Jump to content

Hacks/Aναβαθμίσεις/Βελτιώσεις για το Galaxy S


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οκ, σε ευχαριστώ πολύ! Ξεκινάω και καλή μου τύχη!!!!!!

 

καλη επιτυχια :p:D

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλησπερα

οποιος εχει περασει την 2.2.1 και θελει να βλεπει το kies η το bln μπορει να περασει τον speedmod kernel και θα τα χει ολα

εννοειται και lagfix

εγω με την darky 5.5 εχω περασει τον παραπανω κερνελ και ολα ειναι σουπερ βεβαια δε χρειαζεται καν το λαγκφιξ

 

http://touristinparadise.blogspot.com/2010/11/samsung-galaxy-s-download-speedmod.html

εγω φοραω την Κ10Κ 256 και ειμαι οκ

Edited by mantzaros
Link to comment
Share on other sites

εχω jpu 2.2.1 και παρατηρω οτι το εικονιδιο της μπαταριας δεν συμφωνει με το πραγματικο υπολυπο της μπαταριας απο τις ρυθμισεις/λεπτομερειες/κατασταση.

Υπαρχει τροπος να κανω κατι και να συμφωνει?

Όλοι οι άνθρωποι κάποτε πεθαίνουν.

Λίγοι όμως πραγματικά έζησαν.

Link to comment
Share on other sites

εχω jpu 2.2.1 και παρατηρω οτι το εικονιδιο της μπαταριας δεν συμφωνει με το πραγματικο υπολυπο της μπαταριας απο τις ρυθμισεις/λεπτομερειες/κατασταση.

Υπαρχει τροπος να κανω κατι και να συμφωνει?

 

ναι να βαλεις το circle mode battery :lol:

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

εχω jpu 2.2.1 και παρατηρω οτι το εικονιδιο της μπαταριας δεν συμφωνει με το πραγματικο υπολυπο της μπαταριας απο τις ρυθμισεις/λεπτομερειες/κατασταση.

Υπαρχει τροπος να κανω κατι και να συμφωνει?

εχει αναφερθει πολλες φορες οτι το εικονιδιο της μπαταριας κατεβαινει ανα 25%.

οταν ειναι στο 51% δειχνει οτι ειναι 3/4 γεματη, αλλα μολις παει στο 49% δειχνει οτι ειναι στη μεση.

το εικονιδιο της μπαταριας εχει 4 κουτακια στην ουσια :

1) 1-25%

2) 26-50%

3) 51-75%

4) 76-100%

 

βλεπεις κατι διαφορετικο στο δικο σου ?

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

ναι να βαλεις το circle mode battery :lol:

 

Που το βρισκω? αν και παλι το εικονειδιο θα λεει αλλα ε?

Όλοι οι άνθρωποι κάποτε πεθαίνουν.

Λίγοι όμως πραγματικά έζησαν.

Link to comment
Share on other sites

εχει αναφερθει πολλες φορες οτι το εικονιδιο της μπαταριας κατεβαινει ανα 25%.

οταν ειναι στο 51% δειχνει οτι ειναι 3/4 γεματη, αλλα μολις παει στο 49% δειχνει οτι ειναι στη μεση.

το εικονιδιο της μπαταριας εχει 4 κουτακια στην ουσια :

1) 1-25%

2) 26-50%

3) 51-75%

4) 76-100%

 

βλεπεις κατι διαφορετικο στο δικο σου ?

 

δεν το γνωριζα.. σ ευχαριστω πολυ για την πληροφορια σου!!

Όλοι οι άνθρωποι κάποτε πεθαίνουν.

Λίγοι όμως πραγματικά έζησαν.

Link to comment
Share on other sites

στο καινουργιο μαρκετ μολις παταω να δω ολες τις εφαρμογες δεν μου εμφανιζει τιποτα και πρεπει να πατησω νεες εφαρμογες για να μπορεσω να δω το εχει κανενας αλλος αυτο το προβλημα με 2.2.1? πως επαναφερω το παλιο μαρκετ αν θελω?

Όλοι οι άνθρωποι κάποτε πεθαίνουν.

Λίγοι όμως πραγματικά έζησαν.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή και γω το μισώ θανάσιμα το KIES, για πες με τι προγραμματάκια το αντικαθιστάς; (backup μηνυμάτων και επαφων...)

 

backup μηνυματων δεν κανω ποτε γιατι δεν μου φαινεται χρησιμο, ομως εαν σε ενδιαφερει υπαρχουν ενα καρο προγραμματακια στο market που κανουν sms backup.

ολο και καποιο θα σε βολεψει...

για επαφες και ημερολογιο τι καλυτερο απο το gmail????

οσες rom και να εχω αλλαξει απλα ποτε δεν με απασχολησε το θεμα των επαφων και του ημερολογιου γιατι αμεσως μολις μπαινει η καινουρια ρομ, συγχρονιζει το κινητο μου αυτοματα και ειναι οπως πριν...

 

μην το λες...

εχω δοκιμασει αρκετες ρομ (darky, doc κτλ) και δεν ειδα κατι το απιστευτο σε ταχυτητα...

απεναντιας ειδα πολλα μικρα προβληματα

οποιαδηποτε επισημη με ενα μικρο lagfix δεν εχει να ζηλεψει σε πολλα μια custom, και ειδικα η jpu 2.2.1

μην βλεπεις τα νουμερα στο quadrant-linpack κτλ ;)

 

εγω παντως απο τοτε που καλοεμαθα με τις coocked δεν μπορω να επιστρεψω σε επισημες.

σχετικα με το lagfix διαφωνω, μονο προβληματα σε βαθος χρονου μου εχει προξενησει εμενα, δεν το χρησιμοποιω ποτε πλεον

Edited by jimacid
Link to comment
Share on other sites

Που το βρισκω? αν και παλι το εικονειδιο θα λεει αλλα ε?

 

οχι λεει οτι λεει και στην κατασταση...

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=9692493&highlight=circle#post9692493

 

το περνας μεσω cwm

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

οχι λεει οτι λεει και στην κατασταση...

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=9692493&highlight=circle#post9692493

 

το περνας μεσω cwm

 

δεν εχω ασχοληθει καθολου με cwm υπαρχει καποιος οδηγος η εστω να μου πεις κατι να καταλαβω? ευχαριστω!!!

Όλοι οι άνθρωποι κάποτε πεθαίνουν.

Λίγοι όμως πραγματικά έζησαν.

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω ασχοληθει καθολου με cwm υπαρχει καποιος οδηγος η εστω να μου πεις κατι να καταλαβω? ευχαριστω!!!

 

το εχουμε κανει και βιντεο στο blog του tonyk για το πως περνας το cwm

κατεβαζεις απο εδω

http://www.multiupload.com/5CUIK88JM0

 

το περνας μεσα στην εσωτερικη sd

κλεινεις το κινητο, μπαινεις σε recovery mode

πατας update.zip

κανει κατι για λιγο, και σε ξαναβγαζει στο μενου του recovery mode

ξαναπατας update.zip και μπαινεις σε cwm

για να μπαινεις με αυτη τη ρομ στο cwm πρεπει να κανεις αυτη τη διαδικασια συνεχεια, γιατι οταν ξαναμπεις σε recovery mode θα σε βγαλει στο κλασικο 2e

 

πριν κανεις ολα αυτα εχεις βαλει και το zip με το battery mode στην εσωτερικη sd

 

λοιπον αφου εισαι σε cwm, πατας install form zip (κατι τετοιο λεει, OXI το update.zip)

διαλεγεις το αρχειακι του battery mode και παπαλα

 

αν δεν εχεις τον συνδυασμο των 3 κουμπιων μην κανεις τιποτα απο ολα αυτα

αν εχεις το 3e recovery πρεπει να περασεις πρωτα το 2e και μετα να κανεις ολα αυτα

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

το εχουμε κανει και βιντεο στο blog του tonyk για το πως περνας το cwm

κατεβαζεις απο εδω

http://www.multiupload.com/5CUIK88JM0

 

το περνας μεσα στην εσωτερικη sd

κλεινεις το κινητο, μπαινεις σε recovery mode

πατας update.zip

κανει κατι για λιγο, και σε ξαναβγαζει στο μενου του recovery mode

ξαναπατας update.zip και μπαινεις σε cwm

για να μπαινεις με αυτη τη ρομ στο cwm πρεπει να κανεις αυτη τη διαδικασια συνεχεια, γιατι οταν ξαναμπεις σε recovery mode θα σε βγαλει στο κλασικο 2e

 

πριν κανεις ολα αυτα εχεις βαλει και το zip με το battery mode στην εσωτερικη sd

 

λοιπον αφου εισαι σε cwm, πατας install form zip (κατι τετοιο λεει, OXI το update.zip)

διαλεγεις το αρχειακι του battery mode και παπαλα

 

αν δεν εχεις τον συνδυασμο των 3 κουμπιων μην κανεις τιποτα απο ολα αυτα

αν εχεις το 3e recovery πρεπει να περασεις πρωτα το 2e και μετα να κανεις ολα αυτα

 

Χίλια ευχαριστώ να σου πω θα ειναι λιγα!!!!!!!!!!!

Όλοι οι άνθρωποι κάποτε πεθαίνουν.

Λίγοι όμως πραγματικά έζησαν.

Link to comment
Share on other sites

στο καινουργιο μαρκετ μολις παταω να δω ολες τις εφαρμογες δεν μου εμφανιζει τιποτα και πρεπει να πατησω νεες εφαρμογες για να μπορεσω να δω το εχει κανενας αλλος αυτο το προβλημα με 2.2.1? πως επαναφερω το παλιο μαρκετ αν θελω?

 

Δοκίμασε να κατεβάσεις το sgstools απ το market και πάτα apply script και μετα restore market.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να κατεβάσεις το sgstools απ το market και πάτα apply script και μετα restore market.

 

μου δουλεψε να εισαι καλα!!! αραγε το ειχε και αλλος το προβλημα αυτο με το νεο μαρκετ η μονο εγω το ειχα?

Όλοι οι άνθρωποι κάποτε πεθαίνουν.

Λίγοι όμως πραγματικά έζησαν.

Link to comment
Share on other sites

μου δουλεψε να εισαι καλα!!! αραγε το ειχε και αλλος το προβλημα αυτο με το νεο μαρκετ η μονο εγω το ειχα?

 

Με τον τροπο αυτο τελικα επανεφερες το παλιο market η διορθωσες το καινουργιο?

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Με τον τροπο αυτο τελικα επανεφερες το παλιο market η διορθωσες το καινουργιο?

 

επανεφερα το παλιο και ανοιγουν ολα σωστα

Όλοι οι άνθρωποι κάποτε πεθαίνουν.

Λίγοι όμως πραγματικά έζησαν.

Link to comment
Share on other sites

εγινε κατι κουφο τελειος...επανεφερα το παλιο μαρκετ και το ειδα και μετα απο 10 λεπτα περιπου που το ανοιξα παλι το μαρκετ ειναι παλι στο καινουργιο αλλα πλεον ολα ανοιγουν σωστα!!!

Όλοι οι άνθρωποι κάποτε πεθαίνουν.

Λίγοι όμως πραγματικά έζησαν.

Link to comment
Share on other sites

εγινε κατι κουφο τελειος...επανεφερα το παλιο μαρκετ και το ειδα και μετα απο 10 λεπτα περιπου που το ανοιξα παλι το μαρκετ ειναι παλι στο καινουργιο αλλα πλεον ολα ανοιγουν σωστα!!!

 

αφου λειτουργουν ολα μην ρωτας τι και πως... :lol: :lol: :p

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

εγινε κατι κουφο τελειος...επανεφερα το παλιο μαρκετ και το ειδα και μετα απο 10 λεπτα περιπου που το ανοιξα παλι το μαρκετ ειναι παλι στο καινουργιο αλλα πλεον ολα ανοιγουν σωστα!!!

 

Ε μια χαρά είσαι τελικά. Η δουλειά σου έγινε και είσαι κύριος. Να το έχουμε υπ όψιν μας λοιπόν.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Ωραία! Το πρώτο μου flashing στέφθηκε με επιτυχία:yahoo::yahoo::yahoo:

 

Το μόνο πρόβλημα είναι ότι δεν βρίσκω τα ελληνικά στο keyboard. Θέλω να χρησιμοποιήσω είτε το Gingerbread είτε το stock της Samsung (το swype δεν με βολεύει), αν έχετε καμιά ιδέα θα το εκτιμούσα.

Link to comment
Share on other sites

Γιάννη για το μαμά πλοήγηση διαπίστωσα τα εξής

Πριν όταν ήμουν στήν ecleir 2.1 δέν ήξερα περί europe στό conf και τόχα παρατήσει.Τώρα που είδα το μηνυμά σου,βγαίνοντας γιά μιά δουλειά άφησα τικαρισμενο μόνο το gps, άνοιξα την μαμήσια εφαρμογή χάρτες με μπλέ πινέζα,καί ερχόμενος από Νίκαια(όχι Γαλλίας)πρός Αιγάλεω στη θηβών,με έδειχνε ακριβώς.Το χάρτη ομως που είχα κατεβάσει γιά την τοποθεσία μου τον

είχα ανοίξει μέχρι πέτρου ράλλη.Μετά αφου δεν είχε data apo wifi δείχνει όπως ξέρετε γκρί περιοχές με τετράγωνα.Ε λοιπόν και εκει το μπλέ βελακι κινουνταν πάνω στο γκρί σύμφωνα με

τις κινήσεις μου.ξαναμπήκα στά στοιχεία του χάρτη όταν επέστρεφα και με έδειχνε τέλεια με ακριβεια 10μ.

Συμπέρασμα....Στην εφαρμογή του κινητου χάρτες ή maps έχουμε δυό μαμάδες.Chip gps Samsung hardwear και google maps softwear.Ο ΕΝΤΟΠΙΣΜΟΣ ΘΕΣΗΣ gps δουλεύει άψογα

με το conf ρυθμισμένο να βλέπει ευρωπαικούς δορυφόρους.Συνεργάζεται με την άλλη μάνα,

google maps (με μάπα πλοήγηση)και το παιδί κλαίει γιατι πρέπει να πληρώσει κάνα πλοηγό

της προκοπής με 50-70Ε.

Για να βλέπουμε τι δορυφόρους πιάνει ανα πάσα στιγμή το gps του εκπληκτικού κινητου μας,

Εχουμε 3 ωραίες εφαρμογές gps status,gps test kai speedview (με σειρά ταχύτητας).Αυτές

με το που ανοίγουν,προσπαθούν να συνδέσουν το κινητο με αρκετους δορυφόρους,ώστε να

γινεται συνεχείς εντοπισμός του κινητού άρα καί της πορείας μας.όσο πιό γρήγορα επιτυγχάνεται αυτό λέμε οτι κλειδώνει γρήγορα.Αλλά μαλλον στά ελληνικά πέρασε λάθος γιατί

στα αγγλικά λέμε έγινε location εντοπισμός θέσεως-τοποθεσίας.Δεν κλειδώνει τίποτα ισα-ισα με

την κινηση αλλάζουν και οι θέσεις των δορυφόρων και το κινητο και ο προσανατολισμός του

ακόμα (φαίνεται σε μοίρες στον εικονικό ορίζοντα)....

Χρήστος.
Link to comment
Share on other sites

Ωραία! Το πρώτο μου flashing στέφθηκε με επιτυχία:yahoo::yahoo::yahoo:

 

Το μόνο πρόβλημα είναι ότι δεν βρίσκω τα ελληνικά στο keyboard. Θέλω να χρησιμοποιήσω είτε το Gingerbread είτε το stock της Samsung (το swype δεν με βολεύει), αν έχετε καμιά ιδέα θα το εκτιμούσα.

 

Σου προτείνω να βάλεις το smart keyboard που είναι άπαιχτο πραγματικά.

 

Aν δεν το βρείς κάπου pm me να σου δώσω link.

Link to comment
Share on other sites

Σου προτείνω να βάλεις το smart keyboard που είναι άπαιχτο πραγματικά.

 

Aν δεν το βρείς κάπου pm me να σου δώσω link.

 

Υπάρχει στο market; Και κάτι άλλο, όταν πάω στις επαφές μου τις εμφανίζει Όνομα-Επίθετο αντί για Επίθετο-Όνομα. Από που αλλάζει αυτό;

Edited by Antonis78
Link to comment
Share on other sites

Ναί.Είναι το 5ο στη σειρά που λέει trial.Aφού εγγατασταθεί πάς ρυθμίσεις καί τικάρεις και ελληνικά και αγγλικά......πολύ ωραίο αλλά ....δοκιμαστικό.
Χρήστος.
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...