Jump to content

Hacks/Aναβαθμίσεις/Βελτιώσεις για το Galaxy S


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδακια να σας πω και εγω....

καταρχην ημουν σημερα καλεσμενος σε ενα γαμο περιπου 20 χιλιομετρα απο Αλεξανδρούπολη(θα σας πω γιατι το λεω.........)

αφου δοκιμασα σχεδον τα παντα στο κινητο μου....ξαναγυρισα στην 2.2.1 και συγκεκριμένα στην js8.:)

και μετα εβαλα την Darkys_v9.5_Extreme_Edition(γεια σου saliez αλεξανδρε δασκαλε...:p)......

ολα αυτα τα εκανα 3 το μεσημερι αφου ειχα φορτίσει το κινητο μου φουλ.....

5 η ωρα ξεκινησα για το γαμο....

1)δεν ειδα ποτε οτι και αν δοκιμασα...(2.3.3 και πολλες ρομς και ολα τα σχετικα) κατι πιο σταθερο !!!!

η ραμ σπανια επεσε κατω απο 80(πριν βαρουσα 30αρια!!!!!:X) ΚΑΝΕΝΑ ΚΟΛΛΗΜΑ ΚΑΝΕΝΑ RESTART τα παντα πανε απιστευτα γρηγορα....

2)εβαλα το aura για να παω στο χωριο που ηταν ο γαμος....!!!το aura βραχος..σε ολη την διαδρομη...κανενα σκάλωμα ουτε για πλακα...μαλιστα την ωρα που οδηγουσα ο συνοδηγός μου επαιζε με το πρόγραμμα....(ζοομ ιν ζοομ ουτ κτλ) και ολα πηγαιναν ρολοι...πριν με αναλογη χρηση εβγαζα την μπαταρια για να ξεκολλήσει το κινητο....!!!!:X:X

3)πηγα στο γαμο τραβηξα βιντεο εστειλα sms/mms μιλησα και ολα τα σχετικα...Η ΜΠΑΤΑΡΙΑ Β Ρ Α Χ Ο Σ !!!!

4)στην επιστροφή εβαλα και παλι το aura μια και ηθελα να γυρισω απο εθνικη οδο επειδη ηπιαμε αρκετες ρετσινες και δεν θελαμε να πεσουμε πανω σε μπατσους κτλ....το προγραμμα και παλι βραχος!!! δεν κόλλησε λεπτο...το δε gps δεν με αφησε ουτε λεπτο χωρις gps aids κτλ...πριν με την 2.3.3 ειχα μαρτυρήσει!!!!!!!!!

5)πριν απο λιγο γυρισα σπιτι και η μπαταρια ειναι στο 36%!!!!!!!!!!!!!!!!!!:blink::blink:

 

με λιγα λογια δεν υπαρχει ΤΙΠΟΤΑ πιο ΣΤΑΘΕΡΟ για μενα απο την js8 που εχετε στην πρωτη σελιδα.....!!!

και σε συνδυασμό με την Darkys_v9.5_Extreme_Edition το κινητο παει σε αλλο επιπεδο!!!

για μενα τελος ολα για την ωρα...μενω εδω και το απολαμβάνω......!!!

μην το ψαχνετε παιδια.....εδω πραγματικα το κινητο ειναι αυτο που πρεπει να ειναι...

αυτα...:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδακια να σας πω και εγω....

καταρχην ημουν σημερα καλεσμενος σε ενα γαμο περιπου 20 χιλιομετρα απο Αλεξανδρούπολη(θα σας πω γιατι το λεω.........)

αφου δοκιμασα σχεδον τα παντα στο κινητο μου....ξαναγυρισα στην 2.2.1 και συγκεκριμένα στην js8.:)

και μετα εβαλα την Darkys_v9.5_Extreme_Edition(γεια σου saliez αλεξανδρε δασκαλε...:p)......

ολα αυτα τα εκανα 3 το μεσημερι αφου ειχα φορτίσει το κινητο μου φουλ.....

5 η ωρα ξεκινησα για το γαμο....

1)δεν ειδα ποτε οτι και αν δοκιμασα...(2.3.3 και πολλες ρομς και ολα τα σχετικα) κατι πιο σταθερο !!!!

η ραμ σπανια επεσε κατω απο 80(πριν βαρουσα 30αρια!!!!!:X) ΚΑΝΕΝΑ ΚΟΛΛΗΜΑ ΚΑΝΕΝΑ RESTART τα παντα πανε απιστευτα γρηγορα....

2)εβαλα το aura για να παω στο χωριο που ηταν ο γαμος....!!!το aura βραχος..σε ολη την διαδρομη...κανενα σκάλωμα ουτε για πλακα...μαλιστα την ωρα που οδηγουσα ο συνοδηγός μου επαιζε με το πρόγραμμα....(ζοομ ιν ζοομ ουτ κτλ) και ολα πηγαιναν ρολοι...πριν με αναλογη χρηση εβγαζα την μπαταρια για να ξεκολλήσει το κινητο....!!!!:X:X

3)πηγα στο γαμο τραβηξα βιντεο εστειλα sms/mms μιλησα και ολα τα σχετικα...Η ΜΠΑΤΑΡΙΑ Β Ρ Α Χ Ο Σ !!!!

4)στην επιστροφή εβαλα και παλι το aura μια και ηθελα να γυρισω απο εθνικη οδο επειδη ηπιαμε αρκετες ρετσινες και δεν θελαμε να πεσουμε πανω σε μπατσους κτλ....το προγραμμα και παλι βραχος!!! δεν κόλλησε λεπτο...το δε gps δεν με αφησε ουτε λεπτο χωρις gps aids κτλ...πριν με την 2.3.3 ειχα μαρτυρήσει!!!!!!!!!

5)πριν απο λιγο γυρισα σπιτι και η μπαταρια ειναι στο 36%!!!!!!!!!!!!!!!!!!:blink::blink:

 

με λιγα λογια δεν υπαρχει ΤΙΠΟΤΑ πιο ΣΤΑΘΕΡΟ για μενα απο την js8 που εχετε στην πρωτη σελιδα.....!!!

και σε συνδυασμό με την Darkys_v9.5_Extreme_Edition το κινητο παει σε αλλο επιπεδο!!!

για μενα τελος ολα για την ωρα...μενω εδω και το απολαμβάνω......!!!

μην το ψαχνετε παιδια.....εδω πραγματικα το κινητο ειναι αυτο που πρεπει να ειναι...

αυτα...:)

 

Σε εμενα η 2.3.3 ειναι super σταθερη και smooth με πολυ καλη καταναλωση μπαταριας.

Ισως σε εσενα δεν ειχε φλασαριστει σωστα, γενικα ειναι απαραιτητο να καθαριζεται η cache του dalvik διοτι αλλιως υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα για προβληματα.

Link to comment
Share on other sites

Σε εμενα η 2.3.3 ειναι super σταθερη και smooth με πολυ καλη καταναλωση μπαταριας.

Ισως σε εσενα δεν ειχε φλασαριστει σωστα, γενικα ειναι απαραιτητο να καθαριζεται η cache του dalvik διοτι αλλιως υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα για προβληματα.

 

εχεις την 2.3.3 την απλη ετσι...?

χωρις custom roms κτλ.......

αν ειναι ειναι ετσι παω παω πάσο....

διαφορετικα δοκιμασα τα παντα(και ολικο φορματ και cache του dalvik κτλ κτλ κτλ)...και δεν δουλευε τιποτα στο 100% οπως δουλευει τωρα.....

τεσπα οπως το βλεπει ο καθενας αναλογα με την χρηση που κανει και ολα τα σχετικα...

εγω τωρα ειμαι υπέρ-καλλυμενος οποτε δεν ξαπαπειραζω τιποτα απολυτως.......:)

Link to comment
Share on other sites

Σε εμενα η 2.3.3 ειναι super σταθερη και smooth με πολυ καλη καταναλωση μπαταριας.

Ισως σε εσενα δεν ειχε φλασαριστει σωστα, γενικα ειναι απαραιτητο να καθαριζεται η cache του dalvik διοτι αλλιως υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα για προβληματα.

το σίγουρο είναι ένα!

Απόψεις για την 2.2.1: 100% λένε οτι είναι καλύτερη της 2.2

Απόψεις για την 2.3.3: 50%/50% μοιρασμένα τα ποσοστά :p

Εγώ πιστεύω οτι είναι καλή η JVB αλλά χρήζει πολλής βελτίωσης

 

@freddy όταν με λες δάσκαλο με συγκινείς :lol: , βέβαια εγώ το μόνο που έκανα ήταν να σε βοηθήσω να περάσεις την custom που θεωρούσα(ακόμα θεωρώ) ανώτερη της επίσημης !

όσο για το gps aids είναι σχετικά τα πράγματα, εμένα πάντως μου έχει κάνει μεγάλη δουλειά.

Αθήνα κλείδωνε σε 3 δευτερόλεπτα το ακριβές σημείο :p , το έβαλα και πριν κάτι μέρες κόντρα με ένα mls(350 euros) και ο γαλαξίας ήταν αρκετά μάχιμος(με google mpas μάλιστα.. ούτε καν με gps πρόγραμμα)

 

[ΚΑΡΑOFFTOPIC]παιδιά αυτό το mls πιστόλι, αλλά με voice controll άστα να πάνε... άλλα του έλεγες οτι να ναι έβγαζε... και σε αυτή την τιμή τέτοια πράγματα είναι αδικαιολόγητα[/οφφτοπικ]

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

@freddy όταν με λες δάσκαλο με συγκινείς :lol: , βέβαια εγώ το μόνο που έκανα ήταν να σε βοηθήσω να περάσεις την custom που θεωρούσα(ακόμα θεωρώ) ανώτερη της επίσημης !

 

φιλε αστο η Darkys_v9.5 δεν υπαρχει.....:)

σε συνδυασμό με την 2.2.1 παμε σε αλλο επιπεδο....!!!!!!!:):)

αργησα αλλα το καταλαβα....

δασκαλε:p η βοηθεια ηταν απίστευτα πολύτιμη.....και του suspect και ολων των παιδιων εδω γενικα....

αλλα εσυ με βοηθησες να καταλαβω για πρωτη φορα τι παιζει οποτε....αυτο τα λεει ολα...:lol::lol:

στην αρχη για μενα το samsung galaxy ηταν απλα ενα κινητο με μια ΠΑΝΕΜΟΡΦΗ οθονη..οταν πηρα πρεφα τι παιζει ...αστο........:lol:

Link to comment
Share on other sites

παιδακια να σας πω και εγω....

καταρχην ημουν σημερα καλεσμενος σε ενα γαμο περιπου 20 χιλιομετρα απο Αλεξανδρούπολη(θα σας πω γιατι το λεω.........)

αφου δοκιμασα σχεδον τα παντα στο κινητο μου....ξαναγυρισα στην 2.2.1 και συγκεκριμένα στην js8.:)

και μετα εβαλα την Darkys_v9.5_Extreme_Edition(γεια σου saliez αλεξανδρε δασκαλε...:p)......

ολα αυτα τα εκανα 3 το μεσημερι αφου ειχα φορτίσει το κινητο μου φουλ.....

5 η ωρα ξεκινησα για το γαμο....

1)δεν ειδα ποτε οτι και αν δοκιμασα...(2.3.3 και πολλες ρομς και ολα τα σχετικα) κατι πιο σταθερο !!!!

η ραμ σπανια επεσε κατω απο 80(πριν βαρουσα 30αρια!!!!!:X) ΚΑΝΕΝΑ ΚΟΛΛΗΜΑ ΚΑΝΕΝΑ RESTART τα παντα πανε απιστευτα γρηγορα....

2)εβαλα το aura για να παω στο χωριο που ηταν ο γαμος....!!!το aura βραχος..σε ολη την διαδρομη...κανενα σκάλωμα ουτε για πλακα...μαλιστα την ωρα που οδηγουσα ο συνοδηγός μου επαιζε με το πρόγραμμα....(ζοομ ιν ζοομ ουτ κτλ) και ολα πηγαιναν ρολοι...πριν με αναλογη χρηση εβγαζα την μπαταρια για να ξεκολλήσει το κινητο....!!!!:X:X

3)πηγα στο γαμο τραβηξα βιντεο εστειλα sms/mms μιλησα και ολα τα σχετικα...Η ΜΠΑΤΑΡΙΑ Β Ρ Α Χ Ο Σ !!!!

4)στην επιστροφή εβαλα και παλι το aura μια και ηθελα να γυρισω απο εθνικη οδο επειδη ηπιαμε αρκετες ρετσινες και δεν θελαμε να πεσουμε πανω σε μπατσους κτλ....το προγραμμα και παλι βραχος!!! δεν κόλλησε λεπτο...το δε gps δεν με αφησε ουτε λεπτο χωρις gps aids κτλ...πριν με την 2.3.3 ειχα μαρτυρήσει!!!!!!!!!

5)πριν απο λιγο γυρισα σπιτι και η μπαταρια ειναι στο 36%!!!!!!!!!!!!!!!!!!:blink::blink:

 

με λιγα λογια δεν υπαρχει ΤΙΠΟΤΑ πιο ΣΤΑΘΕΡΟ για μενα απο την js8 που εχετε στην πρωτη σελιδα.....!!!

και σε συνδυασμό με την Darkys_v9.5_Extreme_Edition το κινητο παει σε αλλο επιπεδο!!!

για μενα τελος ολα για την ωρα...μενω εδω και το απολαμβάνω......!!!

μην το ψαχνετε παιδια.....εδω πραγματικα το κινητο ειναι αυτο που πρεπει να ειναι...

αυτα...:)

 

+1

και εγω μετα απο 15 περιπου μερες με την στοκ jvb μολις γυρισα στην darky 9.5 γιατι ειχα 1-2 θεματακια

πιο πριν ειχα την δαρκυ 9.3 και ηταν 100% σταθερη, ομορφη και γρηγορη και ειπα να το ξαναεμπιστευτω

ο darky φαινεται οτι ειναι σταθερη αξια οσον αφορα τις custom roms

 

εν αναμονη μιας καλυτερης gingerbread η οποια λογικα δεν θα αργησει και πολυ...

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

το σίγουρο είναι ένα!

Απόψεις για την 2.2.1: 100% λένε οτι είναι καλύτερη της 2.2

Απόψεις για την 2.3.3: 50%/50% μοιρασμένα τα ποσοστά :p

Εγώ πιστεύω οτι είναι καλή η JVB αλλά χρήζει πολλής βελτίωσης

 

@freddy όταν με λες δάσκαλο με συγκινείς :lol: , βέβαια εγώ το μόνο που έκανα ήταν να σε βοηθήσω να περάσεις την custom που θεωρούσα(ακόμα θεωρώ) ανώτερη της επίσημης !

όσο για το gps aids είναι σχετικά τα πράγματα, εμένα πάντως μου έχει κάνει μεγάλη δουλειά.

Αθήνα κλείδωνε σε 3 δευτερόλεπτα το ακριβές σημείο :p , το έβαλα και πριν κάτι μέρες κόντρα με ένα mls(350 euros) και ο γαλαξίας ήταν αρκετά μάχιμος(με google mpas μάλιστα.. ούτε καν με gps πρόγραμμα)

 

[ΚΑΡΑOFFTOPIC]παιδιά αυτό το mls πιστόλι, αλλά με voice controll άστα να πάνε... άλλα του έλεγες οτι να ναι έβγαζε... και σε αυτή την τιμή τέτοια πράγματα είναι αδικαιολόγητα[/οφφτοπικ]

 

Θα σου πω τι ειδα εγω :

στην 2.2.1 δεν υπηρχε lag απο το ανοιγμα πολλων εφαρμογων (οκ σε λογικα πλαισια) αλλα μου εμφανιζε σοβαρο lagging οταν αλλαζα Live wallpapers. Λες και τα επαιζε ο graphic driver διοτι δεν υπαρχει αλλη εξηγηση. Δηλαδη μπορει να αλλαζα απλα μια ταπετσαρια και το κινητο δεν μπορουσε να κανει scroll. Αν πηγαινες στον process manager και εκανες εκκαθαριση μνημης τοτε επανερχοταν τις περισσοτερες φορες. Το θεμα ηταν ομως οτι η μνημη ετσι και αλλιως δεν ηταν χαμηλα, πολλες φορες πανω απο 100 MB γιαυτο λεω για τον driver.

 

Στην 2.3.3 no problem με performance, super σε ολα τα επιπεδα. Ομως υπαρχουν προβληματα στο rendering στον browser, ειδικα στο zoom λογω χρησης opengl. Προφανως εχουν bugs. Επισης το performance στο photo gallery ειναι χειροτερο. Ομως GPS, bluetooth wireless ολα super, κλειδωνουν αμεσως. Με το gps ειχε βελτιωθει η κατασταση στην 2.2.1 αλλα τωρα ειναι οπως πρεπει.

 

Στην μπαταρια υπαρχει βελτιωση, πριν ειχα max 2,5 - 3 ημερες χωρις αυτοματο συγχρονισμο αλλα με πολλη χρηση σε mails, browsing κλπ. Τωρα ειναι περιπου τα ιδια, αλλα νομιζω με γεματες 3 ημερες. Με ανοιχτους ολους τους συγχρονισμους εχω το πολυ 1 - 1,5 ημερες με το ζορι. Το προβλημα το δημιουργει το k9mail απο οτι φαινεται διοτι σε sync ανα 10 λεπτο, η μπαταρια πηγε στο 50% πριν το τελος της ημερας απο τα οποια το k9 πηρε το 40%, η οθονη μονο το 25% και οι αλλες εφαρμογες τα υπολοιπα.

Link to comment
Share on other sites

φιλε αστο η Darkys_v9.5 δεν υπαρχει.....:)

σε συνδυασμό με την 2.2.1...............

στην αρχη για μενα το samsung galaxy ηταν απλα ενα κινητο με μια ΠΑΝΕΜΟΡΦΗ οθονη..οταν πηρα πρεφα τι παιζει ...αστο........:lol:

 

Λιγο offtopic αλλα θα ηθελα να σημειωσω κατι πανω στο σχολιο σου. Οταν το πρωτοπηρα και για αρκετο καιρο μετα, το μεγαλυτερο και με διαφορα προτερημα του γαλαξια για μενα ηταν η οθονη του. Τελικα αποδεικνυεται σε ολους οσους το ψαξουν λιγο παραπανω, οτι το μεγαλυτερο προτερημα του ειναι οτι σου δινει τη δυνατοτητα να ψαχτεις και να πειραματιστεις απιστευτα, σε σημειο που να νιωθεις με καθε καινουρια ρομ οτι εχεις αλλο τηλεφωνο. Φυσικα συνετελεσαν τα μεγιστα και οι devs σε αυτο. Για μενα παντως αυτη η θετικη πλευρα του κινητου εχει ξεπερασει ακομα και την οθονη του.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Λιγο offtopic αλλα θα ηθελα να σημειωσω κατι πανω στο σχολιο σου. Οταν το πρωτοπηρα και για αρκετο καιρο μετα, το μεγαλυτερο και με διαφορα προτερημα του γαλαξια για μενα ηταν η οθονη του. Τελικα αποδεικνυεται σε ολους οσους το ψαξουν λιγο παραπανω, οτι το μεγαλυτερο προτερημα του ειναι οτι σου δινει τη δυνατοτητα να ψαχτεις και να πειραματιστεις απιστευτα, σε σημειο που να νιωθεις με καθε καινουρια ρομ οτι εχεις αλλο τηλεφωνο. Φυσικα συνετελεσαν τα μεγιστα και οι devs σε αυτο. Για μενα παντως αυτη η θετικη πλευρα του κινητου εχει ξεπερασει ακομα και την οθονη του.

 

δεν ξερω αν ειναι πιο σημαντικο απο την οθονη, σιγουρα ομως ειναι απο τα πιο σημαντικα...

ολες οι ρομ εχουν διαφορες μεταξυ τους, και ετσι καθε φορα που θα φλασαρεις νιωθεις οτι εξερευνεις κατι καινουριο, υπαρχει ενας ενθουσιασμος, ετσι τουλαχιστον νιωθω εγω, ειναι και η πληθωρα ρομ-θεματων-κερνελς κτλ που συνεχως μπορεις να δοκιμαζεις κατι καινουριο αν εχεις ορεξη

φανταστειτε να μην υπηρχαν custom roms-kernels :cry:, με τι θα ασχολουμασταν ολη την ωρα??? :lol::lol:

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχουν βάλει JVB ή JVK και δεν έχουν Ελληνικό πληκτρολόγιο, ορίστε ένα αρχείο με το Ελληνικό Samsung keyboard από την JVA για update μέσω clockworkmod recovery, όποιος το δοκιμάσει ας πει ότι του δούλεψε... :)

http://www.multiupload.com/IF8B6BWSRF

Το δοκίμασα και εγώ στη JVB, άλλα δεν μου εμφανίζει στις διαθέσιμες γλώσσες την Ελληνική. Παλιότερα που είχα χρησιμοποιήσει το zip αρχείο για το swype δούλεψε κανονικά. Καμιά πρόταση; :)

Edited by Tyxerakias
Link to comment
Share on other sites

Λιγο offtopic αλλα θα ηθελα να σημειωσω κατι πανω στο σχολιο σου. Οταν το πρωτοπηρα και για αρκετο καιρο μετα, το μεγαλυτερο και με διαφορα προτερημα του γαλαξια για μενα ηταν η οθονη του. Τελικα αποδεικνυεται σε ολους οσους το ψαξουν λιγο παραπανω, οτι το μεγαλυτερο προτερημα του ειναι οτι σου δινει τη δυνατοτητα να ψαχτεις και να πειραματιστεις απιστευτα, σε σημειο που να νιωθεις με καθε καινουρια ρομ οτι εχεις αλλο τηλεφωνο. Φυσικα συνετελεσαν τα μεγιστα και οι devs σε αυτο. Για μενα παντως αυτη η θετικη πλευρα του κινητου εχει ξεπερασει ακομα και την οθονη του.

 

 

 

δεν ξερω αν ειναι πιο σημαντικο απο την οθονη, σιγουρα ομως ειναι απο τα πιο σημαντικα...

ολες οι ρομ εχουν διαφορες μεταξυ τους, και ετσι καθε φορα που θα φλασαρεις νιωθεις οτι εξερευνεις κατι καινουριο, υπαρχει ενας ενθουσιασμος, ετσι τουλαχιστον νιωθω εγω, ειναι και η πληθωρα ρομ-θεματων-κερνελς κτλ που συνεχως μπορεις να δοκιμαζεις κατι καινουριο αν εχεις ορεξη

φανταστειτε να μην υπηρχαν custom roms-kernels :cry:, με τι θα ασχολουμασταν ολη την ωρα??? :lol::lol:

 

ετσι ετσι συμφωνω....:lol::lol:

παιδια το κινητο ειναι μαγικο για μενα...

δεν το βαριεσαι ποτε....χαζεύεις ξενερώνεις τρελαίνεσαι και φτου παλι απο την αρχη....:lol::lol:

για την ωρα αραζω στο Darky(εδω το κινητο για μενα ειναι τρελα κανονικη) και στην πορεια βλεπουμε....;)

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα και εγώ στη JVB, άλλα δεν μου εμφανίζει στις διαθέσιμες γλώσσες την Ελληνική. Παλιότερα που είχα χρησιμοποιήσει το zip αρχείο για το swype δούλεψε κανονικά. Καμιά πρόταση; :)

 

εννοείται οτι το ζιπ που έχει ανεβάσει ο τυχεράκιας είναι το Samsung keyboard και όχι το swype!

Αν κατάλαβα καλά αυτό δεν λες; Anyways, εφόσον έχεις CWM του Cf στους οδηγούς για νέους υπάρχει ζιπάκι swype που δουλεύει κομπλέ.

 

@fred/susp/red κάποιος αγόρασε το κινητό εξαρχής για να το χακάρει, ποιος;;; :lol:

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, δοκιμάστε αν θέλετε τον damian kernel 2.1 beta1. Εγώ είχα βάλει τον beta 7, μετά τον gold 2.0, και δεν είδα διαφορά με πριν.

Αλλά ο 2.1 παρότι beta, είναι πολύ γρήγορος και απο ότι λένε και ο damiangto, και ο simone μαζί με 2-3 άλλους στο xda, σταθερός.

Τον έβαλα, και διαπίστωσα speedup. Και ελπίζω να μην μου βγάλει πρόβλημα.

 

έφαγα 2 reboots στην εφαρμογή vplayer

χωρίς σοβαρό multitasking, απλά εκεί που έπαιζα την ταινιούλα(.flv) μπαμ reboot. :wacko:

και γενικά αρκετό glitch στους launchers εκτός του touchwiz

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

έφαγα 2 reboots στην εφαρμογή vplayer

χωρίς σοβαρό multitasking, απλά εκεί που έπαιζα την ταινιούλα(.flv) μπαμ reboot. :wacko:

και γενικά αρκετό glitch στους launchers εκτός του touchwiz

 

Το vplayer και εμενα μου εκανε κατι κουφα μεχρι που εβαλα rock player και βρηκα την υγεια μου...

 

Υ.Γ.ΧΟΧΟΧΟΧΟΧΟ ΓΟΥΣΤΑΡΩΩΩΩ:lol:

Έχω και JIG πάμε μια βόλτα??:shifty:
Link to comment
Share on other sites

ήρθε η μέρα που δεν περίμενα ποτέ να έρθει... ευχαριστώ tailer35.. :)

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

εννοείται οτι το ζιπ που έχει ανεβάσει ο τυχεράκιας είναι το Samsung keyboard και όχι το swype!

Αν κατάλαβα καλά αυτό δεν λες; Anyways, εφόσον έχεις CWM του Cf στους οδηγούς για νέους υπάρχει ζιπάκι swype που δουλεύει κομπλέ.

Ναι γράφει στο προηγούμενο μήνυμα ότι είναι το Samsung Keyboard. Έχω ήδη εγκατεστημένο το Swype, άλλα για κάποιο λόγο και ενώ έχω εγκαταστήσει το zip με το Samsung Keyboard δεν μου εμφανίζει την ελληνική :) Στο CWM έχει βγάλει ότι έχει γίνει επιτυχής η εγκατάσταση.

 

έφαγα 2 reboots στην εφαρμογή vplayer

χωρίς σοβαρό multitasking, απλά εκεί που έπαιζα την ταινιούλα(.flv) μπαμ reboot. :wacko:

και γενικά αρκετό glitch στους launchers εκτός του touchwiz

 

MoboPlayer https://market.android.com/details?id=com.clov4r.android.nil&feature=search_result Τον έχω εδώ και λίγο καιρό και αν και έχω χρησιμοποιήσει σχεδόν όλους που κυκλοφορούν στο μαρκετ :p πραγματικά τον βρίσκω κορυφαίο σε σχέση με οτιδήποτε.

Edited by QTiVoCo
Link to comment
Share on other sites

Ναι γράφει στο προηγούμενο μήνυμα ότι είναι το Samsung Keyboard. Έχω ήδη εγκατεστημένο το Swype, άλλα για κάποιο λόγο και ενώ έχω εγκαταστήσει το zip με το Samsung Keyboard δεν μου εμφανίζει την ελληνική :) Στο CWM έχει βγάλει ότι έχει γίνει επιτυχής η εγκατάσταση.

 

Tί έκανες ακριβώς; Ποιό firmware έχεις; Ποιό Swype έχεις; Ξαναβάλε και τα 2, το Swype και το keypad, και μετά κάνε reboot. Αν έχεις την JVB δεν υπάρχει περίπτωση να μη δουλεύει...κάτι δεν έχεις κάνει σωστά.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Tί έκανες ακριβώς; Ποιό firmware έχεις; Ποιό Swype έχεις; Ξαναβάλε και τα 2, το Swype και το keypad, και μετά κάνε reboot. Αν έχεις την JVB δεν υπάρχει περίπτωση να μη δουλεύει...κάτι δεν έχεις κάνει σωστά.

Την JVB έχω εγκαταστήσει από εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1011901 με τους bootloaders και με kernel τον cf-root 3.1. Είχα εγκαταστήσει το Swype παλιότερα όταν το έδωσες και δουλεύει κανονικά, άλλα το Samsung Keyboard δεν μου εμφανίζει στις διαθέσιμες γλώσσες την Ελληνική. Έκανα ξανά το ίδιο πακέτο εγκατάσταση, άλλα δεν άλλαξε κάτι. Έκανα και clear cache και clear davlik cache από το recovery άλλα πάλι δεν μου την εμφανίζει.

Edited by QTiVoCo
Link to comment
Share on other sites

Την JVB έχω εγκαταστήσει από εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1011901 με τους bootloaders και με kernel τον cf-root 3.1. Είχα εγκαταστήσει το Swype παλιότερα όταν το έδωσες και δουλεύει κανονικά, άλλα το Samsung Keyboard δεν μου εμφανίζει στις διαθέσιμες γλώσσες την Ελληνική. Έκανα ξανά το ίδιο πακέτο εγκατάσταση, άλλα δεν άλλαξε κάτι. Έκανα και clear cache και clear davlik cache από το recovery άλλα πάλι δεν μου την εμφανίζει.
Ποια jvb εχεις,την NEE η την ΧΕΕ?Εγω εχω την XEE και δεν ξερω μηπως παιζει καποιο ρολο αυτο,ο Αλεξ βεβαια ειναι πιο αρμοδιος να μας πει αν υπαρχει περιπτωση για κατι τετοιο.Σε μενα παντως δουλευει αψογα και για του λογου το αληθες τραβηξα 2 screeshots
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχοντας μεινει αρκετο καιρο αflashαριστος αποφασισα να περασω την js8(πριν ειχα js3)

Οι εντυπωσεις θετικοτατες...Αισθητα πιο γρηγορη,κανενα FC και με τα καλουδια του 2.2(βλεπε BLN)

 

Εχω απορια ποσο πιο γρηγορο γινεται το κινητο με την 2.3.3 που λετε,αλλα ας μεινω για λιγο καιρο εδω μεχρι να στρωσουν λιγο τα πραγματα :p

 

ciaoz και καλ μηνα παιδες

Device 1: Galaxy S6 | Rom: Stock 5.1.1 | Launcher: Apex launcher

Device 2: Galaxy S | Rom: CyanogenMod 10 | Kernel: Semaphore JB | Launcher: Apex launcher

Device 3: Galaxy Tab 10.1 P7510 | Rom: Stock 4.0.4

 

Follow me

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχοντας μεινει αρκετο καιρο αflashαριστος αποφασισα να περασω την js8(πριν ειχα js3)

Οι εντυπωσεις θετικοτατες...Αισθητα πιο γρηγορη,κανενα FC και με τα καλουδια του 2.2(βλεπε BLN)

 

Εχω απορια ποσο πιο γρηγορο γινεται το κινητο με την 2.3.3 που λετε,αλλα ας μεινω για λιγο καιρο εδω μεχρι να στρωσουν λιγο τα πραγματα :p

 

ciaoz και καλ μηνα παιδες

 

Μείνε λίγο εκεί. Pure speed η js8.

Καλό μήνα δεν είπα....καλό μήνα λοιπόν.

Link to comment
Share on other sites

Καλό μήνα παιδιά

Ο juwe αποτι είδα έχει βάλει τον TW Launcher 4.0 στην 4.2.Τον έχει δουλέψει κανείς?Έβαλα χθες την ColdMOD καλή και γρήγορη

όχι όμως με τον TW 4.0.Η cpu είναι στο 100% όλη την ώρα χωρίς live wallpaper και 2-3 widget.

Ένα ακόμα που παρατήρησα είναι ότι αν φτιάξεις φάκελο στις εφαρμογές μέσα και κάνεις scroll κάνει ένα freeze για 5 sec όταν φτάνεις στην αρχή και τέλος

Παρατήρησε κάνεις άλλος κάτι παρόμοιο?

Link to comment
Share on other sites

λες να φταίει το κινητό σου ;

(χούμορ!)

 

ο TW4 είναι τελείως broken αυτή τη στιγμή και απορώ γιατί τον βάζουνε στις ρομς...

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

λες να φταίει το κινητό σου ;

(χούμορ!)

 

ο TW4 είναι τελείως broken αυτή τη στιγμή και απορώ γιατί τον βάζουνε στις ρομς...

Να φταίει το κινητό όχι δεν μου πέρασε από το μυαλό αλλά όλα τα άλλα ναι :p

Anyway είπα να ρωτήσω γιατί εκεί όλοι λένε ότι είναι τέλειος...

Όντος είναι τελείως broken, για δοκιμή τον έβαλα αλλά μου κάνει εντύπωσή ότι αρχίζουν και τον βάζουν όλοι σιγά σιγά στις rom χωρίς στην ουσία να δουλεύει

Link to comment
Share on other sites

Να φταίει το κινητό όχι δεν μου πέρασε από το μυαλό αλλά όλα τα άλλα ναι :p

Anyway είπα να ρωτήσω γιατί εκεί όλοι λένε ότι είναι τέλειος...

Όντος είναι τελείως broken, για δοκιμή τον έβαλα αλλά μου κάνει εντύπωσή ότι αρχίζουν και τον βάζουν όλοι σιγά σιγά στις rom χωρίς στην ουσία να δουλεύει

Everybody Lies, όπως λέει ο House.

Θα φτιάξω αυτές τις μέρες ένα faq/guide για customs και το πρώτο πράγμα που θα τονίσω είναι να μην πιστεύετε αυτά που δηλώνουν οι devs/users στο xda.

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...