Jump to content

Hacks/Aναβαθμίσεις/Βελτιώσεις για το Galaxy S


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οχι...

 

Το μήνυμά σας είναι υπερβολικά μικρό. Θα πρέπει να εισάγετε τουλάχιστον 10 χαρακτήρες για να επιτραπεί η δημοσίευσή του.

 

Συγγνωμη για το μικρο μυνημα.το προβλημα παντως λυθηκε κανοντας ακριβως την ιδια διαδικασια.ποιος ξερει.μαλλον ειχε φαει κολλημα.τωρα μετα την διδικασια καλο θα ηταν ενα hard reset ετσι?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Συγγνωμη για το μικρο μυνημα.το προβλημα παντως λυθηκε κανοντας ακριβως την ιδια διαδικασια.ποιος ξερει.μαλλον ειχε φαει κολλημα.τωρα μετα την διδικασια καλο θα ηταν ενα hard reset ετσι?

 

ναι κανε ενα, καλο κανει :)

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ποιό είναι το καλύτερο modem για ελλάδα;

Θέλω κατά το δυνατόν βέλτιστη απόδοση GPS.

Επίσης, μπορείτε να μου πείτε πως να βελτιώσω το GPS;

Το έχω βάλει MS-Based, και europe.ntp.org καθώς έχω περάσει και το GPS Status για να κατεβάζει δεδομένα δορυφόρων, παρολαυτά όμως δεν είναι αποδεκτή η απόδοσή του για μένα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ποιό είναι το καλύτερο modem για ελλάδα;

Θέλω κατά το δυνατόν βέλτιστη απόδοση GPS.

Επίσης, μπορείτε να μου πείτε πως να βελτιώσω το GPS;

Το έχω βάλει MS-Based, και europe.ntp.org καθώς έχω περάσει και το GPS Status για να κατεβάζει δεδομένα δορυφόρων, παρολαυτά όμως δεν είναι αποδεκτή η απόδοσή του για μένα.

 

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=9678756&postcount=13293

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=9579987&postcount=11945

 

καλο διαβασμα :)

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βγήκε η 2.3 για το κινητάκι μας;

 

οχι...

 

Το μήνυμά σας είναι υπερβολικά μικρό. Θα πρέπει να εισάγετε τουλάχιστον 10 χαρακτήρες για να επιτραπεί η δημοσίευσή του.

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ποιό είναι το καλύτερο modem για ελλάδα;

Θέλω κατά το δυνατόν βέλτιστη απόδοση GPS.

Επίσης, μπορείτε να μου πείτε πως να βελτιώσω το GPS;

Το έχω βάλει MS-Based, και europe.ntp.org καθώς έχω περάσει και το GPS Status για να κατεβάζει δεδομένα δορυφόρων, παρολαυτά όμως δεν είναι αποδεκτή η απόδοσή του για μένα.

 

Δοκίμασε να κατεβάσεις το GPS Aids, από το μάρκετ...σε εμένα έκανε την δουλειά..

 

//Darky's v9.3 Beta 1/Speedmod Kernel K13B//

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Aσχετο/σχετικο με hack που μου ηρθες εχθες το βραδυ χαζευοντας το θεματακι με τους κινεζους κλωνους κινητων.Εφοσον εχουν δεκτη τηλεορασης οι κινεζικοι κλωνοι,ποσο δυσκολο θα ηταν να βγαλουν και οι επισημοι κατασκευαστες κινητα με ψηφιακους δεκτες mpeg4 να εχουμε και τηλεοραση εκτος ολα τα αλλα που ηδη διαθετουμε?:blink:

(ε και καμμια καφετιερα θα ηταν μια χαρα αλλα θα μεγαλωνε πολυ πιστευω:p)

 

Υπαρχει καποιο κιτ (για ψαγμενους στο θεμα η ερωτηση),χωρις αναγκη συνδεσης σε δικτυο,που να μετατρεπει την οθονη σε τηλεοραση οπως παλια με τα psp η ζηταω πολλα?:worry:

 

Μην βαρατε το πολυ πολυ να παρω εναν κλωνο μονο για αυτην την δουλεια.:lol::lol:

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Aσχετο/σχετικο με hack που μου ηρθες εχθες το βραδυ χαζευοντας το θεματακι με τους κινεζους κλωνους κινητων.Εφοσον εχουν δεκτη τηλεορασης οι κινεζικοι κλωνοι,ποσο δυσκολο θα ηταν να βγαλουν και οι επισημοι κατασκευαστες κινητα με ψηφιακους δεκτες mpeg4 να εχουμε και τηλεοραση εκτος ολα τα αλλα που ηδη διαθετουμε?:blink:

(ε και καμμια καφετιερα θα ηταν μια χαρα αλλα θα μεγαλωνε πολυ πιστευω:p)

 

Υπαρχει καποιο κιτ (για ψαγμενους στο θεμα η ερωτηση),χωρις αναγκη συνδεσης σε δικτυο,που να μετατρεπει την οθονη σε τηλεοραση οπως παλια με τα psp η ζηταω πολλα?:worry:

 

Μην βαρατε το πολυ πολυ να παρω εναν κλωνο μονο για αυτην την δουλεια.:lol::lol:

 

και πως θα βγάζουν κάθε μήνα αναβαθμήσεις :)

Link to comment
Share on other sites

Aσχετο/σχετικο με hack που μου ηρθες εχθες το βραδυ χαζευοντας το θεματακι με τους κινεζους κλωνους κινητων.Εφοσον εχουν δεκτη τηλεορασης οι κινεζικοι κλωνοι,ποσο δυσκολο θα ηταν να βγαλουν και οι επισημοι κατασκευαστες κινητα με ψηφιακους δεκτες mpeg4 να εχουμε και τηλεοραση εκτος ολα τα αλλα που ηδη διαθετουμε?:blink:

(ε και καμμια καφετιερα θα ηταν μια χαρα αλλα θα μεγαλωνε πολυ πιστευω:p)

 

Υπαρχει καποιο κιτ (για ψαγμενους στο θεμα η ερωτηση),χωρις αναγκη συνδεσης σε δικτυο,που να μετατρεπει την οθονη σε τηλεοραση οπως παλια με τα psp η ζηταω πολλα?:worry:

 

Μην βαρατε το πολυ πολυ να παρω εναν κλωνο μονο για αυτην την δουλεια.:lol::lol:

 

Eνα ταξιδακι στη Βραζιλια ειναι ο,τι χρειαζεσαι, αφου εκει το Galaxy ειχε κυκλοφορησει με δεκτη Τν http://www.newgadgetpro.com/samsung-galaxy-s-smartphone-is-equipped-with-a-tv-tuner.html

:lol:

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Eνα ταξιδακι στη Βραζιλια ειναι ο,τι χρειαζεσαι, αφου εκει το Galaxy ειχε κυκλοφορησει με δεκτη Τν http://www.newgadgetpro.com/samsung-galaxy-s-smartphone-is-equipped-with-a-tv-tuner.html

:lol:

 

ελεινο... :wacko:

:lol::lol:

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

ελεινο... :wacko:

:lol::lol:

Γιατί ελεεινό; Δες εδώ ένα βιντεάκι

για το πως δουλεύει ο δέκτης ψηφιακού τηλεοπτικού σήματος στη Βραζιλιάνικη έκδοση. Αν και στο τέλος από όσο καταλαβαίνω τρώει κρασάριμα κατά την έξοδο της εφαρμογής (κλασσικό για samsung :p )
Link to comment
Share on other sites

 

Τα εχω ηδη διαβασει αυτα. Απλα ρωτησα για ελλαδα ποιο ειναι καλυτερο. Τωρα εχω και δοκιμαζω το JPE

 

Επισης μπορει με καποιο τροπο να αυξηθει η δυναμη του wifi ; σε στυλ windows mobile

Link to comment
Share on other sites

μια χαρα δουλευει το wifi στην js5,οπως και το gps.
Link to comment
Share on other sites

μια χαρα δουλευει το wifi στην js5,οπως και το gps.

 

Κι εγώ φίλε Πάρη την δοκίμασα, την έχω τώρα 3 μέρες και έχοντας ξεζουμίσει το κινητό μπορώ να πω ότι όλα λειτουργούν μια χαρά. Μου φαίνεται ότι υπάρχει μια μικρή διαφορά στην μπαταρία ως προς το καλύτερο αλλά ίσως να είναι εντύπωση μου...

 

Πριν την περάσω τράβηξα μεγάλο μανίκι για πολλές μέρες για να ενεργοποιήσω πρώτα το 3 button combo που δεν το είχε αρχικά η συσκευή μου..

Αναγκάστηκα να κάνω format στον υπολογιστή να φανταστείς...

 

Έχω μια απορία: Αφού έγινα root χρησιμοποίησα το το Titanium για να σβήσω μια εφαρμογή που δεν ήθελα (το fileindex). Πατώντας λοιπόν για διαγραφή μου έβγαλε μνμ οτι το τηλέφωνο θα επανεκκινήσει 2 φορές και οτι η εφαρμογή θα σβηστεί μετά ολοκληρωτικά. Όμως με πέταξε σε recovery mode, έκανε μια επανεκκίνηση και μετά δεν συνέβη κάτι άλλο. Ούτε η εφαρμογή έσβησε.. Σκέφτηκα να κλείσω και να ανοίξω το κινητό μόνος μου μια δεύτερη φορά αλλά και πάλι δεν έγινε κάτι..

 

Τελικά δοκίμασα ξανά με το titanium και έγινε κανονικά, ούτε reboot μου ζήτησε ούτε τίποτα...

Edited by seat2062

Δημήτρης

LUCAS HOOD

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια να ρωτησω κατι ασχετο. Οσοι αγοραζεται απο το market, πως επαληθευσατε το google checkout λογαριασμο σας?

Εμενα μου ζηταει τηλεφωνο για επαληθευση και εβαλα ενα ασχετο που δε χρησημοποιω αλλα ποτε δε μου ηρθε κατι. Και μου εχει δεσμευσει 1 ολοκληρο euro! :p

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ φίλε Πάρη την δοκίμασα, την έχω τώρα 3 μέρες και έχοντας ξεζουμίσει το κινητό μπορώ να πω ότι όλα λειτουργούν μια χαρά. Μου φαίνεται ότι υπάρχει μια μικρή διαφορά στην μπαταρία ως προς το καλύτερο αλλά ίσως να είναι εντύπωση μου... ......

Έχω μια απορία: Αφού έγινα root χρησιμοποίησα το το Titanium για να σβήσω μια εφαρμογή που δεν ήθελα (το fileindex). Πατώντας λοιπόν για διαγραφή μου έβγαλε μνμ οτι το τηλέφωνο θα επανεκκινήσει 2 φορές και οτι η εφαρμογή θα σβηστεί μετά ολοκληρωτικά. Όμως με πέταξε σε recovery mode, έκανε μια επανεκκίνηση και μετά δεν συνέβη κάτι άλλο. Ούτε η εφαρμογή έσβησε.. Σκέφτηκα να κλείσω και να ανοίξω το κινητό μόνος μου μια δεύτερη φορά αλλά και πάλι δεν έγινε κάτι..

 

Τελικά δοκίμασα ξανά με το titanium και έγινε κανονικά, ούτε re boot μου ζήτησε ούτε τίποτα...

Δημητρη λιγο κουφο αυτο που σου συνεβη(μηπως κατι δεν εχει παει καλα με το busybox..υποθεση κανω) αλλα μπορουσες να τη σβησεις ανετα με root explorer πηγαινοντας στο /system/app και σβηνοντας το Fileindex.apk,τελος καλο ομως κι ολα καλα :)

 

edit για το φορματ που εκανες φανταζομαι ειχαν μουλαρωσει οι drivers ε?

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Δημητρη λιγο κουφο αυτο που σου συνεβη(μηπως κατι δεν εχει παει καλα με το busybox..υποθεση κανω) αλλα μπορουσες να τη σβησεις ανετα με root explorer πηγαινοντας στο /system/app και σβηνοντας το Fileindex.apk,τελος καλο ομως κι ολα καλα :)

 

edit για το φορματ που εκανες φανταζομαι ειχαν μουλαρωσει οι drivers ε?

 

Ναι μάλλον αυτό. Δεν μπορώ να το εξηγήσω αλλιώς. Μου πήρε περίπου 2 βδομάδες μέχρι να το πάρω απόφαση να τον φορμάρω. Δεν πειράζει,καλύτερα κιόλας.Καθάρισα και λίγο τον σκληρό μου!

Εν τω μεταξύ δεν ξέρω τι συμβαίνει τώρα αλλά έχω το μυαλό μου μπερδεμένο (μάλλον φταίνε τα συνεχόμενα βραδυνά που έκανα υπηρεσία αυτή τη βδομάδα στη δουλειά) και δεν μπορώ να σβήσω μια άλλη εφαρμογή που θέλω. Είπα να την κάνω με root explorer. Ο Astro κάνει? Με αυτόν πάντως όταν πηγαίνω system/apps, ενώ μου βγάζει όλες τις εφαρμογές δεν μου έχει επιλογή να κάνω delete κάποια ακόμα και αν πατήσω πάνω της συνεχόμενα μου βγάζει κάποιες επιλογές αλλά όχι αυτή.

Δημήτρης

LUCAS HOOD

Link to comment
Share on other sites

Ναι μάλλον αυτό. Δεν μπορώ να το εξηγήσω αλλιώς. Μου πήρε περίπου 2 βδομάδες μέχρι να το πάρω απόφαση να τον φορμάρω. Δεν πειράζει,καλύτερα κιόλας.Καθάρισα και λίγο τον σκληρό μου!

Εν τω μεταξύ δεν ξέρω τι συμβαίνει τώρα αλλά έχω το μυαλό μου μπερδεμένο (μάλλον φταίνε τα συνεχόμενα βραδυνά που έκανα υπηρεσία αυτή τη βδομάδα στη δουλειά) και δεν μπορώ να σβήσω μια άλλη εφαρμογή που θέλω. Είπα να την κάνω με root explorer. Ο Astro κάνει? Με αυτόν πάντως όταν πηγαίνω system/apps, ενώ μου βγάζει όλες τις εφαρμογές δεν μου έχει επιλογή να κάνω delete κάποια ακόμα και αν πατήσω πάνω της συνεχόμενα μου βγάζει κάποιες επιλογές αλλά όχι αυτή.

οχι ο astro δεν κανει,η δουλεια αυτη γινεται με root explorer,υπαρχουν και καποιοι αλλοι απ οτι ξερω αλλα δεν εχω ασχοληθει,ριχνε και καμια ματια στα pm σου ;)
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια να ρωτησω κατι ασχετο. Οσοι αγοραζεται απο το market, πως επαληθευσατε το google checkout λογαριασμο σας?

Εμενα μου ζηταει τηλεφωνο για επαληθευση και εβαλα ενα ασχετο που δε χρησημοποιω αλλα ποτε δε μου ηρθε κατι. Και μου εχει δεσμευσει 1 ολοκληρο euro! :p

 

λογικα εισαι οκ.προσπαθησες να κανεις αγορα και δεν εγινε?

το ευρω αυτο θα στο ξαναδωσει.dont worry

Device 1: Galaxy S6 | Rom: Stock 5.1.1 | Launcher: Apex launcher

Device 2: Galaxy S | Rom: CyanogenMod 10 | Kernel: Semaphore JB | Launcher: Apex launcher

Device 3: Galaxy Tab 10.1 P7510 | Rom: Stock 4.0.4

 

Follow me

Link to comment
Share on other sites

οχι ο astro δεν κανει,η δουλεια αυτη γινεται με root explorer,υπαρχουν και καποιοι αλλοι απ οτι ξερω αλλα δεν εχω ασχοληθει,ριχνε και καμια ματια στα pm σου ;)

 

Οκ θα το ψάξω λίγο το θέμα και θα επανέλθω λίγο αργότερα..:rolleyes:

 

..... Όλα καλά με την εφαρμογή που... βρήκα ,την εγκατέστησα αλλά μόλις πάω system/app για να σβήσω το "txtr-android-client-bol-1.0.3-nobooks.apk" μου λέει οτι δε γίνεται γιατί είναι μόνο read only. Δεν ξέρω γιατί το κάνει αυτό. Εντάξει, δεν καίγομαι να τη σβήσω, και να μη σβήνει δε τρέχει τίποτα αλλά περίεργο είναι να μη μπορεί να τη σβήσει...

Edited by seat2062

Δημήτρης

LUCAS HOOD

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά!!

 

Συγχαρητήρια για την άψογη δουλειά σας και την ατελείωτη βοήθεια που έχετε προσφέρει σε όλα τα newbies (συμπεριλαμβανομένου εμέ!).

 

Έβαλα πρόσφατα την darky's 9.3 beta 1 με voodoo kernel. Όλα δούλευαν ρολόι ώσπου αποφάσισα να κάνω επαναφορά απο titanium backup όλα αυτά που είχα σώσει. Έκτοτε δεν μπορώ με τίποτα να αλλάξω φόντο (έχει κολλήσει σε αυτό όπου είναι ένας ελληνικός πεζόδρομος διαστρεβλωμένος με διάφορα φώτα και κόσμο).

Μήπως μπορεί κανείς να ξέρει τι παίζει;

 

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά!!

 

Συγχαρητήρια για την άψογη δουλειά σας και την ατελείωτη βοήθεια που έχετε προσφέρει σε όλα τα newbies (συμπεριλαμβανομένου εμέ!).

 

Έβαλα πρόσφατα την darky's 9.3 beta 1 με voodoo kernel. Όλα δούλευαν ρολόι ώσπου αποφάσισα να κάνω επαναφορά απο titanium backup όλα αυτά που είχα σώσει. Έκτοτε δεν μπορώ με τίποτα να αλλάξω φόντο (έχει κολλήσει σε αυτό όπου είναι ένας ελληνικός πεζόδρομος διαστρεβλωμένος με διάφορα φώτα και κόσμο).

Μήπως μπορεί κανείς να ξέρει τι παίζει;

 

Ευχαριστώ πολύ!

η darky 9.3 beta λέγεται έτσι γιατί δεν είναι ακόμα έτοιμη :)

βάλε την 9.1 η την 9.2 άποψη μου

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά!!

 

Συγχαρητήρια για την άψογη δουλειά σας και την ατελείωτη βοήθεια που έχετε προσφέρει σε όλα τα newbies (συμπεριλαμβανομένου εμέ!).

 

Έβαλα πρόσφατα την darky's 9.3 beta 1 με voodoo kernel. Όλα δούλευαν ρολόι ώσπου αποφάσισα να κάνω επαναφορά απο titanium backup όλα αυτά που είχα σώσει. Έκτοτε δεν μπορώ με τίποτα να αλλάξω φόντο (έχει κολλήσει σε αυτό όπου είναι ένας ελληνικός πεζόδρομος διαστρεβλωμένος με διάφορα φώτα και κόσμο).

Μήπως μπορεί κανείς να ξέρει τι παίζει;

 

Ευχαριστώ πολύ!

 

Εκανες restore μονο τα apps σου ή τα παντα?(συμπεριλαμβανομενων system apps και settings)

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...