Jump to content

[Επίσημο] Nokia C6-01


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο Nokia Care Βόλου το έχουν σε dummy (όπως και το Ν8), το είδα σήμερα. Όμορφο είναι, αλλά έχοντας συνηθίσει εδώ και μία βδομάδα με την οθόνη του Ν8, μου φαίνεται λίγο μικρή η 3.2άρα του C6-01. :O
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 874
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα σας. Σκέφτομαι να αγοράσω τη συσκευή αλλά θα ήθελα να μου πείτε με σιγουριά αν, αυτή τη στιγμή, θα υπάρχει πρόβλημα με τα ελληνικά σε περίπτωση αναβάθμισης είτε μέσω wi fi είτε μέσω καλωδίου. Μήπως, δηλαδή θα ήταν προτιμότερο να περιμένω να έρθει επίσημα στην Ελλάδα; Επίσης, αν υποθέσουμε ότι το αγοράζω τώρα από ηλεκτρονικό κατάστημα και δημιουργείται πρόβλημα με τα ελληνικά κατά την αναβάθμιση, ποιος τρόπος αντιμετώπισης υπάρχει; Σας ευχαριστώ για τον χρόνο σας.

 

φιλε μου εγω μεσω usb εκανα, κ δεν χαθηκαν τα ελληνικα.

παρε τηλ την πιο κοντινη αντιπροσωπεια νοκια κ ρωτα ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας. Σκέφτομαι να αγοράσω τη συσκευή αλλά θα ήθελα να μου πείτε με σιγουριά αν, αυτή τη στιγμή, θα υπάρχει πρόβλημα με τα ελληνικά σε περίπτωση αναβάθμισης είτε μέσω wi fi είτε μέσω καλωδίου. Μήπως, δηλαδή θα ήταν προτιμότερο να περιμένω να έρθει επίσημα στην Ελλάδα; Επίσης, αν υποθέσουμε ότι το αγοράζω τώρα από ηλεκτρονικό κατάστημα και δημιουργείται πρόβλημα με τα ελληνικά κατά την αναβάθμιση, ποιος τρόπος αντιμετώπισης υπάρχει; Σας ευχαριστώ για τον χρόνο σας.

Καταρχήν θα προσέξεις η συσκευή που θα πάρεις να προορίζεται για την ευρωπαϊκή αγορά και να είναι made in finland. Αυτό το τσεκάρεις με το product code ή το imei της συσκευής.

 

Αν δεν του έχουν περασμένα τα ελληνικά αυτοί που θα στο πουλήσουν (συνήθως τα έχουν) θα τα περάσεις εσύ πολύ εύκολα με το phoenix. Από εκεί και πέρα θα κάνεις όλες τς αναβαθμίσεις μέσω wi-fi και τα ελληνικά δεν θα χαθούν ποτέ και γενικά δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα ούτε με εγγύηση ούτε με τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Από εκεί και πέρα θα κάνεις όλες τς αναβαθμίσεις μέσω wi-fi και τα ελληνικά δεν θα χαθούν ποτέ και γενικά δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα ούτε με εγγύηση ούτε με τίποτα.

 

αυτο το τελευταιο με την εγγυηση δεν το καταλαβα.

η εγγυηση της νοκια νόμιζα οτι ειναι worldwide.

Link to comment
Share on other sites

Διάβασε αυτό.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Διάβασε αυτό.

 

μαλιστα. κ ποσο παει δηλαδη το να σου παρεχει εγγυηση η νοκια για το softwave?

btw μου φαινεται εντελως αστειο και παρολογο ο διαχωρισμος hard/software.

αφου η αγορα εγινε απο χωρα της EE συμφωνα με τους νομους της ΕΕ η Νοκια δεν ειναι υποχρεωμενη να μου παρεχει εγγυηση και στο hardware αλλα και στο software?

καλα δν θυμαμαι?

 

nevermind, ειχα δικιο. πηρα το κοντινο μου καταστημα νοκια τηλεφωνο.

εννοειται οτι καλυπτει κ hardware και software.

οσο για την ελληνικη γλωσσα, αν χαθει, ειναι 16e.

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα-Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη σε υπάρχον μήνυμα πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Στο Nokia Care Βόλου το έχουν σε dummy (όπως και το Ν8), το είδα σήμερα. Όμορφο είναι, αλλά έχοντας συνηθίσει εδώ και μία βδομάδα με την οθόνη του Ν8, μου φαίνεται λίγο μικρή η 3.2άρα του C6-01. :O

 

Αληθεύει ότι θα είναι διαθέσιμο από τα nocia care το 2ο τρίμηνο του 2011 ? :confused:

http://www.myphone.gr/forum/image.php?u=11306&type=sigpic&dateline=1348034580
Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω να καθυστερήσει τόσο. Εδώ υπάρχει στα νέα μοντέλα στο επίσημο Ελληνικό site.

Με τη νέα χρονιά, πιστεύω θα είναι εδώ.

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Αληθεύει ότι θα είναι διαθέσιμο από τα nocia care το 2ο τρίμηνο του 2011 ? :confused:

 

Όχι, χτες που ρώτησα στο Nokia Care εδώ στο Βόλο (από το οποίο πήρα το Ν8) μου είπε ότι το C7 θα έρθει μέσα στο Δεκέμβριο, το C6-01 θα είναι εδώ τις πρώτες μέρες του νέου έτους και το Ε7 θα έρθει τέλη Ιανουαρίου. Τιμές μου είπε μόνο για το C7 (γύρω στα 435€) και για το Ε7 (665€ :X ). Για το C6-01 δε θυμόταν.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Συγχωρήστε τη χαζή ερώτηση αλλά όταν λέτε ότι χάνονται τα ελληνικά εννοείτε το ελληνικό μενού, έτσι ; Πληκτρολόγιο ελληνικό συνεχίζει να έχει φαντάζομαι (για sms, ονόματα κλπ). Ίσως είναι χαζή ερώτηση αλλά δεν είχα ποτέ Nokia/Symbian και δεν ξέρω πώς λειτουργούν. Tο συγκεκριμένο μου έχει γυαλίσει πολύ και δύσκολα θα κρατηθώ μέχρι τον Ιανουάριο :p .
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλώς ήρθες στο forum.:)

Ρίξε μια ματιά στο FAQ της πρώτης σελίδας:Περί παράλληλων εισαγωγών

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

αν με το καλο ερθει απο τη Νοκια επισημα, η τιμη του αναμενεται να πεσει η να ανεβει; δεν βιαζομαι να το παρω.. περιμενω και 1-2 μηνες ακομη αν ειναι να παρω κατι απο αντιπροσωπεια.

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites


Δεν υπάρχει ακόμα επίσημη ανακοίνωση για την τιμή του στα ελληνικά καταστήματα. Κοντά στα 350€ να υπολογίζεις και διάθεση στις γιορτές.
Link to comment
Share on other sites


Δεν υπάρχει ακόμα επίσημη ανακοίνωση για την τιμή του στα ελληνικά καταστήματα. Κοντά στα 350€ να υπολογίζεις και διάθεση στις γιορτές.
απο τα 335 τωρα, καλυτερα να περιμενω τα 350 για αντιπροσωπατο.. να ειμαι φουλ καλυμενος. αξιζει, δεν νομιζεις.. 15 ευρω ειναι μοναχα.:)

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

απο τα 335 τωρα, καλυτερα να περιμενω τα 350 για αντιπροσωπατο.. να ειμαι φουλ καλυμενος. αξιζει, δεν νομιζεις.. 15 ευρω ειναι μοναχα.:)

 

full καλυμενος θα εισαι κ τωρα.. πηρα την αντιπροσωπεια νοκια κ ρωτησα.

μπορεις να κανεις το ιδιο..

Edited by dsx83
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο !!!

Product Code: balkans_silver 059C267

:)

 

Σύμφωνα με το NaviFirm

C6-01 (RM-718) Έκδοση λογισμικού: 12.6

059C385: balkans_black

059C267: balkans_silver

Edited by antheod
edit
http://www.myphone.gr/forum/image.php?u=11306&type=sigpic&dateline=1348034580
Link to comment
Share on other sites

To κινητό είναι πολύ καλό.Αυτά που πρόσεξα είναι

+ Κανένα πρόβλημα με μνήμη (ταυτόχρονα ανοιχτές 32 εφαρμογές-παιχνίδια)

+Πιο δυνατό wi-fi (σε σημεία που δεν έπιανε το 5800 αυτό πιάνει)

+Για το video δεν έχω να πώ τίποτα (άψογο)

+Οι 3 οθόνες αναμονής πολύ χρήσιμες και το μενού το αλλάξαν λίγο στον τρόπο επιλογής αρχείων (σαν το δεξί κλικ του υπολογιστή)

 

-Θα το ήθελα λίγο πιο στενό (σαν το 5530)

-Αλλη θέση στο μεγάφωνο,οταν είναι σε τραπέζι μειώνεται δραματικά η ένταση.

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

αυτο με το μεγαφωνο το ειχα και με το Qtek παλια.. στη ραχη το μεγαφωνο και οταν το ακουμπουσα στο τραπεζι δεν ακουγοταν τιποτα.. ειδικα αν ειχε και κανενα τραπεζομαντιλο...αστα να πανε..

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

To κινητό είναι πολύ καλό.Αυτά που πρόσεξα είναι

+ Κανένα πρόβλημα με μνήμη (ταυτόχρονα ανοιχτές 32 εφαρμογές-παιχνίδια)

+Πιο δυνατό wi-fi (σε σημεία που δεν έπιανε το 5800 αυτό πιάνει)

+Για το video δεν έχω να πώ τίποτα (άψογο)

+Οι 3 οθόνες αναμονής πολύ χρήσιμες και το μενού το αλλάξαν λίγο στον τρόπο επιλογής αρχείων (σαν το δεξί κλικ του υπολογιστή)

 

-Θα το ήθελα λίγο πιο στενό (σαν το 5530)

-Αλλη θέση στο μεγάφωνο,οταν είναι σε τραπέζι μειώνεται δραματικά η ένταση.

 

Ολα μας τα λες θετικα.

Ο λογος που το πουλάς ακομα δεν το πηρες δεν μας είπες ποιος είναι

O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

Από κάμερα τι λέει? Έβγαλες καμιά φωτογραφία.

Μπορείς να μου πεις από που το αγόρασες και εάν είχε την ταινία ασφαλείας Nokia Sealed :confused:

http://www.myphone.gr/forum/image.php?u=11306&type=sigpic&dateline=1348034580
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...