Jump to content

Android Tablets: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, εντυπώσεις


rigasnic1982
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάτι οικονομικό δοκιμασμένο και αξιόπιστο μέχρι 70-80 € υπάρχει να παίζει ταινίες και να ανοίγει PDF?
window/yuandao n70, ainol mars
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Χρόνια πολλά, Χριστός Ανέστη.

Το παρήγγειλα κ εγώ απο ΑΜΑΖΟΝ για έναν φίλο μου.

Φαίνεται καλη επιλογή και τίμια για ταμπλέτα.

Μονη παραφωνία ειναι η έλλειψη bluetooth.

Επειδή είναι πρώτη φορα που παραγγέλνω κατι απο ΑΜΑΖΟΝ, πως θα ξέρω πότε θα αποσταλει περίπου και πότε θα γίνει η χρέωση στη κάρτα μου?

 

Και επι της ευκαιρίας να ενα χρήσιμο λινκ all-in-one review, root και συμβουλές.

http://www.hotukdeals.com/misc/archos-80-titanium-owners-thread-guide-page-1-1516690

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Το site http://www.merimobiles.com/ θεωρείται αξιόπιστο να αγοράσω από εκεί το window n70?

ναι, αν και μπορείς να το βρεις και σ άλλα αξιόπιστα μαγαζιά πολύ φθηνότερα

Link to comment
Share on other sites

ναι, αν και μπορείς να το βρεις και σ άλλα αξιόπιστα μαγαζιά πολύ φθηνότερα

 

Δώσε μου μερικά links από αξιόπιστα ηλεκτρονικά tableτάδικα αλλά και tablets σε παρακαλώ...:cool:

 

Σαν τιμή 105 ευρώ το είδα από εκεί πολύ οικονομικό...

Link to comment
Share on other sites

Δώσε μου μερικά links από αξιόπιστα ηλεκτρονικά tableτάδικα αλλά και tablets σε παρακαλώ...:cool:

 

Σαν τιμή 105 ευρώ το είδα από εκεί πολύ οικονομικό...

 

http://www.aliexpress.com/item/7-Yuandao-Vido-N70HD-dual-core-Tablet-pc-Android-4-1-IPS-capacitive-screen-1280x800-pixel/676500353.html

Link to comment
Share on other sites

 

Είναι όμως αξιόπιστο αυτό?

Γιατί κάποια σχόλια που έχω διαβάσει γενικότερα δεν με πείθουν...

Εσύ ψωνίζεις από εκεί?

Edited by zeovani
Link to comment
Share on other sites

Είναι όμως αξιόπιστο αυτό?

Γιατί κάποια σχόλια που έχω διαβάσει γενικότερα δεν με πείθουν...

Εσύ ψωνίζεις από εκεί?

To eternal team; Απ τα πιο αξιόπιστα. Το N70HD οι άλλοι το χουν υπερτιμημένο επειδή πουλάει, και το χουν σχεδόν στο ίδιο κόστος με το νέο τετραπύρηνο. Εγώ το χα αγοράσει από άλλον, ο οποίος δεν το χει πλέον, επειδή το μοντέλο έχει σταματήσει να παράγεται κι εξαντλείται σιγά σιγά, πριν 2 μήνες, 98€, κι ήταν κομπλέ

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είδα αυτό το τετραπύρηνο και λέω να το χτυπήσω-> http://www.merimobiles.com/window-n70-quad-core-hdac-1-2ghz-7-inch-ips-1280-800-android-4-1-1-hdmi-16gb_p/meri7396.htm

Το link που μου έδωσες είναι σε dual core αλλά και έχει ένα εύρος από 130-150 € που δεν έχω καταλάβει τι είναι...

Επιπλέον, έχει bluetooth, gps, υποδοχή κάρτας sim?

Τα 0.3 mpixels με χαλάνε λιγάκι αλλά never mind...

Edited by zeovani
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είδα αυτό το τετραπύρηνο και λέω να το χτυπήσω-> http://www.merimobiles.com/window-n70-quad-core-hdac-1-2ghz-7-inch-ips-1280-800-android-4-1-1-hdmi-16gb_p/meri7396.htm

Το link που μου έδωσες είναι σε dual core αλλά και έχει ένα εύρος από 130-150 € που δεν έχω καταλάβει τι είναι...

Επιπλέον, έχει bluetooth, gps, υποδοχή κάρτας sim?

Τα 0.3 mpixels με χαλάνε λιγάκι αλλά never mind...

 

bluetooth, gps , υποδοχή κάρτας sim δεν εχει ουτε το 2πυρινο ουτε το 4πυρινο.

Το ευρος τιμης εχει να κανει με το αν θελεις σκετο το ταμπλετακι ή με καποια εξτρα (θηκη ας πουμε).

Φιλε θα σου προτεινα να το ψαξεις πρωτα για να βρεις τι ακριβως θελεις και μετα βρισκεις και το καταλληλο μοντελο.

Εχεις πιασει το νημα αναποδα ;)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είδα αυτό το τετραπύρηνο και λέω να το χτυπήσω-> http://www.merimobiles.com/window-n70-quad-core-hdac-1-2ghz-7-inch-ips-1280-800-android-4-1-1-hdmi-16gb_p/meri7396.htm

Το link που μου έδωσες είναι σε dual core αλλά και έχει ένα εύρος από 130-150 € που δεν έχω καταλάβει τι είναι...

Επιπλέον, έχει bluetooth, gps, υποδοχή κάρτας sim?

Τα 0.3 mpixels με χαλάνε λιγάκι αλλά never mind...

Το τετραπύρηνο έχει επεξεργαστή actions κ γραφικά vivante, άστο. το άλλο που σου στειλα, ένα πακέτο έχει μονο, με θήκη κ κάτι άλλα, κ βγαίνει 98€. bluetooth, gps, υποδοχή κάρτας sim δεν έχει κανένα

Link to comment
Share on other sites

Το τετραπύρηνο έχει επεξεργαστή actions κ γραφικά vivante, άστο. το άλλο που σου στειλα, ένα πακέτο έχει μονο, με θήκη κ κάτι άλλα, κ βγαίνει 98€. bluetooth, gps, υποδοχή κάρτας sim δεν έχει κανένα

 

Καταλαβες τι ειναι το κατι αλλο?

Στικακι για 3g ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβες τι ειναι το κατι αλλο?

Στικακι για 3g ειναι?

Ναι, είναι το HAME MPR-A1 3G modem συμβατό με android.

Link to comment
Share on other sites

Το τετραπύρηνο έχει επεξεργαστή actions κ γραφικά vivante, άστο. το άλλο που σου στειλα, ένα πακέτο έχει μονο, με θήκη κ κάτι άλλα, κ βγαίνει 98€. bluetooth, gps, υποδοχή κάρτας sim δεν έχει κανένα

 

Ουσιαστικά λοιπόν προτείνεις αντί για τετραπύρηνο να πάω στο διπύρηνο n70 λόγω καλύτερης κάρτας γραφικών και επεξεργαστή.

Δεν υπάρχει διαφορά θεωρείς δηλαδή στην απόκριση? H μπαταρία του ενός (3700) σε σχέση με το άλλο (4200) δεν έχει διαφορά? Η κάμερα τελικά είναι 0,3 mp ή 2 mp? Αυτό το china post στο aliexpress 11 δολλάρια τι κόλπο είναι πάλι? Με πληκτρολόγιο στα ελληνικά τι παίζει? Πρέπει να κατεβάσω εφαρμογή?

Η γωνία θέασης έχει θέμα?

Edited by zeovani
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά, Χριστός Ανέστη.

Το παρήγγειλα κ εγώ απο ΑΜΑΖΟΝ για έναν φίλο μου.

Φαίνεται καλη επιλογή και τίμια για ταμπλέτα.

Μονη παραφωνία ειναι η έλλειψη bluetooth.

Επειδή είναι πρώτη φορα που παραγγέλνω κατι απο ΑΜΑΖΟΝ, πως θα ξέρω πότε θα αποσταλει περίπου και πότε θα γίνει η χρέωση στη κάρτα μου?

 

Και επι της ευκαιρίας να ενα χρήσιμο λινκ all-in-one review, root και συμβουλές.

http://www.hotukdeals.com/misc/archos-80-titanium-owners-thread-guide-page-1-1516690

 

Καλημέρα και χριστός ανέστη,

 

Θα σε ενημερώσει το αμαζον με mail όταν είναι διαθέσιμο και τότε θα γίνει η χρέωση στην κάρτα

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Είναι όμως αξιόπιστο αυτό?

Γιατί κάποια σχόλια που έχω διαβάσει γενικότερα δεν με πείθουν...

Εσύ ψωνίζεις από εκεί?

 

Εγω παντως που αγορασα απο εκει (απο πωλητη του μαλλον, τον Avery Qiu) αρχικα ενα 7" Freelander (με gps +tv!) που επιστραφηκε με προσχημα οτι δεν ηρθε με mpeg4 (αλλα η αληθεια ειναι οτι ηθελα πλεον πιο μεγαλη διασταση;)) και εγινε δεκτη η ανταλλαγη (ηδη ενα Ainol Novo 10 Hero 10" ειναι στο δρομο!), ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο την εξυπηρετηση. Ισως αυτο να οφειλεται στον συγκεκριμενο πωλητη και οι παραπονουμενοι να εχουν εμπειριες με αλλους, δεν ξερω...

Link to comment
Share on other sites

To eternal team; Απ τα πιο αξιόπιστα. Το N70HD οι άλλοι το χουν υπερτιμημένο επειδή πουλάει, και το χουν σχεδόν στο ίδιο κόστος με το νέο τετραπύρηνο. Εγώ το χα αγοράσει από άλλον, ο οποίος δεν το χει πλέον, επειδή το μοντέλο έχει σταματήσει να παράγεται κι εξαντλείται σιγά σιγά, πριν 2 μήνες, 98€, κι ήταν κομπλέ

 

Επειδή ψάχνω και εγώ ταμπλετάκι σε αυτά τα κυβικά και επειδή δεν βλέπω κανένα στις 7-8 ίντσες με ανάλυση 1280x800 και τον RK3188 πιστεύεις αξίζει να πάρω αυτό; Από αυτονομία τι λέει; Γιατί η cpu που φοράει είναι και στα 40nm.... Ή μήπως ένα nexus 7;...

Link to comment
Share on other sites

Ουσιαστικά λοιπόν προτείνεις αντί για τετραπύρηνο να πάω στο διπύρηνο n70 λόγω καλύτερης κάρτας γραφικών και επεξεργαστή.

Δεν υπάρχει διαφορά θεωρείς δηλαδή στην απόκριση? H μπαταρία του ενός (3700) σε σχέση με το άλλο (4200) δεν έχει διαφορά? Η κάμερα τελικά είναι 0,3 mp ή 2 mp? Αυτό το china post στο aliexpress 11 δολλάρια τι κόλπο είναι πάλι? Με πληκτρολόγιο στα ελληνικά τι παίζει? Πρέπει να κατεβάσω εφαρμογή?

Η γωνία θέασης έχει θέμα?

Αν το ψάξεις, ο RK3066 ειναι ίδιας απόδοσης με τον τετραπύρηνο της Actions, ενώ στα γραφικά φυσικά η Mali 400MP4 ειναι καλύτερη, και δημοφιλής με άριστη υποστήριξη και συμβατότητα με τα παιχνιδια. Οι μπαταρίες και στα 2 ειναι 3700, πολλοί λένε 4200 και στο διπύρηνο αλλά είναι λάθος. Η κάμερα ειναι 2. Το eternal έχει china post με 11$ και singapore post με 18, και φυσικά προτίμησε το δεύτερο. Δεν ειναι παράξενο, άλλοι ενσωματώνουν τα μεταφορικά στις τιμές των προϊόντων, καμιά μεταφορική δεν δίνει τσάμπα τις υπηρεσίες της.

Επειδή ψάχνω και εγώ ταμπλετάκι σε αυτά τα κυβικά και επειδή δεν βλέπω κανένα στις 7-8 ίντσες με ανάλυση 1280x800 και τον RK3188 πιστεύεις αξίζει να πάρω αυτό; Από αυτονομία τι λέει; Γιατί η cpu που φοράει είναι και στα 40nm.... Ή μήπως ένα nexus 7;...
Από αυτονομία πάει καλά. Το τάμπλετ είναι τέλειο για τα λεφτά του, αν σε καλύπτει σε χαρακτηριστικά πάρτο. Στα παιχνίδια η Mali 400MP4 πάει μια χαρά. Αν δεν σε καλύπτει στα υπόλοιπα, υπάρχουν και πιο πλήρη τάμπλετ με πάνω από 120€
Link to comment
Share on other sites

Από αυτονομία πάει καλά. Το τάμπλετ είναι τέλειο για τα λεφτά του, αν σε καλύπτει σε χαρακτηριστικά πάρτο. Στα παιχνίδια η Mali 400MP4 πάει μια χαρά. Αν δεν σε καλύπτει στα υπόλοιπα, υπάρχουν και πιο πλήρη τάμπλετ με πάνω από 120€

 

Έχεις να προτείνεις κάτι σε αυτές τις διαστάσεις (7-8);

Link to comment
Share on other sites

Έχεις να προτείνεις κάτι σε αυτές τις διαστάσεις (7-8);

 

Hyundai T7/Τ7s.

Quad-Core Exynos 4412, Mali400, ανάλυση 1280x800 και ενσωματωμένο GPS.

Δες περισσότερα και στο σχετικό νήμα.

No matter where you go, there you are!

https://www.facebook.com/net314 - http://freedrone.gr

Link to comment
Share on other sites

Χριστός Ανέστη παιδιά θέλω ένα tablet 7-8 ίντσες με καλή ανάλυση επεξεργαστή 1,5 και πάνω με bluetooth σε καλή τιμή ποιό με προτείνετε και από που εκτός merimobiles που πήρα ένα κινητό και ένα tablet και τα δυο προβληματικά
Link to comment
Share on other sites

Καμιά πρόταση (όχι τα μοντέλα που κυκλοφορούν γενικότερα, αυτά τα βρίσκω) για 9-10 ίντσες με τον RK3188 και ανάλυση μεγαλύτερη από την κλασσική 1280x800? Edited by margomenos13
Link to comment
Share on other sites

Καμιά πρόταση (όχι τα μοντέλα που κυκλοφορούν γενικότερα, αυτά τα βρίσκω) για 9-10 ίντσες με τον RK3188 και ανάλυση μεγαλύτερη από την κλασσική 1280x800?

 

Κανείς;;;;; :cry:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...