Jump to content

[Επίσημο] Nokia C7-00


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

του εκανα και hard reset τιποτα.δεν ξερω μηπως δεν θελει hotmail?τι αλλο να κανω?τωρα ειμαι σπιτι με wi fi αλλα τζιφος!ευχαριστω φιλε για τον χρονο σου παντως
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

του εκανα και hard reset τιποτα.δεν ξερω μηπως δεν θελει hotmail?τι αλλο να κανω?τωρα ειμαι σπιτι με wi fi αλλα τζιφος!ευχαριστω φιλε για τον χρονο σου παντως

 

Νομίζω ότι το είχε κάνει και σε εμένα σε κάποια φάση και λύθηκε όταν κατέβασα τις q libaries.

Δες αυτό το threat, έχει διάφορες λύσεις, όλο και κάποια θα σου δουλέψει.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι το είχε κάνει και σε εμένα σε κάποια φάση και λύθηκε όταν κατέβασα τις q libaries.

Δες αυτό το threat, έχει διάφορες λύσεις, όλο και κάποια θα σου δουλέψει.

 

αυτο μου εβγαλε το nokia suite και το κανω.και καποιος το εχει ποσταρει εδω στο λινκ που μου εδωσες.για να δουμε....

 

 

 

>3-Button Hard Reset

 

>SW Update:

 

1. Symbian Anna 1/2

 

2. Symbian Anna 2/2

 

3. Ovi Store

 

4. NFC with free game

 

5. Social

 

(restart after every install)

 

 

 

Works perfect now, Anna icons and everything.

 

(C7-00, 059B7W4)

 

edit. τελικα τιποτα παλι...μαλλον οταν βγει το belle θα μπω στο μαρκετ!καποιος αλλος παιδια με το ιδιο προβλημα?τι ειναι το q libaries?

Edited by tolisfar
Link to comment
Share on other sites

Εκανα update τους χαρτες μεσω OVI Suite και πλεον εχω την εκδοση 0.2.44.110.Περα απο το οτι βρισκω τη συγκεκριμενη εκδοση χειροτερη απο την προηγουμενη,αντιμετωπιζω το εξης:Το εικονιδιο των Χαρτων εμφανιζεται συνεχεια στο AppStop.Οσες φορες και να τους κλεισω μεσω AppStop,παλι μολις ξαναμπω,εμφανιζει τους Χαρτες ως ανοιχτη εφαρμογη.Η πλακα ειναι οτι οταν μπαινω απο το πληκτρο του μενου στη διαχειριση εργασιων,εκει δεν τρεχουν οι Χαρτες(αφου φυσικα τους εχω κλεισει πριν).Επισης εχω ψαξει ολες τις ρυθμισεις,μηπως υπαρχει καμια εκκρεμοτητα με τους χαρτες,αλλα δε βρισκω κατι.Καμια βοηθεια?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. στο daily mobile κυκλοφορησε Belle για το C7 :) καποιοι που την δοκιμασαν λενε οτι δουλευει σωστα. ΔΕΝ μπορει να γινει downgrade :(
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. στο daily mobile κυκλοφορησε Belle για το C7 :) καποιοι που την δοκιμασαν λενε οτι δουλευει σωστα. ΔΕΝ μπορει να γινει downgrade :(

 

προτιμω να περιμενω την επισημη καλυτερα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

προτιμω να περιμενω την επισημη καλυτερα

 

καλησπερα. αν μπορουσες να κανεις downgrade θα σου ελεγα να την δοκιμασεις. εχω αυτη την εκδοση απο την μερα που κυκλοφορησε στο Ν8 μου και ειναι πραγματικα πολυ καλη. τωρα ομως θα συμφωνησω μαζι σου :)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. αν μπορουσες να κανεις downgrade θα σου ελεγα να την δοκιμασεις. εχω αυτη την εκδοση απο την μερα που κυκλοφορησε στο Ν8 μου και ειναι πραγματικα πολυ καλη. τωρα ομως θα συμφωνησω μαζι σου :)

 

οπως το λες. Χωρις την δυνατοτητα downgrade ειναι τεραστιο ρισκο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ποιος κατοχος c7 με ελληνικο code εχει κατεωασει την 0.25 εκδοση?? εγω εχω την 0.22 το ελληνικο site της νοκια δινει ως προσφατη ενημερωση την 0.25 αλλα τιποτα!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ποιος κατοχος c7 με ελληνικο code εχει κατεωασει την 0.25 εκδοση?? εγω εχω την 0.22 το ελληνικο site της νοκια δινει ως προσφατη ενημερωση την 0.25 αλλα τιποτα!

 

προσπαθεις να κανεις αναβαθμιση ota η μεσω suite?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια αν καποιος εχει την καλοσυνη ας κανει upload καποια μονταρισμενη εκδοση για να χακαρω το ερμο το κινητο μου ,καθοτι δεν βρηκα καμια εκδοση με ελληνικα

Όσοι θυσιάζουν στοιχειώδεις ελευθερίες για λίγη ασφάλεια, δεν αξίζουν ούτε ελευθερία ούτε ασφάλεια.

Μη πάντα επίστασθαι προθύμεο, μη πάντων αμαθής γένη.

Link to comment
Share on other sites

προσπαθεις να κανεις αναβαθμιση ota η μεσω suite?

 

και στις 2 περιπτωσεις δε μου βγαζει διαθεσιμη αναβαθμιση και το κινητο μου δεν ειναι branded για να πω πως απλα θα αργησει λιγο!!! απο τη νοκια λενε θα γινει σταδιακα αλλα αφου το ελληνικο site δειχνει αυτη ως πιο προσφατη δε καταλαβαινω γιατι δεν κατεβαινει!

Link to comment
Share on other sites

ἡ ἐκπομπὴ ραδιοφώνου ποῦ λένε δέν ἰσχύει;

 

τι ακριβως εννοεις?δεν σε καταλαβα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον,επειδη απαντησεις δεν πηρα,αλλα το εψαξα αρκετα το θεμα,τα γραφω εδω για καθε ενδιαφερομενο...

 

Σχετικα με το SPB Shell Mobile.Ειναι καλη εφαρμογη,βελτιωνει πολυ το περιβαλλον και επιφανειακα κανει το κινητο να φαινεται πιο γρηγορο.Αλλα ουσιαστικα δεν...Οταν ανοιγεις κατι,παλι "επιστρεφει" στο παλιο μενου και ουσιαστικα απο κει κανει ο,τι κανει.Οποτε ενα και το αυτο.Επισης δεν παυει να ειναι εφαρμογη που πρεπει να τρεχει συνεχεια,πραγμα που σημαινει απιστευτη καταναλωση σε μπαταρια...

 

To εικονιδιο "Ειδοποιησεις" που εμφανιστηκε με την Anna ειναι μια εφαρμογη για να σου στελνει ειδοποιησεις ο παροχος του δικτυου σου,αν την υποστηριζει βεβαια...Τωρα τι και πως ακριβως θα δουμε στη συνεχεια...

 

Τελος με τους Χαρτες.Με την Anna ισως θα παρατηρησατε οτι αν ανοιξεις οποιαδηποτε εφαρμογη που εχει να κανει με τους Χαρτες,μετα οι Χαρτες τρεχουν συνεχως στο background.Αυτο φαινεται στο AppStop.Οσες φορες και να τους κλεισεις απο κει παλι τρεχουν.Αυτο το εχει κανει σκοπιμως η Νοκια και καλα για να ειναι οι Χαρτες σε ετοιμοτητα και να ανοιγουν πιο γρηγορα.Αλλα παλι υπαρχει το προβλημα της καταναλωσης μπαταριας...Λυση???

Μια λυση ειναι να κανεις boot το κινητο,αλλα επειδη δε γινεται καθε φορα που ανοιγεις τους Χαρτες να κανεις επανεκινηση το κινητο,παμε παρακατω...

Η καλυτερη λυση ειναι να κατεβασεις το NetQin Mobile Guard.Ειναι μια εφαρμογη που εποπτευει και διαχειριζεται γενικοτερα το κινητο,αλλα στο συγκεκριμενο θεμα μπορει να κλεισει το αρχειο των Χαρτων που τρεχει στο background.Βεβαια και αυτο θελει ανοιξε κλεισε και τρεχει "απο πισω",αλλα η καταναλωση μπαταριας ειναι αισθητα μικροτερη απο το να τρεχουν ολα τα αλλα και μαζι και οι χαρτες...

Link to comment
Share on other sites

Τελικα αναβαθμιση στη 0,25 εχει κανει καποιος σε ελληνικο product code?

 

Εδώ μπορείς να δείς αν υπάρχει αναβάθμιση για τη συσκευή σου.

Για το δικό μου αναφέρει την 022.014 σαν τελευταία.

 

Περιμένουμε την 25 ή αν προλάβει την 30 (belle)!

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κ εγω κατι για τη συγκεκριμενη συσκευη..απενεργοποιηση ηχου κλειστρου εχει οταν τραβας φωτο??
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κ εγω κατι για τη συγκεκριμενη συσκευη..απενεργοποιηση ηχου κλειστρου εχει οταν τραβας φωτο??

 

Απ οτι θυμαμαι γιατι δυστυχως το εδωσα προσφατα εχει μεσα απ το μενου της καμερας

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανείς σε τι μορφή μπορώ να περνάω ταινίες και κάποιο πρόγραμμα για την αναπαραγωγή τους,γιατί μια που δοκίμασα να περάσω δεν είχε ήχο?
Link to comment
Share on other sites

Μηπως γνωριζη κανεις οταν κανω αναζητηση για αναβαθμηση μεσω ΟΤΑ (*#0000#) μου λεει οτι δεν υπαρχει αναβαθμηση οταν μπαινω απο το μενου εφαρμογες ενημερωση λογισμικου τη βρισκει αλλα μου ζηταει χρηση μεσω υπολογιστη ονι κτλ αν κανω αναβαθμιση απο τον υπολογιστη θα χασω τη γλωσσα.εχω την εκδοση 022.014 τι να κανω?
Link to comment
Share on other sites

Μηπως γνωριζη κανεις οταν κανω αναζητηση για αναβαθμηση μεσω ΟΤΑ (*#0000#) μου λεει οτι δεν υπαρχει αναβαθμηση οταν μπαινω απο το μενου εφαρμογες ενημερωση λογισμικου τη βρισκει αλλα μου ζηταει χρηση μεσω υπολογιστη ονι κτλ αν κανω αναβαθμιση απο τον υπολογιστη θα χασω τη γλωσσα.εχω την εκδοση 022.014 τι να κανω?

 

αν εχεις κινητο παραεισαγωγης και κανεις την αναβαθμιση μεσω υπολογιστη, τοτε ναι θα χασεις τα ελληνικα απο την συσκευη σου.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

τι προντακτ κουντ εχεις?

συνέδεσε το με οβι αν ειναι απλα μια μικρη (μαινορ) αναβάθμιση πχ 25.κατι δεν τα χανεις αν ξαναπερασεις το λογισμικο που εχεις θα τα χασεις η οταν περασεις την μπελε, αλλα νομιζω οτι οταν το συνδέσεις δεν θα σου βγαλει διαθέσιμη καποια

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...