Jump to content

Hacks/Aναβαθμίσεις/Βελτιώσεις για το Galaxy S


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εκανα upgrade τον touchwiz απο το sgtools και μετα εκανα reinstall το stock και δεν αλλαξε...εκανα και factory reset αλλα τιποτα...παλι εχει μεινει ο modded...:confused:

γνωριζει κανεις το γιατι και πως θα τον αλλαξω τελικα..;

edit: οκ μετα απο 2 επανεκκινησεις επανηλθε :)

Edited by hraklhs57

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά η simply honey σκίζει. Καλύτερη κ από juwe. Μπράβο στο developer

 

Κι εγω τελικα μετα απο εσωτερικη μαχη 2 ημερων αναμεσα σε cyanogen7, juwe και simply κατεληξα σε αυτην. Θα την περασω και βλεπω πως θα μου παει.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω τελικα μετα απο εσωτερικη μαχη 2 ημερων αναμεσα σε cyanogen7, juwe και simply κατεληξα σε αυτην. Θα την περασω και βλεπω πως θα μου παει.

 

Κι εγώ λίγο πριν έβγαλα την criskelo και ήρθα ξανά σε simply, αφαίρεσα ξανά με το sgs tools όλα τα system apps γιατί έχει λίγα παραπάνω απο όσα πρέπει, και δεν το μετάνιωσα.

Προσοχή στην RC3, πρέπει πρώτα να βάλετε Wipe RC2, μετά καπάκι cfroot 3.1 και μετά την non wipe rc3. Είναι ένα περίεργο θέμα, κάτι τέτοιο είχε παιχτεί και παλαιότερα με μια darky νομίζω, αλλά έτσι δουλεύει τέλεια.

Πολύ γρήγορη rom. Λίγο πιο γρήγορη απο την criskelo νομίζω. Ελάχιστα ίσως, αλλά έτσι μου φαίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ λίγο πριν έβγαλα την criskelo και ήρθα ξανά σε simply, αφαίρεσα ξανά με το sgs tools όλα τα system apps γιατί έχει λίγα παραπάνω απο όσα πρέπει, και δεν το μετάνιωσα.

Προσοχή στην RC3, πρέπει πρώτα να βάλετε Wipe RC2, μετά καπάκι cfroot 3.1 και μετά την non wipe rc3. Είναι ένα περίεργο θέμα, κάτι τέτοιο είχε παιχτεί και παλαιότερα με μια darky νομίζω, αλλά έτσι δουλεύει τέλεια.

Πολύ γρήγορη rom. Λίγο πιο γρήγορη απο την criskelo νομίζω. Ελάχιστα ίσως, αλλά έτσι μου φαίνεται.

 

Επειδη τωρα θα περασω απο RC2 σε RC3 και για να περασω την RC2 εβαλα τον speedmod, δεν πιστευω να παιζει καποιο προβλημα αν περασω τον cfroot 3.1 πανω απο τον speedmod. Ετσι δεν το εκανες?

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, έχω το κινητό 1 βδομάδα τώρα με την 2.1 τι πρέπει να κάνω για να περάσω την simply ?

WE WE WE SO EXCITED. WE SO EXCITED.

WE GONNA HAVE A BALL TONIGHT.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, έχω το κινητό 1 βδομάδα τώρα με την 2.1 τι πρέπει να κάνω για να περάσω την simply ?

 

Καλησπερα, οτι χρειαζεσαι βρισκεται εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1020720 αν και θελει πολυ περισσοτερο διαβασμα πανω σε γενικοτερα θεματα, εφοσον ειναι η πρωτη φορα που ασχολεισαι με κατι τετοιο. Θα προτεινα να μαθεις λιγο το τηλεφωνο και να ξεκινησεις απο τους οδηγους που υπαρχουν εδω και μετα προχωρας σε αναβαθμισεις γιατι η rom που φορας ειναι πλεον πολυ παλια.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, οτι χρειαζεσαι βρισκεται εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1020720 αν και θελει πολυ περισσοτερο διαβασμα πανω σε γενικοτερα θεματα, εφοσον ειναι η πρωτη φορα που ασχολεισαι με κατι τετοιο. Θα προτεινα να μαθεις λιγο το τηλεφωνο και να ξεκινησεις απο τους οδηγους που υπαρχουν εδω και μετα προχωρας σε αναβαθμισεις γιατι η rom που φορας ειναι πλεον πολυ παλια.

 

πέρασα την recovery που λέει κανονικά αλλά το κινητό δεν μπαίνει σε download mode, τι να κάνω ?

WE WE WE SO EXCITED. WE SO EXCITED.

WE GONNA HAVE A BALL TONIGHT.

Link to comment
Share on other sites

πέρασα την recovery που λέει κανονικά αλλά το κινητό δεν μπαίνει σε download mode, τι να κάνω ?

 

Δεν καταλαβα, τι εννοεις περασες την recovery? Αρχικα πρεπει να περασεις την JVK και μετα να συνεχισεις. Και παω απολα να εχεις ενεργοποιημενο το συνδυασμο των 3 πληκτρων στο κινητο.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1037447

 

ας περιμενουμε λιγο ακομα αφου κυκλοφορησε και η jv8 ginger

 

αντε τωρα παλι θα στραφουν ολοι οι dev σε αυτην... :lol:

υπομονη παιδια, ειναι κοντα

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Επειδη τωρα θα περασω απο RC2 σε RC3 και για να περασω την RC2 εβαλα τον speedmod, δεν πιστευω να παιζει καποιο προβλημα αν περασω τον cfroot 3.1 πανω απο τον speedmod. Ετσι δεν το εκανες?

 

Με το που έβαλες την ρομ, μπήκε ο cfroot. Απλά βάλε τον καινούριο, όπως είπες, από πάνω του. Και μετά την RC2.

Για να δούμε τι θα παίζει με την νέα έκδοση....

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1037447

 

ας περιμενουμε λιγο ακομα αφου κυκλοφορησε και η jv8 ginger

Καλημερες.Α ρε Αλεξ με εφιαξες πρωινιατικα :lol::lol:

καποιο λινκ για κατεβασμα παιζει πουθενα?

Link to comment
Share on other sites

παιδια εβαλα την Criskelo εκανα back up με το titanium αλλα δεν εμεινα και τοσο ευχαριστημενος....

παρολο που η μπαταρια δειχνει βελτιωση και η ραμ σπανια πεφτει κατω απο 70(!!!!)ο browser ψιλοσερνεται(ειδικα αν κανεις ζοομ ιν και ζοομ ουτ) και γενικα μου φαινεται οτι το κινητο ηταν πιο σμουθ με την Juwe_SmartEdition_v3.2....

λετε να φταινει οτι με το μπακ απ εκανα επαναφορα και τα "κοκκινα" γραμματα τις ρυθμισεις συστήματος δηλαδη....?:worry:

Link to comment
Share on other sites

λοιπον,κατεβαζω την jvb και κατα το μεσημερι θα εχουμε αναφορα ταγματος (εχω γινει ο επισημος δοκιμαστης των stock του thread :lol::lol:)
Link to comment
Share on other sites

Καλημερες.Α ρε Αλεξ με εφιαξες πρωινιατικα :lol::lol:

καποιο λινκ για κατεβασμα παιζει πουθενα?

 

Την βγαλαν κ στο samfirmware δοκιμασε εκει,εγω δε μπορω τωρα εχω τα δικα μου...

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

λοιπον,κατεβαζω την jvb και κατα το μεσημερι θα εχουμε αναφορα ταγματος (εχω γινει ο επισημος δοκιμαστης των stock του thread :lol::lol:)

Περιμένουμε και απο εσένα. Είδα λίγα σχόλια στο xda, πολύ διάσπαρτα όμως και πρόχειρα. Και καλά και κακά.

 

Όμως, εδώ η είδηση είναι η εξής. Αφού την έχουν δώσει με kies σε μερικές χώρες, αυτό σημαίνει οτι όπου να ναι έρχεται ο source code... Θα γίνει πανικός...

Damiangto, και supercurio φαντάζομαι είναι σε αναμονή. Και οι rom devs...

Link to comment
Share on other sites

Με το που έβαλες την ρομ, μπήκε ο cfroot. Απλά βάλε τον καινούριο, όπως είπες, από πάνω του. Και μετά την RC2.

Για να δούμε τι θα παίζει με την νέα έκδοση....

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

Ναι εχεις δικιο μετα το παρατηρησα οτι ειχε ηδη kernel του chainfire μεσα. ΟΚ την περασα χθες τα ξημερωματα κανονικα και την ψιλοελιωσα, παρα πολυ καλη δουλεια απο τον simone, αν και δεν μπορω να βρω απο που ενεργοποιειται το αναθεματισμενο old tv animation οταν το κλειδωνεις...

 

λοιπον,κατεβαζω την jvb και κατα το μεσημερι θα εχουμε αναφορα ταγματος (εχω γινει ο επισημος δοκιμαστης των stock του thread :lol::lol:)

 

Περιμενουμε Παρη, δωσε πληρη αναφορα, αν και ειμαι με φρεσκαδουρα simply και δεν ψηνομαι να φλασαρω ξανα σημερα.

 

Περιμένουμε και απο εσένα. Είδα λίγα σχόλια στο xda, πολύ διάσπαρτα όμως και πρόχειρα. Και καλά και κακά.

 

Όμως, εδώ η είδηση είναι η εξής. Αφού την έχουν δώσει με kies σε μερικές χώρες, αυτό σημαίνει οτι όπου να ναι έρχεται ο source code... Θα γίνει πανικός...

Damiangto, και supercurio φαντάζομαι είναι σε αναμονή. Και οι rom devs...

 

Το σιγουρο ειναι οτι εχει παλι τα θεματακια της. Αντε και με τον source code σιγα σιγα να παρουμε ενα super final release της cyanogen που την περιμενω ποσο καιρο.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Για αρχη καλα τα παει,ανεβασα την μνημη μεχρι τα 280 κι εκει αρχιζε να αποκεφαλιζει και να την κατεβαζει στα 229,μεχρι εκει ομως σκαλωματα και κοληματα δεν ειδα,παω για καφε παραλια τωρα,η συνεχεια μετα να την πρεσαρω κι αλλο
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια θελω να σας ρωτησω κατι..Εχω μεσα την jpy και θελω να περασω την js8.Διαβασα καπου οτι πρεπει να κανω full wipe πριν το φλασαρισμα.Αν κανω αυτο δν χρειαζεται να κανω κ factory resset ετσι???Επισης επειδη διαβασα για την jvk μηπως να περιμενω να φλασαρω αυτη οταν βγει σε τελικη μορφη?(επειδη δν εχω κ πολυ ελευθερο χρονο γι αυτο) Edited by tsilas_1991
Link to comment
Share on other sites

Ναι εχεις δικιο μετα το παρατηρησα οτι ειχε ηδη kernel του chainfire μεσα. ΟΚ την περασα χθες τα ξημερωματα κανονικα και την ψιλοελιωσα, παρα πολυ καλη δουλεια απο τον simone, αν και δεν μπορω να βρω απο που ενεργοποιειται το αναθεματισμενο old tv animation οταν το κλειδωνεις...

 

Δοκιμασε

Ρυθμισεις

Οθονη

Κινουμενη εικωνα

 

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδια εβαλα την Criskelo εκανα back up με το titanium αλλα δεν εμεινα και τοσο ευχαριστημενος....

παρολο που η μπαταρια δειχνει βελτιωση και η ραμ σπανια πεφτει κατω απο 70(!!!!)ο browser ψιλοσερνεται(ειδικα αν κανεις ζοομ ιν και ζοομ ουτ) και γενικα μου φαινεται οτι το κινητο ηταν πιο σμουθ με την Juwe_SmartEdition_v3.2....

λετε να φταινει οτι με το μπακ απ εκανα επαναφορα και τα "κοκκινα" γραμματα τις ρυθμισεις συστήματος δηλαδη....?:worry:

 

Μπορεί... Σαφέστατα δεν συνιστάται η επαναφορά εφαρμογών συστήματος, στην καλύτερη μπορεί να έχεις καθυστερήσεις και δυσλειτουργίες. Πάνε λίγες ημέρες απο τότε που πήγες σε juwe 3.2 (είδες καμιά βελτίωση αλήθεια; )... Και τώρα ακόμα τρέχεις για νέα ρομ :lol: ;

Αφού βγήκε επίσημη ginger λίγη υπομονή, έρχονται βελτιωμένες εκδόσεις απο όλους τους devs (πχ ο juwe θα βγάλει την έκδοση 4 πλέον!). Και επίσης (επιτέλους) θα έρθουν και ανάλογοι kernels...

Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε

Ρυθμισεις

Οθονη

Κινουμενη εικωνα

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

F*&% yeah!!! Thanks μαντζαρε, ηταν το μονο μερος που δεν ειχα κοιταξει αλλα δεν το φανταστηκα οτι θα ηταν στις κανονικες ρυθμισεις, εψαχνα για τιποτα μαγειρεμενες:lol:

 

Btw ειναι πανεμορφο:)

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

F*&% yeah!!! Thanks μαντζαρε, ηταν το μονο μερος που δεν ειχα κοιταξει αλλα δεν το φανταστηκα οτι θα ηταν στις κανονικες ρυθμισεις, εψαχνα για τιποτα μαγειρεμενες:lol:

 

Btw ειναι πανεμορφο:)

 

να ξερες ποσες φορες ανοιγοκλεινω την οθονη για να το βλεπω χαχαχα

η πλακα ειναι οτι το δειχνω σε αλλους και μου λενε ε,και?και τι εγινε?χαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί... Σαφέστατα δεν συνιστάται η επαναφορά εφαρμογών συστήματος, στην καλύτερη μπορεί να έχεις καθυστερήσεις και δυσλειτουργίες. Πάνε λίγες ημέρες απο τότε που πήγες σε juwe 3.2 (είδες καμιά βελτίωση αλήθεια; )... Και τώρα ακόμα τρέχεις για νέα ρομ :lol: ;

Αφού βγήκε επίσημη ginger λίγη υπομονή, έρχονται βελτιωμένες εκδόσεις απο όλους τους devs (πχ ο juwe θα βγάλει την έκδοση 4 πλέον!). Και επίσης (επιτέλους) θα έρθουν και ανάλογοι kernels...

 

φιλε μαλλον εδω εκανα την κοτσανα...

ο broswer στην καλυτερη σερνεται...(χαλι μαυρο σε σχεση με πριν) και γενικα τρωει σκαλωματα....

θα την ξαναβαλω απο την αρχη και θα περιμενω τις νεες εκδοσεις...τωρα πλεον ειναι παιχνιδακι ολα...:lol:

να ρωτησω λιγο κατι.....?

πως μπορω να επαναφέρω τις επαφες μου μετα απο ενα φορματ ετσι οπως τις εχω τωρα...?

τι εννοώ...

εχω συνδεσει πχ το ονομα κωστας με το λογαριασμο του στο facebook στο skype Κτλ...

οταν κανω συγχρονισμό ανανεώνεται και η εικονα του απο το facebook(το εχω βαλει προεπιλογη εδω κτλ κτλ κτλ΄)...

καθε φορα που κανω επαναφορα απο το google η το τιτανιουμ(μετα απο φορματ) οι επαφες μου γυρνανε αλλα χυμα χωρις "σύνδεση"..δοκιμασα ολους τους τροπους....

εδω μαλλον πηγα να πειραματιστω για αυτο και την πατησα...:O

(με την επαναφορα ρυθμισεων απο το συστημα γυρισαν ολες κανονικα....!!)

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...