Jump to content

[Επίσημο] Nokia C7-00


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας :D!

Ερωτηση: μηπως εχει δοκιμασει καποιος ανταπτορα microUSB to HDMI σε C7?

τι ειναι αυτο? γιατι να το κανουμε?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρωταω αν εχει δοκιμασει καποιος αυτο http://www.nokia.gr/products/accessories/all-accessories/memory-cards-and-cables/cables/nokia-adapter-for-hdmi-ca-156

ή κατι παρομοιο σε C7!:)

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος αυτό είναι mini-HDMI to HDMI. Είναι για το Ν8, Ε7. Δεν νομίζω το C7 να έχει την δυνατότητα για έξοδο ειδικά μέσω HDMI.
Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

...δυνατότητα για έξοδο έχει με το http://www.nokia.gr/products/accessories/all-accessories/memory-cards-and-cables/cables/ca-75u

αλλα επισης υπαρχει και αυτο http://www.expansys.com.gr/expansys-mhl-to-hdmi-adapter-black-218572/

το οποιο δεν ξερω αν δουλευει σε C7! ξερει καποιος κατι γι αυτο? :)

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι 285 ευρώ το βλέπω στο getitnow. Πιο φθηνό από το c6-01 είναι;:confused:

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Experts καλησπέρα.

 

Κέρδισα σε δημοπρασία στο ebay ένα Νοκια C7 σε σχετικά καλή τιμή.

 

Θα μπορέσω να δουλέψω τους χάρτες, την αναβάθμιση λογισμικού και τα ελληνικά χωρίς πρόβλημα?

 

Υπάρχει κάτι που πρέπει να προσέξω/ρωτήσω πριν το πληρώσω?

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Για να είσαι σίγουρος θα πρέπει να βεβαιωθείς για τον κωδικό της συσκευής να είναι RM-675 και όχι RM-691.Ο δεύτερος προορίζεται για άλλες αγορές,μπορεί να υπάρχουν διαφορές στο hardware και δεν είναι σίγουρο αν θα μπορέσεις να έχεις Ελληνικά στην συσκευή. Edited by impreza_sti

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Από ότι βλέπω είναι συσκευή που κυκλοφορεί αποκλειστικά για την t-mobile US.Δεν μπορούμε να γνωρίζουμε σίγουρα αν μπορούν ή όχι να περαστούν Ελληνικά.Ίσως μια επικοινωνία με κάποιο nokia care να μπορούσε να βοηθήσει.Πάντως προσωπικά δεν θα προχωρούσα σε ανάλογη αγορά.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε impreza-sti σε ευχαριστώ για τη βοήθεια σου.

 

Επειδή δεν είναι και η τρελή ευκαιρία (100€ φθηνότερα απο τη τιμή λιανικής) δεν θα προχωρήσω στην αγορά.

 

Απλά επειδή θα πρέπει να εξηγήσω το λόγο, θες να μου πεις που μπορώ να βρω το RM της συσκευής?

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω να σε πάρω στον λαιμό μου λέγοντας κάτι που μπορεί να μην ευσταθεί.Διαβάζω αναφορές στο dailymobile.se από χρήστες ότι έχουν περάσει το firmware από το RM-691,το οποίο φαίνεται να είναι μια πρώιμη έκδοση της Anna,στο RM-675.

Ίσως μια αναζήτηση στο διαδίκτυο και επικοινωνία με επίσημο service να βοηθούσε.

Μπορείς να το βρεις είτε από το navifirm(ανεξάρτητο πρόγραμμα από το οποίο μπορούμε να κατεβάσουμε τα αρχεία των firmware από τους servers της nokia) όπου το είδα,ή να πεις ότι επικοινώνησες με επίσημο service και σου έδωσαν την πληροφορία ότι είναι συσκευή που κυκλοφορεί αποκλειστικά για τον συγκεκριμένο πάροχο.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς σε ευχαριστώ πάρα πολύ για το χρόνο σου.

 

Κατα 2ο θα πάω να αγοράσω συσκευή απο Ελληνικό κατάστημα ή τουλάχιστον απο Ευρώπη γιατι έχω χάσει πολλά επεισόδια και έχω μείνει πίσω.

 

Τόσα χρόνια πέρασαν πολλές συσκευές απο τα χέρια μου αλλα έμεινα με το Ν95 γιατι είμαι fan της Nokia και δεν μπορώ τα touch.

 

 

Είπα και εγώ επιτέλους να μπω δυνατά στη τεχνολογία των touch με μία συσκευή που έχει όλα όσα ζητάω και τη βρήκα μόνο 150€.

 

Δεν σου κρύβω τη χαρά μου χθες που κέρδισα στη δημοπρασία αλλά δεν θέλω η χαρά αυτή να γίνει εφιάλτης με μια συσκευή που θα γράφει greeklish.

 

Ατιμο ΔΝΤ. Κάποτε σκάγαμε 400άρι για πλάκα για ένα κινητό και τώρα ψάχνουμε την ευκαιρία της ευκαιρίας.

 

 

 

 

Υ.Γ Τι είναι η Anna,στο RM-675?

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Υ.Γ Τι είναι η Anna,στο RM-675?

 

Η επόμενη έκδοση λογισμικού που περιμένουμε για τα symbian ^3.Περισσότερα εδώ Σχολιασμός και νέα για τη πλατφόρμα Symbian

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

πέρα απο τη γλώσσα που είναι πολύ σημαντικό θέμα θα έχω και άλλα προβλήματα?

 

γιατι έγραψες οτι δεν θα έπαιρνες ποτέ μια τέτοια συσκευή?

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

O Αμερικάνος ενημέρωσε οτι είναι RM-691.

 

Μίλησα με φίλο που δουλεύει σε service και θα μου απαντήσει αυριο κ θα ενημερώσω σχετικά.

 

 

Ευχαριστώ όλους για τη βοήθειά σας.

 

 

Είναι πολύ ευχάριστο να μπαίνω μετά απο τόσα χρόνια κ να βρίσκω μια γωνιά με ανθρώπους που θέλουν να βοηθήσουν.

 

Συνεχίστε έτσι!

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Ενδιαφέρομαι να αγοράσω το C7. Ασημί κατά προτίμηση. Ολοκαίνουριο στο κουτί του. Ψάχνω για προσφορά / ευκαιρία. Παρακολουθώ το skroutz καθημερινά (http://www.skroutz.gr/s/289249/Nokia-C7.html). Αν έχετε υπόψη σας κάποια προσφορά σε οποιοδήποτε κατάστημα στην Ελλάδα παρακαλώ ενημερώστε με. Ευχαριστώ πολύ.

Έχω πάρει κάποια τηλέφωνα στα φτηνότερα καταστήματα στη λίστα του skroutz, αλλά δεν υπάρχει ετοιμοπαράδοτο αυτή τη στιγμή...

Edited by jkamb

MyPhones: Nokia 2110i, Nokia 6150, Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia N70, Nokia N73ME, Nokia 5800XM, Nokia C7, Nokia L920 (Win10), Nokia L625 (Win8.1), Microsoft L640, Microsoft L640XL, Microsoft L950DS, Xiaomi Pocophone F1, Xiaomi Poco F2 Pro, Xiaomi Poco F4

MyBands: Xiaomi Mi Band 2, 3, 4, Honor Watch ES, Huawei Watch Fit

Link to comment
Share on other sites

Θελω να παρω ενα καινουριο c7.θελω να ειναι ελληνικο και οχι παραεισαγωγης. Πως μπορω να καταλαβω τη στιγμη της αγορας αν ειναι παραεισαγωγης η οχι;δεν εχω καμια εμπιστοσυνη στα λεγομενα των πωλητων. Εχει καποιο διακριτικο η συσκευασια του κινητου;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Απ'ότι έχουν πεί άλλα παιδιά,κατά καιρούς.

Πας σε ένα κατάστημα,βλέπεις το imei του κινητού που θες να αγοράσεις,παίρνεις τηλ σε Νόκια Care,τους το λες και σου λένε αν είναι Ελληνικό ή όχι.

Link to comment
Share on other sites

Απ'ότι έχουν πεί άλλα παιδιά,κατά καιρούς.

Πας σε ένα κατάστημα,βλέπεις το imei του κινητού που θες να αγοράσεις,παίρνεις τηλ σε Νόκια Care,τους το λες και σου λένε αν είναι Ελληνικό ή όχι.

 

ενας τροπος ειναι αυτος.καποιος πιο αμεσος;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. εχει παρατηρησει κανεις αλλος σε C7 ο ηχος κλησης οταν σε καλουν να σταματαει να παιζει απο μονος του; χωρις να πατησεις καποιο πληκτρο η την οθονη. απλα οπως το κραταω στα χερια σταματα να ακουγεται ο ηχος ενω συνεχιζει να χτυπα...

 

επισης αυτο το ηχειο ειναι ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ το ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ever.. εχουν περασει καμμια 20αρα κινητα απο τα χερια μου, BY VERY FAR οτι χειροτερο ειχα... δεν ακουγεται, τριζει...

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. εχει παρατηρησει κανεις αλλος σε C7 ο ηχος κλησης οταν σε καλουν να σταματαει να παιζει απο μονος του; χωρις να πατησεις καποιο πληκτρο η την οθονη. απλα οπως το κραταω στα χερια σταματα να ακουγεται ο ηχος ενω συνεχιζει να χτυπα...

 

επισης αυτο το ηχειο ειναι ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ το ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ever.. εχουν περασει καμμια 20αρα κινητα απο τα χερια μου, BY VERY FAR οτι χειροτερο ειχα... δεν ακουγεται, τριζει...

Έχει πρόβλημα η συσκευή σου. Το ηχείο σε μένα μια χάρα ακούγεται και δεν τρίζει καθόλου!

Η αγάπη αποτελείται απο μια μοναδική ψυχή που κατοικεί σε δύο σώματα! (Αριστοτέλης)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Proud Owner of a Xbox360 fully updated!!! (http://www.enternity.gr)

Next Generation Consoles WAR:http:// http://www.vgchartz.com/

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. εχει παρατηρησει κανεις αλλος σε C7 ο ηχος κλησης οταν σε καλουν να σταματαει να παιζει απο μονος του; χωρις να πατησεις καποιο πληκτρο η την οθονη. απλα οπως το κραταω στα χερια σταματα να ακουγεται ο ηχος ενω συνεχιζει να χτυπα...

 

επισης αυτο το ηχειο ειναι ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ το ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ever.. εχουν περασει καμμια 20αρα κινητα απο τα χερια μου, BY VERY FAR οτι χειροτερο ειχα... δεν ακουγεται, τριζει...

 

Έχοντας διαβάσει όλα τα Post του thread αυτού, σε ενημερώνω πως δεν διάβασα κανείς άλλος να έχει παραπονεθεί για το ηχείο αυτό. Για άλλα πολύ πιο ασήμαντα έχει γίνει θέμα και δεν θα γινόταν για αυτό? Άρα μάλλον έχει η δική σου συσκευή πρόβλημα. Ίσως αυτό εξηγεί και το 1ο πρόβλημα στο post σου.

EDIT: Δεν έκανα refresh και δεν είδα το post του d2000217 που σαν χρήστης του κινητού επιβεβαιώνει το προφανές.

Edited by jkamb

MyPhones: Nokia 2110i, Nokia 6150, Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia N70, Nokia N73ME, Nokia 5800XM, Nokia C7, Nokia L920 (Win10), Nokia L625 (Win8.1), Microsoft L640, Microsoft L640XL, Microsoft L950DS, Xiaomi Pocophone F1, Xiaomi Poco F2 Pro, Xiaomi Poco F4

MyBands: Xiaomi Mi Band 2, 3, 4, Honor Watch ES, Huawei Watch Fit

Link to comment
Share on other sites

To κινητό το έχω λίγο λιγότερο από δύο μήνες, αλλά εχθές με κέρδισε πλέον οριστικά.

Ξεκίνησα από θεσσαλονίκη για Αθήνα με λεωφορείο για την συναυλία των Bon Jovi. Στο δρόμο άκουσα μουσική, ραδιόφωνο, δούλεψα το GPS, έστειλα/πήρα αρχεία με bluetooth από άλλους, μίλησα στο τηλέφωνο, έπαιξα παιχνίδια, σε όλα το τηλέφωνο αποδείχθηκε παραπάνω από άψογο. Σήμερα το πρωί πέρασα μέσα και μερικά αναμνηστικά βίντεο σε HDready που κατέβασα από το youtube, και τελικά, μετά από μία μέρα εντατικότατης χρήσης η μπαταρία ήταν στο 36%.

Συνολικά είναι ένα άριστο κινητό που δεν με απογοήτευσε πουθενά και κυρίως δεν ένοιωθα ότι έχω στο χέρι μου ένα κινητό-μαμούθ που να ζεσταίνεται και να με αγχώνει η διάρκεια της μπαταρίας του. Το φόρτισα, το πήρα μαζί μου, έκανε ό,τι του ζήτησα και δεν με ενόχλησε ποτέ. Άξιο!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...