Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙ)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το bluetooth του galaxy ειναι απλα απιστευτο.

μεχρι και ταινιες το αφηνω να περναει.και αξιοπιστο και με μεγαλη εμβελεια.

 

λοιπον για μην γραφουμε ασαφειες...

με τον ρυθμο δεδομενων που στελνει το galaxy s σε galaxy s για να μην μου πειτε οτι το τηλεφωνο που δεχεται το αρχειο δεν υποστηριζει μεγαλες ταχυτητες και καθυστερει.

για να στειλεις μια ταινια 700mb μεσω bluetooth theleis 95 λεπτα

1 ωρα και 35 λεπτα δηλαδη

 

τωρα αν αυτο εσενα σε ικανοποιει και αν οντως αφηνεις το κινητο σου για μιαμιση ωρα να στελνει ταινιες ειναι δικο σου θεμα.

 

ΣΙΓΟΥΡΑ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ BLUETOOTH 3.0 που διαφημιζετε και υποτιθετε πως εχει το κινητο!

 

Αν δουλευε το Bluetooth 3.0 η ΙΔΙΑ μεταφορα θεωρητικα θα διαρκουσε ΜΟΛΙΣ 4 λεπτα! πρακτικα αντε ενα 10λεπτο...

Edited by jimacid
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Για το μπλε δοντι του κινητου κι εγω εχω να πω τα καλυτερα και ειμαι πληρως ευχαριστημενος. Ταχυτητα-αποδοση-εμβελεια δεν με εχουν απογοητευσει ποτε.

 

Τι να πουν και αλλοι που δεν μπορουν να το χρησιμοποιησουν καν με τον υπολοιπο πλανητη:lol: (οκ αστειευομαι δεν θελω να ανοιγω και flame)

 

Απο την αλλη δεν εχεις και αδικο φιλε jimacid αφου ηταν στα βασικα features για τα οποια διαφημιστηκε το κινητο. Παντως ποτε δεν ασχοληθηκα ιδιαιτερα αφου την δουλεια μου μια χαρα την κανω οσο χρησιμοποιω το δοντι.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, εχθες μολις αγορασα το galaxy s i9000. προσπαθω να αποθηκευσω τις ρυθμισεις για το ιντερνετ και τα μμσ ως ΑΡΝ,αλλα δεν αποθηκευονται. παω πισω το μενου και η οθονη ειναι μαυρη. χωρις τιποτα μεσα. κανω επανεκκινηση αλλα και παλι τιποτα. σαν να μην περασα κατι.

 

ειμαι απολυτως σιγουρη, πως το θεμα το εχετε ξαναπροβαλλει.αλλα πρωτη φορα μπαινω στο site και μου ειναι δυσκολο να διαβασω 500+ ποστ...

 

αν μπορουσε παρακαλω καποιος να μου δωσει ενα λινκ με το θεμα αυτο που να αναφερεται η απαντηση θα με βοηθουσε πολυ...εχω απελπιστει....

 

ευχαριστω εκ των προταιρων.

 

Αναστασια.:confused::confused::worry::(

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, εχθες μολις αγορασα το galaxy s i9000. προσπαθω να αποθηκευσω τις ρυθμισεις για το ιντερνετ και τα μμσ ως ΑΡΝ,αλλα δεν αποθηκευονται. παω πισω το μενου και η οθονη ειναι μαυρη. χωρις τιποτα μεσα. κανω επανεκκινηση αλλα και παλι τιποτα. σαν να μην περασα κατι.

 

ειμαι απολυτως σιγουρη, πως το θεμα το εχετε ξαναπροβαλλει.αλλα πρωτη φορα μπαινω στο site και μου ειναι δυσκολο να διαβασω 500+ ποστ...

 

αν μπορουσε παρακαλω καποιος να μου δωσει ενα λινκ με το θεμα αυτο που να αναφερεται η απαντηση θα με βοηθουσε πολυ...εχω απελπιστει....

 

ευχαριστω εκ των προταιρων.

 

Αναστασια.:confused::confused::worry::(

 

Αναστασια καλως ηρθες. Το παρακατω link θα λυσει την απορια σου, οπως και πολλες αλλες που σιγουρα θα σου δημιουργηθουν μελλοντικα:)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=284103

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

λοιπον για μην γραφουμε ασαφειες...

με τον ρυθμο δεδομενων που στελνει το galaxy s σε galaxy s για να μην μου πειτε οτι το τηλεφωνο που δεχεται το αρχειο δεν υποστηριζει μεγαλες ταχυτητες και καθυστερει.

για να στειλεις μια ταινια 700mb μεσω bluetooth theleis 95 λεπτα

1 ωρα και 35 λεπτα δηλαδη

 

τωρα αν αυτο εσενα σε ικανοποιει και αν οντως αφηνεις το κινητο σου για μιαμιση ωρα να στελνει ταινιες ειναι δικο σου θεμα.

 

ΣΙΓΟΥΡΑ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ BLUETOOTH 3.0 που διαφημιζετε και υποτιθετε πως εχει το κινητο!

 

Αν δουλευε το Bluetooth 3.0 η ιδια μεταφορα θεωρητικα θα διαρκουσε μολις 4 λεπτα! πρακτικα αντε ενα 10λεπτο...

 

το εχω κανει και αυτο.αλλα μια δυο φορες.

μην κολας σε αυτο και αναφερεις τα μισα,βγαζοντας δικα σου συμπερασματα.

δεν εχει χασει ποτε επαφη,εχει μεγαλη εμβελεια και ειναι αξιοπιστο.

οσο το χρησιμοποιω για λιγο handsfree αλλα για αρκετη μεταφορα τραγουδιων απο τον υπολογιστη και apk εφαρμογων,ειμαι απολυτα ευχαριστημενος.

για 3.0 και τα ρεστα δεν ασχολουμαι αφου εχω το wi fi explorer και ο,τι θελω το μεταφερω wireless

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ρε παιδιά εγώ μπερδεύτηκα με τα διαφορα registry hacks. Εγώ ε΄χω την JF5 που απο οτι εχω καταλαβει ειναι αρκετα παλια. Αποφασισα λοιπον να αναβαθμισω στην τελευταια επισημη ελληνικη. Μεσω kies μου βγαινει μηνυμα οτι δεν ειναι δυνατη η αναβαθμιση. Τι πρεπει τελικα να αλλαξω στην registry? Διάβασα ότι στο Samsung/Kies/DeviceDB/1 το product code Πρέπει να ειναι COS αλλά εμένα δεν έχει ProductCode στο συγκεκριμένο path!! Τι να κάνω;;;

 

ΥΓ: ΕΛΕΟΣ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ kIES

 

Μόλις είδα πως το συγκεκριμένο registry key το έχει στο .../DeviceDb/3. δεν βγάζω άκρη, please help!!

Edited by arish
Link to comment
Share on other sites

λοιπον για μην γραφουμε ασαφειες...

με τον ρυθμο δεδομενων που στελνει το galaxy s σε galaxy s για να μην μου πειτε οτι το τηλεφωνο που δεχεται το αρχειο δεν υποστηριζει μεγαλες ταχυτητες και καθυστερει.

για να στειλεις μια ταινια 700mb μεσω bluetooth theleis 95 λεπτα

1 ωρα και 35 λεπτα δηλαδη

 

τωρα αν αυτο εσενα σε ικανοποιει και αν οντως αφηνεις το κινητο σου για μιαμιση ωρα να στελνει ταινιες ειναι δικο σου θεμα.

 

ΣΙΓΟΥΡΑ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ BLUETOOTH 3.0 που διαφημιζετε και υποτιθετε πως εχει το κινητο!

 

Αν δουλευε το Bluetooth 3.0 η ΙΔΙΑ μεταφορα θεωρητικα θα διαρκουσε ΜΟΛΙΣ 4 λεπτα! πρακτικα αντε ενα 10λεπτο...

 

 

δε νομιζω να χει καποιο κατασκευαστικο προβλημα το bluetooth 3 του τηλεφωνου μας απλως επειδη η eclair 2.1 ειναι κατεσκευασμενη για 2,0 bluetooth το κινητο θα στελνει αρχεια με την ταχυτητα με την οποια αν ειχε 2,0 bleutooth , αρα με το Γιαουρτι (ελπίζω )- λογικά η sammy να μας επιτρεπει να χρησιμοποιησουμε τις ταχυτητες του bluetooth 3.0 .....σωστα??

LG G2 - 16GB - black

*ROM: CloudyG2 v2.2 kit kat

*Kernel: XCeed

Link to comment
Share on other sites

το εχω κανει και αυτο.αλλα μια δυο φορες.

μην κολας σε αυτο και αναφερεις τα μισα,βγαζοντας δικα σου συμπερασματα.

δεν εχει χασει ποτε επαφη,εχει μεγαλη εμβελεια και ειναι αξιοπιστο.

οσο το χρησιμοποιω για λιγο handsfree αλλα για αρκετη μεταφορα τραγουδιων απο τον υπολογιστη και apk εφαρμογων,ειμαι απολυτα ευχαριστημενος.

για 3.0 και τα ρεστα δεν ασχολουμαι αφου εχω το wi fi explorer και ο,τι θελω το μεταφερω wireless

 

χανεις τιν ουσια, φυσικα και μεταφερει ολα τα αρχεια απροβληματιστα.

bluetooth ειναι παντα αυτο εκανε. το ιδιο κανει και τωρα.

δεν εχω καποιο προβλημα με αυτο. ουτε ειπα οτι ειναι αναξιπιστο.

 

Αν σου πουλουσανε Superamoled οθονη με αναλυση 480x800 και οταν επερνες την συσκευη ειχε οθονη LCD ή αναλυση 480*640 δεν θα το εκανες θεμα?

δεν θα φωναζες?

 

Με την δικια σου λογικη και η lcd οθονη ειναι και μαλιστα τα δειχνει ολα μια χαρα και αξιοπιστα...

 

Το κινητο ειναι το μοναδικο κινητο αυτην την στιγμη πλην του nokia N8 που υποστηρζιζει το ολοκαινουριο πρωτοκολλο Bluetooth 3.0 το οποιο ειναι φτιαγμεναο για να κανει χρηση του wifi και να αποστελει τεραστια αρχεια οπως hd video μεταξυ φορητων συσκευων που δεν μπορει να χρησιμοποιηθε το wifi για μεταφορα αρχειων σε χρονους ρεκορ!

 

ειναι κατι που διαφημιζεται πως εχει και πουλαει για αυτον τον λογο ομως στην πραξη ΔΕΝ ΕΧΕΙ.

ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ! ΕΤΣΙ ΑΠΛΑ.

 

αυτο λεω μονο.

 

δε νομιζω να χει καποιο κατασκευαστικο προβλημα το bluetooth 3 του τηλεφωνου μας απλως επειδη η eclair 2.1 ειναι κατεσκευασμενη για 2,0 bluetooth το κινητο θα στελνει αρχεια με την ταχυτητα με την οποια αν ειχε 2,0 bleutooth , αρα με το Γιαουρτι (ελπίζω )- λογικά η sammy να μας επιτρεπει να χρησιμοποιησουμε τις ταχυτητες του bluetooth 3.0 .....σωστα??

 

αυτο ειναι το θεμα οτι το android δεν υποστηριζει ακομα bluetooth 3.0

δεν εχει προβλημα το hardware του κινητου ομως ΟΧΙ το froyo δεν θα ενεργοποιησει το bluetooth 3.0

 

Το bt 3.0 απο οτι διαβασα θα υποστηριχθει μαλλον στο android 3.0 Gingerbread το οποιο οπως καταλαβαινεις δεν προκειτε να μπει ποτε στο galaxy.

αρα το galaxy θα μεινει χωρις bt 3.0

Edited by jimacid
Link to comment
Share on other sites

πασο σε αυτα που λες.

δεν μου χρειαζεται το bluetooth τοσο και για τοση βαρια χρηση οποτε δεν το εχω ψαξει...

παντως αυτο με την αξιοπιστια μην το λες,εχω δει κινητα να χανουν επαφη για πλακα...και καλης ποιοτητας.

οταν σου ειπα για την μεταφορα ταινιας,εννοουσα οτι μετακινομουν στο χωρο και ομως μετεφερε απροβληματιστα ενα τοσο μεγαλο αρχειο,σρτον χρονο που πολυ σωστα ειπες.

 

οσον αφορα το gingerbread,σιγα που δεν θα το δουμε στο galaxy...

σοβαρολογεις???

γιατι εσυ περιμενεις απο την samsung να δεις 3.0?

μια χαρα θα παρουμε το 3.0,περιποιημενο κιολας

Link to comment
Share on other sites

σχετικα με το gingerbread ειναι πολυ πιθανο οι απαιτησεις του να μην πληρουνται απο το galaxy.

το desire hd εχει 768mb ram και φαινετε πως ειναι πιο πιθανο να παρει το gingerbread. (και αυτο σαν αναβαθμιση γιατι τα κινητα που θα ερθουν με προεγκατεστημενο ginger θα εχουν ακομα πιο υψηλο hardware)

εαν ισχυει κατι τετοιο ακομα και αν παρουμε την τριτη εκδοση του android χαρη στους αγαπημενους μας developers αυτο ισος να μην τρεχει ικανοποιητικα.

ειναι πολυ πιθανο να ειναι πολυ αργο στην αποκριση του.

θα εξαρτηθει απο το ποσο βαρυ ειναι.

 

επισης για να βγαλουν οι δικοι μας developers το gingerbread για το galaxy και να παιξει καλα θα πρεπει η samsung να βγαλει το android 3.0 πρωτα.

 

αν κρινω απο το ποσο καιρο τους πηρε να βγαλουν το froyo.. αυτο θα αργησει παρα πολυ....

αυτοι ειναι οι λογοι που πιστευω οτι το galaxy δεν θα δει gingerbread.

 

το να βγει μια δοκιμαστικη εκδοση δεν μου λεει κατι. το θεμα ειναι να δουλευει κιολας ;)

Edited by jimacid
Link to comment
Share on other sites

Αν μπω μέσα στον καθένα για συγχρονισμό, ο ένας (αυτός που εμφανίζεται στο Ημερολόγιο) έχει 4 "εφαρμογές" (αναφέρει "Συγχρονισμός εφαρμογής..." κι εκεί κόβεται και δε μπορώ να δω παρακάτω τι λέει),

 

Γύρισε το στο πλαι για να βλεπεις.

Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικα για το παιδι που ειπε οτι αν δουλευε το μπλουτουθ 3 θα εστελνε ταινια 700 μεγα σε 4 λεπτα πρεπει να σκεφτειτε οτι αυτο ειναι αδυνατον γιατι η εσωτερικη μνημη του κινητου δεν νομιζω να εχει τοσο υψηλη ταχυτητα εγγραφης...
Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικα για το παιδι που ειπε οτι αν δουλευε το μπλουτουθ 3 θα εστελνε ταινια 700 μεγα σε 4 λεπτα πρεπει να σκεφτειτε οτι αυτο ειναι αδυνατον γιατι η εσωτερικη μνημη του κινητου δεν νομιζω να εχει τοσο υψηλη ταχυτητα εγγραφης...

 

μπερδευεσαι με τα bit και τα Byte

τωρα θα μπλεχτουμε οποτε αν καταλαβει κανεις κανενα λαθος ας το διευκρινησει

 

1,1mbps (ειναι η ταχυτητα του bluetooth του galaxy s)

24mbps (ειναι μεγιστη θεωρητικη ταχυτητα του bluetooth 3.0)

1Byte = 8bit

 

αρα

 

1MB/s= 8mbps (1 mega byte ανα δευτερολεπτο = 8 mega bit ανα δευτερολεπτο)

1mbps=0.125MB/s (1 mega bit ανα δευτερολεπτο = 0,125 mega byte ανα δευτερολεπτο

24mbps= 3MB/s (η μεγιστη θεωρητικη ταχυτητα του bt 3.0 ειναι 3Μega byte ανα δευτερολεπτο)

 

δεν ξερω τι ταχυτητα εγγραφης εχει η εσωτερικη μνημη του τηλεφωνου αλλα αν υποθεσουμε οτι εχει την ταχυτητα μιας κοινης class 6 micro sdhc η οποια ειναι απαραιτητη για να μην ειναι αργο ενα smartphone τοτε η ελαχιση ταχυτητα εγγραφης ειναι 6ΜΒ/s δηλαδη ακριβως η διπλασια απο αυτην που σου δινει τo bluetooth 3.0 για μεταφορα αρχειων.

 

αρα δεν θα υπαρχει τετοιο θεμα που λες

Edited by jimacid
Link to comment
Share on other sites

ΟΚ, ευχαριστώ.

Το θέμα είναι αν μπορώ να τη χρησιμοποιήσω έτσι.

 

λοιπον επειδη χθες ειχα το ιδιο θεμα με σενα, πρεπει να βαλεις την καρτουλα μεσα στον ανταπτορα της και μετα να την συνδεσεις με laptop η και σταθερο αμα εχεις card reader

μετα θα πας Ο υπολογιστης μου, δεξι κλικ πανω στην καρτα και θα επιλεξεις να κανεις φορματ

τα αφηνεις ολα οπως ειναι τσεκαρισμενα πατας οκ και εισαι κομπλε :)

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

11/11 το update? την ημερα των γενεθλιων μου. λες να μου κανουν δωρο τη λυση στο προβλημα???λεω να του ρίξω μεσα την I9000XWJPA αλλα δεν ξέρω ούτε πως γίνεται, ούτε πως θα επιστρεψω παλι στο εργοστασιακο για να μη χάσω εγγύηση. any help?

 

Λέει για τις άλλες Ευρωπαϊκές χώρες θα ακολουθήσει η διανομή σταδιακά...

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ρε παιδιά εγώ μπερδεύτηκα με τα διαφορα registry hacks. Εγώ ε΄χω την JF5 που απο οτι εχω καταλαβει ειναι αρκετα παλια. Αποφασισα λοιπον να αναβαθμισω στην τελευταια επισημη ελληνικη. Μεσω kies μου βγαινει μηνυμα οτι δεν ειναι δυνατη η αναβαθμιση. Τι πρεπει τελικα να αλλαξω στην registry? Διάβασα ότι στο Samsung/Kies/DeviceDB/1 το product code Πρέπει να ειναι COS αλλά εμένα δεν έχει ProductCode στο συγκεκριμένο path!! Τι να κάνω;;;

 

ΥΓ: ΕΛΕΟΣ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ kIES

 

 

Λοίπον δίνω κάποια εξτρα ινφο μπας και με βοηθήσει κάποιος...

 

Τα settings στη registry έχουν ως εξής:

 

HIDSWVER: I9000XWJG1/I9000OXXI9000OXXJF9/I9000XXJF5/I9000XWJG1

Product Code: GT-I9000HKDCOS

SoftwareRevision: I9000XWJG1/I9000OXXI9000OXXJF9/I9000XXJF5/I9000XWJG1

 

Αλλά δεν έχω καταφέρει να δω την αναβάθμιση παρα μόνο χρησιμοποιώντας κάποια settings που βρήκα σε προηγούμνη σελίδα (HIDSWVER: I9000XXJF3/I9000DBTJF3/I9000XXJF3/I9000XXJF3 και ProductCode: GT-I9000HKDXEE). Το Sales Code της συσκευής ειναι COS. Τι πρέπει να κάνω για να παρω απο το kies την JM2???????

Edited by arish
Link to comment
Share on other sites

Γύρισε το στο πλαι για να βλεπεις.

 

Ναι, όντως, δεν γνώριζα ότι η αλλαγή αυτή παίζει και στο μενού...

Το έψαξα λίγο και χτες και κάπου διάβασα πως μόνο το gmail και τα contacts συγχρονίζουν σε λογαριασμό που δεν είναι ο βασικός για τη συσκευή. Τα υπόλοιπα (calendar, gtalk κλπ), απλά δεν...

A clever person solves a problem.

A wise person avoids it.

 

-- Einstein

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

Πήγα κι εγώ πρόσφατα από iPhone σε Galaxy S. Δεν ενθουσιάστηκα ιδιαίτερα, αλλά πάει τώρα :P

 

2-3 ερωτησούλες μόνο αν θα σας ήταν εύκολο να μου απαντήσετε, γιατί στο Google δεν βρήκα καμιά απάντηση...

 

1. Υπάρχει γρήγορος τρόπος να αλλάζω γλώσσα στο πληκτρολόγιο μεταξύ Αγγλικά-Ελληνικά όπως το iPhone;

2. Αξίζει να εγκαταστήσω με τους manual τρόπους την 2.2 ή να περιμένω να βγει επίσημα μέσα από το Kies;

3. Από την πρώτη στιγμή που έβαλα μέσα την κάρτα της Wind, μου είχε έτοιμες τις ρυθμίσεις για GPRS, 3G κτλ με αποτέλεσμα να χρεώνομαι. Έψαχνα για επιλογή να κλείσω από κάπου το 3G, αλλά μάταια. Τελικά κατέληξα να αλλάξω το url στις ρυθμίσεις της Wind. Υπάρχει κανένας πιο "σωστός" τρόπος;

 

Αν και καινοργιος εδω και γω ισως μπορεσω να σε βοηθησω λιγο..

1) Τα ιδια αντιμετωπησα και γω λοιπον iphone δεν ειχα οποτε δεν καταλαβαινω τι ακριβως λες αλλαγη γλωσσας αυτο που κανω με samsung πληκτρολογιο ειναι οταν ειναι Ελληνικο παταω στο κεντρο του πληκτρολογιου και κανω μια γραμμη προς τα πανω και αλλαζει γλωσσα για το swype πληροφοριες θα βρεις εδω

2) Εδω δεν ξερω να σε βοηθησω γτ δεν το εχω κανει αυτο αλλα ολες οι rom custom κατι εχουν καπου κολλανε αυτο που θα σου ελεγα αμα θελεις να πειραματιστεις κατεβασε την rom που εχεις και πειραματι σου! Με προσοχη ΠΑΝΤΑ!

3) Το ιδιο και γω ορθοδοξο τροπο δεν βρηκα ακομα και οταν απενεργοποιησα τον συνεχη συγχρονισμο και τα λοιπα..αυτο που εκανα εγω χωρις να λεω οτι ειναι σωστο η καντο πατησα στο πληκτρολογιο *#*#4636#*#* στοιχεια τηλεφωνου μενου το κουμπακι αρριστερα απο το home button σου βγαζει ενα μενου πατας περισσοτερα και επιλεγεις απενεργοποιηση συνδεσης δεδομενων εγω απενεργοποιησα και τα δυο..αμα δεν ποιασει με την πρωτη καντο και δευτερη φορα και μια επανακκινηση της συσκευης και μετα θα εισαι ΟΚ, και οποτε θελεις να τα ενεργοποιησεις ξανα τα ιδια αλλα Ενεργοποιηση συνδεση δεδομενων..

Α και για τον ενθουσιασμο αρχικα ουτε εγω γιατι δεν ειχα καταλαβει τι ειχα στα χερια μου..μολις ασχοληθεις θα ξετρελαθεις!

Link to comment
Share on other sites

μπερδευεσαι με τα bit και τα Byte

τωρα θα μπλεχτουμε οποτε αν καταλαβει κανεις κανενα λαθος ας το διευκρινησει

 

1,1mbps (ειναι η ταχυτητα του bluetooth του galaxy s)

24mbps (ειναι μεγιστη θεωρητικη ταχυτητα του bluetooth 3.0)

1Byte = 8bit

 

αρα

 

1MB/s= 8mbps (1 mega byte ανα δευτερολεπτο = 8 mega bit ανα δευτερολεπτο)

1mbps=0.125MB/s (1 mega bit ανα δευτερολεπτο = 0,125 mega byte ανα δευτερολεπτο

24mbps= 3MB/s (η μεγιστη θεωρητικη ταχυτητα του bt 3.0 ειναι 3Μega byte ανα δευτερολεπτο)

 

δεν ξερω τι ταχυτητα εγγραφης εχει η εσωτερικη μνημη του τηλεφωνου αλλα αν υποθεσουμε οτι εχει την ταχυτητα μιας κοινης class 6 micro sdhc η οποια ειναι απαραιτητη για να μην ειναι αργο ενα smartphone τοτε η ελαχιση ταχυτητα εγγραφης ειναι 6ΜΒ/s δηλαδη ακριβως η διπλασια απο αυτην που σου δινει τo bluetooth 3.0 για μεταφορα αρχειων.

 

αρα δεν θα υπαρχει τετοιο θεμα που λες

 

και δεν ειναι μονο αυτο το κινητο εχει 512RAM που ειναι αυτη βρε παιδια???????? :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Μπορεί κάποιος να μου δώσει μία λύση. Συγχρονίζω το κινητό με το gmail για να περαστούν οι επαφές αλλα στο κινητό μου τις βγάζει διπλές. Δηλαδή μου τις δείχνει οτι είναι και απο GOogle και στην κάρτα sim. στο gmail είναι σωστά απο μία.
Link to comment
Share on other sites

Αν και καινοργιος εδω και γω ισως μπορεσω να σε βοηθησω λιγο..

1) Τα ιδια αντιμετωπησα και γω λοιπον iphone δεν ειχα οποτε δεν καταλαβαινω τι ακριβως λες αλλαγη γλωσσας αυτο που κανω με samsung πληκτρολογιο ειναι οταν ειναι Ελληνικο παταω στο κεντρο του πληκτρολογιου και κανω μια γραμμη προς τα πανω και αλλαζει γλωσσα για το swype πληροφοριες θα βρεις εδω

2) Εδω δεν ξερω να σε βοηθησω γτ δεν το εχω κανει αυτο αλλα ολες οι rom custom κατι εχουν καπου κολλανε αυτο που θα σου ελεγα αμα θελεις να πειραματιστεις κατεβασε την rom που εχεις και πειραματι σου! Με προσοχη ΠΑΝΤΑ!

3) Το ιδιο και γω ορθοδοξο τροπο δεν βρηκα ακομα και οταν απενεργοποιησα τον συνεχη συγχρονισμο και τα λοιπα..αυτο που εκανα εγω χωρις να λεω οτι ειναι σωστο η καντο πατησα στο πληκτρολογιο *#*#4636#*#* στοιχεια τηλεφωνου μενου το κουμπακι αρριστερα απο το home button σου βγαζει ενα μενου πατας περισσοτερα και επιλεγεις απενεργοποιηση συνδεσης δεδομενων εγω απενεργοποιησα και τα δυο..αμα δεν ποιασει με την πρωτη καντο και δευτερη φορα και μια επανακκινηση της συσκευης και μετα θα εισαι ΟΚ, και οποτε θελεις να τα ενεργοποιησεις ξανα τα ιδια αλλα Ενεργοποιηση συνδεση δεδομενων..

Α και για τον ενθουσιασμο αρχικα ουτε εγω γιατι δεν ειχα καταλαβει τι ειχα στα χερια μου..μολις ασχοληθεις θα ξετρελαθεις!

 

Όσον αφορά το (3), δεν αρκεί να πας στις Ρυθμίσεις > Λογαριασμοί και συγχρονισμός, και να απενεργοποιήσεις και τα 2 checkboxes?

A clever person solves a problem.

A wise person avoids it.

 

-- Einstein

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Μπορεί κάποιος να μου δώσει μία λύση. Συγχρονίζω το κινητό με το gmail για να περαστούν οι επαφές αλλα στο κινητό μου τις βγάζει διπλές. Δηλαδή μου τις δείχνει οτι είναι και απο GOogle και στην κάρτα sim. στο gmail είναι σωστά απο μία.

 

Μπορείς μέσα στις Επαφές, να πατήσεις το αριστερό touch κουμπι (Μενού), κι από εκεί επιλέγεις "Επιλογές οθόνης". Μπορείς να απενεργοποιήσεις τις επαφές ή της SIM ή του Gmail, οπότε θα εμφανίζονται μόνο οι επαφές που έχεις αφήσει ενεργές.

A clever person solves a problem.

A wise person avoids it.

 

-- Einstein

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Μπορεί κάποιος να μου δώσει μία λύση. Συγχρονίζω το κινητό με το gmail για να περαστούν οι επαφές αλλα στο κινητό μου τις βγάζει διπλές. Δηλαδή μου τις δείχνει οτι είναι και απο GOogle και στην κάρτα sim. στο gmail είναι σωστά απο μία.

 

μπορεις να πατησεις στις επαφες απο τις "επιλογες οθονης" να βλεπεις μονο της google αν αυτο θες (αν εννοεις και αυτο που καταλαβα!)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αναστασια καλως ηρθες. Το παρακατω link θα λυσει την απορια σου, οπως και πολλες αλλες που σιγουρα θα σου δημιουργηθουν μελλοντικα:)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=284103

 

καλημερα και σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση. τις ρυθμισεις τις περναω, παταω το μενου κατω αριστερα "αποθηκευση" αλλα δεν το αποθηκευει.. η οθονη εξακολουθει να ειναι μαυρη και η λιστα αδεια...:(:(:(

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά το (3), δεν αρκεί να πας στις Ρυθμίσεις > Λογαριασμοί και συγχρονισμός, και να απενεργοποιήσεις και τα 2 checkboxes?

 

εγω που απερνογοποιησα τον συγχρονισμο παλι τα δυο βελακια στο Η πανω κατω αναβαν..

εγω τωρα αυτο που εχω τον συγχρονισμο τον εχω ενεργοποιημενο γτ δεν μπαινω στο μαρκετ αλλιως και εχω απενεργοποιημενα τα δυο checkboxes.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙ)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...