Jump to content

Hacks/Aναβαθμίσεις/Βελτιώσεις για το Galaxy S


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αποφασισα να περασω τον speedmod.

αλλα οταν ανοιγω το odin ,πατω το pda και δεν μου βλεπει το αρχειο απο το ξεζιπαρισμα του speedmod kernel που κατεβασα.

 

υ.γ. το αρχειο που κατεβασα το ξεζιπαρα και βγηκε ενα αρχειο με ονομα "zImage " , ομως δεν το βλεπει το odin:confused:

 

Γιατί έπρεπε να αποσυμπιέσεις το zip αρχείο (αν είχες zip), και στο pda να έβαζες το αρχείο .tar!

Εν ολίγοις, βρες το αρχείο .tar σε αυτά που κατέβασες, ΜΗΝ το αποσυμπιέσεις (άφησε το ως έχει) και βάλε το στο ODIN ως PDA!. Στο ODIN, αφήνουμε το πεδίο "F. Reset time" & "Auto reboot" τικαρισμένα, το & "Re-partition" κενό.

Ελπίζω να βοηθηθείς, αν δεις και το λινκ που σου έδωσα για speedmod έχει και οδηγίες...

Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά μια χαζή ερώτηση ...o speedmod κάνει και για jvo έτσι δεν είναι;

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια χαζή ερώτηση ...o speedmod κάνει και για jvo έτσι δεν είναι;

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

Ο K15F/G κάνει για JVO. Πρόσεξε όμως γιατί ο hardcore αναφέρει ότι πρόκειται για test έκδοση.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Ο K15F/G κάνει για JVO. Πρόσεξε όμως γιατί ο hardcore αναφέρει ότι πρόκειται για test έκδοση.

 

Οκ thanks για την απάντηση οπότε δεν πειράζω τίποτα για την ώρα μένω όπως είμαι ...

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!Χτες περασα με επιτυχια συμφωνα με τον οδηγο του coolgreek την juwes smart edition 4.3.1.Αλλα εχω μια απορια οταν ανοιγω το κινητο,δεν ανοιγει σφαιρα,σε 15 δευτερολεπτα,οπως ανοιγε με την 2.2.1 froyo.Ουτε βεβαια αργει.Μου δειχνει το σηματακι του juwes γυρω στο μισο λεπτο και μετα μπαινει.Τα παντα βεβαια απο εκει λειτουργουν κανονικα.Ειναι φυσιολογικο αυτο?Επισης τι τροπος υπαρχει να κανουμε Overclock?ευχαριστω!
Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!Χτες περασα με επιτυχια συμφωνα με τον οδηγο του coolgreek την juwes smart edition 4.3.1.Αλλα εχω μια απορια οταν ανοιγω το κινητο,δεν ανοιγει σφαιρα,σε 15 δευτερολεπτα,οπως ανοιγε με την 2.2.1 froyo.Ουτε βεβαια αργει.Μου δειχνει το σηματακι του juwes γυρω στο μισο λεπτο και μετα μπαινει.Τα παντα βεβαια απο εκει λειτουργουν κανονικα.Ειναι φυσιολογικο αυτο?Επισης τι τροπος υπαρχει να κανουμε Overclock?ευχαριστω!

 

Και εμένα κάπου τόσο κάνει, ίσως λίγο λιγότερο... Αν το κάνεις με lagfix σίγουρα είναι καλύτερα τα πράγματα όμως!

Βασικά πρώτα κάνε και μια εκκαθάριση cache/dalvic cache αν δεν έκανες μετά την εγκατάσταση, αν φταίει αυτό θα καλυτερεύσει!!!

 

Για overclock (μέχρι 1300 mhz) υπάρχει ο damian GTO kernel απο εδώ (Πρέπει πρώτα να κάνεις εγγραφή, να περιμένεις την έγκριση -δεν αργεί συνήθως- και μετά μπορείς να κατεβάσεις)!

 

Make a file in /system/etc and name it cfo.conf

In that file you write one of these values

1300MHZ

1200MHZ

1000MHZ

800MHZ

 

Εν ολίγοις λέει φτιάξε ενα αρχείο μέσα στον κατάλογο /system/etc (πχ με τον root explorer) και ονόμασε το "cfo.conf". Μέσα γράψε μια απο τις παραπάνω γραμμές για το τι ταχύτητα θέλεις, πχ γράψε "1200MHZ" (και μετά σώσε το) για να έχεις μέγιστη ταχύτητα cpu 1200 mhz.

Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

αφου κανει και σενα τοσο οκ.εκανα εκαθθαριση ενοειτε.τωρα παω να γραφτω εκει που ειπες.

 

Και εμένα κάπου τόσο κάνει, ίσως λίγο λιγότερο... Αν το κάνεις με lagfix σίγουρα είναι καλύτερα τα πράγματα όμως!

Βασικά πρώτα κάνε και μια εκκαθάριση cache/dalvic cache αν δεν έκανες μετά την εγκατάσταση, αν φταίει αυτό θα καλυτερεύσει!!!

 

Για overclock (μέχρι 1300 mhz) υπάρχει ο damian GTO kernel απο εδώ (Πρέπει πρώτα να κάνεις εγγραφή, να περιμένεις την έγκριση -δεν αργεί συνήθως- και μετά μπορείς να κατεβάσεις)!

 

εβαλα τον gto kernel αλλα μου κανει συνεχεια επανεκινησεις γιατι?

Edited by Tyxerakias
Συνένωση μηνυμάτων: Πατάμε το "τροποποίηση" για να προσθέσουμε κάτι σε προηγούμενο μήνυμα
Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

εβαλα τον gto kernel αλλα μου κανει συνεχεια επανεκινησεις γιατι?

Έβαλες τον σωστό kernel;; H σωστή έκδοση για την juwe 4.3.1 rom που έχουμε (στηρίζεται στην 2.3.3 JVH) είναι η

"GTO Ginger Kernel JVH (Beta 7 V2.1) *2011-05-20*"

Αν δεν έβαλες έκδοση kernel (για JVH based roms) είναι φυσικό να μην ξεκινά το τηλέφωνο...

Πέρνα πάλι την παραπάνω έκδοση (με ODIN και όχι μέσω CWM) και ξαναδες αν ξεκινά... Αν όχι μην αγχώνεσαι, μπορείς πάντα να ξαναπεράσεις τον cf-root 3.2 που είχες στην αρχή!

Επισημαίνω οτι δεν θα χάσεις τίποτε κατα τη διαδικασία αυτή, εφαρμογές, ρυθμίσεις κλπ ΔΕΝ επηρεάζονται!

Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

Έβαλες τον σωστό kernel;; H σωστή έκδοση για την juwe 4.3.1 rom που έχουμε (στηρίζεται στην 2.3.3 JVH) είναι η

"GTO Ginger Kernel JVH (Beta 7 V2.1) *2011-05-20*"

Αν δεν έβαλες έκδοση kernel (για JVH based roms) είναι φυσικό να μην ξεκινά το τηλέφωνο...

Πέρνα πάλι την παραπάνω έκδοση (με ODIN και όχι μέσω CWM) και ξαναδες αν ξεκινά... Αν όχι μην αγχώνεσαι, μπορείς πάντα να ξαναπεράσεις τον cf-root 3.2 που είχες στην αρχή!

Επισημαίνω οτι δεν θα χάσεις τίποτε κατα τη διαδικασία αυτή, εφαρμογές, ρυθμίσεις κλπ ΔΕΝ επηρεάζονται!

 

 

τελικα ειχα βαλει λαθος και ολα καλα.εφτιαξα τον φακελο που ελεγε ο οδηγος μεσα στο system αλλ δεν υπαρχει πουθενα ο φακελος,και εχω τικαρισμενα το κρυφα αρχεια

 

τελικα ειχα βαλει λαθος και ολα καλα.εφτιαξα τον φακελο που ελεγε ο οδηγος μεσα στο system αλλ δεν υπαρχει πουθενα ο φακελος,και εχω τικαρισμενα το κρυφα αρχεια

 

περασα το cpu και ολα οκ

Edited by Tyxerakias
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων
Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδες κοιταξτε να δειτε τι συνεβει. (οοι δεν θυμουνται το προβλημα μου ας κοιταξουν το #9887)

Πρι τρεις μερες απο 2.1.1 περασα την XXJVO απο το XDA. Ειχα φορτισει καλα το κντ και αφου περασα τη νεα ρομ και αν εξαιρεσεις τα 2-3 reboot που εγιναν μετα απο hard reset, εβαλα το κντ να φορτισει χωρις να το απενεργοποιησω καθολου. Απο τη 2η κιολας μερα ειχα μεγαλο προβλημα με την μπαταρια με τα παντα απενεργοποιημενα (αυτομ συγχρονισμο, 3G κτλ). Εβλεπα συνεχως το OS Android να δουλευει στο 50% και σε ενα βραδυ μου εφαγε γυρω στα 75% μπαταρια (!). Ετσι χθες περιμενα να κλεισει τελειως απο μπαταρια και το εβαλα να φορτισει κλειστο. Και ενω με τις συμβουλες των παιδιων απο εδω ημουν ετοιμος να κανω wipe data, hard reset και να ξαναφλασαρω, απο χθες με το που ανοιξα το κντ χωρις να αλλαξω ή να κανω κατι το προβλημα φτιαχτηκε με την μπαταρια!!! Εκανα διαφορα και με wifi κανενα προβλημα. Κατα τη διαρκεια της νυχτας ειδα οτι εφαγε μονο 3% και τωρα ειμαι στο 59% και παρατηρω το OS Android να τρεχει στο 16%. Το μονο ''κακο'' που παρατηρω ειναι η μνημη που οταν δεν χρησιμοποιειται το κντ ειναι αρκετα χαμηλα στα επιπεδα της 2.1.

Επισης για οσους δεν το εχουν προσεξει (αν κ δυσκολο) στην 2.1 καθε φορα που ενεργοποιουσες το wifi ετρεχε το gtalk απο πισω. Και επειδη δεν ημουν ολη τη μερα στο wifi εμπαινα στο default application manager και το σταματαγα μιας και δεν το χρησιμοποιουσα. Στην Gingerbread αντιστοιχα καθε φορα που ενεργοποιεις το wifi ξεκιναει (μονο τοτε) κατι που λεγεται ''εφαρμογη android''. Οποτε για οσους δεν χρησιμοποιουν συχνα το wifi μπορουν να το κλεινουν κ ισως να βοηθησει κ στην μπαταρια..

Edited by jimking
Link to comment
Share on other sites

εβαλα το official φρογιο JPH,αλλα εχω EUR αντι για COS

 

Στην αρχικη του thread ειχε τροπο για ευκολη αλλαγη του product code,αλλα δεν το βρισκω πλεον.

 

Να ρισκαρω να το στειλω με EUR ή οχι?

Device 1: Galaxy S6 | Rom: Stock 5.1.1 | Launcher: Apex launcher

Device 2: Galaxy S | Rom: CyanogenMod 10 | Kernel: Semaphore JB | Launcher: Apex launcher

Device 3: Galaxy Tab 10.1 P7510 | Rom: Stock 4.0.4

 

Follow me

Link to comment
Share on other sites

εβαλα το official φρογιο JPH,αλλα εχω EUR αντι για COS

 

Στην αρχικη του thread ειχε τροπο για ευκολη αλλαγη του product code,αλλα δεν το βρισκω πλεον.

 

Να ρισκαρω να το στειλω με EUR ή οχι?

 

Η ευκολη αλλαγη ηταν για το CSC και οχι για το product code. Αυτο ειναι πιο ζορικο να αλλαξει. Aν θες κοιτα εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=780509. Το CSC για να το αλλαξεις:

 

HOW TO CHANGE THE CSC WITH YOUR COUNTRY CODE:

- Into the DIALER write *#272*XXXXXXXXXXXX# where X series is your IMEI (show the IMEI with *#06#)

- Select your country CODE

- Click on INSTALL

- Wait until it reboots and it do a wipe (automatically)

- Do the first boot

- Enjoy!

 

(απο τον οδηγο της simply)

 

Και ετσι να το στειλεις παντως δεν νομιζω να εχεις προβλημα.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους!ειμαι κατοχος γαλαξια,2.2stock ελληνικη και απλα ειμαι rooted με superoneclick.θελω να περασω την JVO μιας και ακουγονται καλα λογια για την ταχυτητα και την σταθεροτητα της και πιστευω οτι θα δω μεγαλη διαφορα.δεδομενου το οτι ειναι το πρωτο φλασαρισμα που θελω να κανω,θα ηθελα να ρωτησω καποια πραγματα:

1)μιας και ειμαι rooted,πριν το φλασαρισμα και το hard reset,θα πρεπει να γινω και παλι unrooted?

2)hard reset με την πληκτρολογηση του αντιστοιχου αριθμου στην κληση,πριν το φλασαρισμα και μετα?επισης κραταω μεσα και την memory card?θα χρειαστω και factory reset ή wipe data/cache απο recovery?

3)κατεβασα την jvo απο samfirmware αλλα για το CF-root kernel του chainfire απο xda συμφωνα με τον οδηγο για root στο galaxy,δεν ξερω ακριβως πιο αρχειο πρεπει να κατεβασω!μπορει καποιος να μου πει?το product number μου ειναι FROYO.XWJPH

4)τελος στην πολιτικη αδρανειας wifi στις ρυθμισεις του wifi,ποια ειναι η σωστη ρυθμιση που πρεπει να κανω?το wifi το εχω ανοιχτο μονο οταν θελω να μπαινω στο internet και οχι ολη την ωρα..επισης χρειαζεται να ξερω καποια αλλη ρυθμιση για την jvo που ειναι διαφορετικη απο αυτην της 2.2 που εχω τωρα??

 

Ευχαριστω πολυ...:)

Edited by billylo_20
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους!ειμαι κατοχος γαλαξια,2.2stock ελληνικη και απλα ειμαι rooted με superoneclick.θελω να περασω την JVO μιας και ακουγονται καλα λογια για την ταχυτητα και την σταθεροτητα της και πιστευω οτι θα δω μεγαλη διαφορα.δεδομενου το οτι ειναι το πρωτο φλασαρισμα που θελω να κανω,θα ηθελα να ρωτησω καποια πραγματα:

1)μιας και ειμαι rooted,πριν το φλασαρισμα και το hard reset,θα πρεπει να γινω και παλι unrooted?

2)hard reset με την πληκτρολογηση του αντιστοιχου αριθμου στην κληση,πριν το φλασαρισμα και μετα?επισης κραταω μεσα και την memory card?θα χρειαστω και factory reset ή wipe data/cache απο recovery?

3)κατεβασα την jvo απο samfirmware αλλα για το CF-root kernel του chainfire απο xda συμφωνα με τον οδηγο για root στο galaxy,δεν ξερω ακριβως πιο αρχειο πρεπει να κατεβασω!μπορει καποιος να μου πει?το product number μου ειναι FROYO.XWJPH

4)τελος στην πολιτικη αδρανειας wifi στις ρυθμισεις του wifi,ποια ειναι η σωστη ρυθμιση που πρεπει να κανω?το wifi το εχω ανοιχτο μονο οταν θελω να μπαινω στο internet και οχι ολη την ωρα..επισης χρειαζεται να ξερω καποια αλλη ρυθμιση για την jvo που ειναι διαφορετικη απο αυτην της 2.2 που εχω τωρα??

 

Ευχαριστω πολυ...:)

1) Όχι

2) Δεν συνίσταται να κάνεις hard reset μέσω του κωδικού, καλύτερα να κάνεις factory reset + wipe cache/data + wipe dalvik από recovery

3) http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3648715#post3648715 εδώ είναι, θα κατεβάσεις τον JVO.

4) Απλά κλείνεις το wifi όταν δεν το χρειάζεσαι :) αλλιώς έχει επιλογές μέσα στις ρυθμίσεις του wifi να κλείνει όταν έχει σβησμένη οθόνη

και όχι δεν έχει τίποτα διαφορετικές ρυθμίσεις η JVO, απλά θα χρειαστείς να περάσεις ελληνικά πληκτρολόγια που είναι εύκολη διαδικασία

 

σε παραδίδω στα χέρια του χαλαρού Έλληνα που έγραψε ακριβώς από κάτω μου, ciao!

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους!ειμαι κατοχος γαλαξια,2.2stock ελληνικη και απλα ειμαι rooted με superoneclick.θελω να περασω την JVO μιας και ακουγονται καλα λογια για την ταχυτητα και την σταθεροτητα της και πιστευω οτι θα δω μεγαλη διαφορα.δεδομενου το οτι ειναι το πρωτο φλασαρισμα που θελω να κανω,θα ηθελα να ρωτησω καποια πραγματα:

1)μιας και ειμαι rooted,πριν το φλασαρισμα και το hard reset,θα πρεπει να γινω και παλι unrooted?

2)hard reset με την πληκτρολογηση του αντιστοιχου αριθμου στην κληση,πριν το φλασαρισμα και μετα?επισης κραταω μεσα και την memory card?θα χρειαστω και factory reset ή wipe data/cache απο recovery?

3)κατεβασα την jvo απο samfirmware αλλα για το CF-root kernel του chainfire απο xda συμφωνα με τον οδηγο για root στο galaxy,δεν ξερω ακριβως πιο αρχειο πρεπει να κατεβασω!μπορει καποιος να μου πει?το product number μου ειναι FROYO.XWJPH

 

Ευχαριστω πολυ...:)

 

1) Δεν χρειάζεται να κάνεις unroot το τηλέφωνο

2)καλύτερα πριν (να σβήσει όλα τα δεδομένα), μετά πέρνα την JVO με BOOTLOADERS και REPARTITION, και μετά κάνε και ενα factory reset απο το recovery! Πιο καθαρή εγκατάσταση δε γίνεται!

3) Περνάς τον cf-root για την έκδοση ρομ που θα περάσεις, αν περάσεις την JVO τότε περνάς τον cf-root για JVO απο εδώ (αρχείο "CF-Root-XX_OXA_JVO-v3.2-CWM3RFS.zip")

4) σε 2.3.3 συνιστάται να βάζεις το wifi policy σε never...

 

EDIT: Με πρόλαβε ο Αλέκος... Μα τέτοια εξυπηρέτηση πια:p;;

Edited by Coolgreek
Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους!ειμαι κατοχος γαλαξια,2.2stock ελληνικη και απλα ειμαι rooted με superoneclick.θελω να περασω την JVO μιας και ακουγονται καλα λογια για την ταχυτητα και την σταθεροτητα της και πιστευω οτι θα δω μεγαλη διαφορα.δεδομενου το οτι ειναι το πρωτο φλασαρισμα που θελω να κανω,θα ηθελα να ρωτησω καποια πραγματα:

1)μιας και ειμαι rooted,πριν το φλασαρισμα και το hard reset,θα πρεπει να γινω και παλι unrooted?

2)hard reset με την πληκτρολογηση του αντιστοιχου αριθμου στην κληση,πριν το φλασαρισμα και μετα?επισης κραταω μεσα και την memory card?θα χρειαστω και factory reset ή wipe data/cache απο recovery?

3)κατεβασα την jvo απο samfirmware αλλα για το CF-root kernel του chainfire απο xda συμφωνα με τον οδηγο για root στο galaxy,δεν ξερω ακριβως πιο αρχειο πρεπει να κατεβασω!μπορει καποιος να μου πει?το product number μου ειναι FROYO.XWJPH

4)τελος στην πολιτικη αδρανειας wifi στις ρυθμισεις του wifi,ποια ειναι η σωστη ρυθμιση που πρεπει να κανω?το wifi το εχω ανοιχτο μονο οταν θελω να μπαινω στο internet και οχι ολη την ωρα..επισης χρειαζεται να ξερω καποια αλλη ρυθμιση για την jvo που ειναι διαφορετικη απο αυτην της 2.2 που εχω τωρα??

 

Ευχαριστω πολυ...:)

 

1) Οχι

2) Hard reset συνιστάται και πριν και μετα. Wipe data/cache ειναι καλο να κανεις. Την memory card και να την αφησεις μεσα δεν πειραζει.

3) CF-Root-XX_OXA_JVO-v3.2-CWM3RFS.zip αυτο κατεβαζεις για την JVO

4) Εδω δεν καταλαβαινω τι εννοεις. Οποτε θελεις εσυ το ανοιγεις οποτε θελεις το κλεινεις το wifi. Ολα τα υπολοιπα θα τα βρεις στην πορεια μην ανησυχεις. Για οτι αλλο θελεις εδω ειμαστε:)

 

Υ.Γ. Μην ξεχασεις αν εχεις καποιο lagfix να το βγαλεις οπωσδηποτε.

 

edit - ΕΛΕΟΣ!!!

Edited by red_herring

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

παντως παιδια σαν τον οπερα κανενας broswer ασχετα αν δυστυχώς καταναλώνει πολυ ραμ....

δοκιμασα το σαιτ του αντ1 ενω παράλληλα επαιζε το live streaming.....

και με ντολφιν και με στοκ και με boat.....ενας μικρος χαμος....

δοκιμαστε το ιδιο πραγμα με τον οπερα!!! ενω παιζει το βιντεο πας πανω κατω στην σελιδα αριστερα και δεξια κανονικοτατα..λες και δεν παιζει το βιντεο καθολου.....

μεγαλή διαφορά πραγματικα...ο πιο σωστος broswer για το κινητο μας κανονικα και με τον νομο....

Link to comment
Share on other sites

παντως παιδια σαν τον οπερα κανενας broswer ασχετα αν δυστυχώς καταναλώνει πολυ ραμ....

δοκιμασα το σαιτ του αντ1 ενω παράλληλα επαιζε το live streaming.....

και με ντολφιν και με στοκ και με boat.....ενας μικρος χαμος....

δοκιμαστε το ιδιο πραγμα με τον οπερα!!! ενω παιζει το βιντεο πας πανω κατω στην σελιδα αριστερα και δεξια κανονικοτατα..λες και δεν παιζει το βιντεο καθολου.....

μεγαλή διαφορά πραγματικα...ο πιο σωστος broswer για το κινητο μας κανονικα και με τον νομο....

 

ειναι πολυ καλος, πολυ smooth κτλ απλα αργει πιο πολυ να ανοιξει τις σελιδες απο τον στοκ

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

ειναι πολυ καλος, πολυ smooth κτλ απλα αργει πιο πολυ να ανοιξει τις σελιδες απο τον στοκ

 

αυτό γίνεται μόνο από 3g/hdspa κτλπ επειδή κάνει compress τις σελίδες για εξοικονόμηση data και όχι όταν είσαι συνδεδεμένος σε ασύρματο, εκεί τις ανοίγει το ίδιο γρήγορα με τον stock :)

:offtopic:

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

αυτό γίνεται μόνο από 3g/hdspa κτλπ επειδή κάνει compress τις σελίδες για εξοικονόμηση data και όχι όταν είσαι συνδεδεμένος σε ασύρματο, εκεί τις ανοίγει το ίδιο γρήγορα με τον stock :)

:offtopic:

 

για το ασυρματο μιλαω

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

για το ασυρματο μιλαω

 

περίεργο... με τον domigr που είχαμε δοκιμάσει αυτός με τον stock(LG 2X) εγώ με τον opera, o opera άνοιγε εξίσου γρήγορα τις σελίδες

μάλιστα μερικές φορές γρηγορότερα

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια μικρη βοηθεια!ολα καλα με το φλασαρισμα της JVO, με το cf-kernel εχω θεματακι,το αρχειο CF-Root-XX_OXA_JVO-v3.2-CWM3RFS.zip το κατεβαζω,το ξεζιπαρω,μου βγαινει παλι το ιδιο αρχειο ζιπαρισμενο,το ξανα-ξεζιπαρω και μου βγαινει ενα αρχειο αγνωστο με ονομα zImage . τι το κανω αυτο το αρχειο?δεν πρεπει να ανοιξω το odin παλι και χωρις repartition να βαλω στο πεδιο PDA το περιεχομενο του αρχειου CF-Root-XX_OXA_JVO-v3.2-CWM3RFS.zip?
Link to comment
Share on other sites

εχει βγει καμια darky για jvo? θελω να φλασαρω δεν αντεχω...!!! Flash junky εγινα. . !

(μεσο skype φλασαρα χθες..!!!!! "σου λεω τι να κανεις και το κανεις!"!!

:wacko::wacko::wacko::wacko::wacko::wacko::wacko:

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια μικρη βοηθεια!ολα καλα με το φλασαρισμα της JVO, με το cf-kernel εχω θεματακι,το αρχειο CF-Root-XX_OXA_JVO-v3.2-CWM3RFS.zip το κατεβαζω,το ξεζιπαρω,μου βγαινει παλι το ιδιο αρχειο ζιπαρισμενο,το ξανα-ξεζιπαρω και μου βγαινει ενα αρχειο αγνωστο με ονομα zImage . τι το κανω αυτο το αρχειο?δεν πρεπει να ανοιξω το odin παλι και χωρις repartition να βαλω στο πεδιο PDA το περιεχομενο του αρχειου CF-Root-XX_OXA_JVO-v3.2-CWM3RFS.zip?

 

κάτι κάνεις λάθος, το περιεχόμενο του CF-Root-XX_OXA_JVO-v3.2-CWM3RFS.zip είναι αυτό: CF-Root-XX_OXA_JVO-v3.2-CWM3RFS.tar

δοκίμασε να το ξανακατεβάσεις http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=12651359&postcount=6

εχει βγει καμια darky για jvo? θελω να φλασαρω δεν αντεχω...!!! Flash junky εγινα. . !

(μεσο skype φλασαρα χθες..!!!!! "σου λεω τι να κανεις και το κανεις!"!!

:wacko::wacko::wacko::wacko::wacko::wacko::wacko:

OCF εννοείς :) η τελευταία darky είναι βασισμένη στην JVH.

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...