Jump to content

Hacks/Aναβαθμίσεις/Βελτιώσεις για το Galaxy S


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σύνδεσε το τηλέφωνο στον υπολογιστή, άνοιξε μια γραμμή εντολών, πήγαινε στο φάκελο που έχεις εγκαταστήσει το adb και γράψε

adb shell (enter)

su (enter) (Θα πεταχτεί στο τηλέφωνο το Δικαιώματα, δέξου)

dd if=/dev/block/bml1 of=/sdcard/bml1.dump

...προφανώς δεν μιλάς για το πρώτο ποστ του [ROM][20.12.2010] Darky's v6.0 Gingerbread Edition ★ JPX ★ // - Remastered by Darky. ...γιατί δεν το βρίσκω

 

ΥΓ: Γιατί δεν συνεχίζουμε τη συζήτηση στο Hacks...?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

υπαρχουν καπου οδηγιες για το πως κανω ρουτ την I9000XXJPX?

 

Όπως κάνεις και την JPU με το CF-Root-XX_OXA_JPU-v1.3-BusyBox-1.17.1

Πρέπει να υπάρχει και videaki απ τον suspect21 η κάποιον άλλο δεν θυμάμαι :/

 

Αυτό που σου λέω το κάνεις με odin και το flashareis στην θέση του pda χωρίς repartition tickarismeno.

Edited by UsualSuspect
Link to comment
Share on other sites

παιδιά να κάνω μια απλή απλούστατη ερώτηση;

 

βλέπω ότι όλοι βάζεται 458 διαφορετικές ρομς, ούτε το mame δεν έχει τόσες......ποιό το όφελος;

δεν υπάρχει μια που να είναι κοινώς αποδεκτή;

υπάρχει κάπου κάτι σαν συγκριτικό ας πούμε για να καταλήξω ποιαν πρέπει να περάσω;

 

και δεύτερον

 

Είμαι από τους "τυχερούς" που ΔΕΝ έχουμε το κόμπο των τριών κουμπιών και κάνω τα κόλπα με jig...υπάρχει τρόπος να ενεργοποιήσω τα 3 κουμπιά για να μην ψάχνω συνέχεια το jig;

 

Κοιτα και εγω επαψα να ειμαι υπερ του ανελεητου flashing, αλλα πως θα καταληξεις σε μια ρομ αν δεν την δοκιμασεις?

Για μενα αν καποιος θελει να φλασαρει παει σε JPU ή JPX αν θελει να ειναι με ημιεπισημη rom ή σε Darkyy's και Doc's (οι οποιες βασιζονται στις παραπανω της samsung) αν θελει τα καλουδια τους. Αυτες ειναι οι "αποδεκτες" για αυτην τη στιγμη.

 

Οσο για το 3 button combo μια επισκεψη στο πρωτο ποστ θα σε κατατοπισει..

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Απο χθές το βράδυ είμαι με Froyo 2.2.1 (I9000XXJPX) !!!!

 

Επίσης, πέρασα τα παρακάτω:

 

* Root μέ superoneclick v 1.5.5

* Root explorer (ψάχνωντας στο forum βρήκα το link)

* Ελληνικό Swype (αφού έκανα backup στο PC μέσο adb)

* Ελληνικό πληκτρολόγιο Samsung (αφού έκανα backup στο PC μέσο adb)

* Πληκτρολόγιο από το HTC

* Άλλαξα το product code από KOR σε XEU

* Ελληνικά APN για 3G και MMS

* Επανέφερα τις εφαρμογές που είχα εγκαταστήσει με το Titanium Backup

* GPS fix από SGS Tools

 

Όλα φαίνετε να πάνε καλά, η συσκευή δεν έχει κάποιο lag μέχρι στιγμής.

 

Το μόνο πρόβλημα που έχω είναι ότι το SGS Tools μου ζητάει να βάλω το busybox, ώστε να μπορώ να τρέξω κάποια scripts. Έβαλα τον installer από το Market, αλλά δεν μπορώ να κάνω install, γιατί δεν έχω αρκετό χώρο στο /system.

 

Τι μου προτείνετε να κάνω;

 

 

και πως εκανες backup και restore με adb.....για να μαθουμε και εμεις

 

thanks

Link to comment
Share on other sites

απο εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=814091 αλλα απο οτι βλεπω εβγαλε και 6 εκδοση

 

οδηγιες

κατω κατω εκει που λεει

Installation Guide

 

παρατηρησεις :αργει στο boot του τηλεφωνο

εχει ενα ζορι κατα το σερφαρισμα με τον μανισιο explorer

scrolari με παγωματα

 

εχω τα ιδια προβληματα με αυτα που αναφερεις εκτος του αργου boot..

Εχεις ρουταρει το τηλεφωνο? Αν ναι με ποιο πρόγραμμα?

KISS - Keep It Simple Stupid
Link to comment
Share on other sites

απο εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=814091 αλλα απο οτι βλεπω εβγαλε και 6 εκδοση

 

οδηγιες

κατω κατω εκει που λεει

Installation Guide

 

παρατηρησεις :αργει στο boot του τηλεφωνο

εχει ενα ζορι κατα το σερφαρισμα με τον μανισιο explorer

scrolari με παγωματα

 

Δεν ισχύουν οι παρατηρήσεις γιατί η rom είναι μια χαρά.

Προφανώς δεν έκατσε καλά η rom. Re-flash.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύουν οι παρατηρήσεις γιατί η rom είναι μια χαρά.

Προφανώς δεν έκατσε καλά η rom. Re-flash.

Η απλα (αν δεν εχει κανει ηδη) ενα hard reset που συνισταται μετα απο αλλαγη rom.:)

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!εχω την jpb και εχω παρατηρησει οτι στο θεμα ιντερνετ τα πραγματα κολλανε αρκετα...πχ στο ρολαρισμα σελιδας στον pinch zoom,στο μαρκετ...το ιδιο ειχα παρατηρησει και στην jpa...στην jm2 τα πραγματα ηταν καπως καλυτερα...το εχετε παρατηρησει??

 

το εχει παρατηρησει αλλος αυτο που ειπα??

Link to comment
Share on other sites

το εχει παρατηρησει αλλος αυτο που ειπα??

 

Το κάνει και σε μένα κυρίως σε σελίδες με πολύ περιεχόμενο σε flash... :X

Link to comment
Share on other sites

Το Swype που ποσταρε ο φίλος UsualSuspect παραπάνω, σε Premium account για να μην λήγει.

 

http://rapidshare.com/files/438380198/SWYPE.zip

 

και σε hotfile

 

http://hotfile.com/dl/90740253/217d894/SWYPE.zip.html

 

Φλασάρετε απο CWM και τέλος.

 

 

ΕΠΙΣΗΣ ΣΙΜΑΝΤΙΚΟ

 

Εάν χρησιμοποιείτε kernel που υποστηρίζει UV, δοκιμάστε τις παρακάτω ρυθμίσεις σε VoltageControl και SetCPU. Θα εκπλαγείτε με το πόσο οικονομία κάνει στην μπαταρία! Προσωπικά στην δική μου χρήση κέρδισα περίπου +30%

 

 

 

set cpu profiles:

 

full/charging min > 1200 max > 1200 scaling: ondemand

full not charging.. min 100 max 1000 scaling: perfomance

screen off... min 100 max 100 (not 1000) scaling: powersave

 

 

Voltage Control

 

00 00 25 25 75 75

 

 

Μπορείτε να πέσετε και χαμηλότερα στο VoltageControl ειδικά στα 100mhz (στο προφιλ δλδ που παίζει όταν έχουme screen off που ορίσαμε στο setCPU ποιο πάνω) αλλά μετά θα πρέπει να πειραματιστείτε να δείτε πόσο σταθερό είναι, γιατί είναι και device depended το όλο θέμα.. GL and HF.

 

Εαν θέλεις φίλε Αντώνη (TonyK) κάνε τις δοκιμές σου και γράψε ένα μίνι οδηγό στα Ελληνικά για να τον βάλεις στο blog, πιστεύω αξίζει.

Edited by vipercubic
Link to comment
Share on other sites

Το Swype που ποσταρε ο φίλος UsualSuspect παραπάνω, σε Premium account για να μην λήγει.

 

http://rapidshare.com/files/438380198/SWYPE.zip

 

και σε hotfile

 

http://hotfile.com/dl/90740253/217d894/SWYPE.zip.html

 

Φλασάρετε απο CWM και τέλος.

 

Το δοκίμασες εσύ σου δουλεύει?

Γιατί μου έλεγε ο Βασίλης ακα suspect21 οτι δεν του δούλευε ενα παρόμοιο που είχε δοκιμάσει..

Link to comment
Share on other sites

παιδιά να κάνω μια απλή απλούστατη ερώτηση;

 

βλέπω ότι όλοι βάζεται 458 διαφορετικές ρομς, ούτε το mame δεν έχει τόσες......ποιό το όφελος;

δεν υπάρχει μια που να είναι κοινώς αποδεκτή;

υπάρχει κάπου κάτι σαν συγκριτικό ας πούμε για να καταλήξω ποιαν πρέπει να περάσω;

 

και δεύτερον

 

Είμαι από τους "τυχερούς" που ΔΕΝ έχουμε το κόμπο των τριών κουμπιών και κάνω τα κόλπα με jig...υπάρχει τρόπος να ενεργοποιήσω τα 3 κουμπιά για να μην ψάχνω συνέχεια το jig;

 

Πριν 2 σελιδες στο post 1944 εγραψα εναν αναλυτικο οδηγο, εαν θελεις ριξε μια ματια.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

το εχει παρατηρησει αλλος αυτο που ειπα??

 

Φίλε μου εγώ το είδα αυτό με την 2.2 επίσημη που είχα δοκιμάσει πριν κάποιες μέρες και μου έκατσε πολύ άσχημα γιαυτό και ξαναγύρισα στην 2.1....κατά τη γνώμη μου δεν θα πρέπει να το παραβλέπουμε αυτό το κόλλημα στον browser..είτε είχες ανοιχτό το flash είτε το έσβηνες το stuttering στο scrolling σε ιστοσελίδες ήταν εκνευριστικό και ουδεμία σχέση είχε με το μαμα galaxy που είναι σφαίρα..γιαυτό και γω εξακολουθώ να κρατώ επιφυλάξεις σχετικά με την 2.2.1 . Αν θέλει κάποιο παιδί ας μας διαβεβαιώσει ότι δεν υπάρχει αυτό το stuttering στο scrooling ή ας ανεβάσει κανένα βίντεο στο youtube να το δούμε και μόνοι μας:)

-- Άγγελος
Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασες εσύ σου δουλεύει?

Γιατί μου έλεγε ο Βασίλης ακα suspect21 οτι δεν του δούλευε ενα παρόμοιο που είχε δοκιμάσει..

 

Ναι και εγώ έχω δοκιμάσει άλλο παρόμοιο και δεν δούλευε. Αυτό μου δουλεύει δοκιμασμένο σε, JPU, darky JPU, darky JPX. Βασικά εάν δουλεύει σε μία φρογιο τότε δουλεύει στις περισσότερες, σπάνιο να μην δουλεύει σε κάποια άλλη.

 

ΥΓ. Μα πόσοι Βασίληδες πια μαζεμένοι σε ένα πόστ! :) 3ις μαζί με μένα :lol:

Edited by vipercubic
Link to comment
Share on other sites

Ένα δωράκι για όποιον θέλει έφτιαξα για προσωπική χρήση το circle battery mod version D με white numbers για την JPX.

 

http://www.sendspace.com/file/dgh8cd

Edited by minos197
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπερα..

Όντας χρηστης της jpu εδω και μια βδομαδα,ειπα να γραψω εντυπωσεις και προβληματισμους. Ξεκαθαριζω αρχικα οτι δεν ειμαι εμπειρος στα flashing αλλα δεν κανω και του κεφαλιου μου. Το flashαρισμα συγκεκριμενα το εμπιστευθηκα στον Βασιλη(suspect21) τον οποιο και ευχαριστω πολυ. Περασαμε την low package jpu, cf-root,cwm και ελληνικο swype.

Αρχιζω με τα θετικα:

Ολες οι εφαρμογες(τηλεφωνου και 3rd party) ανοιγουν σφαιρα. Πριν ειχα jm5 και νομιζα οτι με το oclf ηταν γρηγορο αλλα με την Jpu πραγματικα πεταει..

Το gallery φορτωνει επισης γρηγορα αν και λιγο αχαρο και αποτομο στο scroll,το οποιο ομως παραβλεπω.

το κινητο ειναι σταθερο και δεν εχω προβληματα οπως αλλοι με το market.

Επισης το boot ειναι σχετικα γρηγορο(χωρις autostarts).

Αυτα σε γενικες γραμμες(δηλαδη κυριως γρηγοράδα), gps δεν χρησημοποιω οποτε δεν μπορω να σχολιασω.

Στα αρνητικα τωρα:

Scrolling, το μεγαλυτερο μου θεμα με την jpu..

Καρεδιαζει παντου, στις επαφες(αντε αυτο πες λόγω των πολλων επαφων και φωτογραφιων τους πες δικαιολογείτε καπως)στο call log, στις ρυθμισεις,στο application panel(χρησιμοποιώ launcher pro) και γενικα οπου χρειαζεται πανω-κατω scrolling.

Browser lag: με τον stock(ακομα και με flash στο off ή on demand), και με ολους οσους δοκιμασα(λιγο με τον xscope καλυτερα αλλα και παλι) το ιδιο προβλημα. Αυτο απ'οτι βλεπω το εχουν και αλλοι και δεν εχει ακομα λυθει απ'οσο ξερω.

Μπαταρια: Εκτος του κουλου "πεφτω με την μια στο 98% μετα την φορτιση" ειναι ικανοποιητικη, ελαφρώς χειροτερη ομως απ'οτι πριν.

 

Σε γενικες γραμμες,γουσταρω που ολα ανοιγουν γρηγορα αλλα αυτο το scrollarisma μου εχει κατσει καπως. Διαβασα καπου οτι ισως το cf-root να δημιουργει προβληματα(ειδικα με την μπαταρια) και οτι το superoneclick καθεται καλυτερα στην jpu. Απλα το cf-root σου εβαζε και 2e recovery μαζι και με το superoneclick θα πρεπει να το βαλω ξεχωριστα.

Εν τέλει, σκεφτομαι να περασω την jpx(οπως και να εχει ειναι official και θα εχει διαφορές και λύσεις) με superoneclick.

Ερωτώ λοιπον:

Να την φλασαρω απο πανω απο την jpu η να παω στην jm5 και μετα?

Αν παω κατευθειαν απο jpu λογικα δεν χρησιμοποιώ pit και repartition ε?

Γινεται να την βαλω απο Kies με registry hack(το Βρετανικό)? Tο κινητο ειναι απο συμβολαιο wind.

 

Αυτα! sorry αν κουρασα και καλα Χριστουγεννα σε ολους..:)

KISS - Keep It Simple Stupid
Link to comment
Share on other sites

2 βδομαδες με τη JPU και η μονη μου παρατηρηση ειναι το αργο κλειδωμα των δορυφορων.ενιοτε ενω πλοηγει σε χαμηλες ταχυτητες κινησης χανει το σημα GPS.

εχθες το απογευμα μεσα στη πατρα δε κλειδωνε με τιποτα.

το παρακολουθω μηπως φταιει το igo my way που χρησιμοποιω...:O

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

και πως εκανες backup και restore με adb.....για να μαθουμε και εμεις

 

thanks

 

Δεν ξέρω αν έχει σημασία, αλλά το κινητό το είχα root-αρει πρώτα (με superoneclick). Οι παρακάτω οδηγίες προϋποθέτουν ότι γνωρίζουμε τα περι χρήσης του adb και στοιχειωδών εντολών σε ένα UNIX shell.

 

Οι οδηγίες αυτές ισχύουν για να πάρουμε οποιοδήποτε αρχείο από το κινητό. Έστω ότι θέλουμε να κάνουμε backup το προεγκατεστημένο Swype, δηλαδή τα αρχεία "Swype.apk", "Swype.obex" στον κατάλογο "/system/app", καθώς και το αρχείο "libSwypeCore.so" στον κατάλογο "/system/lib". Ακολουθούμε τα παρακάτω βήματα:

 

1. Στο κιν. Ρυθμίσεις-> Ανάπτυξη -> Εντοπισμός σφαλμάτων

2. Συνδέουμε το κινητό σε το PC (USB).

3. Μπορούμε να πάρουμε τα αρχεία με adb pull <filepath>. Δηλαδή:

adb pull /system/app/Swype.apk

adb pull /system/app/Swype.obex

adb pull /system/lib/libSwypeCore.so

4. Στον κατάλογο που τρέξαμε τις παραπάνω τρείς εντολές θα υπάρχουν τα τρία αρχεία (Swype.apk, Swype.obex και libSwypeCore.so).

 

Με τον τρόπο αυτό έκανα backup το προεγγατεστημένο Swype που είχε η Αγγλικη 2.2.1 XXJPX.

 

Αν θέλουμε να γράψουμε κάποιο αρχείο στο "/system", τότε μέσω το superoneclick επιλέγουμε "Shell Root". Όταν ολοκληρωθεί η διαδικασία, τότε μπορούμε να γράψουμε όποιο αρχείο θέλουμε στο /system με adb push <local file> <remote path>. Για παράδειγμα:

 

adb push Swype.apk /system/apps

 

Επίσης, αν θέλουμε να σβήσουμε κάποιο αρχείο, τότε από το PC γράφουμε (εφόσον έχουμε κάνει Shell root):

 

adb shell

 

και ανοίγει το shell του κινητού με δικαιώματα root. Το καταλαβαίνουμε αυτό από το σύμβολο "#". Αν είναι "$", τότε δεν τρέχει με δικαιώματα root. Είναι ένα απλό shell, παρόμοιο με αυτό ενός UNIX λειτουργικού και ισχίουν οι ίδιες εντολές, πχ ls,rm, cp, cd και άλλα. Οπότε, αν θέλουμε να διαγράψουμε το αρχείο Swype.apk από τον κατάλογο "/system/apps", τότε από το shell γράφουμε:

 

cd /system/apps

rm Swype.apk

 

Αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπερα..

Όντας χρηστης της jpu εδω και μια βδομαδα,ειπα να γραψω εντυπωσεις και προβληματισμους. Ξεκαθαριζω αρχικα οτι δεν ειμαι εμπειρος στα flashing αλλα δεν κανω και του κεφαλιου μου. Το flashαρισμα συγκεκριμενα το εμπιστευθηκα στον Βασιλη(suspect21) τον οποιο και ευχαριστω πολυ. Περασαμε την low package jpu, cf-root,cwm και ελληνικο swype.

Αρχιζω με τα θετικα:

Ολες οι εφαρμογες(τηλεφωνου και 3rd party) ανοιγουν σφαιρα. Πριν ειχα jm5 και νομιζα οτι με το oclf ηταν γρηγορο αλλα με την Jpu πραγματικα πεταει..

Το gallery φορτωνει επισης γρηγορα αν και λιγο αχαρο και αποτομο στο scroll,το οποιο ομως παραβλεπω.

το κινητο ειναι σταθερο και δεν εχω προβληματα οπως αλλοι με το market.

Επισης το boot ειναι σχετικα γρηγορο(χωρις autostarts).

Αυτα σε γενικες γραμμες(δηλαδη κυριως γρηγοράδα), gps δεν χρησημοποιω οποτε δεν μπορω να σχολιασω.

Στα αρνητικα τωρα:

Scrolling, το μεγαλυτερο μου θεμα με την jpu..

Καρεδιαζει παντου, στις επαφες(αντε αυτο πες λόγω των πολλων επαφων και φωτογραφιων τους πες δικαιολογείτε καπως)στο call log, στις ρυθμισεις,στο application panel(χρησιμοποιώ launcher pro) και γενικα οπου χρειαζεται πανω-κατω scrolling.

Browser lag: με τον stock(ακομα και με flash στο off ή on demand), και με ολους οσους δοκιμασα(λιγο με τον xscope καλυτερα αλλα και παλι) το ιδιο προβλημα. Αυτο απ'οτι βλεπω το εχουν και αλλοι και δεν εχει ακομα λυθει απ'οσο ξερω.

Μπαταρια: Εκτος του κουλου "πεφτω με την μια στο 98% μετα την φορτιση" ειναι ικανοποιητικη, ελαφρώς χειροτερη ομως απ'οτι πριν.

 

Σε γενικες γραμμες,γουσταρω που ολα ανοιγουν γρηγορα αλλα αυτο το scrollarisma μου εχει κατσει καπως. Διαβασα καπου οτι ισως το cf-root να δημιουργει προβληματα(ειδικα με την μπαταρια) και οτι το superoneclick καθεται καλυτερα στην jpu. Απλα το cf-root σου εβαζε και 2e recovery μαζι και με το superoneclick θα πρεπει να το βαλω ξεχωριστα.

Εν τέλει, σκεφτομαι να περασω την jpx(οπως και να εχει ειναι official και θα εχει διαφορές και λύσεις) με superoneclick.

Ερωτώ λοιπον:

Να την φλασαρω απο πανω απο την jpu η να παω στην jm5 και μετα?

Αν παω κατευθειαν απο jpu λογικα δεν χρησιμοποιώ pit και repartition ε?

Γινεται να την βαλω απο Kies με registry hack(το Βρετανικό)? Tο κινητο ειναι απο συμβολαιο wind.

 

Αυτα! sorry αν κουρασα και καλα Χριστουγεννα σε ολους..:)

 

 

Φίλε μου και γω το ίδιο είχα παρατηρήσει!! Ειδικά στο browsing είναι πολύ κουραστικό να έχει stuttering με κλειστό το flash! Μπορείς σε παρακαλώ να ανεβάσεις ένα βίντεο που να δείχνει το θέμα αυτό?

-- Άγγελος
Link to comment
Share on other sites

τωρα με την jpb παρατηρησα οτι δεν μου ερχονται αναφορες παραδοσης στα μηνυματα ενω τις εχω ενεργοποιημενες...μηπως επειδη δεν εχω sailed code cos??

edit:τελικα φτιαχτηκε αλλα να ρωτησω και κατι αλλο..οταν στελνω μηνυμα σε μια επαφη και εχω πχ 2 αριθμους σε αυτη την επαφη και εχω βαλει την απομνημονευση του ενος αριμου στο μηνυμα...πως γινεται να βγαλω την απομνημονευση??

Edited by domigr
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους και όλες, θέλω να ρωτήσω αν έχει κυκλοφορήσει η έκδοση 2.2 froyo απο τη wind. Συνδέω το τηλέφωνο στο kies αλλά μου λέει οτι δεν υπάρχει αναβάθμιση για μένα (2.1 eclair).

 

Επίσης αν έχω κάνει τη διαδικασια root στο κινητό μου θα πρέπει να κάνω unroot για να μπορέσω να εγκαταστήσω τη 2.2 έκδοση;

 

Λόγω του οτι είναι εξαιρετικά δημοφιλές το συγκεκριμένο θέμα που δημιουργησε ο Alej Tyxerakias είναι κάπως δύσκολο να διαπιστώσω αν έχει απαντηθεί το συγκεκριμένο θέμα και σε άλλους οπότε συγχωρέστε με προκαταβολικά.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους και όλες, θέλω να ρωτήσω αν έχει κυκλοφορήσει η έκδοση 2.2 froyo απο τη wind. Συνδέω το τηλέφωνο στο kies αλλά μου λέει οτι δεν υπάρχει αναβάθμιση για μένα (2.1 eclair).

 

Επίσης αν έχω κάνει τη διαδικασια root στο κινητό μου θα πρέπει να κάνω unroot για να μπορέσω να εγκαταστήσω τη 2.2 έκδοση;

 

Λόγω του οτι είναι εξαιρετικά δημοφιλές το συγκεκριμένο θέμα που δημιουργησε ο Alej Tyxerakias είναι κάπως δύσκολο να διαπιστώσω αν έχει απαντηθεί το συγκεκριμένο θέμα και σε άλλους οπότε συγχωρέστε με προκαταβολικά.

 

Οχι,δεν εχει βγει επισημα για την wind...Μονο για την vodafone εχει βγει.

Η samsung βεβαια εχει δωσει μεχρι και 2.2.1 αλλα οχι για την ελλαδα...

Device 1: Galaxy S6 | Rom: Stock 5.1.1 | Launcher: Apex launcher

Device 2: Galaxy S | Rom: CyanogenMod 10 | Kernel: Semaphore JB | Launcher: Apex launcher

Device 3: Galaxy Tab 10.1 P7510 | Rom: Stock 4.0.4

 

Follow me

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, να εκμεταλευτώ την ευκαιρία να σε ρωτήσω αν μπορώ απο το εδω μεσα να βρω και να εγκαταστησω την 2.2 (δεν με απασχολει να είναι στα ελληνικά απλά να μπορω να γραφω sms στα ελληνικα)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, να εκμεταλευτώ την ευκαιρία να σε ρωτήσω αν μπορώ απο το εδω μεσα να βρω και να εγκαταστησω την 2.2 (δεν με απασχολει να είναι στα ελληνικά απλά να μπορω να γραφω sms στα ελληνικα)

 

Και εγω σε 2.1 ειμαι ακομα...

 

Απο αυτα που ακουω ομως καλυτερα να πας σε 2.2.1 αμεσως...Ειναι πολυ καλυτερη απο την 2.2

 

Οδηγιες κτλ παντως καλυτερα να σου δωσει καποιος αλλος

Device 1: Galaxy S6 | Rom: Stock 5.1.1 | Launcher: Apex launcher

Device 2: Galaxy S | Rom: CyanogenMod 10 | Kernel: Semaphore JB | Launcher: Apex launcher

Device 3: Galaxy Tab 10.1 P7510 | Rom: Stock 4.0.4

 

Follow me

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...