Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙ)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Mε ολο το σεβασμο αγαπητε συμπολιτη και πιθανοτατα και συνονοματε αλλα πλακα με κανεις?

Πηρες το galaxy S (προσωπικα το καλυτερο smartphone της αγορας και ειχα iphone 3gs)

και ασχολεισαι με τον αν εχει ΒΤ2 η ΒΤ3 και WIFI direct?

Εκτος αν ασχολεισαι επαγγελματικα με αυτο οποτε παω πασο.

 

Υ.Γ. δεν ξερω αν περιμενετε το ΒΤ3 εγω παντως περιμενω το GT5 :D

 

φιλε μου ασχολουμε με κατι που μας ειπαν (η samsung) οτι εχει αλλα ΔΕΝ εχει ΜΑΣ κοροιδευει αυτο δεν μπορω να καταλαβω γιατι πρεπει να το δεχτω? !!!!

οχι αφου λενε οτι εχει και το πληρωσα, ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΕΧΕΙ ΔΕΝ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ πως και γιατι, ΠΡΕΠΕΙ!

 

φιλικα παντα αλλα μου την σπαει η samsung σε αρκετα θεματα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Άντε και με τζιτζιρόψωμο τώρα!

Στο xda ποστάρουν κάθε 2 λεπτά! Δεν το έχω ξαναδεί αυτό ποτέ για καμμία συσκευή! Πιστεύω να συνειδητοποιήσουν και οι κορεάτες, τί δυναμική έχει αυτό προϊόν και να συνεχίσουν να το υποστηρίζουν!

 

 

Υ.Γ. δεν ξερω αν περιμενετε το ΒΤ3 εγω παντως περιμενω το GT5 :D

:lol::lol::lol:

Edited by me00016
Philips Savvy->Panasonic GD93->Ericsson T20e->Motorola T2288 Talkabout->Mitsubishi M342i->Nokia N70->LG KS20->HTC P3470 Pharos->Samsung B7610 OMNIA PRO->Samsung i9000 Galaxy S->Samsung i9100 Galaxy SII->NOKIA LUMIA 930>LG G6+HUAWEI WATCH 2 LTE>Xiaomi Mi 9
Link to comment
Share on other sites

(Κοίτα τί μου κάνει η Samsung τώρα με την αναβάθμιση, εγκατέλειψα το battery power test για να τσεκάρω στο kies!)

Update στο kies σε 7 λεπτά. Καλά, μιλάμε για άλλο πρόγραμμα. Στην JM2 με product code COS δε δίνει αναβάθμιση.

 

φιλε μου ασχολουμε με κατι που μας ειπαν (η samsung) οτι εχει αλλα ΔΕΝ εχει ΜΑΣ κοροιδευει αυτο δεν μπορω να καταλαβω γιατι πρεπει να το δεχτω? !!!!

οχι αφου λενε οτι εχει και το πληρωσα, ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΕΧΕΙ ΔΕΝ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ πως και γιατι, ΠΡΕΠΕΙ!

 

φιλικα παντα αλλα μου την σπαει η samsung σε αρκετα θεματα.

Φιλικά πάντα,

Πούλα το ρε φίλε επιτέλους να ησυχάσουμε κι εμείς...

Edited by me00016
Philips Savvy->Panasonic GD93->Ericsson T20e->Motorola T2288 Talkabout->Mitsubishi M342i->Nokia N70->LG KS20->HTC P3470 Pharos->Samsung B7610 OMNIA PRO->Samsung i9000 Galaxy S->Samsung i9100 Galaxy SII->NOKIA LUMIA 930>LG G6+HUAWEI WATCH 2 LTE>Xiaomi Mi 9
Link to comment
Share on other sites

Στο registry μου βγάζει product code GT-i9000HDKEUR...Πρώτη φορά το βλέπω... :confused: Παίζει ρόλο το product code στην διαθεσιμότητα της αναβάθμισης? :O
Link to comment
Share on other sites

(Κοίτα τί μου κάνει η Samsung τώρα με την αναβάθμιση, εγκατέλειψα το battery power test για να τσεκάρω στο kies!)

Update στο kies σε 7 λεπτά. Καλά, μιλάμε για άλλο πρόγραμμα. Στην JM2 με product code COS δε δίνει αναβάθμιση.

 

 

Φιλικά πάντα,

Πούλα το ρε φίλε επιτέλους να ησυχάσουμε κι εμείς...

 

φιλε μου αν δεν σου αρεσει η γνωμη μου απλα μην μου απαντας το αν θα γραφω η οχι θα το πουν οι moderators γιατι με αλλα λογια αυτο μου λες !

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου αν δεν σου αρεσει η γνωμη μου απλα μην μου απαντας το αν θα γραφω η οχι θα το πουν οι moderators γιατι με αλλα λογια αυτο μου λες !

Συγγνώμη αν σε εκνεύρισα, τη γνώμη σου τη σέβομαι, όμως γράφοντας και ξαναγράφοντας τα ίδια δε θα αλλάξεις διαφορετικές γνώμες που ενδεχομένως να έχουν κάποιοι άλλοι. Προσωπικά εκτίμησα από τα λεγόμενά σου πως δε σε ενδιαφέρει η συγκεκριμένη συσκευή* και για αυτό σου προτείνω να επισπεύσεις την πώληση γιατι είναι όντως εκνευριστικό να πιστεύεις ότι σε έπιασαν κότσο οι Ασιάτες!

 

*έχει βουίξει ο τόπος για το froyo και μερικές πρώτες εντυπώσεις είναι ελπιδοφόρες!

Edited by me00016
Philips Savvy->Panasonic GD93->Ericsson T20e->Motorola T2288 Talkabout->Mitsubishi M342i->Nokia N70->LG KS20->HTC P3470 Pharos->Samsung B7610 OMNIA PRO->Samsung i9000 Galaxy S->Samsung i9100 Galaxy SII->NOKIA LUMIA 930>LG G6+HUAWEI WATCH 2 LTE>Xiaomi Mi 9
Link to comment
Share on other sites

παιδια βγηκε το froyo? τωρα εχω την jm8 πως θα χακαρω το registry η αρχικη ηταν η JF5 με product code COS Edited by dimitris15
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Φτου φτου μην το ματιάσω το γιαουρτάκι ρε παιδιά αλλά τα πρώτα δείγματα γραφής στο xda είναι θετικά..βλέπω για gps fix, γρήγορο browser no lag...:ninja:
Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Καλή η πολιτισμένη αντιδικία, αλλά δε νομίζω ότι η συνέχισή της θα προσφέρει κάτι παραπάνω. Ο καθένας δικαιούται να λέει τη γνώμη του, και είναι όλες σεβαστές.

Ας τελειώσει εδώ αυτό, και αφού αποφάσισατε για άλλες συσκευές, μπορείτε να συνεχίσετε στους Διαξιφισμούς τη συζήτηση για το ποιά είναι καλύτερη.

 

Δε μπορώ να πω ότι διαφωνώ με τα παιδιά που εκνευρίζονται με την πολιτική της Samsung, έχω πει κι εγώ αρκετές φορές ότι αν εξαιρέσεις το hardware η εταιρεία είναι πολυ πίσω. Απ'την άλλη, αν και γενικά τα παραείπανε από τη Samsung (δεν έχει σημασία το αν έχει hardware bt3 αν δε μπορεί να χρησιμοποιηθεί, π.χ.), το κινητό εξακολουθεί να είναι κορυφαίο, και δεν ξέρω τί κερδίζει κάποιος με το να το αλλάξει για κάποιο άλλο που υστερεί, μόνο και μόνο επειδή ενώ ούτε εκείνο υποστηρίζει bt3, έχει την ειλικρίνεια να το λέει. Τέλος πάντων. Όπως είπαμε, ο καθένας είναι ελεύθερος να κάνει ότι θέλει και να πει τη γνώμη του, αλλά η συνεχής επανάληψη δεν προσφέρει κάτι.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Καλή η πολιτισμένη αντιδικία, αλλά δε νομίζω ότι η συνέχισή της θα προσφέρει κάτι παραπάνω. Ο καθένας δικαιούται να λέει τη γνώμη του, και είναι όλες σεβαστές.

Ας τελειώσει εδώ αυτό, και αφού αποφάσισατε για άλλες συσκευές, μπορείτε να συνεχίσετε στους Διαξιφισμούς τη συζήτηση για το ποιά είναι καλύτερη.

 

Δε μπορώ να πω ότι διαφωνώ με τα παιδιά που εκνευρίζονται με την πολιτική της Samsung, έχω πει κι εγώ αρκετές φορές ότι αν εξαιρέσεις το hardware η εταιρεία είναι πολυ πίσω. Απ'την άλλη, αν και γενικά τα παραείπανε από τη Samsung (δεν έχει σημασία το αν έχει hardware bt3 αν δε μπορεί να χρησιμοποιηθεί, π.χ.), το κινητό εξακολουθεί να είναι κορυφαίο, και δεν ξέρω τί κερδίζει κάποιος με το να το αλλάξει για κάποιο άλλο που υστερεί, μόνο και μόνο επειδή ενώ ούτε εκείνο υποστηρίζει bt3, έχει την ειλικρίνεια να το λέει. Τέλος πάντων. Όπως είπαμε, ο καθένας είναι ελεύθερος να κάνει ότι θέλει και να πει τη γνώμη του, αλλά η συνεχής επανάληψη δεν προσφέρει κάτι.

 

+1..

I have installed the update and I am impressed. GPS problem definitely solved. It locked within 5 seconds. The phone feels much smoother and all settings and apps are still there. People have been critcising Samsung earlier, and it was sort of deserved. But now I can definitely say that my Galaxy S is the best phone in the world. Thank you Samsung :-). I am going to buy a galaxy tab.

 

Sent from my GT-I9000 using XDA App

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

κατσε να καταφερουμε πρωτα να συνδεθουμε στο Kies και μετα βλεπουμε.

δυστυχως εγω δεν εχω καταφερει τιποτα. τι αρχεια εχω σβησει, τι διαγραφη cache Ολων των εφαρμογων εκανα, τι επανεκινηση pc και galaxy.

τιποτα δυστυχως. εχω απογοητευτει πολυ σε σημειο να το παρατησω για σημερα. τι να πω πια :(.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

παιδιά υπάρχει κάποιος τρόπος να εκτυπώσω ασύρματα σε εκτυπωτή HP? θέλω ανα εκτυπώσω μαιλ και ιντερνετ και εγγραφα που έχω στο τηλ
Link to comment
Share on other sites

+1..

I have installed the update and I am impressed. GPS problem definitely solved. It locked within 5 seconds. The phone feels much smoother and all settings and apps are still there. People have been critcising Samsung earlier, and it was sort of deserved. But now I can definitely say that my Galaxy S is the best phone in the world. Thank you Samsung :-). I am going to buy a galaxy tab.

 

Sent from my GT-I9000 using XDA App

 

Θα σας πω κι εγώ το βράδυ. Το αν κλειδώνει γρήγορα το GPS έχουμε πει πολλές φορές μιας και διαβάζεις τους XDA ότι δεν έχει ΚΑΜΙΑ απολύτως σχέση με την πλοήγηση....

 

Τώρα, για όσους ρωτάνε, ΔΕΝ έχει βγει το επίσημο froyo για Ελλάδα ακόμα. Ούτε για JM2 ούτε για JM5 με product codes COS ή ΕUR.

To Froyo βγήκε σήμερα το πρωί στην Αγγλία, και τις χώρες που έχουν το OXA csc, δηλαδή Γαλλία, Γερμανία, Ιταλία π.χ., ίσως και Τουρκία.

 

ΔΕΝ βγήκε ακόμα για την Ελλάδα. Η έκδοσή που θα βγει για Ελλάδα δεν είναι η JPO/JPP που βγήκε σήμερα, αλλά η JPA/JPP (που άρχισε να βγαίνει σε μεμονωμένες χώρες της βορειας Ευρώπης). Υπομονή λίγες μέρες ακόμα.

 

παιδιά υπάρχει κάποιος τρόπος να εκτυπώσω ασύρματα σε εκτυπωτή HP? θέλω ανα εκτυπώσω μαιλ και ιντερνετ και εγγραφα που έχω στο τηλ

Yπάρχουν apps γι'αυτό, ρώτα στο κατάλληλο θέμα... :) (ή ψάξε στο market)

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ βγήκε ακόμα για την Ελλάδα. Η έκδοσή που θα βγει για Ελλάδα δεν είναι η JPO/JPP που βγήκε σήμερα, αλλά η JPA/JP4 (που άρχισε να βγαίνει σε μεμονωμένες χώρες της βορειας Ευρώπης). Υπομονή λίγες μέρες ακόμα.

 

Λες Σ.Κ. (πολλά ζητάω) να είμαστε όλοι "μέσα" για upgrade; Ούτε να ψηφίσουμε δεν θα πάμε! :D

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

η εκδοση που λεει ο τυχερακιας(αλεξ) για ΕΛΛΑΔΑ ειναι και εδω αλλα μεσω odin

http://www.samfirmware.com/WEBPROTECT-i9000.htm

 

εγω θα προτεινα να μην αναβαθμισετε το kies γιατι μετα δε παιρνει το registry hack απ οσα διαβασα

ας παρουμε το γιαουρτακι με το hack και μετα το αναβαθμιζουμε το !@#! κιες

Edited by mantzaros
Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ βγήκε ακόμα για την Ελλάδα. Η έκδοσή που θα βγει για Ελλάδα δεν είναι η JPO/JPP που βγήκε σήμερα, αλλά η JPA/JPP (που άρχισε να βγαίνει σε μεμονωμένες χώρες της βορειας Ευρώπης). Υπομονή λίγες μέρες ακόμα.

 

Μια ερώτηση το oclf δουλεύει στη JPA;

 

Γιώργος

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!! Έκανα εγκατάσταση την GoodBye RFS και το super kernel. Όλα πάνε γρήγορα και η ram αυξήθηκε όπως αναμενόταν. Μου εμφανίζει όμως το μήνυμα:internal phone storage getting low και στα setting βλέπω ότι έχω ελεύθερα 152mb χωρίς να έχω περάσει κάποια εφαρμογή..Υπάρχει κάποια λύση?
Link to comment
Share on other sites

για να κανω αναβαθμιση το kies πρεπει να εχω συνδεδεμενο το κινητο εχοντας βγαλει το lagfix;;χωρις το κινητο μου κολλαει στο 50% κ λεει οτι δεν υπαρχει συνδεση internet...
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το ΚΙΕΣ τι μέγεθος έχει; εμένα μου έχει πάει μέχρι και 300 ΜΒ.

 

Τελικά το κατέβασα από το support της samsung Αγγλίας.

Edited by dimudis
Link to comment
Share on other sites

για να κανω αναβαθμιση το kies πρεπει να εχω συνδεδεμενο το κινητο εχοντας βγαλει το lagfix;;χωρις το κινητο μου κολλαει στο 50% κ λεει οτι δεν υπαρχει συνδεση internet...

Eμενα παντως εγινε αναβαθμιση χωρις το κινητο.

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

Eμενα παντως εγινε αναβαθμιση χωρις το κινητο.

 

Και εγώ με το που άνοιξα το pc μου έκανε Update!! Ευτυχώς που έχω και την προηγούμενη έκδοση...αν και κάτι μου λέει ότι δεν θα χρειαστεί....

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά!Έχω το εξή πρόβλημα με το galaxy s και θέλω τη βοήθειά σας. Ενεργοποιείται χωρίς να κάνω τίποτα το mp3 player. Υπάρχει κάποια εξήγηση και θεραπεία?
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά!Έχω το εξή πρόβλημα με το galaxy s και θέλω τη βοήθειά σας. Ενεργοποιείται χωρίς να κάνω τίποτα το mp3 player. Υπάρχει κάποια εξήγηση και θεραπεία?

 

Το mp3 player αν δεν κάνω λάθος ενεργοποιείται αυτόματα στο background μόλις βάλεις handsfree. Δεν ξέρω αν υπάρχει ρύθμιση ή "πείραγμα" για να μην ανοίγει.

Link to comment
Share on other sites

μόλις αναβάθμισα KIES στο 1.5.3.10103_100

έβγαλα lagfix και launcherpro και έβαλα το τηλέφωνο στο usb...αλλα nada:lol:

επειδη την εχω ξαναπατησει εμαθα τον δρομο... απεγκατάσταση και επανεγκατάσταση του KIES... βγάλτε lagfix και οτι launcher έχετε..και θα συνδεθείτε στο "μεγαλούργημα":wacko: που λέγεται KIES κανονικά !! :blink:

 

επειδή βαρέθηκα να το κανω λοιπον καθε φορα...θα περιμένω την γιαούρτη και θα τα κάνω όλα μετά...

υπεμονή..!!:cool:

Δεν επιτρέπονται αγγελίες εκτός Buy&Sell.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙ)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...