Jump to content

Hacks/Aναβαθμίσεις/Βελτιώσεις για το Galaxy S


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@Tyxerakias

Φίλε μου καλησπέρα, είδα στο πρώτο σου post τις οδηγίες για firmware update... Αναφέρεις για το Oλλανδικό/Ευρωπαϊκό Froyo firmware v.2.2.1 για το Galaxy S (ΧWJS5) και δίνεις οδηγίες στο πρώτο βήμα για εφαρμογή του .512 pit και repartition. Έχω δύο σημαντικές ερωτήσεις:

1. Πως ξέρεις αν χρειάζεται να κάνεις αυτό το πρώτο βήμα ή όχι;

2. Στο site http://www.samfirmware.com/WEBPROTECT-i9000.htm μπορείς να δεις όλες τις διαθέσιμες εκδόσεις firmware για Samsung. Αν προσέξεις λοιπόν, η έκδοση XWJS5 χρησιμοποιεί .803 pit και όχι .512. Επιπλέον, και στην έκδοση JPH, που όπως αναφέρεις είναι η επίσημη ελληνική, πάλι το .803 pit δείχνει στον πίνακα... Μήπως έχεις κάνει κάποιο λάθος; Μήπως θα πρέπει να κατεβάσουμε και να εφαρμόσουμε το .803 pit; Επιπλέον από το ίδιο site δίνει το firmware update με τη μορφή ενός μόνο αρχείου οπότε σε αυτή την περίπτωση νομίζω ότι δε χρειάζεται να διαλέξουμε καθόλου .pit, σωστά;

Μπορεί οι ερωτήσεις μου να είναι χαζές, ωστόσο τώρα ξεκινάω με Android και τα έχω λίγο χαμένα. Και φυσικά δε θέλω να κάνω brick τη συσκευή μου, ακόμα δεν την πήρα!

Φυσικά αν γνωρίζει και κανείς άλλος κάτι σχετικό και έχει πραγματοποιήσει φλασάρισμα της συσκευής του με επιτυχία, κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη!

Edited by ikar6
Γιάννης
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

@Tyxerakias

Φίλε μου καλησπέρα, είδα στο πρώτο σου post τις οδηγίες για firmware update... Αναφέρεις για το Oλλανδικό/Ευρωπαϊκό Froyo firmware v.2.2.1 για το Galaxy S (ΧWJS5) και δίνεις οδηγίες στο πρώτο βήμα για εφαρμογή του .512 pit και repartition. Έχω δύο σημαντικές ερωτήσεις:

1. Πως ξέρεις αν χρειάζεται να κάνεις αυτό το πρώτο βήμα ή όχι;

2. Στο site http://www.samfirmware.com/WEBPROTECT-i9000.htm μπορείς να δεις όλες τις διαθέσιμες εκδόσεις firmware για Samsung. Αν προσέξεις λοιπόν, η έκδοση XWJS5 χρησιμοποιεί .803 pit και όχι .512. Επιπλέον, και στην έκδοση JPH, που όπως αναφέρεις είναι η επίσημη ελληνική, πάλι το .803 pit δείχνει στον πίνακα... Μήπως έχεις κάνει κάποιο λάθος; Μήπως θα πρέπει να κατεβάσουμε και να εφαρμόσουμε το .803 pit; Επιπλέον από το ίδιο site δίνει το firmware update με τη μορφή ενός μόνο αρχείου οπότε σε αυτή την περίπτωση νομίζω ότι δε χρειάζεται να διαλέξουμε καθόλου .pit, σωστά;

Μπορεί οι ερωτήσεις μου να είναι χαζές, ωστόσο τώρα ξεκινάω με Android και τα έχω λίγο χαμένα. Και φυσικά δε θέλω να κάνω brick τη συσκευή μου, ακόμα δεν την πήρα!

Φυσικά αν γνωρίζει και κανείς άλλος κάτι σχετικό και έχει πραγματοποιήσει φλασάρισμα της συσκευής του με επιτυχία, κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη!

 

Φίλε ikar6,

Oι ερωτήσεις σου είναι κάθε άλλο παρά χαζές, και θα προσπαθήσω να απαντήσω και τις 2 μαζί.

Το pit file βασικά κάνει repartition το σκληρό του κινητού, και λέει πόσο χώρο να δώσει σε κάθε ένα από τα factoryrfs, dbdata, modem και cache που είναι στο .tar αρχείο του Odin. Tα 2 πρώτα στο κινητό αντιστοιχούν στα κομμάτια /system και /dbdata (mounted από /dev/block/stl9 και stl10 αντίστοιχα).

Η μόνη διαφορά μεταξύ του 803.pit και του 512.pit, είναι ότι το πρώτο δίνει 10 ΜΒ παραπάνω στο /system, αφαιρώντας ταυτόχρονα 10 MB από το /dbdata. To θέμα είναι ότι καμία rom δε χρειάζεται αυτά τα 10MB στο system, και ο μόνος λόγος που το κάνουν είναι για να χωρέσουν κάποιες εφαρμογές από αυτές τις άχρηστες "μανίσιες" που βάζει η Samsung. Το dbdata από την άλλη χρησιμοποιείται πιο συχνά και μάλιστα γεμίζει κιόλας από καιρό σε καιρό καθώς δουλεύεις με τις εφαρμογές σου, οπότε καλύτερα να έχει λίγο περισσότερο χώρο. Ακόμα χειρότερα, αν χρησιμοποιείς κάποιο lagfix απ'αυτά που κάνουν bind το /data/data στο /dbdata, χρησιμοποιείται συνέχεια.

Κατά τ'άλλα δεν υπάρχει μεγάλη διαφορά.

Και άλλοι και εγώ προτείνουν το 512 partition info table (pit), για τον παραπάνω λόγο. Το 803 παρουσιάζει προβλήματα με πολλές roms, και δεν μπαίνει σωστά. Επιπλέον, αν κάνεις επίσημη αναβάθμιση μέσω Kies, το partition table παραμένει το ίδιο, και στις 4 επίσημες αναβαθμίσεις που έχω κάνει στο Αγγλικό μου τηλέφωνο, έχω ελέγξει και το partition table είναι το 512, ακόμα και σ'αυτές που το samfirmwares.com λένε 803 δίπλα. (π.χ. την XXJPO).

Ο καθένας που το ψάχνει παραπάνω σαν κι εσένα, αναρωτιέται γιατί τότε λένε εκεί να χρησιμοποιήσεις το 803. Κανείς δεν είναι σίγουρος γιατί το λένε, αλλά έχε υπόψη σου ότι το samfirmware.com δεν είναι επίσημο website της Samsung, απλά έχουν μια άκρη στα test labs που τους δίνει τα firmwares, ίσως στη Ρωσία. (παλιότερα τους λέγανε samsung-firmwares.com, μέχρι που τους έκανε αγωγή η Samsung και το αλλάξανε). Γι'αυτό το λόγο ίσως να μην αξίζουν τυφλή εμπιστοσύνη. Το θέμα είναι ότι το 803 έχει δοκιμαστεί, και τις περισσότερες φορές δημιουργεί προβλήματα στην εγκατάσταση. Το 512 ποτέ. Και οι επίσημες αναβαθμίσεις Froyo (όλες) χρησιμοποιούν το 512. Αν έχεις λοιπόν ήδη froyo, για να απαντήσω την πρώτη ερώτηση, δε χρειάζεται να κάνεις repartition, όπως λέω και στις οδηγίες στο πρώτο post. Όσον αφορά τη 2η σου ερώτηση, το site δίνει 2 εκδόσεις για την JS5, μία με ένα και μία με 3 αρχεία. Η 2η είναι low version, περιέχει δηλαδή και τους bootloaders. Αυτή είναι που βάζουν σε καινούρια κινητά, το Kies δεν περνάει bootloaders. (Στο πρώτο post έχω την πρώτη mid-level έκδοση, χωρισμένη σε 3 αρχεία αν θέλει κάποιος να χρησιμοποιήσει Ελληνικό csc ή κάτι τέτοιο, η οποία δεν περιέχει bootloaders και συνεπώς είναι λιγότερο επικίνδυνη).

Ελπίζω να βοήθησα.

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει τη 2.2.1 με jpy, voodoo και darky's 9.2.

το κινητο πάει σφαίρα , αλλά ένα από τα μεγαλύτερα ατού του, το γρήγορο ίντερνετ, αποτελεί πλέον παρελθόν. με τη 2.1 eclair το ιντερνετ με ικανοποιούσε καλύτερα και από το φορητό μου υπολογιστή που λέει ο λόγος. Τώρα, κυριολεκτικά σέρνεται. έχει να μου προτείνει κανείς τι να κάνω για να βελτιώσω την ταχύτητα;

Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει τη 2.2.1 με jpy, voodoo και darky's 9.2.

το κινητο πάει σφαίρα , αλλά ένα από τα μεγαλύτερα ατού του, το γρήγορο ίντερνετ, αποτελεί πλέον παρελθόν. με τη 2.1 eclair το ιντερνετ με ικανοποιούσε καλύτερα και από το φορητό μου υπολογιστή που λέει ο λόγος. Τώρα, κυριολεκτικά σέρνεται. έχει να μου προτείνει κανείς τι να κάνω για να βελτιώσω την ταχύτητα;

 

Το πιο απλό είναι να μπεις στις ρυθμίσεις του browser και να απενεργοποιήσεις javascript. Επίσης βάλε την προβολή πρόσθετων στο on demand. Έτσι θα βελτιωθεί κάπως η κατάσταση αλλά όχι δραματικά. Αναμένεται σημαντική βελτίωση μόνο με την 2.3.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει τη 2.2.1 με jpy, voodoo και darky's 9.2.

το κινητο πάει σφαίρα , αλλά ένα από τα μεγαλύτερα ατού του, το γρήγορο ίντερνετ, αποτελεί πλέον παρελθόν. με τη 2.1 eclair το ιντερνετ με ικανοποιούσε καλύτερα και από το φορητό μου υπολογιστή που λέει ο λόγος. Τώρα, κυριολεκτικά σέρνεται. έχει να μου προτείνει κανείς τι να κάνω για να βελτιώσω την ταχύτητα;

 

Μπορείς επίσης να δοκιμάσεις τον Dolphin browser mini είναι πολύ καλύτερος και πιο γρήγορος από τον stock.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ dolphin χρησιμοποιώ και είναι ο μόνος εξίσου γρήγορος στο loading όπως ο stock και πολύ καλύτερο scrolling, κάνοντας render όλη τη σελίδα μάλιστα, όχι κομμάτι κομμάτι.
Link to comment
Share on other sites

Είχες προφανώς ξανακάνει root παλιότερα, και δεν έβαλες καινούρια rom? Yπάρχει ήδη su αρχείο στο /system/bin...

Ακριβώς πριν κάνεις την εντολή με το ln -s ... γράψε

 rm /system/bin/su 

 

και συνέχισε κανονικά.

 

Alex εκανα αυτο που μου ειπες και δεχθκε την εντολη κανονικα αυτη την φορα.Παλι ομως δεν εγινε τιποτα.Οταν εγαρψα και την τελευταια εντολη εκανα reboot το τηλ και οταν ξαναμπηκα στην γραμμη εντολων να δω αν εχω αποκτησει root access μου εγραψε αυτο su:must be suid to work properly.Σορυ που σε ζαλιζω αλλα φλασαρα πριν 2 μερες και πρεπει να γινω root για να παρω και τα back up μου.Ακομα ομως δεν τα εχω καταφερει και δεν μπορω να καταλαβω τι κανω λαθος.:(

Link to comment
Share on other sites

Alex εκανα αυτο που μου ειπες και δεχθκε την εντολη κανονικα αυτη την φορα.Παλι ομως δεν εγινε τιποτα.Οταν εγαρψα και την τελευταια εντολη εκανα reboot το τηλ και οταν ξαναμπηκα στην γραμμη εντολων να δω αν εχω αποκτησει root access μου εγραψε αυτο su:must be suid to work properly.Σορυ που σε ζαλιζω αλλα φλασαρα πριν 2 μερες και πρεπει να γινω root για να παρω και τα back up μου.Ακομα ομως δεν τα εχω καταφερει και δεν μπορω να καταλαβω τι κανω λαθος.:(

 

Δεν ξέρω τί να σου πω, μάλλον κάτι δεν γράφεις καλά. Κάντα όλα από την αρχή... Θα είμαι στο chat για κάποια ώρα, αν θες μπες εκεί να τα πούμε.

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά τη 2η σου ερώτηση, το site δίνει 2 εκδόσεις για την JS5, μία με ένα και μία με 3 αρχεία. Η 2η είναι low version, περιέχει δηλαδή και τους bootloaders. Αυτή είναι που βάζουν σε καινούρια κινητά, το Kies δεν περνάει bootloaders. (Στο πρώτο post έχω την πρώτη mid-level έκδοση, χωρισμένη σε 3 αρχεία αν θέλει κάποιος να χρησιμοποιήσει Ελληνικό csc ή κάτι τέτοιο, η οποία δεν περιέχει bootloaders και συνεπώς είναι λιγότερο επικίνδυνη).

Ελπίζω να βοήθησα.

 

Επομένως, αν καταλαβαίνω σωστά, τα firmware που είναι σε μορφή ενός μόνο αρχείου (PDA) είναι πιο ασφαλή για αναβαθμίσεις μέσω Odin, σωστά;

Και κάτι ακόμα... Το κινητό μου είναι αγορασμένο από Ολλανδία, με Froyo 2.2. Με βάση όσα μου έγραψες παραπάνω, αφού είναι επίσημο firmware που έρχεται με τη συσκευή, θα έχει .512 pit, σωστά;

Γιάννης
Link to comment
Share on other sites

Επομένως, αν καταλαβαίνω σωστά, τα firmware που είναι σε μορφή ενός μόνο αρχείου (PDA) είναι πιο ασφαλή για αναβαθμίσεις μέσω Odin, σωστά;

Και κάτι ακόμα... Το κινητό μου είναι αγορασμένο από Ολλανδία, με Froyo 2.2. Με βάση όσα μου έγραψες παραπάνω, αφού είναι επίσημο firmware που έρχεται με τη συσκευή, θα έχει .512 pit, σωστά;

 

Όχι, δεν έχει διαφορά αν είναι ένα η 3 αρχεία. Απλά οι πιθανότητες να πάει κάτι λάθος είναι λίγο περισσότερες αν βάλεις το firmware με τους bootloaders. Yπάρχουν και roms με 3 αρχεία που δεν έχουν bootloaders. Aλλά ναι, δεν έχω δει με ένα αρχείο να περιέχουν bootloaders, αυτά με ένα αρχείο είναι αντίστοιχα με αυτά που δίνονται μέσω Kies.

Αν το κινητό σου είναι από Ολλανδία, έχεις κοιτάξει στο Kies αν παίρνει την αναβάθμιση σε 2.2.1;

Και κατά πάσα πιθανότητα ναι, έχεις 512. Αν θες να το σιγουρέψεις, βάλε ένα terminal emulator, και γράψε cat /proc/partitions . Και κοίτα τους αριθμούς δίπλα στο bml9 και bml10 (χαμηλά). Είναι 293376 και 137216;

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν έχει διαφορά αν είναι ένα η 3 αρχεία. Απλά οι πιθανότητες να πάει κάτι λάθος είναι λίγο περισσότερες αν βάλεις το firmware με τους bootloaders. Yπάρχουν και roms με 3 αρχεία που δεν έχουν bootloaders. Aλλά ναι, δεν έχω δει με ένα αρχείο να περιέχουν bootloaders, αυτά με ένα αρχείο είναι αντίστοιχα με αυτά που δίνονται μέσω Kies.

Αν το κινητό σου είναι από Ολλανδία, έχεις κοιτάξει στο Kies αν παίρνει την αναβάθμιση σε 2.2.1;

Και κατά πάσα πιθανότητα ναι, έχεις 512. Αν θες να το σιγουρέψεις, βάλε ένα terminal emulator, και γράψε cat /proc/partitions . Και κοίτα τους αριθμούς δίπλα στο bml9 και bml10 (χαμηλά). Είναι 293376 και 137216;

 

Καλά είσαι απίστευτος! Τόσο από θέμα ταχύτητας απάντησης αλλά και στο που τα ξέρεις όλα αυτά! Τώρα για να είμαι ειλικρινής αυτό με το terminal emulator δεν κατάλαβα πως θα το κάνω, μπορείς να δώσεις παραπομπή;

Γιάννης
Link to comment
Share on other sites

Καλά είσαι απίστευτος! Τόσο από θέμα ταχύτητας απάντησης αλλά και στο που τα ξέρεις όλα αυτά! Τώρα για να είμαι ειλικρινής αυτό με το terminal emulator δεν κατάλαβα πως θα το κάνω, μπορείς να δώσεις παραπομπή;

Το terminal emulator ειναι εφαρμογη απο το market.Πρεπει να το κατεβασεις στο κινητο σου και απο εκει να δωσεις τις εντολες που γραφει ο φιλος Αλεξ πιο πανω... ;)

bodo
Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς τον Super Optimised kernel στις τελευταίες εκδόσεις του?Απο θέμα μπαταρίας πώς τα πάει?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω κάνει root,lag fix, setCPU και γενικά όλα όσα έχετε γράψει. Βλέπω πως στις μετρήσεις Quadrant όλοι ανεβάζουν φώτο στα 2300, εμένα μέχρι 1894 περίπου φτάνει. Έχω stock rom, αυτό φταίει? Αν ναι, ποια είναι η πιο έμπιστη αυτή την στιγμή αν θέλω να αλλάξω?

Σπύρος

:: Samsung Galaxy S :: Once you go CM9 you never go back!!

Link to comment
Share on other sites

Το Quadrant δεν αντικατοπτρίζει τις παραγματικές επιδόσεις μιας συσκευής..Άσε που τα αποτελέσματα 2300+ είναι τελείως πλασματικά στην περίπτωση του OCLF (εικονικό ext2 με αποτέλεσμα το I/O να 'ναι στο θεό)..Αν σε ικανοποιεί η απόκριση/ταχύτητα του τηλεφώνου σου δεν υπάρχει λόγος να αλλάξεις τίποτα..Αν πάλι θές το κάτι παραπάνω μπορείς να μπείς στη διαδικασία άλλαγής rom, με κάποια βασισμένη σε Android 2.2.1.Με τις συγκεκριμένες rom δε χρειάζεσαι ούτε lagfix ούτε τίποτα..

Μην κοιτάς τους αριθμούς πάντως..Δε λένε απολύτως τίποτα :)

Τώρα τί "φοράει" το κινητό σου?

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα! Δεν ήξερα πως δεν χρειάζεται lag fix με την 2.2.1! Να σου πω την αλήθεια θέλω να αλλάξω από froyo που είμαι σε 2.2.1 και επίσης να αλλάξω rom για μεγαλύτερες επιδόσεις. Τώρα ψάχνομαι επειδή είμαι 'ψάρι' σε όλα αυτά και θέλω να ξέρω τι κάνω.

Σπύρος

:: Samsung Galaxy S :: Once you go CM9 you never go back!!

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει απο 2.2 να πάς σε 2.2.1 :D Είναι σημαντικά πιο γρήγορη..Έχεις πολλές επιλογές για rom είτε απο xda developers είτε να διαμορφώσεις μία όπως τη θέλεις μέσω της "κουζίνας" :p Απο κεί και πέρα λίγο ψάξιμο εδώ, λίγο ψάξιμο στο xda developers forum και θα λύσεις πολλές απορίες :grin: Για ό,τι θελήσεις, εδώ είμαστε :)
Link to comment
Share on other sites

Την καλημέρα μου σε όλα τα παιδιά!!!

Καταρχήν να πω μία καλημέρα στους συμφορουμίτες από Σαλόνικα καθώς είμαι για δουλειά στην όμορφη πόλη τους εδώ και 3 εμβομάδες να αναμένεται να την χαρώ για 1-2 εβδομάδες ακόμα :):)

Χθες κατέβασα το dolphin browser από το market και με το που έγινε install κατευθείαν το κινητό έκανε force close κάποια εφαρμογή του λειτουργικού (κάτι launcher έγραφε - δεν θυμάμαι ακριβώς να σας πω). Τελικά αναγκάστηκα να κάνω hard reset - wipe data για να λειτουργήσει πάλι (όπου και ανακάλυψα ότι μετά το πέρασμα της 2.2.1 πλέον μου λειτουργεί ο συνδυασμός των 3 κουμπιών που δεν μου λειτουργούσε πριν με jm5 eclair και απέβη σωτήριος χθες..).

Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω από κάποιον που έχει περάσει την js5 τί διαφορές έχει με την js3 και αν αξίζει να την περάσω έχοντας ήδη την js3..

Και πάλι καλημέρα σε όλους και καλή μας βροχο-εβδομάδα :lol::lol:

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

Την καλημέρα μου σε όλα τα παιδιά!!!

Καταρχήν να πω μία καλημέρα στους συμφορουμίτες από Σαλόνικα καθώς είμαι για δουλειά στην όμορφη πόλη τους εδώ και 3 εμβομάδες να αναμένεται να την χαρώ για 1-2 εβδομάδες ακόμα :):)

Χθες κατέβασα το dolphin browser από το market και με το που έγινε install κατευθείαν το κινητό έκανε force close κάποια εφαρμογή του λειτουργικού (κάτι launcher έγραφε - δεν θυμάμαι ακριβώς να σας πω). Τελικά αναγκάστηκα να κάνω hard reset - wipe data για να λειτουργήσει πάλι (όπου και ανακάλυψα ότι μετά το πέρασμα της 2.2.1 πλέον μου λειτουργεί ο συνδυασμός των 3 κουμπιών που δεν μου λειτουργούσε πριν με jm5 eclair και απέβη σωτήριος χθες..).

Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω από κάποιον που έχει περάσει την js5 τί διαφορές έχει με την js3 και αν αξίζει να την περάσω έχοντας ήδη την js3..

Και πάλι καλημέρα σε όλους και καλή μας βροχο-εβδομάδα :lol::lol:

 

Σου λειτουργει το τρικουμπο μετα απο το φλασαρισμα της 2.2.1? Περιεργο, δεν ηξερα πως επηρεαζει τον bootloader...

Δεν θα ελεγα πως θα δεις αξιοσημειωτες διαφορες μεταξυ JS3 και JS5. Iσως ναι ειναι λιιιγο πιο smooth και γρηγορη, αλλα μπορει να κανω και λαθος. Εγω παντως δεν εντοπισα κατι το εντελως διαφορετικο.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση!

Μάλλον θα καθήσω στη js3 μέχρι να βγει κάτι πολύ αξιόλογο.

Το μόνο πρόβλημά μου στη js3 είναι ότι ο browser δεν κρατά τις ρυθμίσεις που του θέτεις. Κατά τα άλλα είμαι πολύ ευχαριστημένος. Το κινητό απλά πετάει...

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση!

Μάλλον θα καθήσω στη js3 μέχρι να βγει κάτι πολύ αξιόλογο.

Το μόνο πρόβλημά μου στη js3 είναι ότι ο browser δεν κρατά τις ρυθμίσεις που του θέτεις. Κατά τα άλλα είμαι πολύ ευχαριστημένος. Το κινητό απλά πετάει...

 

Λοιπον οσον αφορα τον browser ειμαι σιγουρος πως διορθωνεται αν σβησεις ενα αρχειο απο το dbdata/databases. Αλλα επειδη δεν χρησιμοποιω το default προγραμμα περιμενε να σου απαντησει καποιος που εχει εντοπισει/λυσει το συγκεκριμενο θεμα :)

Οντως πεταει :lol:

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, δεν ξέρω αν το είδατε αλλά στην CM7 η κάμερα λειτουργεί πια (δεν λειτουργει η front face καμερα)

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, δεν ξέρω αν το είδατε αλλά στην CM7 η κάμερα λειτουργεί πια (δεν λειτουργει η front face καμερα)

 

θελει ακομη δουλεια...

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...