Jump to content

Android - Εφαρμογές: Launchers


vagelisda
 Κοινοποίηση

Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;  

1.626 members have voted

  1. 1. Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;

    • ADW Launcher (& EX)
      247
    • GO Launcher (& EX)
      603
    • LauncherPro (& Plus)
      304
    • Launcher 7
      30
    • SPB Mobile Shell
      144
    • Zeam Launcher
      57
    • Άλλος (ποιός);
      241


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Νομίζω μόνο χειροκίνητα γίνεται μια μια εφαρμογή. Και πάλι όχι στο συρτάρι αλλά στην επιφάνεια εργασίας.
Smile...
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω μόνο χειροκίνητα γίνεται μια μια εφαρμογή. Και πάλι όχι στο συρτάρι αλλά στην επιφάνεια εργασίας.

 

Ναι έτσι το ξέρω, ενα ενα. Αλλα δεν αποκλειεται να επιτρέπουν μερικοι launchers πλήρη αλλαγη στα βασικά τους εικονίδια μονο.

 

Πως αλλάζουμε icon pack στον tsf?

 

Κρατάς πατημενο για ώρα πάνω σε μια μια εφαρμογη ακόμα και συστήματος. Θα σου βγάλει τις επιλογές τοτε. Ειναι η 2η απο δεξια, αυτη με τα παράθυρα. Ονομάζεται icon. Πας στη τελευταία επιλογη που λεει icon pack. Φορτωνει αυτομάτως τα πακέτα εικονιδιων και επιλέγεις το πακέτο που θες. Μετα βάζεις το εικονιδιο που θες στην εφαρμογη.

 

Τώρα εχω άλλον launcher, αλλα αυτα δεν αλλάζουν πολυ (το λέω για την 2η αρχική επιλογη). Δοκίμασε και πες, αν ειναι τον ξανακατεβαζω...

Edited by pappasi
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Καλημέρα. Με holo launcher θα μπορώ να έχω το widget του spanner (Samsung calendar). Στον Apex που έχω δεν γίνεται. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Καλημέρα. Με holo launcher θα μπορώ να έχω το widget του spanner (Samsung calendar). Στον Apex που έχω δεν γίνεται. Ευχαριστώ.

Τις εφαρμογές της samsung μόνο στον stock launcher τις έχεις.

Link to comment
Share on other sites

παιδια χρησιμοποιω το nova αλλα πολες φορες οταν βγαινω απο οποιαδηποτε εφαρμογη λαγκαρει και χανει για λιγα δευτερα ολα αυτα που εχω στο Home screen, εχετε κανενα launcher καλυτερο να προτεινετε?
Link to comment
Share on other sites

παιδια χρησιμοποιω το nova αλλα πολες φορες οταν βγαινω απο οποιαδηποτε εφαρμογη λαγκαρει και χανει για λιγα δευτερα ολα αυτα που εχω στο Home screen, εχετε κανενα launcher καλυτερο να προτεινετε?

 

σε καποια απο τις "advanced" ρυθμισεις του, αν θυμαμαι καλα, εχει την επιλογη να μενει παντα στη μνημη, γι' αυτον ακριβως το λογο που αναφερεις. αν το τσεκαρεις, θα σταματησει να στο κανει λογικα.

Link to comment
Share on other sites

σε καποια απο τις "advanced" ρυθμισεις του, αν θυμαμαι καλα, εχει την επιλογη να μενει παντα στη μνημη, γι' αυτον ακριβως το λογο που αναφερεις. αν το τσεκαρεις, θα σταματησει να στο κανει λογικα.

 

Συγκεκριμένα στο nova settings πάνε τέρμα κάτω και στο advanced επέλεξε το aggressive desktop.

Βέβαια για αυτό που γίνεται δεν φταίει ο Nova αλλά η συσκευή σου ή η rom που έχεις.

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

σε καποια απο τις "advanced" ρυθμισεις του, αν θυμαμαι καλα, εχει την επιλογη να μενει παντα στη μνημη, γι' αυτον ακριβως το λογο που αναφερεις. αν το τσεκαρεις, θα σταματησει να στο κανει λογικα.

Συγκεκριμένα στο nova settings πάνε τέρμα κάτω και στο advanced επέλεξε το aggressive desktop.

Βέβαια για αυτό που γίνεται δεν φταίει ο Nova αλλά η συσκευή σου ή η rom που έχεις.

 

Αληθεια βρε παιδια, ξερουμε τι ακριβως κανει αυτο; Το "να μενει παντα στη μνημη" με μπερδεψε καπως, τι σημαινει αυτο;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αν ανοίξεις μια εφαρμογή, τότε το λειτουργικό κλείνει τον launcher και απελευθερώνεται μνήμη. Με την εν λόγω επιλογή, o launcher δεν αποδεσμεύεται πότε.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν ανοίξεις μια εφαρμογή, τότε το λειτουργικό κλείνει τον launcher και απελευθερώνεται μνήμη. Με την εν λόγω επιλογή, o launcher δεν αποδεσμεύεται πότε.

 

Αρα και μεγαλυτερη καταναλωση μπαταριας..:p

Link to comment
Share on other sites

Αληθεια βρε παιδια, ξερουμε τι ακριβως κανει αυτο; Το "να μενει παντα στη μνημη" με μπερδεψε καπως, τι σημαινει αυτο;

 

Το android σαν λειτουργικό κλείνει όποιες εφαρμογές δεν χρειάζονται να είναι ανοιχτές. Για παράδειγμα μετά από αρκετή ώρα browsing υπάρχει περίπτωση το λειτουργικό να κλείσει τον launcher και όταν πατήσεις το home να κάνει λίγη ώρα παραπάνω να φορτώσει ο launcher.

Άμα είναι ενεργοποιημένη αυτή η επιλογή, θεωρητικά μένει ενεργή στο background συνέχεια ο launcher.

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αρα και μεγαλυτερη καταναλωση μπαταριας..:p

 

Κατά κάποιο τρόπο ναι , όμως ούτως ή άλλως το λειτουργικό αφού δεν κλείνει τον launcher, κλείνει κάτι άλλο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το android σαν λειτουργικό κλείνει όποιες εφαρμογές δεν χρειάζονται να είναι ανοιχτές. Για παράδειγμα μετά από αρκετή ώρα browsing υπάρχει περίπτωση το λειτουργικό να κλείσει τον launcher και όταν πατήσεις το home να κάνει λίγη ώρα παραπάνω να φορτώσει ο launcher.

Άμα είναι ενεργοποιημένη αυτή η επιλογή, θεωρητικά μένει ενεργή στο background συνέχεια ο launcher.

Κατά κάποιο τρόπο ναι , όμως ούτως ή άλλως το λειτουργικό αφού δεν κλείνει τον launcher, κλείνει κάτι άλλο.

 

Κατανοητοτατοι και οι δυο, ευχαριστω!:)

Link to comment
Share on other sites

τη μπαταρια δε νομιζω να την επηρεαζει, τουλαχιστον οχι αρκετα, μιας και ο στοκ launcher, φανταζομαι πως μενει στη ram για να φορτωνει κι εκεινος γρηγορα. οποτε, τι χρησιμοποιεις το στοκ, τι χρησιμοποιεις αλλον, το ιδιο ειναι.

 

περισσοτερο αυτη η επιλογη νομιζω ειναι για να διαχωριζει τα κινητα με λιγη ram, απο αυτα με περισσοτερη. σε καποιο κινητο με ram τουλαχιστον 1gb, μπορει να ειναι τσεκαρισμενη αυτη η επιλογη, για να πηγαινει σφαιρα ο launcher. σε καποιο με 512mb, καλυτερα να μην ειναι επιλεγμενη, μιας και θα ξεμενεις απο μνημη, κι ας αργει 1-2 δευτερολεπτα παραπανω.

Link to comment
Share on other sites

Ο nova εχει δικα του widget οπως εχει ο GO ???

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Πώς δημιουργούμε φακέλους με το nova prime?Ψάχνω αλλά δεν μπορώ να το βρώ.Στον stock πατώντας για λίγο στην οθόνη βγάζει μεταξύ άλλων την επιλογή "φάκελος" .Αυτό εννοώ.
Link to comment
Share on other sites

Πώς δημιουργούμε φακέλους με το nova prime?Ψάχνω αλλά δεν μπορώ να το βρώ.Στον stock πατώντας για λίγο στην οθόνη βγάζει μεταξύ άλλων την επιλογή "φάκελος" .Αυτό εννοώ.

 

Απλά τοποθετείς ένα εικονίδιο πάνω στο άλλο και αυτόματα δημιουργείτε φάκελος.έπειτα τον ονομάζεις όπως θέλεις.

Link to comment
Share on other sites

Μπορω στον tsf να βγαλω το ονομα κατω απ'τα εικονιδια των εφαρμογων?

 

απο το πλαϊνο μενου, πας στο εικονιδιο με το γραναζι, και στη συνεχεια στο icon. εκει το προσαρμοζεις οπως θες.

Link to comment
Share on other sites

απο το πλαϊνο μενου, πας στο εικονιδιο με το γραναζι, και στη συνεχεια στο icon. εκει το προσαρμοζεις οπως θες.

 

Πφφ και υποτιθεται το κοιταξα αυτο το μενου, αλλα δεν παρατηρησα οτι σκρολαρουν οι λεζαντες. Ευχαριστω φιλε.

Link to comment
Share on other sites

Πφφ και υποτιθεται το κοιταξα αυτο το μενου, αλλα δεν παρατηρησα οτι σκρολαρουν οι λεζαντες. Ευχαριστω φιλε.

 

να 'σαι καλα.:)

θεμα συνηθειας ειναι, μιας και διαφερει απο οσα εχουμε συνηθισει. στη συνεχεια, θα τον μαθεις απ' εξω κι ανακατωτα.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...