Jump to content

Hacks/Aναβαθμίσεις/Βελτιώσεις για το Galaxy S


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κατ' αρχήν ευχαριστώ Λεωνίδα.

Κατά δεύτερον δεν καταλαβαίνω τι ακριβώς πρέπει να κάνω, διότι δεν καταλαβαίνω τι γράφεις στην υπογραφή σου, ούτε ποιο κεφάλαιο αντιστοιχεί στην περίπτωσή μου από την πρώτη σελίδα.

τέλος, δεν είμαι root.

 

μπες στο link που ειναι στη υπογραφη μου που σε παει στο techblog και κανε την διαδικασια που λεω εκει...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παράλληλα, μου αρέσει ιδιαιτέρως η σταθερότητα και η ταχύτητα της 2.2.1., αλλά παρόλο που διάβασα και το κεφάλαιο "η βίβλος της μπαταρίας" δεν μπορώ να καταλάβω γιατί κατρακυλάει με γρήγορους ρυθμούς η στάθμη της. θα ήθελα πραγματικά να βρώ μια λύση και να κρατήσω τη 2.2.1. αλλά δεν μπορώ. Πιστεύεις ότι πρέπει να γίνω root για να δω αποτέλεσματα στο πρόβλημά μου. Επίσης μετά από πλήρη φόρτιση με το που αφαιρώ το φορτιστή αμέσως δείχνει 98%. Ευχαριστώ και πάλι.
Link to comment
Share on other sites

κατ' αρχήν ευχαριστώ Λεωνίδα.

Κατά δεύτερον δεν καταλαβαίνω τι ακριβώς πρέπει να κάνω, διότι δεν καταλαβαίνω τι γράφεις στην υπογραφή σου, ούτε ποιο κεφάλαιο αντιστοιχεί στην περίπτωσή μου από την πρώτη σελίδα.

τέλος, δεν είμαι root.

Λέει τα παρακάτω (τα οποία πρέπει να ακολουθήσεις για να σου βγάλει μέσω kies το επίσημο Ελληνικό 2.2 να το περάσεις)

 

1. Βγάζουμε οπωσδήποτε το lagfix (αν έχουμε). - ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΔΕΝ ΣΕ ΑΦΟΡΑ!

2. Κλείστε τελείως το Kies, καθώς και τo tray agent, αν τρέχει στη μπάρα εργασιών.

3. Κατεβάζουμε το Kies registry patcher v.1.7.0.0, από εδώ (είναι στο πρώτο ποστ κάτω-κάτω, στα συνημμένα αρχεία). Αποσυμπιέστε το σε ένα φάκελο και τρέξτε το.

4. Bάλτε τις παρακάτω τιμές στο Kies patcher:enable spoof: true και Spoof Product Code as: πατάμε το dropdown και επιλέγουμε «COS» και επειτα πατάμε Write Registry.

5. Ανοίγουμε το Kies (το κανονικό πρόγραμα), συνδέουμε το τηλέφωνο (θα προτιμηθεί να έχουμε αφαιρέσει τη SIM και την external sd κάρτα αν έχουμε) και μπορούμε τώρα να κάνουμε την αναβάθμιση κανονικά.

6. Όταν τελειώσει η αναβάθμιση, κλείνουμε πάλι τελείως το Κies, πηγαίνουμε στο kies patcher πάλι και ξαναβάζουμε το Enable Spoof στο False, πατάμε Write Registry και το κλείνουμε.

7. Αυτό ήταν η αναβάθμιση μας εγινε. Θα ήταν καλό να κάνουμε ένα hard reset μετά απο όλα αυτα πληκτρολογώντας *2767*3855# (χάνουμε τα πάντα που είναι στην μνήμη του κινητού για αυτο καλο ειναι να κάνουμε backup).

 

 

Και εγώ την 2.2.1 έχω και αμφιταλαντεύομαι να περάσω σαν λύση κάποιον kernel που διορθώνουν το πρόβλημα με το wifi (Battery Drain Fix) και έχουν καλύτερη συνολικά απόδοση- εμφάνιση κλπ... Για αναβάθμιση πηγαίναμε super users θα βγούμε!:lol::lol::lol:

Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

Παράλληλα, μου αρέσει ιδιαιτέρως η σταθερότητα και η ταχύτητα της 2.2.1., αλλά παρόλο που διάβασα και το κεφάλαιο "η βίβλος της μπαταρίας" δεν μπορώ να καταλάβω γιατί κατρακυλάει με γρήγορους ρυθμούς η στάθμη της. θα ήθελα πραγματικά να βρώ μια λύση και να κρατήσω τη 2.2.1. αλλά δεν μπορώ. Πιστεύεις ότι πρέπει να γίνω root για να δω αποτέλεσματα στο πρόβλημά μου. Επίσης μετά από πλήρη φόρτιση με το που αφαιρώ το φορτιστή αμέσως δείχνει 98%. Ευχαριστώ και πάλι.

 

εκανες οτι λεει "η βιβλος της μπαταριας"??το ποσο σου κραταει παιζει ρολο και τη χρηση του κανεις...εγω με μια μετρια χρηση μου βγαζει 2μερες και κατι...επισης παιζει σημαντικο ρολο και η φωτεινοτητα...γνωμη μου παντως ειναι να μην επιστρεψεις στην 2.2 γιατι οπως και να εχει το κινητο εχει ενα θεματακι με την μπαταρια αλλα μην ξεχναμε εχει 4 ιντσες οθονη και 1ghz επεξεργαστη... αλλα κινητα με χειροτερα χαρακτηριστικα κρατανε το ιδιο οπως το galaxy...

Link to comment
Share on other sites

Παράλληλα, μου αρέσει ιδιαιτέρως η σταθερότητα και η ταχύτητα της 2.2.1., αλλά παρόλο που διάβασα και το κεφάλαιο "η βίβλος της μπαταρίας" δεν μπορώ να καταλάβω γιατί κατρακυλάει με γρήγορους ρυθμούς η στάθμη της. θα ήθελα πραγματικά να βρώ μια λύση και να κρατήσω τη 2.2.1. αλλά δεν μπορώ. Πιστεύεις ότι πρέπει να γίνω root για να δω αποτέλεσματα στο πρόβλημά μου. Επίσης μετά από πλήρη φόρτιση με το που αφαιρώ το φορτιστή αμέσως δείχνει 98%. Ευχαριστώ και πάλι.

 

Δεν σε προλαβαίνω :O!!! Το root απλά δίνει απλά πλήρη πρόσβαση στο κινητό σου και στα αρχεία του... Μπορείς έτσι να κάνεις αλλαγές και να περάσεις διάφορα προγράμματα όπως πχ titanium backup (για backup - πολύ πολύ χρήσιμο), adfree για να μην έχεις διαφημίσεις απο free προγράμματα-παιχνίδια, marlet enabler για να έχεις πρόσβαση και στα paid apps του market, setcpu (βλέπε το βήμα 14 της βίβλου της μπαταρίας) που αυξάνει την αυτονομιά κλπ. Αλλά αυτό είναι δική σου επιλογή! το να γίνεις root πάντως είναι πανεύκολο (εγώ το έκανα με το superoneclick)!

EDIT: Επίσης: το 98% που αναφέρεις μετά τη φόρτιση είναι κοινό πρόβλημα (το έχω και εγώ με την 2.2.1) και χρειάζεται να κάνεις reset τα battery stats (και εγώ δεν έχω κάνει ακόμη αλλά θα το κάνω και αυτό). Περισσότερες πληροφορίες στις προηγούμενες σελίδες!!!

Edited by Coolgreek
Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

EDIT: Επίσης: το 98% που αναφέρεις μετά τη φόρτιση είναι κοινό πρόβλημα (το έχω και εγώ με την 2.2.1) και χρειάζεται να κάνεις reset τα battery stats (και εγώ δεν έχω κάνει ακόμη αλλά θα το κάνω και αυτό). Περισσότερες πληροφορίες στις προηγούμενες σελίδες!!!

 

Η κινηση με το reset battery stats δεν βλεπω να λυνει τα θεμα. Παλι μετα το reset μια απο τα ιδια συμβαινουν. Με το που βγαζεις το καλωδιο παλι στο 98% ειναι. και μεχρι τωρα εχω κανει 2 πληρης φορτισεις. Στο τελος-τελος μου φαινεται πως στρεσαρουμε την μπαταρια [συνεχομενες πληρης αποφορτισεις] χωρις ιδιαιτερο λογο και λυση στο θεμα του 98%.

Link to comment
Share on other sites

Δεν σε προλαβαίνω :O!!! Το root απλά δίνει απλά πλήρη πρόσβαση στο κινητό σου και στα αρχεία του... Μπορείς έτσι να κάνεις αλλαγές και να περάσεις διάφορα προγράμματα όπως πχ titanium backup (για backup - πολύ πολύ χρήσιμο), adfree για να μην έχεις διαφημίσεις απο free προγράμματα-παιχνίδια, marlet enabler για να έχεις πρόσβαση και στα paid apps του market, setcpu (βλέπε το βήμα 14 της βίβλου της μπαταρίας) που αυξάνει την αυτονομιά κλπ. Αλλά αυτό είναι δική σου επιλογή! το να γίνεις root πάντως είναι πανεύκολο (εγώ το έκανα με το superoneclick)!

EDIT: Επίσης: το 98% που αναφέρεις μετά τη φόρτιση είναι κοινό πρόβλημα (το έχω και εγώ με την 2.2.1) και χρειάζεται να κάνεις reset τα battery stats (και εγώ δεν έχω κάνει ακόμη αλλά θα το κάνω και αυτό). Περισσότερες πληροφορίες στις προηγούμενες σελίδες!!!

το superoneclick το έκανες με τον αυτόματο ή με τον χειροκίνητο τρόπο. Ομολογώ ότι με δυσκοεύει ο χειροκίνητος.
Link to comment
Share on other sites

το superoneclick το έκανες με τον αυτόματο ή με τον χειροκίνητο τρόπο. Ομολογώ ότι με δυσκοεύει ο χειροκίνητος.

 

Δοκίμασα με τον αυτόματο και πέτυχε με την πρώτη φορά και τις 3 φορές που το έκανα (είχα κάνει και hard reset στο παρελθόν και το ξαναπέρασα)!

Αλλά χρειάζεται οπωσδήποτε να έχεις ενεργό το "usb debugging mode" στις "Εφαρμογές".

Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα... το 97-98% είπαμε πολλές φορές ότι δε διορθώνεται, και ότι είναι feature της 2.2.1, αν και λίγο χαζό. Δεν πρόκειται να καταφέρει κανείς κάτι με τα battery stats. Διάβαστε κι αυτό:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=884816

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα,

ο φιλος berkous μου εστειλε ενα pm ζητωντας μου να ανεβασω το batterystats.bin μου που ειχα πει προχτες οτι θα ανεβαζα διοτι πιστευα οτι ειχα μια χαρα αυτονομια...

 

Το αρχειο δεν το ανεβασα εσκεμενα...λογο μιας συζητησης που εγινε στο xda για αυτο το πραγμα...

 

Μπορει το να κραταει καποιον τα batterystats.bin backup και να το χρησιμοποιει μετα το νεο φλασαρισμα να μην ειναι λαθος,παρολα αυτα ομως ειναι λαθος να μοιραζει το batterystats.bin του σε αλλους.

 

Είναι λαθος οπως λενε γιατι το batterystats.bin κραταει τα volts που εχει η μπαταρια οταν ειναι γεματη και οταν ειναι αδεια.

 

Αυτες οι τιμες ομως ειναι διαφορετικες σε μενα πχ σε σχεση με τον berkous,οποτε δινοντας ενα batterystats.bin μου στο berkous το μονο που θα εκανε θα ηταν να ζοριζει την μπαταρια του λογο τον λαθος τιμων του batterystats.bin

 

Αυτα...

btw,η doc rom 9.1.4 εχει τους διορθωμενους wifi drivers για λιγοτερο drain...

 

και μια ερωτηση τωρα:που θα βρουμε φορτηστη που να φορτιζει την μπαταρια μας το ιδιο αργα με το usb του pc...Εχω δει μεγαλη διαφορα στον συγκεκριμενο φορτισης.

 

οποτε αμα ειναι ετσι ας το αφησουμε μην θρηνισουμε καμια μπαταρια..:confused:

τελικα απο αυτονομια πως τα πας εσυ??

γτ δεν εκανα επακριβως τα βηματα.. οχι με το usb δηλαδη..

 

οσον αναφορα αυτο.. υπαρχουν διαφοροι φορτιστες usb... ειχα παρει μια φορα απο το e-shop φοριστη σπιτιου, αμαξιου , και διαφορα αλλα βησματα ολα μαζι αν θυμαμαι πανω κατω 10 ευρω... τωρα δεν ξερω απο ποιοτητα.. αλλα εβγαζε output 5V κανονικα..

Antonis..
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα... το 97-98% είπαμε πολλές φορές ότι δε διορθώνεται, και ότι είναι feature της 2.2.1, αν και λίγο χαζό. Δεν πρόκειται να καταφέρει κανείς κάτι με τα battery stats. Διάβαστε κι αυτό:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=884816

 

Καλημέρα Άλεξ!

Να κάνω και ακόμα μια ερώτηση; Μπήκα φανατικά στο μικρόβιο του πειράγματος του κινητού και εδώ και 5 λεπτά έχω έκδοση κερνελ: (σε έκδοση froyo.XWJS3)

2.6.32.9

hardcore@speedmod-k12t-500hz #94

έκανα την αναβάθμιση σύμφωνα με τις οδηγίες απο εδώ:

http://touristinparadise.blogspot.com/2010/11/samsung-galaxy-s-how-to-install.html

 

Και θέλω να ρωτήσω, τώρα που έβαλα άλλο kernel είμαι εντάξει με το πρόβλημα του wifi (Battery Drain)? Γιαυτό έκανα την αναβάθμιση!

 

Δεν έχασα καθόλου δεδομένα! Ούτε τίποτε! Πρέπει να κάνω hard reset (γιατί δεν θέλω:cry:);

 

EDIT: στο Quadrant δεν είδα καμία αλλαγή ταχύτητας! Όχι οτι μετράει αλλά υποκειμενικά μιας και διάβασα πολλά...

Edited by Coolgreek
Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Άλεξ!

Να κάνω και ακόμα μια ερώτηση; Μπήκα φανατικά στο μικρόβιο του πειράγματος του κινητού και εδώ και 5 λεπτά έχω έκδοση κερνελ: (σε έκδοση froyo.XWJS3)

2.6.32.9

hardcore@speedmod-k12t-500hz #94

έκανα την αναβάθμιση σύμφωνα με τις οδηγίες απο εδώ:

http://touristinparadise.blogspot.com/2010/11/samsung-galaxy-s-how-to-install.html

 

Και θέλω να ρωτήσω, τώρα που έβαλα άλλο kernel είμαι εντάξει με το πρόβλημα του wifi (Battery Drain)? Γιαυτό έκανα την αναβάθμιση!

 

Δεν έχασα καθόλου δεδομένα! Ούτε τίποτε! Πρέπει να κάνω hard reset (γιατί δεν θέλω:cry:);

 

EDIT: στο Quadrant δεν είδα καμία αλλαγή ταχύτητας! Όχι οτι μετράει αλλά υποκειμενικά μιας και διάβασα πολλά...

 

Yep o speedmod kernel διορθωνει το wifi battey drain καθως και επισης με την χαμηλοτερη τιμη φωτεινοτητας που εχει ως default, ειναι ο kernel που παρεχει τη μεγαλυτερη αυτονομια μεχρι τωρα. Οχι δε θα κανεις hardreset kernel φλασαρες οχι rom. :p

Link to comment
Share on other sites

Yep o speedmod kernel διορθωνει το wifi battey drain καθως και επισης με την χαμηλοτερη τιμη φωτεινοτητας που εχει ως default, ειναι ο kernel που παρεχει τη μεγαλυτερη αυτονομια μεχρι τωρα. Οχι δε θα κανεις hardreset kernel φλασαρες οχι rom. :p

 

ΩΡΑΙΟΤΑΤΑ! Σε ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια!!! Τι άλλο μου έμεινε να βάλω; Καμιά custom? Έχω μπει στο λούκι! :ninja::lol::lol::lol:

Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Άλεξ!

Να κάνω και ακόμα μια ερώτηση; Μπήκα φανατικά στο μικρόβιο του πειράγματος του κινητού και εδώ και 5 λεπτά έχω έκδοση κερνελ: (σε έκδοση froyo.XWJS3)

2.6.32.9

hardcore@speedmod-k12t-500hz #94

έκανα την αναβάθμιση σύμφωνα με τις οδηγίες απο εδώ:

http://touristinparadise.blogspot.com/2010/11/samsung-galaxy-s-how-to-install.html

 

Και θέλω να ρωτήσω, τώρα που έβαλα άλλο kernel είμαι εντάξει με το πρόβλημα του wifi (Battery Drain)? Γιαυτό έκανα την αναβάθμιση!

 

Δεν έχασα καθόλου δεδομένα! Ούτε τίποτε! Πρέπει να κάνω hard reset (γιατί δεν θέλω:cry:);

 

EDIT: στο Quadrant δεν είδα καμία αλλαγή ταχύτητας! Όχι οτι μετράει αλλά υποκειμενικά μιας και διάβασα πολλά...

 

Το μονο που ισως χρειαστει να κανεις αν παρατηρησεις καποιο ασυνηθιστο προβλημα ειναι wipe dalvik cache (απο το CWM).

Link to comment
Share on other sites

Αλλά χρειάζεται οπωσδήποτε να έχεις ενεργό το "usb debugging mode" στις "Εφαρμογές".

ποιο ακριβώς στα ελληνικά είναι το usb debugging mode ρε παιδιά;
Link to comment
Share on other sites

ποιο ακριβώς στα ελληνικά είναι το usb debugging mode ρε παιδιά;

 

Ρυμίσεις-> Εφαρμογές -> Ανάπτυξη -> "Εντοπισμός σφαλμάτων"...

Το ενεργοποιείς (πατας Ναι στην σχετική ερώτηση) και είσαι έτοιμος!

Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Άλεξ!

Να κάνω και ακόμα μια ερώτηση; Μπήκα φανατικά στο μικρόβιο του πειράγματος του κινητού και εδώ και 5 λεπτά έχω έκδοση κερνελ: (σε έκδοση froyo.XWJS3)

2.6.32.9

hardcore@speedmod-k12t-500hz #94

έκανα την αναβάθμιση σύμφωνα με τις οδηγίες απο εδώ:

http://touristinparadise.blogspot.com/2010/11/samsung-galaxy-s-how-to-install.html

 

Και θέλω να ρωτήσω, τώρα που έβαλα άλλο kernel είμαι εντάξει με το πρόβλημα του wifi (Battery Drain)? Γιαυτό έκανα την αναβάθμιση!

 

Δεν έχασα καθόλου δεδομένα! Ούτε τίποτε! Πρέπει να κάνω hard reset (γιατί δεν θέλω:cry:);

 

EDIT: στο Quadrant δεν είδα καμία αλλαγή ταχύτητας! Όχι οτι μετράει αλλά υποκειμενικά μιας και διάβασα πολλά...

 

Ο,τι σου είπε ο amdnikos... αλλά δεν ξέρω για το 500Hz version που έβαλες, δε θα εκπλαγώ αν σου τρώει περισσότερη μπαταρία από πριν.

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Ο,τι σου είπε ο amdnikos... αλλά δεν ξέρω για το 500MHz version που έβαλες, δε θα εκπλαγώ αν σου τρώει περισσότερη μπαταρία από πριν.

Σύμφωνα με το λινκ που έβαλες πριν λίγο:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=884816

"Hardcore 256Hz vs. 500 Hz

Explanation: this is the system tick in the Linux system, number of interrupts per second for timesharing, gives a smoother appearance

 

Fix: None needed, the difference is not noticeable in battery drain."

 

Δηλαδή επηρεάζει ελάχιστα την κατανάλωση μπαταρίας... Αλλά και αυτό μένει να αποδειχθεί! Όπως όλα! ίδωμεν! έχω 61% μπαταρία θα δω πως θα πάει...

Επίσης σε όσους έχουν την 2.2.1 και το πρόβλημα με το Wifi:

υπάρχει ρύθμιση για την "πολιτική αδράνειας Wi-Fi" κρυμμένη μέσα στις ρυθμίσεις Wi-Fi (πατάς το αριστερό πλήκτρο αφής-> Για προχωρημένους για να μπεις). Βάζοντας εκεί Το "Όταν σβήνει η οθόνη" βοηθάει (όπως λέει και ο συνονόματος Βασίλης-stinger στην οδηγία 10 της βίβλου-της μπαταρίας όμως ;-)). Το αναφέρω για όσους δεν έβρισκαν την ρύθμιση (και εγώ τώρα τη βρήκα :p)!

Edited by Coolgreek
Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες τελικα δε χρειαζεται το autostarts και το autokiller στην 2.2.1;παντως στο autokiller δε μου κραταει τις ρυθμισεις μετα απο reboot

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εχω στο τηλεφωνο μου την προτελευταια ρομ του δαρκυ και το ασυρματο δικτυο μου κανει πολλα παραξενα. Για παραδειγμα παω να το ενεργοποιησω δεν ανοιγει και μου λεει σφαλμα η αλλες φορες παει να συνδεθει σε οικειο δικτυο και πανω που παει να συνδεθει ξεκιναει τις επανακινησεις το wifi του τηλεφωνου με αποτελεσμα ο μονος τροπος να το φτιαξει ειναι κανοντας reboot λετε αν περασω την καινουργα του να φτιαξει?

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες τελικα δε χρειαζεται το autostarts και το autokiller στην 2.2.1;παντως στο autokiller δε μου κραταει τις ρυθμισεις μετα απο reboot

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Φιλε σου προτεινω να μην ασχοληθεις καθολου με το autokiller στην 2.2.1.

δεν θα κερδισεις τιποτα και ολο θα εισαι στην τσιτα αν επεσε η μνημη χαμηλα, η αν εχει μεινει κανενα ανοικτο προγραμμα, κ.τ.λ.

Αν βγαινεις απο τις εφαρμογες παντα με το πληκτρο back, δεν θα εχεις ποτε και κανενα θεμα με την μνημη σε 2.2.1.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Πριν κατι σελιδες ειχε παραθεσει ο φιλος Tyxerakias links για αγορα jig μεσω ebay. Αγορασα αυτο εδω το jig απο αυτον τον πωλητη.

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&rt=nc&nma=true&item=330522243262&si=GDTQv2F4NpvSjD3SrI%252BXzxkv3e8%253D&viewitem=&sspagename=STRK:MEWNX:IT#ht_1224wt_1139

 

Ο τυπος ειναι Ολλανδος και εχει και απιστευτο γελιο. :lol: Απο την ωρα που εδωσα την παραγγελια, 20 λεπτα μετα ηταν στο ταχυδρομιο και μου εστελνε μεσω gmail την προοδο της αποστολης, λες και ειχα realtime tracking. :lol:

Του εστειλα 5-6 φορες κατι ακυρες ερωτησεις και μου απαντουσε παντα το ιδιο πενταλεπτο, ασχετα την ωρα. Εκανα να το παραλαβω ακριβως 5 μερες, απο Ολλανδια. Το jig μεσα σε καλαισθητο κουτακι (πραγματικα επαγγελματικη δουλεια) κοστισε μαζι με τα μεταφορικα 10 ευρω ακριβως στην πορτα μου.

Οτι πιο χρησιμο μπορει να εχει ενας με την αρρωστια του φλασαρισματος του Galaxy S.

 

*Υ.Γ Δε χρειαζετε να μπρικαρει καποιος για να το παρει. (ουτε εγω εχω μπρικαρει ακομα) Απλα με το που το εχεις στα χερια σου κανεις αφοβα οτι μακακια σου ερθει στο κεφαλι χωρις φοβο και παθος. :p

Edited by amdnikos
Link to comment
Share on other sites

Πριν κατι σελιδες ειχε παραθεσει ο φιλος Tyxerakias links για αγορα jig μεσω ebay. Αγορασα αυτο εδω το jig απο αυτον τον πωλητη.

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&rt=nc&nma=true&item=330522243262&si=GDTQv2F4NpvSjD3SrI%252BXzxkv3e8%253D&viewitem=&sspagename=STRK:MEWNX:IT#ht_1224wt_1139

 

Ο τυπος ειναι Ολλανδος και εχει και απιστευτο γελιο. :lol: Απο την ωρα που εδωσα την παραγγελια, 20 λεπτα μετα ηταν στο ταχυδρομιο και μου εστελνε μεσω gmail την προοδο της αποστολης, λες και ειχα realtime tracking. :lol:

Του εστειλα 5-6 φορες κατι ακυρες ερωτησεις και μου απαντουσε παντα το ιδιο πενταλεπτο, ασχετα την ωρα. Εκανα να το παραλαβω ακριβως 5 μερες, απο Ολλανδια. Το jig μεσα σε καλαισθητο κουτακι (πραγματικα επαγγελματικη δουλεια) κοστισε μαζι με τα μεταφορικα 10 ευρω ακριβως στην πορτα μου.

Οτι πιο χρησιμο μπορει να εχει ενας με την αρρωστια του φλασαρισματος του Galaxy S.

 

*Υ.Γ Δε χρειαζετε να μπρικαρει καποιος για να το παρει. (ουτε εγω εχω μπρικαρει ακομα) Απλα με το που το εχεις στα χερια σου κανεις αφοβα οτι μακακια σου ερθει στο κεφαλι χωρις φοβο και παθος. :p

 

Και εγω απ'το συγκεκριμενο παλικαρι το πηρα πριν τρεις μερες. Και μου ηρθε και μενα σε 5 μερες (και ΣΚ μεσα).

Καλο θα ειναι ολοι οσοι ασχολουμαστε με φλασαρισματα και με πειραγματα του κινητου (δλδ οσοι διαβαζουμε αυτο το thread :p) να εχουμε ενα τετοιο για καθε ενδεχομενο. Οχι οτι ετσι αποκλειετε να το μπρικαρουμε απλα ειναι μια ασφαλεια παραπανω και δε ψαχνομαστε τελευταια στιγμη αφου κανουμε την μακακια να βρουμε ποιος ειναι κοντα και μπορει να μας δωσει.

Γλυτώνουμε ταλαιπωρια και πιθανα εγκεφαλικα...

 

ΥΓ:Thanks tyxerakia για το λινκ.

Edited by THV
Link to comment
Share on other sites

κανονικα οποιες εφαρμογες ειχε και πριν...

kies air

task manager

asphalt

krazy kart racing

daily briefing

express news

automotive news

american heaalth journal

newsweek

afp mobile reader

news pro

build your trip

mmajunkie

golfweek

goal.com

tweetcaster

nos teletekst

rabo bankieren

star chart life

snap n go

accuweather clock

tv qwerty remote control

this day in history

vingo words to action

robert parker

 

Ναι ναι ξέρω πως είναι παλιό αυτό το post αλλά θέλω να ρωτήσω...

Μόλις έβαλα την Darky's ROM με έκδοση 2.2.1 και τα σχετικά και τώρα όταν μπαίνω στο samsung apps μου βγάζει πολύ πιο λιγες ( 9 για την ακρίβεια) και λείπει η αγαπημένη μου το Snap N' Go. Έχει κανείς ιδέα αν κ πως μπορώ να το βρω τώρα??

the only way is str8 to the top!

Motorola V2288 > Panasonic GD67 > Sony Ericsson K700 > Sony Ericsson W800 > Nokia N90 > Sony Ericsson W710 > Nokia N79 > Samsung Galaxy S > Galaxy SII > Xperia Go > LG G2 > Oneplus 3 totally ninja :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Ναι ναι ξέρω πως είναι παλιό αυτό το post αλλά θέλω να ρωτήσω...

Μόλις έβαλα την Darky's ROM με έκδοση 2.2.1 και τα σχετικά και τώρα όταν μπαίνω στο samsung apps μου βγάζει πολύ πιο λιγες ( 9 για την ακρίβεια) και λείπει η αγαπημένη μου το Snap N' Go. Έχει κανείς ιδέα αν κ πως μπορώ να το βρω τώρα??

 

Στο XDA στη σελιδα του Darky στο ποστ 26729 στην υπογραφη του sewe εχει ενα αρχειο zip (XEU ) περνατο με CWM και θα εχεις ολες τις εφαρμογες της samsung 25 +. Δεν σου αλλαζει τιποτε αλλο , δοκιμασμενο .

ΓΙΑΝΝΗΣ
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...