Jump to content

Hacks/Aναβαθμίσεις/Βελτιώσεις για το Galaxy S


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά μόλις είδα πως σε ένα Πολωνικό forum έχουν ήδη βγάλει το 2.3 !! Εμείς πότε λέτε?

Σπύρος

:: Samsung Galaxy S :: Once you go CM9 you never go back!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά μόλις είδα πως σε ένα Πολωνικό forum έχουν ήδη βγάλει το 2.3 !! Εμείς πότε λέτε?

 

Επίσημο ελληνικό λες;;; Το 2016 :p:lol:

Link to comment
Share on other sites

που αποθηκευεται η συνομιλια?

 

Σε εμένα είναι ενσωματωμένη η λειτουργία στη rom οπότε δεν ξέρω αν το έχει καθορίσει ο σεφ, αλλά ψάξε για sdcard/sounds/callrecords

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις είδα πως σε ένα Πολωνικό forum έχουν ήδη βγάλει το 2.3 !! Εμείς πότε λέτε?

 

μη βιαζεσαι δεν ειναι επισημη... :)

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγμή που θα βγει η επίσημη στην υπόλοιπη Ευρώπη βάλε κανένα εξάμηνο για να έρθει επίσημα στην Ελλάδα. Ευτυχώς υπάρχουν κι άλλοι τρόποι. Μετά αναρωτιούνται γιατί οι "Ελληνάρες" είναι πιο έξυπνοι. Αν τα πιο απλά πράγματα σ' αυτή τη χώρα γίνονται δύσκολα θα πρέπει να βρίσκουμε τρόπους να τα λύνουμε.
Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγμή που θα βγει η επίσημη στην υπόλοιπη Ευρώπη βάλε κανένα εξάμηνο για να έρθει επίσημα στην Ελλάδα. Ευτυχώς υπάρχουν κι άλλοι τρόποι. Μετά αναρωτιούνται γιατί οι "Ελληνάρες" είναι πιο έξυπνοι. Αν τα πιο απλά πράγματα σ' αυτή τη χώρα γίνονται δύσκολα θα πρέπει να βρίσκουμε τρόπους να τα λύνουμε.

 

δεν ειναι μονο σε αυτη τη χωρα...

υπαρχουν ακομη versions οπου σε Αμερικη και Αγγλια δεν εχουν παρει καν froyo ;)

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγμή που θα βγει η επίσημη στην υπόλοιπη Ευρώπη βάλε κανένα εξάμηνο για να έρθει επίσημα στην Ελλάδα. Ευτυχώς υπάρχουν κι άλλοι τρόποι. Μετά αναρωτιούνται γιατί οι "Ελληνάρες" είναι πιο έξυπνοι. Αν τα πιο απλά πράγματα σ' αυτή τη χώρα γίνονται δύσκολα θα πρέπει να βρίσκουμε τρόπους να τα λύνουμε.

 

Σωστός ο rishi!!!

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

Παλικαρια επειδη οι περισσοτεροι που μιλαμε εδω εχουμε rooted συσκευες, διαβαστε το αρθρο για εναν trojan που βρεθηκε, και σε ποιες εφαρμογες του market υπηρχε, για να ειστε σιγουροι :

http://osarena.net/2011/03/simantiko-droiddream-to-proto-pragmatiko-trojan-gia-to-android.html

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

κακα μαντατα :worry:

παντως κυκλοφορησε εφαρμογη αντιμετωπισης του η "against the DroidDream trojan"

https://market.android.com/details?i...oiddreamkiller

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Μια επισήμανση για όσους έχουν βάλει την 2.3.2 και θέλουν να γυρίσουν στην Cm7,η xwjv1 πειράζει τον boot loader με αποτέλεσμα να δημιουργείται πρόβλημα κατα τη μετάβαση στην cm7(πρόβλημα στην boot screen).η λύση είναι να φλασαρουμε πρώτα την xwjm2(τι σας θυμισα τωρα) η οποία περιέχει boot.bin αρχείο και διορθώνει το πρόβλημα http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=11802146&postcount=3038

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω κατεβάσει και χρησιμοποιώ την εφαρμογή piano και μία ακόμη από τον κατάλογο αλλά δεν είχα κάποιο πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι μονο σε αυτη τη χωρα...

υπαρχουν ακομη versions οπου σε Αμερικη και Αγγλια δεν εχουν παρει καν froyo ;)

 

Ναι, ε; Πάντως ανήκουμε στις εξαιρέσεις του κανόνα. Είμαστε η τελευταία τρύπα του ζουρνά. Άσε που η Σάμσουνγκ έχει ανύπαρκτη υποστήριξη ενώ βγάζει τόσο υπέροχες συσκευές... Είναι τόσο ανόητο!

Link to comment
Share on other sites

Παλικαρια επειδη οι περισσοτεροι που μιλαμε εδω εχουμε rooted συσκευες, διαβαστε το αρθρο για εναν trojan που βρεθηκε, και σε ποιες εφαρμογες του market υπηρχε, για να ειστε σιγουροι :

http://osarena.net/2011/03/simantiko-droiddream-to-proto-pragmatiko-trojan-gia-to-android.html

αντώνη έγινες καλά;

στο θέμα μας, δεν είναι τελικά μόνο για όσους έχουνε ρουτ

διάβαζα και λέει οτι σου κάνει ρουτ το app το ίδιο.. O.o

 

Ναι, ε; Πάντως ανήκουμε στις εξαιρέσεις του κανόνα. Είμαστε η τελευταία τρύπα του ζουρνά. Άσε που η Σάμσουνγκ έχει ανύπαρκτη υποστήριξη ενώ βγάζει τόσο υπέροχες συσκευές... Είναι τόσο ανόητο!

 

και εγώ αυτά νόμιζα αλλά ξέρεις τι.. έχω την εντύπωση οτι ο λόγος που δεν πέρνουμε τα updates είναι μάλλον θέμα φορέα

τα ίδια λένε και για τα αμερικάνικα versions, οτι είναι ****** των εκεί εταιρειών τηλεπικοινωνίας

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

παιδες πλακα πλακα να σας πω κατι? εχω την αισιοδοξια οτι η samsung θα ειναι απο τις πρωτες που θα δωσει τη gingerbread στα κινητα της πριν απο htc, lg κτλ τουλαχιστον στο galaxy s :D
οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

παιδες πλακα πλακα να σας πω κατι? εχω την αισιοδοξια οτι η samsung θα ειναι απο τις πρωτες που θα δωσει τη gingerbread στα κινητα της πριν απο htc, lg κτλ τουλαχιστον στο galaxy s :D

 

να δω να βγαλει αναβαθμιση η sammy πιο γρηγορα απο την htc και τιποτα αλλο στον κοσμο :lol:

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

να δω να βγαλει αναβαθμιση η sammy πιο γρηγορα απο την htc και τιποτα αλλο στον κοσμο :lol:

ας ειμαστε λιγο αισιοδοξοι,δεν ξερεις ποτε!:X:X:p:p

Link to comment
Share on other sites

να δω να βγαλει αναβαθμιση η sammy πιο γρηγορα απο την htc και τιποτα αλλο στον κοσμο :lol:

 

Δεν ξερω με αυτη τη leaked beta ginger που βγήκε είμαι πολυ αισιόδοξος :)

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω με αυτη τη leaked beta ginger που βγήκε είμαι πολυ αισιόδοξος :)
εγω παλι οχι,απ οτι λενε τα παιδια υπολειτουργει και θελει δουλεια ακομη,πραγμα που δειχνει οτι ειναι ακομη σε πολυ πρωιμο σταδιο,ισως και να μην την δωσουν καθολου
Link to comment
Share on other sites

εγω παλι οχι,απ οτι λενε τα παιδια υπολειτουργει και θελει δουλεια ακομη,πραγμα που δειχνει οτι ειναι ακομη σε πολυ πρωιμο σταδιο,ισως και να μην την δωσουν καθολου

 

δεν ειμαι για αυτη την εκδοση αισιοδοξος καθως ειναι beta, μην πω και alpha

ειμαι αισιοδοξος γιατι εφοσον βγηκε κατι εστω και σε πρωιμο σταδιο απο την samsung η "επισημη" πιστευω δεν ειναι και πολυ μακρια

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

δεν ειμαι για αυτη την εκδοση αισιοδοξος καθως ειναι beta, μην πω και alpha

ειμαι αισιοδοξος γιατι εφοσον βγηκε κατι εστω και σε πρωιμο σταδιο απο την samsung η "επισημη" πιστευω δεν ειναι και πολυ μακρια

δυστυχως το εχω ξαναδει στο παρελθον αυτο το ονειρο και..μειναμε στις beta!!!μακαρι αυτη τη φορα να ειναι διαφορετικα τα πραγματα,γιατι αν μας την δωσουν θα σημαινει οτι η samsung αναθεωρει πλεον την εως τωρα πολιτικη της στο after sales support και θα ειναι ενα μεγαλο κινητρο για τους απανταχου χρηστες samsung να την ξαναπροτιμησουν!
Link to comment
Share on other sites

δυστυχως το εχω ξαναδει στο παρελθον αυτο το ονειρο και..μειναμε στις beta!!!μακαρι αυτη τη φορα να ειναι διαφορετικα τα πραγματα,γιατι αν μας την δωσουν θα σημαινει οτι η samsung αναθεωρει πλεον την εως τωρα πολιτικη της στο after sales support και θα ειναι ενα μεγαλο κινητρο για τους απανταχου χρηστες samsung να την ξαναπροτιμησουν!

 

ποτε μειναμε με beta???

παιδια ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΡΟΥΜΕ GINGERBREAD ;)

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

ποτε μειναμε με beta???

παιδια ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΡΟΥΜΕ GINGERBREAD ;)

 

Σωστος!Με τον ενα η μαλλον με τον αλλον τροπο (βλεπε οdin or cwm) θα την παρουμε seguro!!:cool:

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν πρέπει να κάνουμε factory/hard reset μετά από εγκατάσταση ρομ του δάρκυ;;

Κωνσταντίνος

--------------------------------------

Samsung Galaxy S23 256GB - Samsung Galaxy Note 8 Dual Sim 64 GB - Microsoft Lumia 640 Dual Sim

Link to comment
Share on other sites

Στο /sdcard/sounds/VoiceCall XXX.amr

δεν υπαρχει,δεν το βρισκω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Το καναλι μου για την εικονικη πραγματικοτητα.

https://www.youtube.com/channel/UCXvvcs2bdd7u7bCy7vsfK-Q?view_as=subscriber

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...