Jump to content

Hacks/Aναβαθμίσεις/Βελτιώσεις για το Galaxy S


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να ρωτήσω κάτι; Τώρα που βγήκε και η επίσημη 2.2 μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε το πληκτρολόγιο εμείς που έχουμε Darky v7.0; Με έχει κουράσει που έχω ελληνικά μόνο με QWERTY πληκτρολόγιο!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Οσοι εχετε darky και πατε να μπειτε στο μενου με τις εφαρμογες,κατα τι διαρκεια του εφε μηπως παρατηρητε κατι σαν μικρο κολλημα?Δεν μπορω να καταλαβω αν κολλαει ή το βλεπω να κολαει λογο ταχυτητας...Ελαχιστα βεβαια...

Device 1: Galaxy S6 | Rom: Stock 5.1.1 | Launcher: Apex launcher

Device 2: Galaxy S | Rom: CyanogenMod 10 | Kernel: Semaphore JB | Launcher: Apex launcher

Device 3: Galaxy Tab 10.1 P7510 | Rom: Stock 4.0.4

 

Follow me

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι; Τώρα που βγήκε και η επίσημη 2.2 μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε το πληκτρολόγιο εμείς που έχουμε Darky v7.0; Με έχει κουράσει που έχω ελληνικά μόνο με QWERTY πληκτρολόγιο!

 

αν μπορεις πες μου λιγο τι κατεβασες για να εχεις ελληνικα στο qwerty...

 

Επισης βρηκα αυτο το προγραμμα (ROM Manager (Premium) ) . Στα Info του λεει οτι μπορεις να κανεις Install οποια rom θες απο την sd card.Λετε να κανει δουλεια???

Link to comment
Share on other sites

αν μπορεις πες μου λιγο τι κατεβασες για να εχεις ελληνικα στο qwerty...

 

Επισης βρηκα αυτο το προγραμμα (ROM Manager (Premium) ) . Στα Info του λεει οτι μπορεις να κανεις Install οποια rom θες απο την sd card.Λετε να κανει δουλεια???

 

Καλυτερα μεσω CWM για να εχεις το κεφαλι σου ησυχο :P

 

Για Ελληνικα και οχι μονο

 

http://www.hallerud.se/htc_ime_jonasl_hires22_27.zip

 

From:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=624416

Link to comment
Share on other sites

Ωραια βλεπω οτι στην darky μπορουμε να βαλουμε το πληκτρολογιο "htc_ime_jonasl_hires22_27" οπως λες απο πανω.

Ελληνικο swype με την παρακατω μεθοδο (η οποια μου δουλευει στην JPY) μπορουμε να βαλουμε? http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3425042&highlight=swype#post3425042

Link to comment
Share on other sites

Για Ελληνικα και οχι μονο

 

http://www.hallerud.se/htc_ime_jonasl_hires22_27.zip

 

From:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=624416

 

Αυτό δεν μου κρατάει τις ρυθμίσεις. Μόλις αλλάξω τρόπο εισαγωγής κειμένου ή κάνω reboot ξαναγυρνάει στις default ρυθμίσεις! Για αυτό ψάχνομαι με το samsung stock!

Link to comment
Share on other sites

παιδια παω στο sgs info να κανω gps test και με βγαζει στον dialer,γιατι?

 

Αυτο που θελω να κανω ειναι να ρυθμισω να χρησιμοποιει ευρωπαικους δορυφορους...

Device 1: Galaxy S6 | Rom: Stock 5.1.1 | Launcher: Apex launcher

Device 2: Galaxy S | Rom: CyanogenMod 10 | Kernel: Semaphore JB | Launcher: Apex launcher

Device 3: Galaxy Tab 10.1 P7510 | Rom: Stock 4.0.4

 

Follow me

Link to comment
Share on other sites

Ωραια βλεπω οτι στην darky μπορουμε να βαλουμε το πληκτρολογιο "htc_ime_jonasl_hires22_27" οπως λες απο πανω.

Ελληνικο swype με την παρακατω μεθοδο (η οποια μου δουλευει στην JPY) μπορουμε να βαλουμε? http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3425042&highlight=swype#post3425042

 

Θα σου πω σε 10 γιατι αυτο ειχα ξεκινησει να κανω :D

 

 

Σε CWM μπαινεις με τον συνδυασμο των 3 κουμπιων, Power, Home, Volume Up

Link to comment
Share on other sites

Ωραια βλεπω οτι στην darky μπορουμε να βαλουμε το πληκτρολογιο "htc_ime_jonasl_hires22_27" οπως λες απο πανω.

Ελληνικο swype με την παρακατω μεθοδο (η οποια μου δουλευει στην JPY) μπορουμε να βαλουμε? http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3425042&highlight=swype#post3425042

 

Αυτό πάντως είναι εύκολο και δουλεύει άψογα για swype

flash from cwm http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=9739348&postcount=3353

Gh174 G-500 768 GD-70 8210 Z-5 SL45 8310 515 T68 T68i 7650 P800 T600 gd-87 SL 55 GX20 3650 P900 GX30 410i 7610 V902 8020 K750i N73 N95 Kaiser II N95 8gb, N85 E55 E52 SGS SGS2 SGS3 NoteII Note3 Note4 SGS7e Note8 P20pro  P30pro Pixel6Pro VivoX60Pro Iphone14ProMax ...Keep on Spending!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό πάντως είναι εύκολο και δουλεύει άψογα για swype

flash from cwm http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=9739348&postcount=3353

 

αυτο κανει και για jpx και για jpy?

Link to comment
Share on other sites

Παλικαρια καλημερα και καλοριζικο το 2.2 σε οσους αναβαθμιστηκαν επισημως :).

το γραφω κι'εδω οπως το εγραψα και στο θεμα της αναβαθμισης της Ελληνικης 2.2.

 

 

1) στην γυναικας το galaxy εχω την JPA. το τηλεφωνο το εχω αγορασει οπως ξερετε απο τον φιλο Κωστα (Te-Salat), και οταν το πηρα μου ειχε περασει ο Κωστας την 2.2 που ειχε βγει για τις σκανδιναβικες χωρες, τοτε με το Kies hack.

Το κινητο το εχω συνδεσει με το Kies πριν καμια εβδομαδα και μου εδωσε κανονικα την αναβαθμιση σε JPA, την οποια και περασα.

Τωρα για να περασω την Ελληνικη 2.2 μιας και θελει να εχει Ελληνικο swype, μπορω να την περασω μεσω του kies hack που λετε ?

 

2) εγω με την jg1 να την περασω μεσω kies patch ? τιιιι λετε ?

Παναγιωτη ?? Αλεξανδρε ? Πετρο ? Βασιλη ???

 

τωρα εχω βαλει το titanium να κανει full backup και περιμενω να μου πειτε :).

 

Αντωνη,οπως και ο Πετρος σου λεω βαρα στο ψαχνο μεσω kies pacher,δινει την jpy,για μενα μην ασχοληθεις καθολου με 2.2,δε λεει,βαλε 2.2.1 να παρεις τα πανω σου ;)

Link to comment
Share on other sites

παιδια παω στο sgs info να κανω gps test και με βγαζει στον dialer,γιατι?

 

Αυτο που θελω να κανω ειναι να ρυθμισω να χρησιμοποιει ευρωπαικους δορυφορους...

 

Κατέβασε,αν δεν έχεις το sgs tools,πάς κάτω που λέει gps fix ,επιλέγεις europe..

και πατάς apply και εισαι κομπλέ...

 

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ:happy::happy::happy:

Χρήστος.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό πάντως είναι εύκολο και δουλεύει άψογα για swype

flash from cwm http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=9739348&postcount=3353

 

Παιδια εμενα αυτο στην jpu δεν μου δουλεψε και το περασαμε με τον αλλο τροπο(με root explorer). Αλλα αφου δουλειυει στην jpy...

KISS - Keep It Simple Stupid
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να μου έχει τύχει , πιστεύω πως είναι θέμα με το gallery.apk

Δοκίμασε να ξαναπεράσεις τo gallery με το SGS tools/upgrade stock apps

φιλε μου το εκανα αλλα τιποτα παλι τα ιδια μαλλον ο darky το build in στην rom το θεμα ειναι αν υπαρχει τροπος να βαλω το original gallery. επισης το ιδιο θελω να κανω και με την εφαρμογη της καμερας δεν θελω το hacked camera apk εχεις καμια ιδεα
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους

 

Έχω περάσει το Froyo και προσπαθώ να επιστρέψω σε 2e recovery από 3e που είναι τώρα.

Έχω πρόβλημα στο παραπάνω copy/paste και δεν μπορώ να καταλάβω γιατί... στο paste μου λέει ότι η μνήμη είναι full! πως γίνεται αυτό μετά απο format..είναι σίγουρα άδεια.

 

Τα φώτα σας ... και καλές γιορτές! :)

 

Ενας ακομη πολυ καλος κι ευκολος τροπος ειναι να το κανεις με το cf-root του (μυθικου πλεον) chainfire απο xda φυσικα. Το fixακι ειναι φοβερο και θα σου κανει root, θα σου περασει το busybox και θα σου επαναφερει το 2e recovery menu. Τι αλλο να ζητησει κανεις περα απο το link :p http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=788108

 

Παλικαρια καλημερα και καλοριζικο το 2.2 σε οσους αναβαθμιστηκαν επισημως :).

το γραφω κι'εδω οπως το εγραψα και στο θεμα της αναβαθμισης της Ελληνικης 2.2.

 

1) στην γυναικας το galaxy εχω την JPA. το τηλεφωνο το εχω αγορασει οπως ξερετε απο τον φιλο Κωστα (Te-Salat), και οταν το πηρα μου ειχε περασει ο Κωστας την 2.2 που ειχε βγει για τις σκανδιναβικες χωρες, τοτε με το Kies hack.

Το κινητο το εχω συνδεσει με το Kies πριν καμια εβδομαδα και μου εδωσε κανονικα την αναβαθμιση σε JPA, την οποια και περασα.

Τωρα για να περασω την Ελληνικη 2.2 μιας και θελει να εχει Ελληνικο swype, μπορω να την περασω μεσω του kies hack που λετε ?

 

2) εγω με την jg1 να την περασω μεσω kies patch ? τιιιι λετε ?

Παναγιωτη ?? Αλεξανδρε ? Πετρο ? Βασιλη ???

 

τωρα εχω βαλει το titanium να κανει full backup και περιμενω να μου πειτε :).

 

Ελα Αντωνη, θα συμφωνησω φυσικα με τα παιδια να παιξεις κι εσυ μπαλα με το registry hack γιατι μιλαμε για κοροιδια πλεον. Το θεμα ειναι οτι εχω μια υποψια οτι εσεις με wind θα παρετε αλλη rom απο την JPH αλλα ουσιαστικα δεν νομιζω να εχει διαφορες.

 

Θα γραψω κατα το βραδακι κι ενα ποστ με εντυπωσεις απο την επισημη JPH, αλλα θελω να ασχοληθω ακομη λιγο. Προς το παρον ειχα μια γεματη μερα και προλαβα να δω καποια πραγματα σε καθημερινη χρηση.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

παιδια αν μπορει καποιος να με ενημερωσει πωσ κανουμε χρηση του gps και χρεωνομαι? τι ακριβοσ πρεπει να κανω?
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα κι εγώ την v7 του darky.θετικές εντυπώσεις προς το παρον. Το προβλημα της ταπετσαριας που αναφερεται παραπάνω το έχω κι εγώ και δεν λύθηκε με το sgstools. Την 7 την πέρασα πάνω από jpx που πιο πριν είχα jpu. Αν θέλω να περάσω jpu ή jpa μπορω πάνω απο την 7 βασει του οδηγου του τυχερακια με κανα repartition checked ή επειδή τώρα έχω ext4 θα κάνω μαμακια. Εννοειται δεν εχω ενεργοποιησει καποιο lagfix την αφησα την 7 οπως καθησε.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

Έσκασα , και αναγκάστηκα να flashάρω και εγώ την 7.0 από περιέργεια για να λύσω το θέμα με την ταπετσαρία. Όντως μου έκανε και εμένα τα ίδια.

Λύση: Πάλι με το SGS tools αντικατέστησα τον Twlauncher με τον GTGtw (dena themed που μου αρέσει) έκανα reboot για να ενεργοποιήσω τον launcher και πλέον οι ταπετσαρίες εμφανίζονται κανονικά :)

 

Άρα είναι θέμα του Twlauncher και είτε η έκδοση του Darky είναι από το tab , είτε από εδώ και πέρα ο Twlauncher έτσι διαχειρίζεται τις ταπετσαρίες

Gh174 G-500 768 GD-70 8210 Z-5 SL45 8310 515 T68 T68i 7650 P800 T600 gd-87 SL 55 GX20 3650 P900 GX30 410i 7610 V902 8020 K750i N73 N95 Kaiser II N95 8gb, N85 E55 E52 SGS SGS2 SGS3 NoteII Note3 Note4 SGS7e Note8 P20pro  P30pro Pixel6Pro VivoX60Pro Iphone14ProMax ...Keep on Spending!

Link to comment
Share on other sites

εχει βαλει κανεις lagfix στην εκδοση jpy με darky 7???χρειαζεται???

 

Απαραιτητο δεν ειναι, αλλα δινει "αλλο" αερα στη συσκευη :)

Link to comment
Share on other sites

Απαραιτητο δεν ειναι, αλλα δινει "αλλο" αερα στη συσκευη :)

 

ωραια γιατι εγω τωρα εχω την jpx με lagfix και παει πολυ καλα.Ποιο lagfix να βαλω οταν αναβαθμισω σε jpy?Παλι μεσα απο το odin θα το βαλω με pda???

Link to comment
Share on other sites

ωραια γιατι εγω τωρα εχω την jpx με lagfix και παει πολυ καλα.Ποιο lagfix να βαλω οταν αναβαθμισω σε jpy?Παλι μεσα απο το odin θα το βαλω με pda???

 

Aν βαλεις Darkyy θα ακολουθησεις της οδηγιες που εχει για rom installation/ upgrade

και θα ενεργοποιησεις το lagFix μεσα απο το CWM.

Link to comment
Share on other sites

εχει βαλει κανεις lagfix στην εκδοση jpy με darky 7???χρειαζεται???
ξαναρωτάμε τα ίδια και τα ίδια που εχουν απαντηθεί εδώ ξανά και ξανά, αλλά αυτό δεν πειράζει, αυτό που πειράζει είναι ότι προτού ρωτήσεις δεν διάβασες το πρώτο post με τις οδηγίες του ίδιου του Darky που λέει ότι «Disabled Lagfix when installing» ...προφανώς γιατί δεν χρειάζεται lagfix;)
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...