Jump to content

Android - Εφαρμογές: Launchers


vagelisda
 Κοινοποίηση

Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;  

1.626 members have voted

  1. 1. Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;

    • ADW Launcher (& EX)
      247
    • GO Launcher (& EX)
      603
    • LauncherPro (& Plus)
      304
    • Launcher 7
      30
    • SPB Mobile Shell
      144
    • Zeam Launcher
      57
    • Άλλος (ποιός);
      241


Recommended Posts

τον είχα αγορασμένο εδώ και πολύ καιρό αλλά τον είχα ξεχάσει γιατί δεν έκανε αυτό που ήθελα. Τυχαία έπεσα πάλι επάνω του ψάχνοντας κάτι άλλο και πριν δω εδώ οτι κάποιος τον ανέφερε. Τον πέρασα απο περιέργεια και μπορώ να πω πως μου άρεσε πάρα πολύ. Τον έστησα περίπου εκεί που ήθελα και είναι πολύ καλός.

Το μόνο μέχρι τώρα που δεν βρήκα είναι πως να ονομάσω τους φακέλους που δημιούργησα.

 

Ενα αυτο που αναφερεις.. Επισης δεν βρισκω, εαν υπαρχει η δυνατοτητα αλλαγης εικονιδιου μιας εφαρμογης και τελος, πως θα ορισω μια "κινηση" που να μου ανοιγει τις ανοιχτες εφαρμογες.. μην παταμε συνεχεια το Home button.. Ημουν σε Nova και τα ειχε αυτα.. Απλα ο ADW τρεχει πολυ ομορφα..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Απλά θέλει διπλό ταπ-ταπ πάνω στο εικονίδιο για να βγεί η επιλογή του edit πλέον, οπώς με ενημέρωσε με mail ο δημιουργός του και όντως ισχύει.
Link to comment
Share on other sites

Αμα κανω backup απο την επιλογη που εχει στον TSF ... και μετα uninstall ... θα μεινει το στησιμο (εικονιδια εφαρμογων και στοιχιση τους , εικονιδια μενου ) αμα τον ξανα εγκαταστησω στο μελλον ?

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Αμα κανω backup απο την επιλογη που εχει στον TSF ... και μετα uninstall ... θα μεινει το στησιμο (εικονιδια εφαρμογων και στοιχιση τους , εικονιδια μενου ) αμα τον ξανα εγκαταστησω στο μελλον ?

Να σου πώ την αλήθεια, εμένα, κάθε φορά που επαναφέρω backup, μόνο τους φακέλους βρίσκω στη θέση τους (με τα εικονίδια μέσα). Τα widjets όχι. (σκόρπια εικονίδια στις οθόνες δεν έχω, τα έχω όλα οργανωμένα σε φακέλους). Οι εφαρμογές στο πλαινό dock επίσης μια χαρά επαναφέρονται.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

τον είχα αγορασμένο εδώ και πολύ καιρό αλλά τον είχα ξεχάσει γιατί δεν έκανε αυτό που ήθελα. Τυχαία έπεσα πάλι επάνω του ψάχνοντας κάτι άλλο και πριν δω εδώ οτι κάποιος τον ανέφερε. Τον πέρασα απο περιέργεια και μπορώ να πω πως μου άρεσε πάρα πολύ. Τον έστησα περίπου εκεί που ήθελα και είναι πολύ καλός.

Το μόνο μέχρι τώρα που δεν βρήκα είναι πως να ονομάσω τους φακέλους που δημιούργησα.

 

διπλό tap πάνω στο φάκελο.

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Να σου πώ την αλήθεια, εμένα, κάθε φορά που επαναφέρω backup, μόνο τους φακέλους βρίσκω στη θέση τους (με τα εικονίδια μέσα). Τα widjets όχι. (σκόρπια εικονίδια στις οθόνες δεν έχω, τα έχω όλα οργανωμένα σε φακέλους). Οι εφαρμογές στο πλαινό dock επίσης μια χαρά επαναφέρονται.

 

Έχω την εντύπωση ότι αυτό το κάνουν όλοι οι launchers (τουλάχιστον όσοι έχω δοκιμάσει) δηλαδή το restore δεν επαναφέρει widgets.

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι αυτό το κάνουν όλοι οι launchers (τουλάχιστον όσοι έχω δοκιμάσει) δηλαδή το restore δεν επαναφέρει widgets.
ετσι ακριβως ειναι.

αλλα δεν ευθυνονται οι launchers,το android σαν λειτουργικο εχει το προβλημα!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι αυτό το κάνουν όλοι οι launchers (τουλάχιστον όσοι έχω δοκιμάσει) δηλαδή το restore δεν επαναφέρει widgets.
Ναι, έτσι είναι, απλά οφείλω να το πώ :D

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ο adw δίνει τη δυνατότητα αντιγραφής των οθονών άλλων launchers?

Γενικά υπάρχει κάποιος που να μπορεί να γίνει αντιγραφή από nova?

Link to comment
Share on other sites

Ο Nova επαναφέρει και ρυθμίσεις αλλά και τις επιφάνειες εργασίας (widget κτλ). Δεν γνωρίζω αν το κάνει άλλος αλλά έχω μείνει υπερευχαριστημενος από τον συγκεκριμένο.
Link to comment
Share on other sites

δοκιμάσατε τον wp8 launcher (WP8桌面)?

 

Ναι. Αλλα σε android, δεν ξέρω, με χαλάει...:D

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

εμένα με φτιαχνει πάλι :D

 

σημερα τον πέρασα και μεχρι στιγμής τρέχεις νεράκι

Σαν λειτουργία, είναι μια χαρά.

Δεν ξέρω, τα χρώματα με χαλάνε, κάτι με χαλάει...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Έχει εγκαταστήσει κάποιος στον TSF το themebox HD; Εκτός από προσθήκη νέου wallpaper και "φακέλων" που αλλάζουν σε "κουτιά" αλλάζει κάτι άλλο; Κάπου άκουσα για πιο καθαρά εικονίδια στις εφαρμογές, ισχύει;
Link to comment
Share on other sites

Έχει εγκαταστήσει κάποιος στον TSF το themebox HD; Εκτός από προσθήκη νέου wallpaper και "φακέλων" που αλλάζουν σε "κουτιά" αλλάζει κάτι άλλο; Κάπου άκουσα για πιο καθαρά εικονίδια στις εφαρμογές, ισχύει;

 

Δεν νομιζω οτι ειναι πιο καθαρα τα εικονιδια. Δεν βλεπω αλλες διαφορες.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Ο Nova επαναφέρει και ρυθμίσεις αλλά και τις επιφάνειες εργασίας (widget κτλ). Δεν γνωρίζω αν το κάνει άλλος αλλά έχω μείνει υπερευχαριστημενος από τον συγκεκριμένο.

 

ναι, το θέμα είναι ότι εχω σεταρισμενο τον nova, αλλά θελω να δοκιμασω και τιποτα αλλο, αλλα βαριεμαι να στηνω εξαρχης ;)

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Αλλα σε android, δεν ξέρω, με χαλάει...:D

 

Εμένα να δεις,είτε σε android είτε όχι αυτό το interface μου την σπάει

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα να δεις,είτε σε android είτε όχι αυτό το interface μου την σπάει

 

Σαν σκέψη και μόνο μου γυρίζουν τα έντερα. .! :lol:

Γούστα είναι αυτά βέβαια. Τουλάχιστον με το Android μπορείς :)

Επίσης αν βάλεις και από τα developer options να κρατάει μέχρι 4 background processes έχεις φουλ εμπειρία wp!

:lol:

Link to comment
Share on other sites

Ειχα τον go ex αλλα με την jb ειναι για κλαμματα.

Οποτε Nova ή Apex;

Λιγο που τους δοκιμασα ιδιοι μου φαινονται.

Απλα με τον go ex μπορουσα να κανω τα παντα.

Αυτα που με ενδιαφερουν ειναι να φτιαχνω φακελους στο συρταρι των εφαρμογων (οχι στην κυρια οθονη) και να αποκρυπτω εφαρμογες.

Το κανει κανενας απο τους 2 στην free εκδοση;

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανένας σάς θέμα με την αυτόματη ανανέωση των εικονιδίων των widgets του be weather pro με τον nova launcher?

 

Εγώ όχι, και τα χρησιμοποιώ και τα 2 αρκετό καιρό. Κανε κανένα restart τον nova μπας και στρώσει.

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

να κανω και εγω μια ερωτηση γιατι δεν μπορω να το βρω πουθενα; στον καινουριο adw launcher υπάρχει η δυνατοτητα να απενεργοποιησω το εφε οταν παταω καποιο εικονιδιο για να ανοιξη καποιο προγραμμα;
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε καινούρια beta του nova, καλό θα είναι να την περάσουν όσοι βάλουν 4.2 καθώς φτιάχνει μερικά bugs.
Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...