεπει να περιμενω να βγαλει αναβαθμηση η cosmote?

Δεν το εχω παρει απο cosmote παντως...

 

δεν εχει σημασια

στην ελλαδα παιζει το cos και το eur

απο οπου και να το πηρες αν ειναι ελληνικο ενα απο τα 2 εχει

Edited by mantzaros
Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχαχ

αφου ετσι και αλλιως θα το πειραξεις παλι μετα

Καλα λες. Ολο λεω πως θα το αφησω στην ησυχια του και ολο το ζοριζω! :lol:

Οποτε παμε για επισημη σε λιγακι, με hard reset και τα σχετικα για να δεσει καλα... μεχρι να βγαλει νεο υλικο ο Ντοκ!

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Καλά αυτό το kies είναι απαράδεκτο!!! Έχω μια από τις παλαιότερες εκδόσεις, την JG1 και δεν μου εμφανίζει αναβάθμιση!!!! Είναι ποτέ δυνατόν??? Σιγά μην πάρω το froyo, εγώ θα μείνω με την πιο παλιά έκδοση του eclair!!! Θα έβαζα την ανεπίσημη froyo αλλά τρέχω πολύ τον τελευταίο καιρό και δεν έχω χρόνο να ξαναστήσω το τηλ. Έχει τύχει σε κανέναν άλλο παρόμοιο περιστατικό με το δικό μου???

Βοηθήματα, σημειώσεις, εκπαιδευτικά νέα, όλα συγκεντρωμένα σε ένα site! www.sofikoukouvagia.gr

 

Για να μη σας φαίνονται πια...κινέζικα!!! http://www.e-chinese.gr

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙ)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...