Jump to content

Hacks/Aναβαθμίσεις/Βελτιώσεις για το Galaxy S


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το εχω μετρησει με 100% και χρηση με Wi-Fi, εκανε 8 λεπτα να πεσει στο 99%, οποτε μεχρι το 97-98% και ακομα περισσοτερο το 95% ειναι πολλα λεπτα λειτουργιας και ακομα περισσοτερα αναμονης.

 

Απορω ομως πως δεν εχει βγει κανενα fix για το θεμα αυτο.

 

8 λεπτα??? :blink:

σερφαρες 8 λεπτα και σου επεσε 1%?

το galaxy s εχεις σιγουρα?

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

 

ρομ με ελληνικα πιστευω οτι μπορεις να βαλεις

επισημη ελληνικη, χλωμo

 

 

Ωραια, Που μπορω να βρω ρομ με ελληνικα για pda:i897ucjf6 και

pda:i897ucjh7

Link to comment
Share on other sites

Ωραια, Που μπορω να βρω ρομ με ελληνικα για pda:i897ucjf6 και

pda:i897ucjh7

 

Μπορείς να βάλεις Ελληνικά μόνος σου αφού γίνεις root σε μια Captivate rom.

 

Eναλλακτικά βάλε μια ROM "κουζινάτη". Που όπως είπε ο Υποπτος21, δεν είναι επίσημη.

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

8 λεπτα??? :blink:

σερφαρες 8 λεπτα και σου επεσε 1%?

το galaxy s εχεις σιγουρα?

 

:) Εννοειται. Και απο ο,τι εχω παρατηρησει και στις υπολοιπες καταστασεις (80%. 60% κλπ) τοσο κραταει με σερφαρισμα.

 

JS3 rooted. Τιποτα αλλο.

Link to comment
Share on other sites

:) Εννοειται. Και απο ο,τι εχω παρατηρησει και στις υπολοιπες καταστασεις (80%. 60% κλπ) τοσο κραταει με σερφαρισμα.

 

JS3 rooted. Τιποτα αλλο.

 

δηλαδη σου βγαζει γυρω στις 13 ωρες σερφαρισματος με πληρη φορτιση? :rolleyes:

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη σου βγαζει γυρω στις 13 ωρες σερφαρισματος με πληρη φορτιση? :rolleyes:

 

Δεν το εχω δοκιμασει αυτο βεβαια, απλα διαπιστωσα οτι καθε 1% της μπαταριας μου βγαζει 8 περιπου λεπτα ιντερνετ. Βεβαια μην ξεχναμε πως ειναι και αλλοι παραγοντες στη μεση, οπως τι προγραμματα τρεχουν απο πισω, τι σελιδες φορτωνεις κλπ. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Δεν το εχω δοκιμασει αυτο βεβαια, απλα διαπιστωσα οτι καθε 1% της μπαταριας μου βγαζει 8 περιπου λεπτα ιντερνετ. Βεβαια μην ξεχναμε πως ειναι και αλλοι παραγοντες στη μεση, οπως τι προγραμματα τρεχουν απο πισω, τι σελιδες φορτωνεις κλπ. :rolleyes:

 

δεν ξερω ρε φιλε, τα νουμερα που μου λες μου φαινονται, οχι πολυ αισιοδοξα, απλα απιστευτα :blink:

δεν εχω σκοπο να σε αμφισβητησω, αλλα οσες ρομ εχω αλλαξει και απο οσο εχω ακουσει πολλοι κανουν λογο για 5-6 ωρες στην καλυτερη σερφαρισματος

εγω προσωπικα στην καλυτερη περιπτωση εχω μια καταναλωση της ταξεως του 1% αν 4 λεπτα και φυσικα δεν τρεχω τιποτα απο πισω, ουτε gps, ουτε συγχρονισμοι ουτε τιποτα

και σε οσα review εχω διαβασει για το galaxy παλι για 5-6 ωρες αυτονομιας αναφερουν για ιντερνετ

οποτε απο το 1% ανα 4 λεπτα, στο 1% ανα 8 λεπτα καταλαβαινεις οτι ειναι μια τεραστια διαφορα

 

και εγω την στοκ js3 rooted εχω

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω ρε φιλε, τα νουμερα που μου λες μου φαινονται, οχι πολυ αισιοδοξα, απλα απιστευτα :blink:

δεν εχω σκοπο να σε αμφισβητησω, αλλα οσες ρομ εχω αλλαξει και απο οσο εχω ακουσει πολλοι κανουν λογο για 5-6 ωρες στην καλυτερη σερφαρισματος

εγω προσωπικα στην καλυτερη περιπτωση εχω μια καταναλωση της ταξεως του 1% αν 4 λεπτα και φυσικα δεν τρεχω τιποτα απο πισω, ουτε gps, ουτε συγχρονισμοι ουτε τιποτα

και σε οσα review εχω διαβασει για το galaxy παλι για 5-6 ωρες αυτονομιας αναφερουν για ιντερνετ

οποτε απο το 1% ανα 4 λεπτα, στο 1% ανα 8 λεπτα καταλαβαινεις οτι ειναι μια τεραστια διαφορα

 

και εγω την στοκ js3 rooted εχω

 

Same here... :(

Link to comment
Share on other sites

παιδια sos πως μπαινω στο recovery για να κανω wipe data ?

 

κλειστο κινητο και πατας ταυτοχρονα vol up+κεντρικο πληκτρο+πληκτρο on/off μεχρι να σου αναψει η οθονη και μετα διαλεγεις το wipe data που λες

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

8 λεπτα??? :blink:

σερφαρες 8 λεπτα και σου επεσε 1%?

το galaxy s εχεις σιγουρα?

χαχα bill ! λατρεύω το χιούμορ σου :P

 

Λοιπόν! Αυτή η τεχνική που χρησιμοποιήσε ο συμφορουμίτης chenakos λέγεται bump charge και την έχουμε αναφέρει αρκετές φορές εδώ μέσα :lol:

 

@chenakos είτε είναι bug είτε είναι feature δεν θα μπορούσε να με νοιάζει λιγότερο.

Συμφωνώ οτι είναι λάθος που το βλέπουμε εμείς οι users μιας και το μόνο που κάνει είναι να μας μπερδεύει.

Εγώ προσωπικά δεν χρησιμοποιώ το "bump charge" μιας και συνήθως έχω πρόσβαση σε φορτιστή :P

Πάντως ένα ενδιαφέρον άρθρο για να δείτε παιδιά το οποίο κατά την γνώμη μου είναι αρκετά αντικειμενικό : http://www.androidpolice.com/2010/12/14/your-battery-gauge-is-lying-to-you-everything-you-need-to-know-about-bump-charging-and-inconsistent-battery-drain/

 

υγ; κάνε οτι είναι να κάνεις με την μπαταρία εφόσον σου χρειάζεται και απόλαυσε το κινητάκι :)

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Πάντως ένα ενδιαφέρον άρθρο για να δείτε παιδιά το οποίο κατά την γνώμη μου είναι αρκετά αντικειμενικό : http://www.androidpolice.com/2010/12/14/your-battery-gauge-is-lying-to-you-everything-you-need-to-know-about-bump-charging-and-inconsistent-battery-drain/

 

υγ; κάνε οτι είναι να κάνεις με την μπαταρία εφόσον σου χρειάζεται και απόλαυσε το κινητάκι :)

 

οντως πολυ καλο κειμενακι :D

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν! Αυτή η τεχνική που χρησιμοποιήσε ο συμφορουμίτης chenakos λέγεται bump charge και την έχουμε αναφέρει αρκετές φορές εδώ μέσα :lol:

 

Το λινκ που δινεις το εχω διαβασει παλιοτερα και ειναι οντως πολυ πληροφοριακο.

 

Αυτο που περιγραφω εγω δεν ειναι το γνωστο bump charge, καθως δεν αποσυνδεω καθολου το κινητο απο τον φορτιστη. απλα το κλεινω και το ανοιγω (οπως περιεγραψα) ενω ειναι συνεχεια στον φορτιστη. Αρα δεν διακοπτεται καθολου η διαδικασια της φορτισης, για να πουσαρω περισσοτερο ρευμα στη συνεχεια.

 

Οπως και να εχει αυτο που πλεον κανω ειναι να μην περιμενω το κινητο να αδειασει τελειως απο μπαταρια, αλλα να το φορτιζω πριν αδειασει τελειως. Οπως τα λεει και στο λινκ που εδωσες ;)

Link to comment
Share on other sites

Το λινκ που δινεις το εχω διαβασει παλιοτερα και ειναι οντως πολυ πληροφοριακο.

 

Αυτο που περιγραφω εγω δεν ειναι το γνωστο bump charge, καθως δεν αποσυνδεω καθολου το κινητο απο τον φορτιστη. απλα το κλεινω και το ανοιγω (οπως περιεγραψα) ενω ειναι συνεχεια στον φορτιστη. Αρα δεν διακοπτεται καθολου η διαδικασια της φορτισης, για να πουσαρω περισσοτερο ρευμα στη συνεχεια.

 

Οπως και να εχει αυτο που πλεον κανω ειναι να μην περιμενω το κινητο να αδειασει τελειως απο μπαταρια, αλλα να το φορτιζω πριν αδειασει τελειως. Οπως τα λεει και στο λινκ που εδωσες ;)

 

Όταν το κινητό ανοιγοκλείνει δεν σταματάει και η φόρτιση;

άρα στην ουσία και αυτό bump charge είναι :ninja:

 

Εννοείται οτι οι μπαταρίες λιθίου δεν έχουνε πρόβλημα να τις φορτίζουμε συνέχεια και αν δεν κάνω λάθος καλό είναι να μην αφήνουμε να πέσει κάτω από το 40%.

 

Η μόνη ουσία που κατάλαβα είναι οτι τελικά είμαστε powerusers..... ελπίζω :lol:

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Όταν το κινητό ανοιγοκλείνει δεν σταματάει και η φόρτιση;

άρα στην ουσία και αυτό bump charge είναι :ninja:

 

Εννοείται οτι οι μπαταρίες λιθίου δεν έχουνε πρόβλημα να τις φορτίζουμε συνέχεια και αν δεν κάνω λάθος καλό είναι να μην αφήνουμε να πέσει κάτω από το 40%.

 

Η μόνη ουσία που κατάλαβα είναι οτι τελικά είμαστε powerusers..... ελπίζω :lol:

 

Το κινητο δεν εχει σημασια αν ανοιγοκλεινει - σιγουρα ομως κλειστο φορτιζει χωρις περισπασμους. Οσο ειναι στο φορτιστη τραβαει ρευμα απο κει. Αν διαβασεις προσεκτικα το λινκ που δινεις, τα εξηγει πολυ ωραια εκει - ακομα και το bump charge και την διαδικασια του.

Αν θες φορτισε το λοιπον κλειστο, οταν σου δειξει 100%, ανοιξε το κινητο και περιμενε στη φορτιση μεχρι να ξαναδειξει 100%. Οταν το βγαλεις θα ειναι στο 100% [την πρωτη φορα μπορει να ειναι στο 99%, αλλα την επομενη στο 100%] :)

 

Αυτο για το 40% εχεις δικιο ετσι ειναι ;)

Link to comment
Share on other sites

ααααααααααααααααααααααα

guys guys για δειτε δω

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=974117

 

τι μας κάνεις βραδυάτικα...

δεν παίζει παιδιά σε κανα 3ωρο φλασάρω.

 

Ευτυχισμένος ο καινούριος Gingerbread! :lol:

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

ααααααααααααααααααααααα

guys guys για δειτε δω

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=974117

 

Οχι ρε γμτ, οχι μεσα στην εξεταστικη ελεος δεν σεβονται τιποτα πλεον!!! Οποιοι την περασουν (λογικα θα ειναι πολλοι απο σημερα κιολας) περιμενουμε τις εντυπωσεις σας παιδια.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

ααααααααααααααααααααααα

guys guys για δειτε δω

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=974117

 

 

 

Την κατεβαζω ηδη . Για να δουμε τι θα δουμε ?

ΓΙΑΝΝΗΣ
Link to comment
Share on other sites

τι μας κάνεις βραδυάτικα...

δεν παίζει παιδιά σε κανα 3ωρο φλασάρω.

 

Ευτυχισμένος ο καινούριος Gingerbread! :lol:

 

εγω τρομαξα οταν το ειδα

κατεβαζω αμεσως και γω αλλα περιμενω να δω τις εντυπωσεις στο xda απο τους αλλους δοκιμαστες το κακο ειναι οτι αντε μετα να βρεις root

Link to comment
Share on other sites

HMMM GUYS!

μην φλασάρει κανείς περιμένετε...

παίζει να έχει κλειδωμένο bootloader και να μην έχει τα 3 κουμπάκια

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

HMMM GUYS!

μην φλασάρει κανείς περιμένετε...

παίζει να έχει κλειδωμένο bootloader και να μην έχει τα 3 κουμπάκια

 

ειναι οκ

 

I can confirm: it is Gingerbreadand download mode working FINE

αυτο ειναι απο εναν στο xda

Link to comment
Share on other sites

πρέπει να είναι beta και από τι καταλαβάινω από τα screenshot είναι rooted ~

αρχίζω να κάνω disable τα lagfix και μόλις κατέβει κουμπωματική. :)

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

πω πω πω !!!! τι ωραια νεα βραδυατικααααα !!!!

παλικαρια, χθες στην Γερμανια διερευσε οτι μεσα στον μαρτιο θα παρουν επισημως την 2.3 στο galaxy s. οποτε μου φαινεται καπως λογικο που βγηκε καποια 2.3.

μαλιστα αυτη ειναι η 2.3.2.

στο nexus s, απο χθες εχουν παρει το update 2.3.3.

μολις φλασαρετε γραψτε αμεσωςςςςςς !!!!

 

και κατι αλλο που παρατηρησα για να ξερετε. πλεον η εκδοση 1.5 του Kies, δεν κανει καμια αναβαθμιση, για καμια εκδοση και δεν παιζει ουτε patcher ουτε τιποτα.

χθες εβαλα ενα μαμα κινητο με jm2 και τιποτα.

μετα εβαλα μεσω Kies patch το cos και παλι τιποτα.

μετα εβαλα xeu, τιποτα.

σημερα εκανα αναβαθμιση στην εκδοση 2 του kies, Και αμεσως μου πεταξε αναβαθμιση για jph.

 

πρέπει να είναι beta και από τι καταλαβάινω από τα screenshot είναι rooted ~

αρχίζω να κάνω disable τα lagfix και μόλις κατέβει κουμπωματική. :)

2 ατομα στο xda την περασαν με odin χωρις να βγαλουν το lagfix Και περασε κανονικα.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...