Jump to content

Hacks/Aναβαθμίσεις/Βελτιώσεις για το Galaxy S


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

υπαρχει και το htc_ime, το οποιο νομιζω μπαινει με cwm κτλ δεν ειμαι σιγουρος...

ψαξτε λιγο εχει αναφερθει λιγες σελιδες πιο πισω

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

υπαρχει και το htc_ime, το οποιο νομιζω μπαινει με cwm κτλ δεν ειμαι σιγουρος...

ψαξτε λιγο εχει αναφερθει λιγες σελιδες πιο πισω

 

Μπαίνει σαν εφαρμογή κανονικά. Το περνάς στην SD και κανονικά εγκατάσταση. Παρά πολύ καλό. Links κλπ λίγες σελίδες πίσω.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Μπαίνει σαν εφαρμογή κανονικά. Το περνάς στην SD και κανονικά εγκατάσταση. Παρά πολύ καλό. Links κλπ λίγες σελίδες πίσω.

 

Kαι ενα αλλο πολυ καλο πληκτρολογιο δοκιμασμενο ακομα και σε JPU, την περναμε πανευκολα μια και ειναι apk και εχουμε Ελληνικα-Αγγλικα κλπ :)

Μοιαζει παρα πολυ με το Swype! ΕΔΩ!

http://www.mobilefiledownload.com/smart-keyboard-pro-v3-10-2/

edit Το εχει ποσταρει και ο USUALSUSPECT!!!!

Edited by vasilis_hd2
Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εβαλα σημερα την jpa και θα ηθελα να ρωτησω μπορω να βαλω σε αυτην το lagfix?χρειαζεται για πιο καλυτερα.πριν μου κοληση ειχα την jm5 kai πηγαινε σφαιρα.ευχαριστω πολυ
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναί.Είναι το 5ο στη σειρά που λέει trial.Aφού εγγατασταθεί πάς ρυθμίσεις καί τικάρεις και ελληνικά και αγγλικά......πολύ ωραίο αλλά ....δοκιμαστικό.

 

το έχω κανονικό να στο στείλω γι αυτό σου είπα pm me :P

του βάζεις οτι skin θές εσύ. Πχ του iphone,HTC και και..

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εβαλα σημερα την jpa και θα ηθελα να ρωτησω μπορω να βαλω σε αυτην το lagfix?χρειαζεται για πιο καλυτερα.πριν μου κοληση ειχα την jm5 kai πηγαινε σφαιρα.ευχαριστω πολυ

 

μην βαλεις τιποτα αστην οπως ειναι...:p

Link to comment
Share on other sites

Παιδια λεω και εγω σιγα σιγα να περασω σε froyo...

Το θεμα μου ειναι το εξης ομως...

Jpu σκετη ή Darky 5.5?

 

Ξερω οτι η Darky εχει διαφορα extra κτλ,τα οποια δεν με πολυενδιαφερουν κιολας...

Διορθωνει ομως προβληματα της jpu,ή οχι?

 

Θελω οτι πιο stable με λιγα λογια...thx

 

Και κατι τελευταιο...

Εχει δοκιμασει κανεις το odin μεσα απο virtualbox?

Δεν εχω windows kai ελεγα μηπως το δοκιμασω ετσι...

Device 1: Galaxy S6 | Rom: Stock 5.1.1 | Launcher: Apex launcher

Device 2: Galaxy S | Rom: CyanogenMod 10 | Kernel: Semaphore JB | Launcher: Apex launcher

Device 3: Galaxy Tab 10.1 P7510 | Rom: Stock 4.0.4

 

Follow me

Link to comment
Share on other sites

Και κάτι άλλο, όταν πάω στις επαφές μου τις εμφανίζει Όνομα-Επίθετο αντί για Επίθετο-Όνομα. Από που αλλάζει αυτό;

 

Άκυρο αυτό, τα μάτια μου έκαναν πουλάκια εχτές!!!!

 

Λοιπόν, εγκατέστησα το smart keyboard και έχω το εξής θέμα: όταν έχω το κινητό όρθιο το έχω ρυθμίσει να έχει το 4χ3 πληκτρολόγιο και όταν το γυρνάω πλάι να έχει το QWERTY. Όταν είναι στο 4χ3 πληκτρολόγιο δεν γράφει ελληνικά και όταν το γυρνάω στο QWERTY εμφανίζονται τα ελληνικά! Μήπως φταίει version που κατέβασα;

Edited by Antonis78
Link to comment
Share on other sites

Παιδια λεω και εγω σιγα σιγα να περασω σε froyo...

Το θεμα μου ειναι το εξης ομως...

Jpu σκετη ή Darky 5.5?

 

Ξερω οτι η Darky εχει διαφορα extra κτλ,τα οποια δεν με πολυενδιαφερουν κιολας...

Διορθωνει ομως προβληματα της jpu,ή οχι?

 

Θελω οτι πιο stable με λιγα λογια...thx

 

Και κατι τελευταιο...

Εχει δοκιμασει κανεις το odin μεσα απο virtualbox?

Δεν εχω windows kai ελεγα μηπως το δοκιμασω ετσι...

 

καλημερα

η γνωμη μου ειναι οτι εφοσον θα το φλασαρεις που θα το φλασαρεις βαλε την darky 5.6 και οχι την μαμα jpu το λεω γιατι εγω προσωπικα προτιμω την custom rom

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους!! Εχω βαλει την jpu 2.2.1 και εχτες το βραδυ εβαλα την darky 5.5!! Το προβλημα μου ειναι πως θα φλασαρω απευθειας την darky; γιατι εγω την περασα πανω απο την jpu με cwm!! Δουλευει αψογα αλλα αν θελω να κανω καθαρη εγκατασταση πως γινετε; πρεπει να κατεβασω αλλο αρχειο που να εχει μεσα τα τρια αρχεια για το odin;

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Όλοι οι άνθρωποι κάποτε πεθαίνουν.

Λίγοι όμως πραγματικά έζησαν.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους!! Εχω βαλει την jpu 2.2.1 και εχτες το βραδυ εβαλα την darky 5.5!! Το προβλημα μου ειναι πως θα φλασαρω απευθειας την darky; γιατι εγω την περασα πανω απο την jpu με cwm!! Δουλευει αψογα αλλα αν θελω να κανω καθαρη εγκατασταση πως γινετε; πρεπει να κατεβασω αλλο αρχειο που να εχει μεσα τα τρια αρχεια για το odin;

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

Απο οτι διαβασα για να μπει η Darky χρειαζεται να ειναι εγκατεστημενη ηση η jpu,οποτε μαλλον καλα το εκανες...

 

Για λεπτομεριες δες

 

http://www.youtube.com/watch?v=RIO4LUONhNE

 

mantzaros,thx για την απαντηση!Αυτο θα κανω μαλλον :-)

Device 1: Galaxy S6 | Rom: Stock 5.1.1 | Launcher: Apex launcher

Device 2: Galaxy S | Rom: CyanogenMod 10 | Kernel: Semaphore JB | Launcher: Apex launcher

Device 3: Galaxy Tab 10.1 P7510 | Rom: Stock 4.0.4

 

Follow me

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους!! Εχω βαλει την jpu 2.2.1 και εχτες το βραδυ εβαλα την darky 5.5!! Το προβλημα μου ειναι πως θα φλασαρω απευθειας την darky; γιατι εγω την περασα πανω απο την jpu με cwm!! Δουλευει αψογα αλλα αν θελω να κανω καθαρη εγκατασταση πως γινετε; πρεπει να κατεβασω αλλο αρχειο που να εχει μεσα τα τρια αρχεια για το odin;

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

οχι βεβαια η νταρκυ (μολις ειδα την 5.6)δε μπαινει με odin αλλα με cwr και εφοσον την περασες πανω απο την jpu την εβαλες καθαρη μην αγχωνεσαι

απλα ακολουθα τον οδηγο οπως σωστα εκανες

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι διαβασα για να μπει η Darky χρειαζεται να ειναι εγκατεστημενη ηση η jpu,οποτε μαλλον καλα το εκανες...

 

Για λεπτομεριες δες

 

http://www.youtube.com/watch?v=RIO4LUONhNE

 

mantzaros,thx για την απαντηση!Αυτο θα κανω μαλλον :-)

 

Ναι, και γω ετσι νομιζω οτι το εκανα οπως πρεπει απλα ειδα οτι προτεινες να περασει ο φιλος κατευθειαν την darky και ηθελα να μαθω αν υπαρχει αυτη η δυνατοτητα; αν καποιος ξερει αν γινετε θα ηθελα πολυ να μαθω.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Όλοι οι άνθρωποι κάποτε πεθαίνουν.

Λίγοι όμως πραγματικά έζησαν.

Link to comment
Share on other sites

οχι βεβαια η νταρκυ (μολις ειδα την 5.6)δε μπαινει με odin αλλα με cwr και εφοσον την περασες πανω απο την jpu την εβαλες καθαρη μην αγχωνεσαι

απλα ακολουθα τον οδηγο οπως σωστα εκανες

 

Παντος δεν μου εσβησε τιποτα απο οτι ειχα μεσα.Δηλαδη δεν υπαρχει αλλος τροπος να μπει κατευθειαν σαν φορματ και να μπει αυτη; 5.6;;;; ρε γαμοτο τωρα δηλαδη μπορω να βαλω αυτη καπακι η πρεπει να σβησω την 5.5; και πως;

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Όλοι οι άνθρωποι κάποτε πεθαίνουν.

Λίγοι όμως πραγματικά έζησαν.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, και γω ετσι νομιζω οτι το εκανα οπως πρεπει απλα ειδα οτι προτεινες να περασει ο φιλος κατευθειαν την darky και ηθελα να μαθω αν υπαρχει αυτη η δυνατοτητα; αν καποιος ξερει αν γινετε θα ηθελα πολυ να μαθω.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

ο φιλος ρωταγε ποια να περασει την jpu η την darky

καθαρη εγκατασταση ειναι να περασει πρωτα την jpu και μετα την darky

εγω προσωπικα περασα την jm2 και μετα την νταρκυ καθως στον οδηγο λεει οτι απλα χρειαζεται το 512 pit και οχι απαραιτητα ολη τη ρομ

 

αστα και γω την 5.5 φοραω και κατεβαζω τωρα την 5.6 ισως να μην τη βαλω κιολας....λεμε τωρα

την 5.6 αν θες να τη βαλεις απλα περνα την απο πανω δε χρειαζεται να βγαλεις την 5.5

Edited by mantzaros
Link to comment
Share on other sites

ο φιλος ρωταγε ποια να περασει την jpu η την darky

καθαρη εγκατασταση ειναι να περασει πρωτα την jpu και μετα την darky

εγω προσωπικα περασα την jm2 και μετα την νταρκυ καθως στον οδηγο λεει οτι απλα χρειαζεται το 512 pit και οχι απαραιτητα ολη τη ρομ

 

αστα και γω την 5.5 φοραω και κατεβαζω τωρα την 5.6 ισως να μην τη βαλω κιολας....λεμε τωρα

 

Ωραια τα καταλαβα ολα!!! Πως θα περασουμε αν περασουμε την 5.6; πανω απο την 5.5;

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Όλοι οι άνθρωποι κάποτε πεθαίνουν.

Λίγοι όμως πραγματικά έζησαν.

Link to comment
Share on other sites

Ωραια τα καταλαβα ολα!!! Πως θα περασουμε αν περασουμε την 5.6; πανω απο την 5.5;

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

κατευθειαν απο πανω της μπαινοντας η νεα ρομ κανει φορματ τη παλια και χωρις να χανεις τπτ απο οτι ειχες μεσα(εφαρμογες-ρυθμισεις-επαφες-κλπ)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εσεις που εχετε ηδη βαλει την jpu,εχετε παρατηρησει προβληματα??λεω να τη δοκιμασω αλλα θελω να ξερω τι παρουσιαζει στη λειτουργια της.
Link to comment
Share on other sites

κατευθειαν απο πανω της μπαινοντας η νεα ρομ κανει φορματ τη παλια και χωρις να χανεις τπτ απο οτι ειχες μεσα(εφαρμογες-ρυθμισεις-επαφες-κλπ)

 

Φιλε να εισαι καλα!!! Σε ευχαριστω πολυ!! Οποτε το βραδακι ειμαι για 5.6!! Χαχαχαχα εχεις καποιο λινκ να κατεβασω την 5.6;

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Όλοι οι άνθρωποι κάποτε πεθαίνουν.

Λίγοι όμως πραγματικά έζησαν.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε να εισαι καλα!!! Σε ευχαριστω πολυ!! Οποτε το βραδακι ειμαι για 5.6!! Χαχαχαχα εχεις καποιο λινκ να κατεβασω την 5.6;

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

http://www.multiupload.com/MIJI5F9WSJ

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εσεις που εχετε ηδη βαλει την jpu,εχετε παρατηρησει προβληματα??λεω να τη δοκιμασω αλλα θελω να ξερω τι παρουσιαζει στη λειτουργια της.

 

Κανενα προβλημα so far. Αλλα κανενα ομως. Να στο πω κι αλλιως, αν για καποιον λογο δεν μπορουσα ποτε να ξαναφλασαρω, δεν θα με ενδιεφερε καθολου. Go for it...

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

κι αλλη εκδοση πάλι (I9000XXJPX) από kies κιόλας, καλά το ελεγα οτι βιάστηκα να βάλω την darky :)))

 

υ.γ. δεν μιλάμε για αναβάθμιση της ελληνικής, μη μπερδευτεί κανένας

Link to comment
Share on other sites

κι αλλη εκδοση πάλι (I9000XXJPX) από kies κιόλας, καλά το ελεγα οτι βιάστηκα να βάλω την darky :)))

 

υ.γ. δεν μιλάμε για αναβάθμιση της ελληνικής, μη μπερδευτεί κανένας

 

και δεν την εχει το samfirmware???περιεργο

Edited by mantzaros
Link to comment
Share on other sites

Κανενα προβλημα so far. Αλλα κανενα ομως. Να στο πω κι αλλιως, αν για καποιον λογο δεν μπορουσα ποτε να ξαναφλασαρω, δεν θα με ενδιεφερε καθολου. Go for it...

 

Σ'ευχαριστω Πετρο,θα την βαλω πανω γιατι μολις ξαναειδα σημερα παλι το μυνημα του kies οτι εχω την τελευαια ενημερωμενη εκδοση μου αναψαν τα λαμπακια για τα καλα.:mad:(θα πρεπει να περιμενουμε κανα μηνα ακομη μεχρι να τελειωσει τη δουλεια της η vodafone με τις πωλησεις για να μας τη δωσουν..αντεεεε!!!)

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα και εγώ την darky 5.6 πάνω από την 5.5 που είχα βάλει χτες πραγματικά πολύ καλή, για όσους τους την δίνει η notification bar με τα μικρά εικονίδια (αυτό της μπαταρίας θέλει μικροσκόπιο) βάλτε το θέμα της androdena για jpu από το xda πολύ καλό!

 

Sent from Galaxy !

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...