Jump to content

Hacks/Aναβαθμίσεις/Βελτιώσεις για το Galaxy S


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γιατί η Google έχει για κάποιο λόγο σταματήσει την αναβάθμιση από την Samsung των δύο Ginger.

 

δηλαδη εμεις που το βαλαμε την πατησαμε....?:O

για μενα παντως το τελευταιο φιρμ ειναι οτι καλυτερο εχει μπει στο κινητο απο την ωρα που το πηρα...:p

 

Παιδιά, μπορεί κάποιος να μου πει τη διαδικασία για να εγκαταστήσω Ελληνικό Swype?

 

Έχω κατεβάσει το αρχείο το έχω βάλει μέσα σε ένα φάκελο που λέγετε GingerbreadKeyboard, μπαίνω σε CWM και πάω σε εκείνο το φάκελο και πατάω πάνω στο αρχείο που μας έχει δώσει ο Τυχεράκιας, δείχνει ότι κάνει ξεκινάει και μετά μου γράφει κάτι οτι δεν είναι singed το αρχείο ή κάτι τέτοιο και κάνει abort.

 

Βοηθήστε λίγο, γιατί έχω κανα δυο ώρες που παιδεύομαι με το συγκεκριμένο και θα το σπάσω!!!!

 

φιλε σε μενα μπηκε κανονικα και το update του τυχερακια...

πριν απο λιγο το εβαλα...και δουλευει ρολοι...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μολις φλασαρα με τις οδηγιες στην πρωτη σελιδα και εχω

Λοιπον

pda xwjs8

phone xxjq1

csc njs3

 

fimware 2.2.1

froyo xwjs8

 

πως κανω ροουτ εδω?

μηπως να βαλω κανενα custom kernel πχ...Voodoo? οι ψθστομ ειναι ετοιμοι ρουτ?

 

ακυρο το ρουτ... το εκανα μεσω adb αφου το oneclick δεν δουλευε....τωρα flasharo με οδιν καποιο καλυτερο kernel κατευθειαν απο πανω? ελεγα για SpeedMod Froyo [K13E HPCall VoodooSnd7 SharpnessFix STABLE]

καμια αλλη προταση?

Link to comment
Share on other sites

τι recovery έχεις;

γιατί δεν ακολουθείς τις οδηγείες να το περάσεις με root explorer ; :)

δεν είναι το ίδιο εύκολο αλλά έτσι μπαίνει ανεξαρτήτως recovery

ακυρο το ρουτ... το εκανα μεσω adb αφου το oneclick δεν δουλευε....τωρα flasharo με οδιν καποιο καλυτερο kernel κατευθειαν απο πανω? ελεγα για SpeedMod Froyo [K13E HPCall VoodooSnd7 SharpnessFix STABLE]

καμια αλλη προταση?

αφού έκανες ρουτ με τον δύσκολο τρόπο μην φλασάρεις άλλον κερνελ, άστο έτσι :)

Edited by saliez

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

προχθες που το πηρα δεν ηξερα καλα καλα τι ειναι το φλασαρισμα και τωρα εχω μαθει oneclickroot, root με adb kernel roms κλπ...οποτε τωρα που πηρα φορα να μην περασω και ενα καλο κερνελ? να παιξω και λιγο με ext4 και λαγφιχ? για να τα μαθω κιολας...

προς το παρων η μονη βελτιωση που ειδα απο το μαμα ειναι γυρω στο 20% στο quadrant

ενασ καλυτεροσ κερνελ δεν θα κανει δουλεια?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μπορεί κάποιος να μου πει τη διαδικασία για να εγκαταστήσω Ελληνικό Swype?

 

Έχω κατεβάσει το αρχείο το έχω βάλει μέσα σε ένα φάκελο που λέγετε GingerbreadKeyboard, μπαίνω σε CWM και πάω σε εκείνο το φάκελο και πατάω πάνω στο αρχείο που μας έχει δώσει ο Τυχεράκιας, δείχνει ότι κάνει ξεκινάει και μετά μου γράφει κάτι οτι δεν είναι singed το αρχείο ή κάτι τέτοιο και κάνει abort.

 

Βοηθήστε λίγο, γιατί έχω κανα δυο ώρες που παιδεύομαι με το συγκεκριμένο και θα το σπάσω!!!!

 

Δε νομίζω ότι έχεις το cwm. Απ' αυτά που γράφεις μάλλον έχεις απλά το stock 3e recovery του froyo.

 

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω ότι έχεις το cwm. Απ' αυτά που γράφεις μάλλον έχεις απλά το stock 3e recovery του froyo.

 

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

Νομιζω ηρθε η ωρα να κανω παραγωγη jig...Κοιτα τι εχει να γινει τις επομενες μερες...

Υ.Γ. το ζευγαρωμα που λεγαμε...

Edited by tailer35
Έχω και JIG πάμε μια βόλτα??:shifty:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μπορεί κάποιος να μου πει τη διαδικασία για να εγκαταστήσω Ελληνικό Swype?

 

Έχω κατεβάσει το αρχείο το έχω βάλει μέσα σε ένα φάκελο που λέγετε GingerbreadKeyboard, μπαίνω σε CWM και πάω σε εκείνο το φάκελο και πατάω πάνω στο αρχείο που μας έχει δώσει ο Τυχεράκιας, δείχνει ότι κάνει ξεκινάει και μετά μου γράφει κάτι οτι δεν είναι singed το αρχείο ή κάτι τέτοιο και κάνει abort.

 

Βοηθήστε λίγο, γιατί έχω κανα δυο ώρες που παιδεύομαι με το συγκεκριμένο και θα το σπάσω!!!!

 

Να τονίσω οτι έχω περάσει την 2,3,3 Gingerbread I9000XWJVB CSC = I9000NEEJV3 έχω κατεβάσει το αρχείο του Τυχεράκια που δίνει πριν απο δυο ή τρεις σελίδες.

 

Τι κάνω λάθος? Πρέπει να το αποσυμπιέσω το αρχείο και μετά να το περάσω? Πρέπει να το βάλω σε συγκεκριμένο φάκελο? Πως το κάνατε εσείς?

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Να τονίσω οτι έχω περάσει την 2,3,3 Gingerbread I9000XWJVB CSC = I9000NEEJV3 έχω κατεβάσει το αρχείο του Τυχεράκια που δίνει πριν απο δυο ή τρεις σελίδες.

 

Τι κάνω λάθος? Πως το κάνατε εσείς?

 

Εχεις βαλει cf-root?Η καποιον kernel αλλον?

Έχω και JIG πάμε μια βόλτα??:shifty:
Link to comment
Share on other sites

Όσοι περάσατε την XWJVA ή την XWJVB, είδατε ελληνικά στο Samsung keyboard ή στο Swype? (εννοώ απ'τη μάνα του, χωρίς φλασαρίσματα και τα σχετικά) ;)
Link to comment
Share on other sites

Όσοι περάσατε την XWJVA ή την XWJVB, είδατε ελληνικά στο Samsung keyboard ή στο Swype? (εννοώ απ'τη μάνα του, χωρίς φλασαρίσματα και τα σχετικά) ;)

 

Αν πας λιγο πιο πισω αυτη η κουβεντα γινεται, οχι δεν εχει πρεπει να περαστει χειροκινητα.

Έχω και JIG πάμε μια βόλτα??:shifty:
Link to comment
Share on other sites

Να τονίσω οτι έχω περάσει την 2,3,3 Gingerbread I9000XWJVB CSC = I9000NEEJV3 έχω κατεβάσει το αρχείο του Τυχεράκια που δίνει πριν απο δυο ή τρεις σελίδες.

 

Τι κάνω λάθος? Πρέπει να το αποσυμπιέσω το αρχείο και μετά να το περάσω? Πρέπει να το βάλω σε συγκεκριμένο φάκελο? Πως το κάνατε εσείς?

 

Eίπες πιο πάνω ότι 'μπαίνω σε cwm'. Ξαναρωτάω: Είσαι σίγουρος γι'αυτό;

 

Όσοι περάσατε την XWJVA ή την XWJVB, είδατε ελληνικά στο Samsung keyboard ή στο Swype? (εννοώ απ'τη μάνα του, χωρίς φλασαρίσματα και τα σχετικά) ;)

 

Όχι, δεν υπάρχουν Ελληνικά χωρίς "σχετικά". Η JVB είναι Σουηδική, και η Α από Λουξεμβούργο.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Εχεις βαλει cf-root?Η καποιον kernel αλλον?

 

Ναι... ακολούθησα τις οδηγίες που έχει στην πρώτη σελίδα και έκανα ρουτ και μου εμφάνισε κανονικά το εικονίδιο στο κινητό που δείχνει οτι έχεις ρουτ δικαιώματα, αλλά και πέραν αυτού δουλεύει κανονικά το ρουτ γιατί δούλεψαν κανονικά άλλες εφαρμογές που απαιτούν πρόσβαση ρουτ.

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Eίπες πιο πάνω ότι 'μπαίνω σε cwm'. Ξαναρωτάω: Είσαι σίγουρος γι'αυτό;

 

Ναι.... με τα τρία πλήκτρα Volume Button Up + Home Button + Power Button...... αυτό δεν είναι? Αυτό δεν εννοούμε? Ή εκεί είναι που έκανα την λαλακία????

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Ναι... ακολούθησα τις οδηγίες που έχει στην πρώτη σελίδα και έκανα ρουτ και μου εμφάνισε κανονικά το εικονίδιο στο κινητό που δείχνει οτι έχεις ρουτ δικαιώματα, αλλά και πέραν αυτού δουλεύει κανονικά το ρουτ γιατί δούλεψαν κανονικά άλλες εφαρμογές που απαιτούν πρόσβαση ρουτ.

 

φιλε για πες μου λιγο ποιο αρχειο κατεβασες(δωσε λιγο λινκ...)..

εγω εβαλα πρωτα το παλιο και μετα εκανα update απο το καινουργιο ζιπ(που βγηκε χθες) και δουλευει ρολοι....

Link to comment
Share on other sites

Ναι... ακολούθησα τις οδηγίες που έχει στην πρώτη σελίδα και έκανα ρουτ και μου εμφάνισε κανονικά το εικονίδιο στο κινητό που δείχνει οτι έχεις ρουτ δικαιώματα, αλλά και πέραν αυτού δουλεύει κανονικά το ρουτ γιατί δούλεψαν κανονικά άλλες εφαρμογές που απαιτούν πρόσβαση ρουτ.

 

Αν εχεις κανει το απλο ρουταρισμα με fugu και οχι cf-root kernel(με cwm) πρεπει να περασεις το swype ή με adb ή με root explorer .

Έχω και JIG πάμε μια βόλτα??:shifty:
Link to comment
Share on other sites

Ναι.... με τα τρία πλήκτρα Volume Button Up + Home Button + Power Button...... αυτό δεν είναι? Αυτό δεν εννοούμε? Ή εκεί είναι που έκανα την λαλακία????

 

Πάνω-πάνω τί γράφει εκείνο το menu; Μήπως γράφει 3e recovery? Ρε παιδιά αν δεν ξέρουμε τί θα πει 'CWM', δεν το πετάμε έτσι, δεν είναι ντροπή να ρωτήσουμε... για όνομα δηλαδή, μόνο μπέρδεμα δημιουργείται έτσι... "Μπήκα σε CWM"....

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια διαβαζω διαβαζω ολη μερα αλλα ακρη δεν βγαζω δυστυχωσ για αυτο θελω τα φωτα σας...

Πηρα τον γαλαξια οταν πρωτοβγηκε.Πριν λιγο καιρο περασα froyo 2.2.1 και σημερα περασα gingerbread 2.3.3 ομωσ διαφορες δεν βλεπω και τωρα σκεφτομαι αξιζε τον κοπο ι να το ξανα επαναφερω froyo?

δεν βλεπω διαφορεσ προφανοσ γιατι δεν ξερω οσα θα επρεπε για τισ ρομ και κερνελ που λετε και δεν τα πιανω...

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

βρε σεις που τα εχετ δοκιμασει ολα ενα καλο γρηγορο κερνελ να τον βαλω να τελειωνω...

SpeedMod Froyo [K13E HPCall VoodooSnd7 SharpnessFix STABLE καλος ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια διαβαζω διαβαζω ολη μερα αλλα ακρη δεν βγαζω δυστυχωσ για αυτο θελω τα φωτα σας...

Πηρα τον γαλαξια οταν πρωτοβγηκε.Πριν λιγο καιρο περασα froyo 2.2.1 και σημερα περασα gingerbread 2.3.3 ομωσ διαφορες δεν βλεπω και τωρα σκεφτομαι αξιζε τον κοπο ι να το ξανα επαναφερω froyo?

δεν βλεπω διαφορεσ προφανοσ γιατι δεν ξερω οσα θα επρεπε για τισ ρομ και κερνελ που λετε και δεν τα πιανω...

Ευχαριστω

 

εγω νομιζω οτι η διαφορα στο gps στο broswer(ειδικα εδω..) κτλ ειναι τεραστια....

νομιζω και στην μπαταρια....θα το δω ομως αυτο και αλλο στην συνεχεια....

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί φίλοι extacy, baggelisrouk, nyxterinos, θα ήθελα να δώσω σε εσάς καθώς και στα άλλα νέα μέλη μια φιλική συμβουλή, χωρίς να παρεξηγηθώ............τελειώνω εδώ, χρησιμοποιήστε και την επιλογή αναζήτησης, όλα έχουν απαντηθεί μπορεί και δεκάδες φορές.

 

Μπραβο Μακη, προτεινω να μπει σαν προοιμιο στην αρχικη σελιδα με τους οδηγους:)

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Πάνω-πάνω τί γράφει εκείνο το menu; Μήπως γράφει 3e recovery? Ρε παιδιά αν δεν ξέρουμε τί θα πει 'CWM', δεν το πετάμε έτσι, δεν είναι ντροπή να ρωτήσουμε... για όνομα δηλαδή, μόνο μπέρδεμα δημιουργείται έτσι... "Μπήκα σε CWM"....

 

Έχεις δίκιο .... 3e recovery λέει..... με συγχωρείτε. Ζητώ συγνώμη από όλους για το μπέρδεμα. Εγώ μπερδεύτηκα.

 

Τι κάνω από εδώ και πέρα?

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

εγω νομιζω οτι η διαφορα στο gps στο broswer(ειδικα εδω..) κτλ ειναι τεραστια....

νομιζω και στην μπαταρια....θα το δω ομως αυτο και αλλο στην συνεχεια....

 

το θεμα ειναι οτι περασα το φιρμγουερ και μετα απο οντιν περασα CF-Root-XW_OXX_JV1-v1.3-BusyBox-1.17.1 αυτο και μετα αυτο Kernel_XXJVK.

δεν ξερω τι ειναι και αν εκανα καλα αυτα διαβασα καπου οτι πρεπει να κανω για να το ρουτ...τωρα βλεπω εδω που γραφουν για κερνελ και δεν καταλαβαινω χριστο://:O

Link to comment
Share on other sites

το θεμα ειναι οτι περασα το φιρμγουερ και μετα απο οντιν περασα CF-Root-XW_OXX_JV1-v1.3-BusyBox-1.17.1 αυτο και μετα αυτο Kernel_XXJVK.

δεν ξερω τι ειναι και αν εκανα καλα αυτα διαβασα καπου οτι πρεπει να κανω για να το ρουτ...τωρα βλεπω εδω που γραφουν για κερνελ και δεν καταλαβαινω χριστο://:O

 

καλα μην νομιζεις οτι τα καταλαβα και εγω ολα...ακομη μαθαίνουμε.....:lol::lol:(ας ειναι καλα ολα τα παιδια εδω μεσα....)

εγω το εχω 2 βδομαδες αλλαξα 3 με 4 roms στο τελος κατεληξα στην επισιμη και αν με ρωτησεις τωρα πως τα εκανες δεν ξερω να απαντησω ακομη ψάχνομαι...:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

καλα μην νομιζεις οτι τα καταλαβα και εγω ολα...ακομη μαθαίνουμε.....:lol::lol:(ας ειναι καλα ολα τα παιδια εδω μεσα....)

εγω το εχω 2 βδομαδες αλλαξα 3 με 4 roms στο τελος κατεληξα στην επισιμη και αν με ρωτησεις τωρα πως τα εκανες δεν ξερω να απαντησω ακομη ψάχνομαι...:lol::lol:

 

οταν λετε ρομ εννοειται firmware δηλαδη froyo,eclair,ging? για να καταλαβω και εγω σιγα σιγα:)

Link to comment
Share on other sites

οταν λετε ρομ εννοειται firmware δηλαδη froyo,eclair,ging? για να καταλαβω και εγω σιγα σιγα:)

 

Ναι ειναι το λειτουργικο του κινητου. Ξεκινα αμεσα διαβασμα των οδηγων για νεους χρηστες γιατι ειναι ευλογο οτι τετοιες ερωτησεις δεν μπορουν να απαντωνται εδω.

 

Φιλικα παντα:)

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...