Jump to content

Hacks/Aναβαθμίσεις/Βελτιώσεις για το Galaxy S


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 12,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

tyxerakia αξιζει να βαλω τον semaphore?αν ναι ποια ειναι η διαδικασια?

 

Δεν ξέρω αν αξίζει για σένα, τι να σου πω.... Διάβασε και δες τι κάνει, και αν νομίζεις ότι τα χρειάζεσαι αυτά, βάλτον. Ο Στράτος έχει κάνει καλή δουλειά. Απ' την άλλη, αν δεν ξέρεις καν τι κάνει, μην τον βάλεις. Όπως και με ο,τιδήποτε άλλο, και στο PC και στο τηλέφωνο, αυτή είναι η συμβουλή μου. Αν δεν καταλαβαίνεις τίποτα και δουλεύει τώρα, άστο ήσυχο.

Λεπτομέρειες για τον semaphore kernel εδώ.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω και κατι αλλο εχω παρει ενα κινητο ενος φιλου και εχει μεσα την jph 2.2.Ελεγα να του περασω την jvn με Odin.Οταν φλασαρω χρειαζεται να κανω repartition ετσι???Ειναι με bootloaders εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=306882 ????
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω και κατι αλλο εχω παρει ενα κινητο ενος φιλου και εχει μεσα την jph 2.2.Ελεγα να του περασω την jvn με Odin.Οταν φλασαρω χρειαζεται να κανω repartition ετσι???Ειναι με bootloaders εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=306882 ????

 

Όχι, να μην κάνεις repartition. Eπίσης, αφού έχει την JPH, γιατί δεν κάνει απ'ευθείας το upgrade με Kies?

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Όχι, να μην κάνεις repartition. Eπίσης, αφού έχει την JPH, γιατί δεν κάνει απ'ευθείας το upgrade με Kies?

 

το συνδεσα στο kies και πατησα αναβαθμιση υλικου αλλα δεν μ δινει αναβαθμιση.Επισης νομιζα οτι οταν παιρνας απο 2.2 σε 2.3.3 πρεπει να κανεις repartition.Κατι τετοιο ειχα διαβασει εδω στο forum.Αν δεν σου ειναι κοπος μπορεις να μου πεις πως να το κανω???

Link to comment
Share on other sites

το συνδεσα στο kies και πατησα αναβαθμιση υλικου αλλα δεν μ δινει αναβαθμιση.Επισης νομιζα οτι οταν παιρνας απο 2.2 σε 2.3.3 πρεπει να κανεις repartition.Κατι τετοιο ειχα διαβασει εδω στο forum.Αν δεν σου ειναι κοπος μπορεις να μου πεις πως να το κανω???

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=306882

Σου έχω ήδη πει. Αν δε σου είναι κόπος, διάβασε :p

- Alex
Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=306882

Σου έχω ήδη πει. Αν δε σου είναι κόπος, διάβασε :p

 

ok σε ευχαριστω πολυ :) Φλασαρω με odin χωρις repartition μονο με το αρχειακι tar στο pda και ειμαι κομπλε.Αν χρειαστω τπτ αλλο θα σ πω. :)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα βάλει την επίσημη (Βελγική) JVH πριν από κανένα μήνα και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος από θέματα ταχύτητας-σταθερότητας-μπαταρίας. Το μόνο πρόβλημα, που από ότι διαβάζω στο φόρουμ έχει να κάνει με όλες τις gingerbread, είναι ότι στο swype δεν αναγνωρίζονται σωστά όλες οι λέξεις που προσπαθείς να γράψεις και περιέχουν τελικό "ς". Αν υπάρχει κανείς που κατέβασε την ελληνική 2.3.3 μπορεί να ποστάρει για το αν διορθώνεται το πρόβλημα αυτό; Βασικά θα ήταν ο μόνος λόγος για να ξαναμπώ στη διαδικασία φλασαρίσματος...
Γιάννης
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα βάλει την επίσημη (Βελγική) JVH πριν από κανένα μήνα και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος από θέματα ταχύτητας-σταθερότητας-μπαταρίας. Το μόνο πρόβλημα, που από ότι διαβάζω στο φόρουμ έχει να κάνει με όλες τις gingerbread, είναι ότι στο swype δεν αναγνωρίζονται σωστά όλες οι λέξεις που προσπαθείς να γράψεις και περιέχουν τελικό "ς". Αν υπάρχει κανείς που κατέβασε την ελληνική 2.3.3 μπορεί να ποστάρει για το αν διορθώνεται το πρόβλημα αυτό; Βασικά θα ήταν ο μόνος λόγος για να ξαναμπώ στη διαδικασία φλασαρίσματος...

 

Ούτε στην Ελληνική δουλεύει... Η έκδοση του swype που έχει είναι: 2.28.70.19880.147.OXX

 

Έλεος....

 

Edit: Αλέξανδρε, στο swype που είχες δώσει εσύ δουλεύει κανονικά, ή έχει αυτό το bug γιατί βλέπω ότι είναι η ίδια έκδοση.

Edited by Nexus
Γιάννης
Link to comment
Share on other sites

Edit: Αλέξανδρε, στο swype που είχες δώσει εσύ δουλεύει κανονικά, ή έχει αυτό το bug γιατί βλέπω ότι είναι η ίδια έκδοση.

 

Βάλτε το άφοβα. Δουλεύει κανονικά.

 

 

Sent from my GT-I9000

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ το swype που έχει ποσταρει ο alex από τότε που βγήκαν οι πρώτες ανεπισημες gingerbread.

 

Δεν έχω παρατηρήσει συγκεκριμένα για το τελικό ς ομως είμαι σιγουρος ότι τα swype που είχαμε στις εκδοσεις eclair και froyo, δουλεύανε πολύ καλύτερα.

Αναγνωριζανε ολες τις λεξεις σωστά σε αντίθεση με αυτήν την έκδοση που η τα αναγνωρίζει όλα λαθος η δεν έχει καν τις λεξεις.

Κιεγω ήλπιζα σε μια πιο καλή έκδοση swype σε κάποια από αυτες τις ρομ : jvi jva jvn.

Αλλά αν δεν υπάρχει την πατήσαμε

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βάλτε το άφοβα. Δουλεύει κανονικά.

 

 

Sent from my GT-I9000

 

Ωραία, αν και ήθελα να μην κάνω root αλλά ας είναι καλά η Samsung.

 

Με ποιο τρόπο κάνατε root στην Ελληνική 2.3.3 ?

Γιάννης
Link to comment
Share on other sites

Το Swype που έχω δώσει είναι ίδια έκδοση με αυτό που έχει η JVN, αλλά δουλεύει κανονικά, το έχω διορθώσει.

Όσοι έχουν πρόβλημα και είναι rooted, μπορούν απλά να το αντικαταστήσουν, γι'αυτό υπάρχει άλλωστε. Θα το βρείτε στο επισημασμένο θέμα Οδηγοί για νέους χρήστες του SGS.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

O Semaphore kernel μπορεί να χρησιμοποιηθεί με την Ελληνική JVN ή θα πρέπει να περιμένω να βγει συγκεκριμένη έκδοση για την Ελληνική rom;
Link to comment
Share on other sites

O Semaphore kernel μπορεί να χρησιμοποιηθεί με την Ελληνική JVN ή θα πρέπει να περιμένω να βγει συγκεκριμένη έκδοση για την Ελληνική rom;

 

 

Μπορεί να χρησιμοποιηθεί, εγώ την χρησιμοποιώ ήδη με πολύ καλό αποτέλεσμα

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Το Swype που έχω δώσει είναι ίδια έκδοση με αυτό που έχει η JVN, αλλά δουλεύει κανονικά, το έχω διορθώσει.

Όσοι έχουν πρόβλημα και είναι rooted, μπορούν απλά να το αντικαταστήσουν, γι'αυτό υπάρχει άλλωστε. Θα το βρείτε στο επισημασμένο θέμα Οδηγοί για νέους χρήστες του SGS.

 

 

το πέρασα μόλις τώρα και από τις δοκιμές που έκανα νομίζω δουλεύει τέλεια.

Μπορείς να μας πεις όμως τι ήταν το fix που έκανες;

Άλλαξες το αρχείο που περιέχει τις λέξεις;

Ρωτάω για να ξέρουμε πως να το φτιάξουμε και μόνοι μας σε περίπτωση που βγει και άλλη πατάτα έκδοση

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να χρησιμοποιηθεί, εγώ την χρησιμοποιώ ήδη με πολύ καλό αποτέλεσμα

Μόλις το έβαλα και εγώ, ενεργοποίησα και το ext4 και όλα καλώς :)

Link to comment
Share on other sites

μολις εβαλα την 2.3.3 την ελληνικη και θα ηθελα να μου πει καποιος πως μπορω να το κανω root και πως μπορω να βαλω την semaphore 1.4.2...αυτη η kernel συνεργαζεται ωστε να γινει root το galaxy s?
Link to comment
Share on other sites

μολις εβαλα την 2.3.3 την ελληνικη και θα ηθελα να μου πει καποιος πως μπορω να το κανω root και πως μπορω να βαλω την semaphore 1.4.2...αυτη η kernel συνεργαζεται ωστε να γινει root το galaxy s?

 

 

όπως έβαλες την ρομ έτσι θα περάσεις και τον κερνελ. Ρουτ θα γίνει μόλις περάσεις τον κερνελ και επίσης, μια χαρά συνεργάζεται

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

όπως έβαλες την ρομ έτσι θα περάσεις και τον κερνελ. Ρουτ θα γίνει μόλις περάσεις τον κερνελ και επίσης, μια χαρά συνεργάζεται

 

μεσω odin στη θεση pda?

Link to comment
Share on other sites

μεσω odin στη θεση pda?

 

Ναι ο kernel μπαίνει πάντα στην θέση "pda"

Χωρίς repartition και pit

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικα εχασα τον λογαριασμο google και δεν μπορω να μπω στο market παω για φλασαρισμα η το γλιτωνω με καποιο τροπο;:(
Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικα εχασα τον λογαριασμο google και δεν μπορω να μπω στο market παω για φλασαρισμα η το γλιτωνω με καποιο τροπο;:(

 

φτιάξε άλλο :)

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για την ελληνική 2.3.3 βάζουμε semaphore 1.4.2 ή 1.5.0;

Επίσης ο semaphore υποστηρίζει μετατροπή σε ext4;

Γιάννης
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...