Jump to content

[Επίσημο] Nokia C6-01


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βασικά σβήνει με το που πατάς για κλήση, όπως επίσης και με το που σε καλεί κάποιος δεν μπορείς να δείς ποιος είναι γιατί μαυρίζει η οθόνη....

 

Αυτό γίνεται όταν βρίσκεσαι έξω, ή σε εσωτερικούς χώρους;

Όλα δικά σου μάτια μου κι ο πόνος σου δικός μου

είδαν πολλά τα μάτια μου στις γειτονιές του κόσμου...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 874
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αυτό γίνεται όταν βρίσκεσαι έξω, ή σε εσωτερικούς χώρους;

 

Έχεις δίκιο, έχω την αίσθηση ότι γίνεται μόνο σε εσωτερικούς χώρους...

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Η νέα αναβάθμιση είναι διαθέσιμη;

φυσικα,δοκιμασε να δεις κι όλας

Έχεις δίκιο, έχω την αίσθηση ότι γίνεται μόνο σε εσωτερικούς χώρους...

και γιατι στο κανει αυτο?:wacko:

Link to comment
Share on other sites

φυσικα,δοκιμασε να δεις κι όλας

Σε ευχαριστώ, δεν έχω το κινητό, το ρώτησα για να το πω σε αυτόν που το έχει για να το κάνει.

Link to comment
Share on other sites

και γιατι στο κανει αυτο?:wacko:

 

έλα ντε, δεν γνωρίζω...μόλις πας να καλέσεις ή να σε καλέσουνε σβήνει η οθόνη και δεν βλέπεις ούτε ποιος σε παίρνει ούτε ποιον παίρνεις

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

παιδια ξαφνικα δεν μπορω να συνδεθω μεσω wi-fi στο ιντερνετ (βασικα κανει συνδεση με wi-fi, λεει οτι ειναι κανονικα σε συνδεση αλλα δεν ανοιγει καμια σελιδα ουτε το market της nokia). Ξερει κανεις τι μπορει να φταιει?

το εχω δοκιμασει σε διαφορα wi-fi

Edited by giorgos2421
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά ξέρει κανείς αν μπορούμε να κάνουμε activate το text messaging από Facebook για το κινητό??? η δε γινεται στα symbian

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά ξέρει κανείς αν μπορούμε να κάνουμε activate το text messaging από Facebook για το κινητό??? η δε γινεται στα symbian

αν και εντελώς off-topic, αν εννοεις να σου ερχεται sms για τα μηνύματα στο facebook, γίνεται απ τις ρυθμίσεις του facebook, και νομίζω μόνο σε wind. δεν εχει καμιά σχέση με τη συσκευή σου

Link to comment
Share on other sites

αν και εντελώς off-topic, αν εννοεις να σου ερχεται sms για τα μηνύματα στο facebook, γίνεται απ τις ρυθμίσεις του facebook, και νομίζω μόνο σε wind. δεν εχει καμιά σχέση με τη συσκευή σου

 

50% off topic είναι γιατί αναφέρεται στο συγκεκριμένο κινητό... κατά τα άλλα έχεις δίκιο για τη wind...απλά νομίζω ότι σε android

υπάρχει άσχετα από τον παροχέα!!!!

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

50% off topic είναι γιατί αναφέρεται στο συγκεκριμένο κινητό... κατά τα άλλα έχεις δίκιο για τη wind...απλά νομίζω ότι σε android

υπάρχει άσχετα από τον παροχέα!!!!

είναι υπηρεσία του facebook και δεν έχει καμία απολύτως σχέση με το κινητό. στο android υπάρχει η εφαρμογή facebook messenger,που προσφέρει και ειδοποιήσεις για νέα μηνύματα. όχι όμως με sms. (τέτοιες εφαρμογές υπάρχουν και στο symbian)
Link to comment
Share on other sites

καλημερα μια ερωτηση οποιος γνωριζει. θελω να παρω το κινητο σαν συσκευη απο αμερικη φυσικα ξεκλειδωτο. η ερωτηση ειναι μπορω να περασω ελληνικα και αν λειτουργει στα εδω δικτυα.
Link to comment
Share on other sites

καλημερα μια ερωτηση οποιος γνωριζει. θελω να παρω το κινητο σαν συσκευη απο αμερικη φυσικα ξεκλειδωτο. η ερωτηση ειναι μπορω να περασω ελληνικα και αν λειτουργει στα εδω δικτυα.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=305272

και ναι, είναι quad band

Link to comment
Share on other sites

παιδια ειχα παρει το κινητο απο τα saturn το εκανα αναβάθμιση και εχει χασει τα ελληνικα πλεον....αν το κανω restart δεν θα ξανα ερθουν τα ελληνικα?
Link to comment
Share on other sites

παιδια ειχα παρει το κινητο απο τα saturn το εκανα αναβάθμιση και εχει χασει τα ελληνικα πλεον....αν το κανω restart δεν θα ξανα ερθουν τα ελληνικα?

Για να περάσεις ξανά Ελληνικά θα ακολουθήσεις τον παρακάτω οδηγό Εισαγωγή Ελληνικής γλώσσας & debrand συσκευών με Symbian^3.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να έχω προσθέσει κάτι καινούριο (απ' ότι θυμάμαι), τις δυο τελευταίες μέρες έχω πρόβλημα με τη σύνδεση του ίντερνετ του κινητού, είτε χρησιμοποιήσω data είτε wifi. Δεν συνδέονται καθόλου κάποιες εφαργογές, και κάποιες άλλες με δυσκολία.

Το μόνο που παρατήρησα είναι ότι στην παρακολούθηση συνδέσεων ανέφερε ότι είναι συνδεδεμένη μια εφαρμογή με το όνομα keepaliveprobe, ενώ δεν το είχα παρατηρήσει παλιότερα, βρήκα ένα αρχείο με το ίδιο όνομα και το έσβησα, αλλά το πρόβλημα παραμένει. Έκλεισα τη συσκευή, την ξεκίνησα χωρίς κάρτα μνήμης, φαίνεται να δουλεύει εντάξει, αλλά για παράδειγμα η εφαρμογή sympaper που την έχω στην κάρτα μνήμης, στα καλά καθούμενα δεν μπορεί να συνδεθεί (εδώ και 2 μέρες δηλαδή, ενώ πριν 3 μέρες έμπαινα κανονικά).

Έχετε κάποια ιδέα για το τι μπορεί να ευθύνεται;

Τελικά αξίζει τον κόπο να μπω στη διαδικασία hard format κινητού και κάρτα μνήμης; Δεν έχω κάνει ποτέ απ' όταν το αγόρασα, ούτε κι όταν έκανα τις αναβαθμίσεις (S^3, Symbian Anna, Symbian Belle, Symbian Belle Refresh).

Επίσης αξίζει τον κόπο να το χακάρω; Ή οι κίνδυνοι είναι μεγαλύτεροι από τα πλεονεκτήματα μιας χακαρισμένης συσκευής;

 

 

Παιδιά το viber λειτουργεί στο C6-01;

 

Το Viber δεν το βγάζουν για symbian.

 

Είχαν ανακοινώσει ότι θα βγει, κρίμα ..

 

στην ανακοίνωση έμειναν κι αυτοί..

 

Βγήκε πριν λίγες εβδομάδες τελικά το Viber για Symbian. Λειτουργεί και στο C6-01.

Edited by fishfemale

Όλα δικά σου μάτια μου κι ο πόνος σου δικός μου

είδαν πολλά τα μάτια μου στις γειτονιές του κόσμου...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

fishfemale σβήσε τα σημεία πρόσβασης (πάρε ένα backup αν θες πρώτα), και δοκίμασε ξανά.
Link to comment
Share on other sites

fishfemale σβήσε τα σημεία πρόσβασης (πάρε ένα backup αν θες πρώτα), και δοκίμασε ξανά.

 

Θα το δοκιμάσω, ευχαριστώ.

Όλα δικά σου μάτια μου κι ο πόνος σου δικός μου

είδαν πολλά τα μάτια μου στις γειτονιές του κόσμου...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν δούλεψε ούτε με τα σημεία πρόσβασης. Έκανα hard format κι όλα δουλεύουν σωστά τώρα. Διάβασα και τα σχετικά για το χακ, προς το παρόν δεν μ' ενδιαφέρουν τα πλεονεκτήματά του οπότε δεν θα το χακάρω.

Δυστυχώς διαπίστωσα (δοκίμασα και διάβασα) ότι το Nokia City Lens δεν δουλεύει στην Belle Refresh...

Όλα δικά σου μάτια μου κι ο πόνος σου δικός μου

είδαν πολλά τα μάτια μου στις γειτονιές του κόσμου...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα τσακάλια!! Θα ήθελα να ρωτήσω πώς μπορώ να κάνω το pc μου σαν "ένα σκληρό δίσκο" έτσι ώστε όταν το έχω ανοιχτό και συνδεδεμένο στο ιντερνετ να μπορώ να μπαίνω και να επεμβαίνω (πχ. copy/paste) ανα πάσα στιγμή από το κινητό μου c6-01 με Symbian Anna! Σας παρακαλώ όποιος ξέρει ας ποστάρει έναν αναλυτικό οδηγό γιατί είμαι τελείως άσχετος και παρόλο που έψαξα και σε άλλα φόρουμ δεν έβγαλα άκρη.. :(

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

1) Nokia 3330, 2) Nokia 6600, 3) Nokia N81, 4) Nokia C6-01, 5) Samsung Galaxy S5 Neo, 6) Samsung Galaxy S7
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το Viber για nokia είναι μόνο για sms και αυτά εντός ελλάδος? Μπορεί κάποιος να το επαληθεύσει?
Link to comment
Share on other sites

Και όμως... ΓΙΝΕΤΑΙ! :)

Χθες μετά από πολλή απογοήτευση είπα να κάνω μια απέλπιδα προσπάθεια. Κατέβασα λοιπόν το firmware του RM-718 μέσω Phoenix, πήγα στο αντίστοιχο folder, έκανα rename το folder του firmware από RM-718 σε RM-601. Έκανα Flash Firmware, επέλεξα το balkan-black, πάτησα το κουμπάκι και... voilaaaa. Πλέον έχω Ελληνικά περασμένα στο κινέζικο RM-601 C6-01 μου :)

 

Έκανα διάφορα restart στο κινητό, εγκατέστησα αρκετά προγράμματα, έστειλα μηνύματα, πρόσθεσα επαφές, έκανα sync με OVI-Suite και μέχρι τώρα ΚΑΝΕΝΑ απολύτως πρόβλημα!!!

 

Δεν το συνιστώ να το κάνετε, αλλά εγώ το έκανα, δούλεψε και πλέον νιώθω χαρούμενος με το νέο μου κινητό! :)

 

Να πω πως ο βασικός λόγος που τελικά προχώρησα σε αυτή την αναβάθμιση ήταν γιατί όταν κατέβασα και τα δύο firmwares (RM-718 και RM-601) και σύγκρινα τα μεγέθη των αρχείων τους, ήταν ΟΛΑ τα ίδια ΕΚΤΟΣ από ένα το οποίο μετά από λίγο ψάξιμο στο internet κατάλαβα πως έχει να κάνει με τις γλώσσες. Ε σκεύτηκα, τι αλλαγές hardware μπορεί να έχει και να έχει σχέση με τις διάφορες γλώσσες. Και κάπως έτσι πήρα την απόφαση.

 

Άντε καλό τριήμερο σε όλους!!! :)

καλησπερα φιλε μου αγορασα το κινητο απο αμερικη με το firmware RM-601 και οταν παω μεσω phoenix μου βγαζει το ιδιο μηνυμα με σενα :error "neither dp1.0 nor dp2.0 was found for the product". οταν λες κατεβασες το firmware από RM-718 τι εννοεις και απο που. αν μπορεις να μου στειλεις εναν οδηγο θα ειμαι υποχρεος. αν το παω στην νοκια θα μπορεσουν να περασουνη τα ελληνικα? ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα φιλε μου αγορασα το κινητο απο αμερικη με το firmware RM-601 και οταν παω μεσω phoenix μου βγαζει το ιδιο μηνυμα με σενα :error "neither dp1.0 nor dp2.0 was found for the product". οταν λες κατεβασες το firmware από RM-718 τι εννοεις και απο που. αν μπορεις να μου στειλεις εναν οδηγο θα ειμαι υποχρεος. αν το παω στην νοκια θα μπορεσουν να περασουνη τα ελληνικα? ευχαριστω
κατεβαζεις το σωστο firmware απ το navifirm, το βάζεις στο φακελο program files/Nokia/Products/RM-601
Link to comment
Share on other sites

κατεβαζεις το σωστο firmware απ το navifirm, το βάζεις στο φακελο program files/Nokia/Products/RM-601

το κατεβασα φιλε μου απο το navifirm βρισκει το silver balkans to product code ξεκιναει το refurbish αλλα στην πορεια πεταει μηνυμα ERROR: Failed to set phone to flashmode. δεν ξερω δοκιμασα να αλλαξω και το ονομα του φακελου σε rm 601 και παλι τιποτα. αυριο τηλ στην νοκια μηπως μπορει να τα περασει. ευχαριστω παντως.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...