Jump to content

[Επίσημο] Nokia E7-00


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστω πολυ για την απαντηση!

 

Το κινητο ειναι αγορασμενο στις 9 μαρτιου 2012 απο πλαισιο μεταμορφωσης με 2 χρονια εγγυηση!(εχω την αποδειξη)

 

Ειναι πραγματικα καινουργιο!Δεν ειχε κανενα σημαδι ,αλλα εγω του εκανα 1 (ελαχιστο στην πλατη) στο πρωτο μισαωρο χρησης!

Γι αυτο αγορασα μια θηκη ,μονο πλατη, δερματινη της νοκια.

Πως γινεται το hard Reset?

Επισης , πως αλλαζω απο ελληνικα σε αγγλικα την ωρα που γραφω?

 

Ευχαριστω!

 

για hard reset πατα εργοστασιακες ρυθμισεις στις ρυθμισεις

στο πληκτρολογιο πατα το βελακι που δειχνει προς τα πανω (αυτο που ειναι στα δεξια) και το διπλανο του που γραφει sym

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 995
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πως γινεται το hard Reset?

Επισης , πως αλλαζω απο ελληνικα σε αγγλικα την ωρα που γραφω?

Ευχαριστω!

 

Πολύ καλή τιμή 230, εγώ το είχα πάρει 240... αληθεια ομως τι περιείχε μέσα;

 

Το hard reset γινεται είτε από τις Ρυθμίσεις > Τηλέφωνο > Διαχείριση τηλεφώνου > Εργοστασιακές ρυθμίσεις > Διαγραφή δεδομένων και επαναφορά, είτε πληκτρολογώντας στην οθόνη αναμονής τον κωδικό *#7370#, είτε με κλειστή τη συσκευή πατώντας το «Πλήκτρο μείωσης έντασης ήχου», το «Πλήκτρο της κάμερας», το «Πλήκτρο του Μενού» και ταυτόχρονα εκκινώντας τη συσκευή χωρίς να αφεθούν τα πλήκτρα μέχρις ότου εμφανιστεί το λογότυπο της Nokia. Περισσότερα εδω: Διαβάστε πριν ρωτήσετε: Symbian^3 Hardware FAQ

 

Πατας τα κουμπια Shift+Sym για να αλλαξεις γλωσσα πιο γρηγορα

Αη - Phone
Link to comment
Share on other sites

εχει κανεις απαντηση για αυτα που ρωτησα; μηπως δεν τα ειδατε λογω αλλαγης φυλλων;

 

"1. Υπάρχει τρόπος να κάνω τον browser της ΝΟΚΙΑ, προγραμμα συστήματος, ωστε να μην μου κλεινει καθε φορα που μπουκωνει η μνημη; (οπως υπαρχει μια επιλογη τετοια στο opera)

2. Οταν συνδεομαι με το bluetooth στο αυτοκινητο, μου ανοιγει αυτοματα το προγραμμα "Οδήγηση" που ειναι για την ζευξη συσκευης - αυτοκινητου. Υπαρχει τροπος να απενεργοποιησω αυτο το αυτοματο ανοιγμα γιατι ειναι αρκετα ενοχλητικο..; "

Αη - Phone
Link to comment
Share on other sites

σκευτομαι να αλλαξω τα καπακια στο κινητο..εχουν μερικα σημαδακια..αυτο που θελω να ρωτησω ειναι αν τα εχει αλλαξει κανεις και ποσο κοστιζει? ειναι ασημι...δεν θα υπαρχει προβλημα να του αλλαξω χρωμα ετσι? σκευτομαι για πορτοκαλι! εννοειται απο nokia care μην χασω και την εγγυηση.
Link to comment
Share on other sites

σκευτομαι να αλλαξω τα καπακια στο κινητο..εχουν μερικα σημαδακια..αυτο που θελω να ρωτησω ειναι αν τα εχει αλλαξει κανεις και ποσο κοστιζει? ειναι ασημι...δεν θα υπαρχει προβλημα να του αλλαξω χρωμα ετσι? σκευτομαι για πορτοκαλι! εννοειται απο nokia care μην χασω και την εγγυηση.

 

Αφού δεν κυκλοφόρησε σε πορτοκαλί , μπορούν να σου βρουν ?

Μπορώ κι εγώ να πάρω πράσινο ανοιχτό ??

Επειδή ούτε και σε πράσινο βγήκε

Χρήστος

Νοκια Ν70 -> Νοκια Ν73 -> Νοκια Ν86 -> Νοκια Ε7 ->Nokia Lumia 930 + Nexus 6 - > Pixel 4a

E7 : 31/8/2011 930 : 2/2/2015 Nexus 6 : 12/8/2016

Link to comment
Share on other sites

Αφού δεν κυκλοφόρησε σε πορτοκαλί , μπορούν να σου βρουν ?

Μπορώ κι εγώ να πάρω πράσινο ανοιχτό ??

Επειδή ούτε και σε πράσινο βγήκε

 

δεν ξερω.. θα τηλεφωνησω αυριο να δω τι γινεται και θα ενημερωσω εδω!

Link to comment
Share on other sites

αν σε ενδιαφέριε η αγορά από ebay τσεκαρε εδω για πορτοκαλί. οριτζιναλ γράφει ότι είναι

 

και για πράσινο εδώ

Link to comment
Share on other sites

αν σε ενδιαφέριε η αγορά από ebay τσεκαρε εδω για πορτοκαλί. οριτζιναλ γράφει ότι είναι

 

και για πράσινο εδώ

 

Ευχαριστω για τα links!

Ρωτησα σε Nokia care και μου ειπε κοντα 50-60 ευρω αλλαγη ολα μαζι..οποτε θα προχωρησουμε κανονικα!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τα links!

Ρωτησα σε Nokia care και μου ειπε κοντα 50-60 ευρω αλλαγη ολα μαζι..οποτε θα προχωρησουμε κανονικα!

 

Σου είπαν σε πόσο καιρό θα είναι έτοιμο ;

Mol ευχαριστώ κι εγώ για το link.

Τώρα δεν ξέρω τι να κάνω να το παω κι εγώ στην Νοκια ή να παραγγείλω και να τα περάσω εγώ ;

Περιμένω και μπαταρία την οποία θα την περάσω μόνος μου οπότε θα το ανοίξω εγώ έτσι κι αλλιώς..

Χρήστος

Νοκια Ν70 -> Νοκια Ν73 -> Νοκια Ν86 -> Νοκια Ε7 ->Nokia Lumia 930 + Nexus 6 - > Pixel 4a

E7 : 31/8/2011 930 : 2/2/2015 Nexus 6 : 12/8/2016

Link to comment
Share on other sites

Παιδες παντως πολλες φορες γνησιο και 'ships from hong kong' αν πιανετε τον συλλογισμο μου;), δεν πανε μαζι. Αν υπαρχουν οντως γνησια απο νοκια, κριμα δεν ειναι να περασετε κινεζικες προσοψεις?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σου είπαν σε πόσο καιρό θα είναι έτοιμο ;

Mol ευχαριστώ κι εγώ για το link.

Τώρα δεν ξέρω τι να κάνω να το παω κι εγώ στην Νοκια ή να παραγγείλω και να τα περάσω εγώ ;

Περιμένω και μπαταρία την οποία θα την περάσω μόνος μου οπότε θα το ανοίξω εγώ έτσι κι αλλιώς..

 

Καλημερα! με πηρε σημερα το πρωι και μου ειπε οτι τελικα πορτοκαλι-πρασινο δεν φερνουν τα ανταλλακτικα ελλαδα, μονο τα υπολοιπα χρωματα οποτε του ειπα ακυρο..

ξερω εγω εσυ οτι θες...εγω θα το εκανα απο την nokia απλα για να μην χασω την εγγυηση..

θελω και εγω να τα ανοιγω και να τα φτιαχνω μονος μου αλλα ασε την εγγυηση να υπαρχει καλυτερα ποτε δεν ξερεις..

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας ρε παλικαρια.Μετα απο αρκετο καιρο επιστρεφω παλι με νεες ερωτησεις.Παρολο που περασα την Belle, δυστυχως το Ε7 δεν ειναι και πολυ σταθερο.Αρκετες φορες "κολλαει" και πρεπει να του κανω επανεκκινησεις(το βλεπω να ειναι σχετικα αργο,χωρις να του εχω περασει τα απειρα πραγματα και ωρες ωρες μου βγαζει πανω αριστερα οτι η συνδεση απετυχε,χωρις να εχω ενεργοποιημενο το wifi ή καποιο αλλο προγραμμα).Τι μου προτεινετε να κανω?Να του κανω hard reset και να του το ξαναπερασω?Οποιαδηποτε ιδεα δεκτη?

Σας ευχαριστω

 

Καμια βοηθεια βρε παιδια?Λογικα φανταζομαι οτι απο τη τελευταια φορα που περασα τη belle (τοτε ηταν η εκδοση 111.030.0609) θα εχουν βγει και πιο νεες εκδοσεις.Οποτέ να ξανα κανω την ολη προσπαθεια ή να δοκιμασω με φοινικα?

Σας ευχαριστω

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

παιδια εγω εχω το ε7 εδω και 5 μηνες ειμαι πολυ ευχαριστημενος αλλα οταν εβαλα την belle apo to ovi suite μεσω usb εχασα τα ελληνικα ξερετε τι μπορω να κανω για να τα επαναφερω?επισης πολλες φορες μου δειχνει οτι δεν υπαρχουν διαθεσιμες συνδεσεις χωρις συγκεκριμενο λογο ειμαι δεν ειμαι συνδεμενος

ευχαριστω καλως σας βρηκα..............

Link to comment
Share on other sites

Αυτό συνέβη διότι η συσκευή είναι παρα-εισαγωγής. Ακολούθησε αυτές τις οδηγίες ώστε να επαναφέρεις την ελληνική γλώσσα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! εχω ενα προβλημα...συνδεομαι με το wifi και ξαφνικα,σχεδον συνεχεια μετα απο λιγο αποσυνδεεται μονο του..συνεχεια αυτη τη δουλεια θα κανουμε? τι θα γινει? :p καποια λυση?
Link to comment
Share on other sites

Αυτό συνέβη διότι η συσκευή είναι παρα-εισαγωγής. Ακολούθησε αυτές τις οδηγίες ώστε να επαναφέρεις την ελληνική γλώσσα.[/

 

ευχαριστω πολυ αλλα μπορει να υπαρξει καποιο προβλημα ξερω εγω να χασω αρχεια η εφαρμογες ? αλλαζει κατι που ειναι παρα εισαγωγης ??(το τηλεφωνο το εχω εδω και 5 μηνες και εχω λιγο καιρο που ασχολουμε με θεματα τηλεφωνιας οποτε ειμαι ψιλοασχετος με τετοια θεματα)

Link to comment
Share on other sites

Καμια βοηθεια βρε παιδια?Λογικα φανταζομαι οτι απο τη τελευταια φορα που περασα τη belle (τοτε ηταν η εκδοση 111.030.0609) θα εχουν βγει και πιο νεες εκδοσεις.Οποτέ να ξανα κανω την ολη προσπαθεια ή να δοκιμασω με φοινικα?

Σας ευχαριστω

hard reset και ξαναπέρνα το..

Edited by impreza_sti
Διόρθωση κώδικα παράθεσης
Link to comment
Share on other sites

Παιδια αλλη μια βοηθεια.Παω να σαλταρω.Προσπαθω να παρω backup απο τη συσκευη πριν ξαναπερασω τη belle και δε μπορω.Μεσω OVI Suite δε γινεται τιποτα!Ολο μου βγαζει σφαλμα και μου λεει οτι πρεπει να επανεκκινησω το τηλ.Εκανα μια προσπαθεια μηπως και μπορεσω μεσω του usb on the go να κανω αποθηκευση σεστικακι αλλα το θεμα ειναι οτι δε μπορω να βρω πουθενα το φακελο στη μοναδα Ε: (προφανως ειναι κρυφος).

Τι μπορω να κανω βρε παιδια?Με το Ovi Suite εχω προσπαθήσει 4 φορες και δε γινεται ΤΙΠΟΤΑ.

Καθε βοηθεια δεκτη.

Σας ευχαριστω

 

Καμια βοηθεια?:(

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

...Μεσω OVI Suite δε γινεται τιποτα!Ολο μου βγαζει σφαλμα και μου λεει οτι πρεπει να επανεκκινησω το τηλ...
τι σφάλμα βγάζει? και πώς προσπαθείς να κανεις μπακαπ?

...Εκανα μια προσπαθεια μηπως και μπορεσω μεσω του usb on the go να κανω αποθηκευση σεστικακι αλλα το θεμα ειναι οτι δε μπορω να βρω πουθενα το φακελο στη μοναδα Ε: (προφανως ειναι κρυφος)....
εξήγησε το λίγο καλύτερα αυτό..
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να παρω backup απο τη συσκευη πριν ξαναπερασω τη belle και δε μπορω.Μεσω OVI Suite δε γινεται τιποτα!(

 

Δεν γίνεται backup μέσω της συσκευής πλέον; Αν κατεβάσεις το X-Plore δωρεάν, θα μπορέσεις να δεις όλους τους φακέλους συστήματος που δεν εμφανίζονται με τον κλασσικο nokia explorer. Δεν νομίζω όμως να αποτελέσει λύση το copy-paste φακέλων για να κάνεις backup...

Αη - Phone
Link to comment
Share on other sites

τι σφάλμα βγάζει? και πώς προσπαθείς να κανεις μπακαπ?

εξήγησε το λίγο καλύτερα αυτό..

Οπως ακριβως το λεω παιδια.Ενω κανω ολη τη διαδικασια για backup στο ovi μολις ολοκληρωθει το βημα 1 (οπως λεει και η μπαρα προοδου που εμφανιζεται), αμεσως μετα μου εμφανιζε μηνυμα οτι προκληθηκε σφαλμα και πρεπει να επανεκκινησω τη συσκευη.

Ειχα την εντυπωση οτι θα μπορουσα να παρω backup και να το περασω σε στικακι,αλλα δε βλεπω το φακελο που βρισκεται το backup.

 

Δεν γίνεται backup μέσω της συσκευής πλέον; Αν κατεβάσεις το X-Plore δωρεάν, θα μπορέσεις να δεις όλους τους φακέλους συστήματος που δεν εμφανίζονται με τον κλασσικο nokia explorer. Δεν νομίζω όμως να αποτελέσει λύση το copy-paste φακέλων για να κάνεις backup...

Backup κανει αλλά μου δειχνει οτι γινεται στη μοναδα Ε:

Το ολο θεμα ειναι να κανω hard reset για να ξαναπερασω τη belle και να μπορεσω μετα να επαναφερω sms,τηλ/κο καταλογο,φωτογραφιες κ.τ.λ.

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα-Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη σε υπάρχον μήνυμα πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Οπως ακριβως το λεω παιδια.Ενω κανω ολη τη διαδικασια για backup στο ovi μολις ολοκληρωθει το βημα 1 (οπως λεει και η μπαρα προοδου που εμφανιζεται), αμεσως μετα μου εμφανιζε μηνυμα οτι προκληθηκε σφαλμα και πρεπει να επανεκκινησω τη συσκευη.

Ειχα την εντυπωση οτι θα μπορουσα να παρω backup και να το περασω σε στικακι,αλλα δε βλεπω το φακελο που βρισκεται το backup.

αν πήρες backup απ το κινητο (διαχειριστή αρχείων) βρίσκεται στο κρυφό φάκελο «Backup» στην κάρτα μνήμης, και μπορεις να το αντιγράψεις με το xplore (ενεργοποιώντας την εμφάνιση κριφών αρχείων)

Link to comment
Share on other sites

αν πήρες backup απ το κινητο (διαχειριστή αρχείων) βρίσκεται στο κρυφό φάκελο «Backup» στην κάρτα μνήμης, και μπορεις να το αντιγράψεις με το xplore (ενεργοποιώντας την εμφάνιση κριφών αρχείων)

 

ΟΚ φιλε μου, θα περασω το xplore.Ελπιζω ολα να πανε καλα.

Κατι ακομα.Οταν ξαναπερασω τη Belle (και με τη προϋπόθεση οτι δε θα εχω πλεον κολληματα), υπαρχει καποιου ειδους προγραμμα για την κανω ακομα πιο γρηγορη?

Σας ευχαριστω ολους για το ενδιαφερον.:)

Link to comment
Share on other sites

Ενω κανω ολη τη διαδικασια για backup στο ovi μολις ολοκληρωθει το βημα 1 (οπως λεει και η μπαρα προοδου που εμφανιζεται), αμεσως μετα μου εμφανιζε μηνυμα οτι προκληθηκε σφαλμα και πρεπει να επανεκκινησω τη συσκευη.

Μηπως πρεπει να επανεγκαταστησεις το Ovi Suite (ή τουλαχιστο καποιο νεοτερο προγραμμα της ΝΟΚΙΑ, γιατι εχω την εντυπωση πως εληξε και το ovi απο αυτο το μηνα)

Backup κανει αλλά μου δειχνει οτι γινεται στη μοναδα Ε:

Τι εννοείς; Θες να κανεις backup στο σκληρο σου δίσκο στο Pc? Κανε backup στην Ε:, κανε διαγραφη αρχειων στην βασικη μνημη και μετα επαναφορα στην βασικη, και τελος φορματ στην Ε: και εισαι ετοιμος.

Αη - Phone
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

με ποιον τρόπο γίνεται να αλλαξω το μενου απο αγγλικα σε ελληνικα η συσκευή μου ειναι κυπριακή !! Ε7

 

 

πρέπει να πληρώσω σε nokia care ?

Edited by KarlBarks
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...