Jump to content

Android Tablets: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, εντυπώσεις


rigasnic1982
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επικοινώνησα με την cube γιατι στη σελίδα τους δεν είδα το συγκεκριμένο μοντέλο που αναφέρει το Banggood, και μου απαντησαν οτι

 

 

 

Σας έχει τυχει να πουλάει κάτι ενα κατάστημα που δε μπορείτε να το βρείτε στην μαμα εταιρία?

 

http://manz.tk/uploads/19dc0.jpg

 

Δεν υπάρχει κατάστημα cube. Ειναι site οπως το banggood αυτο που ειδες, απλά παραπλανούν

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν υπάρχει κατάστημα cube. Ειναι site οπως το banggood αυτο που ειδες, απλά παραπλανούν

:cry:

 

Δηλαδής αυτό ειναι κατάστημα? Οχι η εταιρία? http://www.cube-tablet.com/

 

 

edit

Εχεις απόλυτο δίκιο

 

Cube-Tablet.com is Cube Distributor. Cube-Tablet.com has established the close cooperation relations with Shenzhen Alldo Cube company. Cube-Tablet.com is liable for sales, after-sales service if you order Cube Tablet PC from our online shop. Please contract us about sales, after-sales service. Shenzhen Alldo Cube company is NOT directly responsible for retail business, after-sales.

I am the FireStarter
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα.. Λοιπόν θα ήθελα τα φώτα σας για την επιλογή ταμπλετ..

 

Επειδή το ταμπλετ προορίζεται για άνθρωπο λίγο μεγαλύτερης ηληκιας δεν με ενδιαφέρει καθόλου το θέμα των games..

 

 

Αντιθέτως με ενδιαφέρει να έχει όσο το δυνατόν λιγότερα προβλήματα διότι επειδή η κυρία που το θέλει δεν σκαμπαζει και πολλά αν το ταμπλετ έχει θέματα δεν θα μπορεί να το λειτουργήσει καθόλου...

 

Έχω ήδη κάνει αρκετό διάβασμα εδώ μέσα αλλά ο χρόνος μου είναι περιορισμένος για να διαβάσω όλα τα νήματα...

 

Περιμένω γνώμες και προτάσεις λοιπόν... Το πόσο που μπορεί να διατεθεί είναι κάπου στα 150 ευρώ... Φυσικά όσο κατέβαινουμε τόσο το καλύτερο...

 

Σας ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

:cry:

Δηλαδής αυτό ειναι κατάστημα? Οχι η εταιρία? http://www.cube-tablet.com/

edit

Εχεις απόλυτο δίκιο

 

Cube-Tablet.com is Cube Distributor. Cube-Tablet.com has established the close cooperation relations with Shenzhen Alldo Cube company. Cube-Tablet.com is liable for sales, after-sales service if you order Cube Tablet PC from our online shop. Please contract us about sales, after-sales service. Shenzhen Alldo Cube company is NOT directly responsible for retail business, after-sales.

To site της cube είναι το http://www.51cube.com/en/.

Και μακριά από το cube-tablet.com . Πρόκειται για απατεώνες του αισχίστου είδους.

Το συγκεκριμένο site όπως και το cube-stores.com, το ainol-novo.com και διάφορα άλλα site με όνομα του τύπου "brand-name.com" ανήκουν στην εταιρεία focalandroid και έχουν αυτά τα ονόματα για να μας εξαπατήσουν και να μας κάνουν να πιστέψουμε ότι αγοράζουμε κατευθείαν από το εργοστάσιο.

Θα μπορούσε να το χαρακτηρίσει κανείς ένα απλό μάρκετινγκ τρικ αν το cube-tablet (focalandroid) δεν είχε καταγγελθεί στην Ελλάδα και παγκόσμια (δείτε τα ξένα φόρουμ) ότι στέλνει εσκεμμένα ελαττωματικά προϊόντα αφού πρώτα εξαπατήσει το κοινό διαφημίζοντας (μόνο αυτό από όλα τα κινέζικα μαγαζιά), ψευδή χαρακτηριστικά για προϊόντα που πουλάει. Εγώ ήμουν ένας από αυτούς που εξαπατήθηκαν.

Η εξαπάτηση του κοινού είχε πάρει τόσο μεγάλες διαστάσεις παγκόσμια, ώστε ανάγκασε την ίδια Cube να βγάλει προειδοποίηση προς το κοινό. Πήγαινες να μπεις στο site της Cube και το πρώτο πράγμα που έβλεπες ήταν ένα pop-up παράθυρο με την προειδοποίηση για τους απατεώνες του cube-tablet (focalandroid).

Αλλά οι απατεώνες δεν δίστασαν καθόλου, και αμέσως μετά από εκείνη την προειδοποίηση της ίδιας της Cube (που προφανώς τους έριξε τις πωλήσεις), έφτιαξαν ένα νέο site με το όνομα http://www.51cubestore.com! Ώστε το όνομα του site να περιέχει τον αριθμό 51 και να μπερδεύει τον κόσμο με το πραγματικό site της Cube!!!

Εγώ την πάτησα και δεν το ξεχνώ. Με δικαίωσε το paypal αλλά τι να το κάνεις. Σας συστήνω πριν κάνετε μια αγορά να μη ρωτάτε απλά στο φόρουμ αλλά να κάνετε και μια αναζήτηση για να δείτε τι έχει γραφτεί στο παρελθόν. Και εδώ και σε ξένα φόρουμ. Γιατί ο κόσμος ξεχνάει εύκολα. Και όταν υπάρχουν τόσα πολλά κινέζικα μαγαζιά γιατί να πηγαίνετε στους απατεώνες;

 

Δείτε εδώ κάποια από αυτά που είχα γράψει παλιότερα από την εμπειρία που είχα με το cube-tablet.com - focalandroid

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4572186#post4572186

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4554706#post4554706

 

ΥΓ Για να μη πιάσουμε την ίδια παλιά κουβέντα, να πω ότι δεν διαφωνώ ότι υπάρχουν και αρκετοί εδώ μέσα που πήραν από τους απατεώνες αυτό που παρήγγειλαν. Αλλά δεν νομίζω ότι είναι αυτό που έχει σημασία. Εξάλλου ένα μαγαζί δεν συντηρείται αποκλειστικά με την απάτη. Μη σου τύχει όμως κι είσαι εσύ αυτός που θα εξαπατηθεί. Και στη περίπτωση του cube-tablet (focalandroid) ήμασταν πλήθος οι εξαπατημένοι.

Edited by PANKAN
Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα τις προτασεις σας για ενα αξιοπιστο σε αντοχη ταμπλετ για το πιτσιρικι ενος φιλου(5 χρονων) μονο για παιχνιδακια.περιπου στα 50 ευρω να ειναι το κοστος

iphone 6s plus 64,xiaomi A1M1

teclast t10,Cube iWork10

COOLEME MB3,KII PRO

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα. Είχα πάρει το ainol 7 venus στην κόρη αλλά το έσπασα κατα λάθος. Ψάχνω να επανορθώσω με κάτι ναι μεν καλύτερο αλλά όχι υπερβολικό. Βρήκα μεταχειρισμένο το ainol spark 100ε απο Ελλάδα. Έχει κάποιος καμία πρόταση το πολύ ως 140ε και να παρέχει βοήθεια σε φόρουμ με ρομ, λίγο καλή κατασκευή κλπ? Για το onda v975m τί άποψη υπάρχει?
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα. Είχα πάρει το ainol 7 venus στην κόρη αλλά το έσπασα κατα λάθος. Ψάχνω να επανορθώσω με κάτι ναι μεν καλύτερο αλλά όχι υπερβολικό. Βρήκα μεταχειρισμένο το ainol spark 100ε απο Ελλάδα. Έχει κάποιος καμία πρόταση το πολύ ως 140ε και να παρέχει βοήθεια σε φόρουμ με ρομ, λίγο καλή κατασκευή κλπ? Για το onda v975m τί άποψη υπάρχει?

 

Ε καλά χωρίς δεύτερη σκέψη onda v975m

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα. Είχα πάρει το ainol 7 venus στην κόρη αλλά το έσπασα κατα λάθος. Ψάχνω να επανορθώσω με κάτι ναι μεν καλύτερο αλλά όχι υπερβολικό. Βρήκα μεταχειρισμένο το ainol spark 100ε απο Ελλάδα. Έχει κάποιος καμία πρόταση το πολύ ως 140ε και να παρέχει βοήθεια σε φόρουμ με ρομ, λίγο καλή κατασκευή κλπ? Για το onda v975m τί άποψη υπάρχει?

το εχω.πολυ καλο αλλα απο μπαταρια μη περιμενεις πολλα πραγματα.5 ωρες με το ζορι

iphone 6s plus 64,xiaomi A1M1

teclast t10,Cube iWork10

COOLEME MB3,KII PRO

Link to comment
Share on other sites

ΔΕΙΤΕ ΠΑΛΙ ΑΥΤΟ ΛΙΓΟ , ΔΕ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ TO HDMI POY DEN EXEI .

AN KAI H TIMH ΑΝΕΒΗΚΕ ΛΙΓΟ ΑΠΟ ΠΡΙΝ , ΑΞΙΖΕΙ ????

 

http://www.51cubestore.com/cube-talk-9x-tablet-pc-9-7-inch-retina-octa-core-3g-gps-bluetooth-4-0-fm-2gb.html

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Απαγορεύεται η αποκλειστική χρήση κεφαλαίων σύμφωνα με τους Όρους Χρήσης του myphone γιατί είναι σαν να φωνάζεις.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

To site της cube είναι το http://www.51cube.com/en/.

Και μακριά από το cube-tablet.com . Πρόκειται για απατεώνες του αισχίστου είδους.

Το συγκεκριμένο site όπως και το cube-stores.com, το ainol-novo.com και διάφορα άλλα site με όνομα του τύπου "brand-name.com" ανήκουν στην εταιρεία focalandroid και έχουν αυτά τα ονόματα για να μας εξαπατήσουν και να μας κάνουν να πιστέψουμε ότι αγοράζουμε κατευθείαν από το εργοστάσιο.

Θα μπορούσε να το χαρακτηρίσει κανείς ένα απλό μάρκετινγκ τρικ αν το cube-tablet (focalandroid) δεν είχε καταγγελθεί στην Ελλάδα και παγκόσμια (δείτε τα ξένα φόρουμ) ότι στέλνει εσκεμμένα ελαττωματικά προϊόντα αφού πρώτα εξαπατήσει το κοινό διαφημίζοντας (μόνο αυτό από όλα τα κινέζικα μαγαζιά), ψευδή χαρακτηριστικά για προϊόντα που πουλάει. Εγώ ήμουν ένας από αυτούς που εξαπατήθηκαν.

Η εξαπάτηση του κοινού είχε πάρει τόσο μεγάλες διαστάσεις παγκόσμια, ώστε ανάγκασε την ίδια Cube να βγάλει προειδοποίηση προς το κοινό. Πήγαινες να μπεις στο site της Cube και το πρώτο πράγμα που έβλεπες ήταν ένα pop-up παράθυρο με την προειδοποίηση για τους απατεώνες του cube-tablet (focalandroid).

Αλλά οι απατεώνες δεν δίστασαν καθόλου, και αμέσως μετά από εκείνη την προειδοποίηση της ίδιας της Cube (που προφανώς τους έριξε τις πωλήσεις), έφτιαξαν ένα νέο site με το όνομα http://www.51cubestore.com! Ώστε το όνομα του site να περιέχει τον αριθμό 51 και να μπερδεύει τον κόσμο με το πραγματικό site της Cube!!!

Εγώ την πάτησα και δεν το ξεχνώ. Με δικαίωσε το paypal αλλά τι να το κάνεις. Σας συστήνω πριν κάνετε μια αγορά να μη ρωτάτε απλά στο φόρουμ αλλά να κάνετε και μια αναζήτηση για να δείτε τι έχει γραφτεί στο παρελθόν. Και εδώ και σε ξένα φόρουμ. Γιατί ο κόσμος ξεχνάει εύκολα. Και όταν υπάρχουν τόσα πολλά κινέζικα μαγαζιά γιατί να πηγαίνετε στους απατεώνες;

 

Δείτε εδώ κάποια από αυτά που είχα γράψει παλιότερα από την εμπειρία που είχα με το cube-tablet.com - focalandroid

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4572186#post4572186

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4554706#post4554706

 

ΥΓ Για να μη πιάσουμε την ίδια παλιά κουβέντα, να πω ότι δεν διαφωνώ ότι υπάρχουν και αρκετοί εδώ μέσα που πήραν από τους απατεώνες αυτό που παρήγγειλαν. Αλλά δεν νομίζω ότι είναι αυτό που έχει σημασία. Εξάλλου ένα μαγαζί δεν συντηρείται αποκλειστικά με την απάτη. Μη σου τύχει όμως κι είσαι εσύ αυτός που θα εξαπατηθεί. Και στη περίπτωση του cube-tablet (focalandroid) ήμασταν πλήθος οι εξαπατημένοι.

 

Ευχαριστώ πολύ φίλε :)

 

Μπήκα ήδη στην επίσημη σελίδα της cube, και βρήκα αυτό που βρήκα στο Banggood, οποτε τώρα προβληματίζομαι για 2 σημεία.

Εχουν διαφορά στη χωρητικότα οπως τα περιγράφουν τα 2 sites.

Το μεν banggood δίνει 8Gb Nand flash, ενώ στο 51cubestore λέει 4gb.

Τείνω να πιστεψω το επίσημο, αλλά ο προβληματισμός μου ειναι οτι πριν δω την απάντηση σου, και πριν μπώ να τσεκάρω αν υπάρχει αυτό που θέλω και στην επίσημη σελίδα της cube, μου είχε έρθει email απο banggood και μου επιβεβαιώνε την ερώτηση που τους έκανα για τη χωρητικότητα

 

Απάντηση απο Banggood

The Cube U51GTW Talk7X come with 1GB DDR3 RAM and 8GB NAND Fast Flash Capacity.

 

SS απο 51cubestore

http://manz.tk/uploads/464dd.jpg

 

 

 

Τελικά είναι αξιόπιστοι στο banggood ή οχι?

Η τιμή ειναι ουσιαστικά ίδια, αλλά φοβάμε οτι το επίσημο δε θα είναι τόσο ευελικτο αναφορικά με το 'τρόπο αποστολής' :ninja:

I am the FireStarter
Link to comment
Share on other sites

Εχουν διαφορά στη χωρητικότα οπως τα περιγράφουν τα 2 sites.

Το μεν banggood δίνει 8Gb Nand flash, ενώ στο 51cubestore λέει 4gb.

Τείνω να πιστεψω το επίσημο, αλλά ο προβληματισμός μου ειναι οτι πριν δω την απάντηση σου, και πριν μπώ να τσεκάρω αν υπάρχει αυτό που θέλω και στην επίσημη σελίδα της cube, μου είχε έρθει email απο banggood και μου επιβεβαιώνε την ερώτηση που τους έκανα για τη χωρητικότητα

Μη νομίζεις. Μπορεί και στην Cube να άλλαξαν τα αρχικά χαρακτηριστικά και να ξέχασαν να το γράψουν στο site τους. Απ' ότι καταλαβαίνω αυτά είναι συνηθισμένα πράγματα με τους Κινέζους.

Δεν σου προτείνω όμως να πιστέψεις και το banggood. Έτσι και εγώ ρώτησα στο fastcardtech και αφού μου απάντησαν θετικά, μετά μου έστειλαν άλλα αντί άλλων.

Μπορείς να το στρίψεις και ότι βγει.

Link to comment
Share on other sites

Μη νομίζεις. Μπορεί και στην Cube να άλλαξαν τα αρχικά χαρακτηριστικά και να ξέχασαν να το γράψουν στο site τους. Απ' ότι καταλαβαίνω αυτά είναι συνηθισμένα πράγματα με τους Κινέζους.

Δεν σου προτείνω όμως να πιστέψεις και το banggood. Έτσι και εγώ ρώτησα στο fastcardtech και αφού μου απάντησαν θετικά, μετά μου έστειλαν άλλα αντί άλλων.

Μπορείς να το στρίψεις και ότι βγει.

 

μπορείς να ρωτήσεις το επίσημο μαγαζί

 

Ευχαριστώ και τους 2.

Εστειλα στο καταστημα, μόλις απαντήσουν θα ενημερώσω :)

I am the FireStarter
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ και τους 2.

Εστειλα στο καταστημα, μόλις απαντήσουν θα ενημερώσω :)

 

σιγά τη βοήθεια

Link to comment
Share on other sites

Πάντως πέρα από την οποιαδήποτε απάντηση σου δώσει η Cube, έριξα μια ματιά και είδα ότι είναι πάααααρα πολλοί αυτοί που λένε ότι είναι με 4 gb. Και πολλά γνωστά μαγαζιά.

Οπότε στη καλύτερη περίπτωση λέω εγώ, να έχει κυκλοφορήσει και μια έκδοση με 8gb και να την έχει μόνο το banggood (λες; ).

Αν ισχύει κάτι τέτοιο (να υπάρχουν 2 μοντέλα), τότε το ρίσκο να σου στείλουν στη τύχη όποιο βρουν πρώτο μπροστά τους, είναι τεράστιο.

Δεν διαλέγεις τίποτε άλλα;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας παληκαρια μια γνωμη το Οχτα το V975i me to v975m εχουν μεγαλη διαφορα....;;;;;;; Και απο αυτα τα και το pipo m9 ti τι θα προτιμουσατε;;;;;;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας παληκαρια μια γνωμη το Οχτα το V975i me to v975m εχουν μεγαλη διαφορα....;;;;;;; Και απο αυτα τα και το pipo m9 ti τι θα προτιμουσατε;;;;;;

 

Πώς να σου απαντήσει κάποιος, όταν το i δεν έχει κυκλοφορήσει καν;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

σιγά τη βοήθεια

 

Πάντως πέρα από την οποιαδήποτε απάντηση σου δώσει η Cube, έριξα μια ματιά και είδα ότι είναι πάααααρα πολλοί αυτοί που λένε ότι είναι με 4 gb. Και πολλά γνωστά μαγαζιά.

Οπότε στη καλύτερη περίπτωση λέω εγώ, να έχει κυκλοφορήσει και μια έκδοση με 8gb και να την έχει μόνο το banggood (λες; ).

Αν ισχύει κάτι τέτοιο (να υπάρχουν 2 μοντέλα), τότε το ρίσκο να σου στείλουν στη τύχη όποιο βρουν πρώτο μπροστά τους, είναι τεράστιο.

Δεν διαλέγεις τίποτε άλλα;

 

Αντε βγάλε άκρη απο την απάντηση του 51cubestore

 

H ερώτηση ήταν αν υπάρχουν 2 εκδόσεις (με 4 και με 8 γιγα χώρο) και η απάντηση :lol:

 

Thank you for your mail .

 

We offer the factory price for the customers and all our product are directly from cube factory .

 

Have a nice day.

 

Best regards

Lily

51Cubestores Support Center

 

Να πα να γ@μηθει, θα παραγγείλω.

 

Μια βοήθεια εδωπέρα πλιζ

 

Μεταξύ των 2, ποιο θα προτιμούσατε και γιατι?

 

http://manz.tk/uploads/ef53e.jpg

 

Κλίνω προς το U51GTW λόγο μικρότερου βάρους και μόνο.

Απο την άλλη το C4 εχει μεγαλύτερη μπαταρία, ειναι 4πυρηνο (δε ξέρω αν ειναι απαραίτητα καλό αυτό) και εχει και DVR function λεει (το οποίο δε ξέρω τι ειναι στα ταμπλετς)

 

Και μια τελευταία 'χαζη' ερώτηση.

Και τα 2 εχουν λεει dual sim. Η μια για τηλεφωνια και η αλλη για 3G

 

Dual SIM card dual standby,support 3G WCDMA 2100MHz +2G GSM 850/900/1800/1900MHz.

 

Δηλαδή δε θα μπορώ να μπαινω στο ιντερνετ μέσω 3G απο τη sim που ήδη έχω? Θα πρέπει να αγοράσω/συντηρώ/πληρώνω και 2η sim για να μπαίνω στο ιντερνετ?

Edited by Sapadak
I am the FireStarter
Link to comment
Share on other sites

κοίτα δεν νομίζω να έχεις και τόσο πρόβλημα με το βάρος.... εγώ πάντως θα προτιμούσα μεγαλύτερη μπαταρία και τέσσερις πυρήνες

για τις σιμ δεν ξέρω να σου απαντήσω

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά θα μπαίνεις στο ίντερνετ με την κάρτα σου.. Απλά από τις 2 card slot που έχει μόνο η μια σου παρέχει 3g ίντερνετ ή άλλη δεν έχει οπότε αν εσύ πχ χρησιμοποιείς 1 μόνο κάρτα για ομιλία και ίντερνετ θα φροντίσεις να την βάλεις στο σλοτ με το 3g έτσι ώστε να μιλάς αλλά να μπαίνεις και ίντερνετ όταν θέλεις..
Link to comment
Share on other sites

Αντε βγάλε άκρη απο την απάντηση του 51cubestore

Διάβασε το πρώτο μήνυμα που σου έγραψα.

Το 51cubestore.com δεν έχει σχέση με την cube. Είναι οι ίδιοι απατεώνες της εταιρείας focalandroid που έχουν και το cube-tablet και πολλά άλλα site με ονόματα που παραπέμπουν σε εταιρείες παραγωγής ταμπλετών για να ξεγελούν το κοινό.

Οι άνθρωποι δεν είναι απλά αναξιόπιστοι όπως πολλά άλλα κινέζικα μαγαζιά. Είναι απατεώνες.

Δεν θα σου πρότεινα να αγοράσεις από αυτούς ούτε καρφίτσα. Πολύ περισσότερο που τώρα έχεις κολλήσει σε μια ταμπλέτα που τα χαρακτηριστικά της δεν είναι ξεκάθαρα.

Link to comment
Share on other sites

Διάβασε το πρώτο μήνυμα που σου έγραψα.

Το 51cubestore.com δεν έχει σχέση με την cube. Είναι οι ίδιοι απατεώνες της εταιρείας focalandroid που έχουν και το cube-tablet και πολλά άλλα site με ονόματα που παραπέμπουν σε εταιρείες παραγωγής ταμπλετών για να ξεγελούν το κοινό.

Οι άνθρωποι δεν είναι απλά αναξιόπιστοι όπως πολλά άλλα κινέζικα μαγαζιά. Είναι απατεώνες.

Δεν θα σου πρότεινα να αγοράσεις από αυτούς ούτε καρφίτσα. Πολύ περισσότερο που τώρα έχεις κολλήσει σε μια ταμπλέτα που τα χαρακτηριστικά της δεν είναι ξεκάθαρα.

 

Εχεις δικιο :)

 

Με βλέπω απο Banggood να το τσιμπάω

I am the FireStarter
Link to comment
Share on other sites

Έχει οκταπύρηνο με 168e

 

http://www.spemall.com/Cube-Talk-9X-U65GT-Octa-Core-Tablet-PC-Dual-Camera-Bluetooth-Phone-Call-GPS-MT8392-WCDMA-GSM-9-7-Inch-2048-1536-IPS-Touch-Screen-2G-RAM-16G-ROM_g.html

 

Όπου αλλού το έχω δει είναι για pre-order.

Επίσης έχω διαβάσει καλές και κακές αξιολογήσεις. Έχει κάποιος εμπειρία με το συγκεκριμένο site?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...