Jump to content

Hacks/Aναβαθμίσεις/Βελτιώσεις για το Galaxy S


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ο σουπερ κουριο κανει πορτ τον κερνελ του τζιντερ για το γαλαξια μας λογικα αυριο θα ειναι ετοιμος

 

και επι ευκαιριας ρε τονυ ο νταρκυ ειναι η νταρκυ(κοπελα ειναι χαχαχαχαχαχα)

 

Αγόρι είναι και έχει την κοπέλα του για avatar.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ρε παιδια εχει μονο ενα αρχειο μεσα το JPX_JPX_U_JPX.tar αν θυμαμαι καλα απ το προηγουμενο μου galaxy,βαζουμε το αρχειο αυτο μονο στο pda?? (κατσε μην κανω καμια στραβη τωρα γιατι ουτε pit υπαρχει ουτε τιποτα και τρεχω κατα smartek μερια)

 

edit:θυμηθηκα οταν φλασαρα παλια στο Ι7500,το odin ειχε επιλογη για ενα αρχειο και δεν βαζαμε τιποτα στα υπολοιπα,εδω ομως??

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

παιδια να κανω μια ερωτηση..εχω την jpa και ειμαι κομπλε... το csc ειναι αυτο που θα μας φτιαξει να το πω ετσι τι product code kai sailed code θα εχουμε??γιατι θελω να βαλω την jpb και εχει csc που ειναι μονο για ser....και ηθελα να ξερω αν εβαζα το csc της jpa αν ημουν οκ η αν θα εχω καπου προβλημα... Edited by domigr
Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=788108

 

απο εδω κατεβαζω το cf root gia jpu ποιο ομως ?

θα το περασω μεσω odin συμφωνα με τον οδηγο-βιντεακι του tonyk:)

θοδωρης

 

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

συγνωμη για το συνεχομενο post αλλα

κατεβαζοντας απο εδω τη jpu http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=9672840&postcount=1 βλεπω οτι η εκδοση ειναιι η mid και οχι η low που λενε τα παιδια στο βιντεακι ξερει κανεις τη διαφορα ?

επισης δεν εχει αυτη το pit μεσα ποιο να βαλω ?

θοδωρης

 

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

παιδια να κανω μια ερωτηση..εχω την jpa και ειμαι κομπλε... το csc ειναι αυτο που θα μας φτιαξει να το πω ετσι τι product code kai sailed code θα εχουμε??γιατι θελω να βαλω την jpb και εχει csc που ειναι μονο για ser....και ηθελα να ξερω αν εβαζα το csc της jpa αν ημουν οκ η αν θα εχω καπου προβλημα...

 

Το CSC νομιζω σου αλλαζει μονο το sales code. Στο λεω γιατι τοτε που προσπαθουσα να κανω τη χακια απο το kies για να περασω official γερμανικο, ενω ειχα περασει sales code COS το product code παρεμενε DBT. Εχω δηλαδη την εντυπωση πως οτι και να φλασαρεις το product code σου δεν θα αλλαξει. Αν κανω λαθος διορθωστε με...

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχει μονο ενα αρχειο μεσα το JPX_JPX_U_JPX.tar αν θυμαμαι καλα απ το προηγουμενο μου galaxy,βαζουμε το αρχειο αυτο μονο στο pda?? (κατσε μην κανω καμια στραβη τωρα γιατι ουτε pit υπαρχει ουτε τιποτα και τρεχω κατα smartek μερια)

 

edit:θυμηθηκα οταν φλασαρα παλια στο Ι7500,το odin ειχε επιλογη για ενα αρχειο και δεν βαζαμε τιποτα στα υπολοιπα,εδω ομως??

 

Τελικά έβαλε κανείς την XXJPX και με τι τρόπο? Δεν μπορώ να το κάνω εγκατάσταση :(

 

EDIT: Την έβαλα :-)

Οι εφαρμογές της Samsung έχουν KIES Air μέσα !!! ασύρματος συγχρονισμός .. θα μας τρελλάνουν οι Κορεάτες :-))

Edited by qosmio
Link to comment
Share on other sites

εγω παλι νομιζω αλλαζει και product code τουλαχιστον στην jpa ετσι εγινε...παντως αμα βαλω το csc της jpa στην jpb δεν θα εχω προβλημα ε?
Link to comment
Share on other sites

μολις το δοκιμασα..ενω μου εβγαλε οτι εγινε με επιτυχια ενω ξεκινησε με εβγαλε σε recovery mode και ελεγε για ενα error...επελεξα wipe data/factory reset εκανα επανακινηση και στο σημα του gallaxy εκανε 3 δονησεις και εσβησε..εχω κλασει πατατες...
Link to comment
Share on other sites

εγω παλι νομιζω αλλαζει και product code τουλαχιστον στην jpa ετσι εγινε...παντως αμα βαλω το csc της jpa στην jpb δεν θα εχω προβλημα ε?

 

Δεν νομιζω να εχεις προβλημα. Κατσε να δω με regedit τι product code εχω τωρα μετα το service, ετσι απο περιεργεια. Η λογικη λεει οτι θα εχω COS.

 

edit - Αυτο μου το εκανε πολλες φορες τη μερα που πεθανε το δικο μου. Αν εχεις τα 3 κουμπια ξαναφλασαρεις κανονικα και θα γινει με επιτυχια, αφου εκανες wipe data.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να εχεις προβλημα. Κατσε να δω με regedit τι product code εχω τωρα μετα το service, ετσι απο περιεργεια. Η λογικη λεει οτι θα εχω COS.

 

edit - Αυτο μου το εκανε πολλες φορες τη μερα που πεθανε το δικο μου. Αν εχεις τα 3 κουμπια ξαναφλασαρεις κανονικα και θα γινει με επιτυχια, αφου εκανες wipe data.

 

παλι το ιδιο...λεει...Ε:can't mount /dev/block/stil10

(invalid argument)

E:copy_dbdata_media:Can't mount dbdata

your storage not,prepared yet.please use ui menu for format and reboot actions

copy default media content failed

Link to comment
Share on other sites

Επειδη βαρεθηκα να περιμενω επισημα update απ'τη samsung πηρα την αποφαση να δοκιμασω την παραπανω μεθοδο για να μπορω να κανω update μεσω odin.

Η διαδικασια ΔΟΥΛΕΨΕ ΑΨΟΓΑ και πλεον ο συνδυασμος των 3ων πληκρων δουλευει!!! :D

Θα ηθελα να μου πει καποιος ομως για ποσο θα δουλευει? :p Δηλαδη αν κανω update σε 2.2.1 ο συνδυασμος των πληκρων θα δουλευει μετα για μελλοντικα update ή θα γυρισει στον default bootloader, που δεν υποστιριζει τον συνδυασμο αυτο?

Επισης βλεπω οτι η 2.2.1 βγηκε επισημα σε αγγλια. Ειναι καλυτερο, αμα αποφασισω να τη βαλω, να το κανω μεσω odin ή με hack στο kies?

 

Ουτε εγω ειχα τον συνδιασμο με τα 3 πληκτρα τον εβαλα και απο τοτε εχω περασι 2.2 την 2.2.1 αρκετες custom roms , και ακομα παραμενει. Αρα μην αγχωνεσε καθολου

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έβαλε κανείς την XXJPX και με τι τρόπο? Δεν μπορώ να το κάνω εγκατάσταση :(

 

EDIT: Την έβαλα :-)

Οι εφαρμογές της Samsung έχουν KIES Air μέσα !!! ασύρματος συγχρονισμός .. θα μας τρελλάνουν οι Κορεάτες :-))

 

για δωσε τα φωτα σου,πως και τι εκανες με το μονο αρχειο που ειχε?

Link to comment
Share on other sites

μολις το δοκιμασα..ενω μου εβγαλε οτι εγινε με επιτυχια ενω ξεκινησε με εβγαλε σε recovery mode και ελεγε για ενα error...επελεξα wipe data/factory reset εκανα επανακινηση και στο σημα του gallaxy εκανε 3 δονησεις και εσβησε..εχω κλασει πατατες...

 

Το ίδιο μου έκανε κι εμένα..

Εβαλα την JM5 πάλι ( ODIN, 512 PIT, repartition) μετά άλλαξα product code όπως λέει ο Τυχεράκιας σε EUR και έκανε εκκίνηση.

Μετά άνοιξα ODIN και έβαλα μέσα στο PDA το νεο αρχείο χωρίς PIT και χωρίς repartition.

Δούλεψε ρολόι :-)

μετά άλλαξα product code πάλι όπως λέει ο Τυχεράκιας με *#272*ΙΜΕΙ# και έβαλα XEU και επανεκίνηση..

 

Πετάει!!!!

Link to comment
Share on other sites

μολις το δοκιμασα..ενω μου εβγαλε οτι εγινε με επιτυχια ενω ξεκινησε με εβγαλε σε recovery mode και ελεγε για ενα error...επελεξα wipe data/factory reset εκανα επανακινηση και στο σημα του gallaxy εκανε 3 δονησεις και εσβησε..εχω κλασει πατατες...

 

πέρασες την I9000XXJPX ?? δοκίμασες να ξαναφλασάρεις?

 

edit: οκ εντάξει απαντήθηκε παραπάνω :)

delete this post..

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έβαλα την XXJPX μεσω kies αλλάζοντας φυσικά με το kies registry patch το product code σε XEU. Το μόνο πρόβλημα που έχω είναι ότι παρόλο που αναβαθμίστηκε στη XXJPX και το γράφει φυσικά στο τηλέφωνο μέσα, εντούτοις το kies αναγνωρίζει ότι το κινητό μου έχει την I9000XXJF3 και μου λέει ότι υπάρχει η XXJPX για να κάνω αναβάθμιση!!! Κάποιος που να ξέρει??!! Επίσης ενώ σαν γλώσσα μενού υπάρχει η Ελληνική...στο πληκτρολόγιο απουσιάζει. Αυτά!
Link to comment
Share on other sites

δεν μιλαω για την καινουργια ρομ...τωρα δοκιμαζω να ξαναφλασαρω με αλλο csc...παλι τιποτα..δοκιμαζω με το δικο της... Edited by domigr
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έβαλα την XXJPX μεσω kies αλλάζοντας φυσικά με το kies registry patch το product code σε XEU. Το μόνο πρόβλημα που έχω είναι ότι παρόλο που αναβαθμίστηκε στη XXJPX και το γράφει φυσικά στο τηλέφωνο μέσα, εντούτοις το kies αναγνωρίζει ότι το κινητό μου έχει την I9000XXJF3 και μου λέει ότι υπάρχει η XXJPX για να κάνω αναβάθμιση!!! Κάποιος που να ξέρει??!! Επίσης ενώ σαν γλώσσα μενού υπάρχει η Ελληνική...στο πληκτρολόγιο απουσιάζει. Αυτά!

 

μάλλον από το kies registry patch... έχει μείνει ακόμα η τροποποίηση στην registry γιαυτό στο λέει ακόμα. υποθέτω με μία επανεκκίνηση του υπολογιστή θα φτιάξει... :)

Edited by kyrillos13
Link to comment
Share on other sites

τελικα για ολα εφταιγε το csc...ηθελε μονο αυτο με το οποιο την κατεβασα...παραξενο δεν ειναι??
Link to comment
Share on other sites

τελικα για ολα εφταιγε το csc...ηθελε μονο αυτο με το οποιο την κατεβασα...παραξενο δεν ειναι??

 

Παλι καλα που εχεις 3 κουμπια. Αφου εχει δικο της γιατι δεν εβαλες αυτο απο την αρχη να τελειωνεις. Εγω εχω φλασαρει rom με αλλο csc απο το δικο της αλλα φαινεται τελικα οτι αυτο δεν ειναι κανονας...

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

μάλλον από το kies registry patch... έχει μείνει ακόμα η τροποποίηση στην registry γιαυτό στο λέει ακόμα. υποθέτω με μία επανεκκίνηση του υπολογιστή θα φτιάξει... :)

 

Έκανα επανεκκίνηση αλλά...τίποτα!

Link to comment
Share on other sites

γιατι με το δικος της δεν θα εχω product code και sailed code cos αλλα ser και για αυτο τον λογο νομιζα οτι υπαρχουν τα τοσα csc για να επιλεγουμε οποιο θελουμε...τεσπα δεν πειραζει ουτως η αλλως το τελευταιο xw firmware θελω να εχω...:p
Link to comment
Share on other sites

γιατι με το δικος της δεν θα εχω product code και sailed code cos αλλα ser και για αυτο τον λογο νομιζα οτι υπαρχουν τα τοσα csc για να επιλεγουμε οποιο θελουμε...τεσπα δεν πειραζει ουτως η αλλως το τελευταιο xw firmware θελω να εχω...:p

 

Δοκιμασε μηπως πιανει ακομα το hack στο registry του Kies αν και νομιζω ειχαν πει πως πλεον δεν λειτουργει. Αν και τσαμπα θα το κανεις κατσε με το καινουργιο και αν δωσουν ελληνικο ποτε θα το δοκιμασουμε οι υπολοιποι. Εξαλλου μουφα θα ειναι...

 

Λοιπον εγω οπως υποπτευομουν πλεον εχω product code COS οπως αλλωστε και sales code. Το τηλ μου πλεον μονο στα χαρτια και την αποδειξη αγορας ειναι γερμανικο.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Μετά την εγκατάσταση της 2.2.1 JPU ROM του Darky, πρέπει να κάνω copy paste τον φάκελο EUR στο system/csc και μετά με *#272*IMEI# στον dialer αλλάζω το csc από KOR σε EUR. Τότε το android reboots automatically ...και διαπιστώνω ότι μερικά apps και σεταρίσματα (όπως το LauncerPro) χάνονται! Υπάρχει τρόπος να αλλάζω csc χωρίς να χάνω τα settings και apps που έρχονται με την custom Darky's ROM (φαντάζομαι ότι το ίδιο συμβαίνει με οποιαδήποτε rom μετά από αλλαγή csc)???
Link to comment
Share on other sites

εντωμεταξυ και η μπαρα στα δεξια απο τις επαφες εγινε ελληνικη!!!επιτελους!!!:D
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...