Jump to content

Android - Εφαρμογές: Launchers


vagelisda
 Κοινοποίηση

Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;  

1.626 members have voted

  1. 1. Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;

    • ADW Launcher (& EX)
      247
    • GO Launcher (& EX)
      603
    • LauncherPro (& Plus)
      304
    • Launcher 7
      30
    • SPB Mobile Shell
      144
    • Zeam Launcher
      57
    • Άλλος (ποιός);
      241


Recommended Posts

Βεβαια θα ελεγα συνδυασμος των δυο γιατι στον drawer παιζει το lwp αν εχεις διαφανεια λαι επιβαρυνει το κινητο. Αν ειναι σταθερο το wp δε θα επρεπενα κολλαει :/

 

Κοιτα θα τον δοκιμάσω και πάλι μόνο και μόνο επειδη αρκετοί λέτε οτι ειναι καλός.

 

Αλλα στο nexus s έχω απλό wallpaper (όχι live) και καθυστερει με το transparent που τοu έχω βάλει απίστευτα όμως.

 

Στο gnexus έχω live wallpaper και το εχω επισης transparent και δεν κάνει τσίχ σε απόκριση ο nova. Συνεπώς έχω την εντύπωση οτι δεν ειναι τοσο smooth σε αυτη την συσκευη γενικα. Πάντως με νοιάζει η ταχύτητα και ακόμα και σε μαύρο background στα apps στο nexus s δε με πειράζει καθόλου(εξάλλου το μαμα έτσι ειναι μαυρίλα). Οποια άλλη πρόταση βελτιωσης καλοδεχούμενη μιας και δεν ξέρω καλα τις δυνατότητες του nova prime.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κοιτα θα τον δοκιμάσω και πάλι μόνο και μόνο επειδη αρκετοί λέτε οτι ειναι καλός.

 

Αλλα στο nexus s έχω απλό wallpaper (όχι live) και καθυστερει με το transparent που τοu έχω βάλει απίστευτα όμως.

 

Στο gnexus έχω live wallpaper και το εχω επισης transparent και δεν κάνει τσίχ σε απόκριση ο nova. Συνεπώς έχω την εντύπωση οτι δεν ειναι τοσο smooth σε αυτη την συσκευη γενικα. Πάντως με νοιάζει η ταχύτητα και ακόμα και σε μαύρο background στα apps στο nexus s δε με πειράζει καθόλου(εξάλλου το μαμα έτσι ειναι μαυρίλα). Οποια άλλη πρόταση βελτιωσης καλοδεχούμενη μιας και δεν ξέρω καλα τις δυνατότητες του nova prime.

 

σήμερα έκανε αναβάθμιση ο Nova prime στην έκδοση 1.3.2 beta2, για δοκίμασε την διότι πραγματικά πάει σφαίρα.

frastgr
Link to comment
Share on other sites

ok thanks αυτο ηθελα!

τα widgets δεν με ενδιαφέρουν ετσι και αλλιως!:)

αλλα οι φακελοι ειναι ζορι να τους ξαναφτιαξεις!

παιδια εχω παθει πλακα με τον tsf! δεν υπαρχει μιλαμε!

εχει γινει το note μου αγνώριστο!

δεν ΚΟΛΛΑΕΙ πουθενα ΜΙΛΑΜΕ!

τον εχω ζορισει σε απιστευτο βαθμο(ανοιγω πολλες εφαρμογες κτλ) αλλα ο tsf βραχος!

μπραβο πραγματικα!

Φακέλους δε δοκίμασα αν επαναφέρει,γιατί δεν χρησιμοποιώ.

Edit

Εκανα μια δοκιμή με 2 φακέλους και τους επανέφερε κανονικά.Ο tsf πραγματικά ανασταίνει τις συσκευές !!!

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Φακέλους δε δοκίμασα αν επαναφέρει,γιατί δεν χρησιμοποιώ.

Edit

Εκανα μια δοκιμή με 2 φακέλους και τους επανέφερε κανονικά.Ο tsf πραγματικά ανασταίνει τις συσκευές !!!

 

Όκ αυτό ήθελα thanks..

Πραγματικά άριστος..

Θέλει λίγο χρόνο να τον συνηθίσεις όπως είπαμε αλλά μετά δεν υπάρχει επιστροφή :)

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

σήμερα έκανε αναβάθμιση ο Nova prime στην έκδοση 1.3.2 beta2, για δοκίμασε την διότι πραγματικά πάει σφαίρα.

 

Μιλώντας για τον Nova prime κι επειδή είχα κι εγώ τα ίδια "θεματάκια" με τον φίλο pappasi , δοκίμασα να τον εγκαταστήσω ξανά μετά το update στο S2 μου. Live wallpaper δεν έχω, "μαύρισα" εντελώς το συρτάρι των εφαρμογών από διαφάνειες.. τα ίδια ακριβώς, απεγκατάσταση ξανά.

 

Μου κάνει εντύπωση πάντως που αναφέρουν οι περισσότεροι το πόσο smooth είναι, υπενθυμίζω βέβαια για να μην τον αδικώ σαν launcher ότι με ξετρέλανε και μένα όταν εγκατέστησα τον free για πρώτη φορά, μόλις όμως αγόρασα τον prime με τις προσφορές των 0.25ευρώ δεν μου ξαναδούλεψε ποτέ χωρίς -έστω ένα ελάχιστο- lag στο scroll μέσα κι έξω απ'το συρτάρι των εφαρμογών.. βάζω το χέρι μου στη φωτιά ότι ο TW δουλεύει πιο smooth στο S2 με την official 4.0.4, τι άλλο να πω.. είναι πάντως ορατή η διαφορά ακόμα και σε μένα που δεν τα παρατηρούσα και τόσο αυτά..

 

..και υπόψιν, έχω πάρα πολύ λίγες εφαρμογές εγκατεστημένες, λίγα "τρέχουν" στο backround γενικότερα.. ε δεν μπορώ να το εξηγήσω αυτό το πράγμα. Και τον είδα να τρέχει και σφαίρα στην αρχή, άρα δεν φταίει κάπου η συσκευή αφού τον έτρεξε μια χαρά. Μετά την αγορά του τον πήρε και τον σήκωσε και περίμενα ένα update μπας και.. αλλά απ'ότι φάνηκε..

 

Τέλος πάντων, συνεχίζω απροβλημάτιστα με TW και βλέπουμε :)

Link to comment
Share on other sites

Μιλώντας για τον Nova prime κι επειδή είχα κι εγώ τα ίδια "θεματάκια" με τον φίλο pappasi , δοκίμασα να τον εγκαταστήσω ξανά μετά το update στο S2 μου. Live wallpaper δεν έχω, "μαύρισα" εντελώς το συρτάρι των εφαρμογών από διαφάνειες.. τα ίδια ακριβώς, απεγκατάσταση ξανά.

 

Μου κάνει εντύπωση πάντως που αναφέρουν οι περισσότεροι το πόσο smooth είναι, υπενθυμίζω βέβαια για να μην τον αδικώ σαν launcher ότι με ξετρέλανε και μένα όταν εγκατέστησα τον free για πρώτη φορά, μόλις όμως αγόρασα τον prime με τις προσφορές των 0.25ευρώ δεν μου ξαναδούλεψε ποτέ χωρίς -έστω ένα ελάχιστο- lag στο scroll μέσα κι έξω απ'το συρτάρι των εφαρμογών.. βάζω το χέρι μου στη φωτιά ότι ο TW δουλεύει πιο smooth στο S2 με την official 4.0.4, τι άλλο να πω.. είναι πάντως ορατή η διαφορά ακόμα και σε μένα που δεν τα παρατηρούσα και τόσο αυτά..

 

..και υπόψιν, έχω πάρα πολύ λίγες εφαρμογές εγκατεστημένες, λίγα "τρέχουν" στο backround γενικότερα.. ε δεν μπορώ να το εξηγήσω αυτό το πράγμα. Και τον είδα να τρέχει και σφαίρα στην αρχή, άρα δεν φταίει κάπου η συσκευή αφού τον έτρεξε μια χαρά. Μετά την αγορά του τον πήρε και τον σήκωσε και περίμενα ένα update μπας και.. αλλά απ'ότι φάνηκε..

 

Τέλος πάντων, συνεχίζω απροβλημάτιστα με TW και βλέπουμε :)

 

Δυστυχώς και εγω το ίδιο τελικά :( στο nexus s.

 

Τον ξανακατεβασα και παρότι δεν άφησα καθόλου transparent η καθυστέρηση υπάρχει. Δεν ειναι ιδέα μου, ειναι η εναλλαγή των apps ακρετα πιο αργή απο οτι ο μαμα launcher ή ο holo που τον ξανά δοκίμασα και αυτόν.

 

Δεν ξέρω τι φταίει, αλλα το transparent στα apps δεν ειναι πάντως. Live wallpaper δεν είχα ποτε. Με ρυθμίσεις στην νέα έκδοση δεν ασχολήθηκα γιατι και την προηγούμενη φορα δεν άλλαξε κατι. Πάλι διαγραφή τώρα. Παλιοτερα δεν είχα τέτοιο θέμα με τον nova.

Link to comment
Share on other sites

Στον nova να χρησιμοποιειτε πάντα την τελευταία beta έκδοση. Διορθώνει αρκετά προβλήματα γρήγορα. Σήμερα για παράδειγμα έβγαλε καινούρια έκδοση που ενσωμάτωσε όλες τις αλλαγές της 4.1.2
Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς και εγω το ίδιο τελικά :( στο nexus s.

 

Χαριτολογώντας.... άρχισα να πιστεύω ότι υπάρχει κρυφή συνεργασία ανάμεσα σε TSF Shell και Nova, πως; Βλέπει ο Novas ότι μπαίνεις ξανά και ξανά στο Play και τσεκάρεις συνεχώς τον TSF σαν εφαρμογή, διαβάζεις τα σχόλια.. και φτάνεις τέλος πάντων σ'ένα μόνιμο δίλλημα αν αξίζει να δώσεις 13ευρώ για να τον αγοράσεις ή όχι. Το κάνεις μια, το κάνεις δυο.. δεν το αποφασίζεις όμως επειδή είναι "ακριβούτσικος" ενώ με τον Nova κάνεις άψογα τη δουλειά σου εντέλλει..

 

..κι εκεί αρχίζει το υποχθόνιο του πράγματος..:ninja:

 

..παίρνει ο Νova τα στατιστικά του λογαριασμού σου και αρχίζει τα lags.. ασταμάτητα lags, σε σημείο να πεις "ασ'το καλό, δίνω τα 13 και κατεβάζω τον TSF -που έχει πάντα τόσο θετικά σχόλια- και ξεμπερδεύω μια και καλή".. κι όταν με το καλό το κάνεις, παίρνει με τη σειρά του ο Nova τα ποσοστά του απ'τα 13 που έδωσες στον TSF κι είμαστε κι οι τρεις χαρούμενοι...:lol:

 

Σενάρια θερινής νυκτός αλλά λίγο γέλιο κακό δεν κάνει..:p

 

 

Στον nova να χρησιμοποιειτε πάντα την τελευταία beta έκδοση. Διορθώνει αρκετά προβλήματα γρήγορα. Σήμερα για παράδειγμα έβγαλε καινούρια έκδοση που ενσωμάτωσε όλες τις αλλαγές της 4.1.2

 

Σήμερα πάλι; Καινούργιο update; Μόλις χτες δεν έδωσαν νέο;:blink:

Edited by makis206
Link to comment
Share on other sites

Για μένα παιδιά ο Go Launcher είναι μακράν ο καλύτερος!

Αν και μου φαίνεται πιο "βαρύς" σε σύγκριση με κάποιους άλλους...... τα θέματα που μπορείς να βρεις είναι χιλιάδες

Link to comment
Share on other sites

Εμένα γιατί δεν μου βγάζει ο Nova prime update;

 

Mιλάνε για beta εκδόσεις. Update βγάζει στις τελικές.

 

βγάζει και στις beta απλά πρέπει να το τσεκάρεις στις ρυθμίσεις του Nova πατώντας στο πεδίο που γράφει την έκδοση.

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει μήπως κάνεις που δουλεύει holo, εάν είναι δυνατόν να μεταφέρεις εκεί τις οθόνες κατευθείαν από go launcher?

 

Ευχαριστώ

Oukitel K6000 Pro

LG G3

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει μήπως κάνεις που δουλεύει holo, εάν είναι δυνατόν να μεταφέρεις εκεί τις οθόνες κατευθείαν από go launcher?

 

Ευχαριστώ

 

Νομίζω δεν έχει τέτοια επιλογή ο Holo.

My phones: LG GOOGLE NEXUS 5 16GB (BLACK) LG G5 32GB, SAMSUNG GALAXY NOTE 8 64GB

My tablet: LG G PAD V400 7.0 8GB (BLACK)

Link to comment
Share on other sites

εγώ ρε παιδιά γιατί νομίζω οτι ο πιο γρήγορος και χωρίς κανενα κολημα ειναι ο Holo launcher.εχω δοκιμάσει ολους τους launcher

 

συμφωνω φιλε μου και εγω ετσι νομιζω

Link to comment
Share on other sites

Κανονικότατα λαγκαρει...

Το έβαλα και τον έβγαλα από το S3 σε μισή ώρα.

Και σε μένα δεν κάθησε σωστά σε ICS.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας.

 

Προσφατα απεκτησα το samsung google nexus s. Πριν απο αυτο ειναι το iphone 3gs και μου το εκλεψαν. Για να μην την ξανα πατησω ψαχνω να βρω μια εφαρμογη που θα με ενημρωνει για τη θεση του κινητου μου στο χαρτη. Θελω ομως να ειναι μια εφαρμογη οπου ακομα και αν βγει και αλλαχτει η καρτα sim να εξακολουθει να λειτουργιει.

 

Γνωριζετε καποια τετοια εφαρμογη?

COMMUNET. Κέντρο ανταλλαγής και ανακύκλωσης κινητών.

Εξειδικευμένο service σε όλες τις μάρκες κινητών τηλέφωνων. Ανταλλαγές και πώλησης παλαιών και καινούριων κινητών. Χωρίς καν να χρειαστεί να βγείτε από το σπίτι σας. Όλα μέσω του www.communet.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας.

 

Προσφατα απεκτησα το samsung google nexus s. Πριν απο αυτο ειναι το iphone 3gs και μου το εκλεψαν. Για να μην την ξανα πατησω ψαχνω να βρω μια εφαρμογη που θα με ενημρωνει για τη θεση του κινητου μου στο χαρτη. Θελω ομως να ειναι μια εφαρμογη οπου ακομα και αν βγει και αλλαχτει η καρτα sim να εξακολουθει να λειτουργιει.

 

Γνωριζετε καποια τετοια εφαρμογη?

 

Γειά σου. Κανονικά έπρεπε να το γράψεις σε άλλο θέμα πχ. Γενικές εφαρμογές.

 

Προτείνω το androidlost. Είναι δωρεάν και κάνει πραγματικά τα πάντα. Ακόμα και χωρίς να είναι το κινητό σου στο internet, στέλνεις πχ androidlost lock 1234 και κλειδώνει το κινητό με τον κωδικό 1234. Όπως επίσης androidlost gps και σου στέλνει τις συντεταγμένες με sms. Αν κάποιος αλλάξει sim σου στέλνει τον αριθμό του και τον κωδικό της sim του. Μπορείς να δεις ιστορικό κλήσεων, τα sms που έστειλε, να βγάλεις φωτογραφία, να ηχογραφήσεις, να πάρεις κάποια αρχεία σου, να κάνεις wipe, να κάνεις το κινητό να "φωνάξει" δυνατά ακόμα και αν είναι αθόρυβο, να εμφανίσεις δικό σου μήνυμα στην οθόνη του, να καλέσεις κάποιον αριθμό κ.α Ένα πιθανό σενάριο είναι: Κάποιος κλέβει το κινητό και αλλάζει sim. Σου στέλνει τον αριθμό του στους αριθμούς που έχεις ορίσει εσύ και μετά στέλνεις androidlost datastart. Έτσι ανοίγει το δίκτυο και μπορείς εύκολα να κάνεις τα πάντα μέσω της ιστοσελίδας androidlost.com ή αν δεν έχει internet να κάνεις τα πάντα μέσω sms commands που βρίσκονται όλες στην σελίδα που είπα. Γενικά ψαξ'το να αποκτήσεις μια οικειότητα και θα είσαι οκ.

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρουσα εφαρμογή.

Δυστυχώς οπως ειδα στο S3 δεν παιζει η ασυρματη ενεργοποίηση του Gps και του WF σε περίπτωση που ειναι κλειστά...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.

Εκανα port σημερα το Touchwiz UX μαζι με τα widget του απο εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1666384&page=202

 

Δυστυχως ομως δεν λειτουργει σωστα, κρασαρει ειτε παω στις επαφες, ειτε στις ρυθμισεις...

 

Υπαρχει καποιος τροπος να δουλεψει σωστα? Κατι που δεν εχω κανει εγω?

 

Και κατι ακομα: Μια και περαστηκε με φλασαρισμα, για να τον "εξαφανισω" πρεπει να επαναφερω το backup (που εννοειται οτι πηρα), ή υπαρχει κι αλλος τροπος?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...