Jump to content

Android - Εφαρμογές: Launchers


vagelisda
 Κοινοποίηση

Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;  

1.626 members have voted

  1. 1. Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;

    • ADW Launcher (& EX)
      247
    • GO Launcher (& EX)
      603
    • LauncherPro (& Plus)
      304
    • Launcher 7
      30
    • SPB Mobile Shell
      144
    • Zeam Launcher
      57
    • Άλλος (ποιός);
      241


Recommended Posts

Φακέλους στις εφαρμογές μπορούμε να κάνουμε?

 

Nope......

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Nope......

 

Aρα αν έχει κάποιος πολλές εφαρμογές δεν είναι k τόσο βολικός γιατί πρέπει να θυμάσαι το όνομα τις εφαρμογής...

Link to comment
Share on other sites

Aρα αν έχει κάποιος πολλές εφαρμογές δεν είναι k τόσο βολικός γιατί πρέπει να θυμάσαι το όνομα τις εφαρμογής...

μπορεις να βαλεις φακελους στις homescreens.

Link to comment
Share on other sites

Το Launcher 7 το βρισκω αρκετα καλο με πολλες δυνατοτητες , αν και εχει καποια θεματακια.

Τα ταιλς ειναι ποιο οργανωμενα απο το μπαχαλο με τα γουιτζετς στην οθονη...

Link to comment
Share on other sites

Το Launcher 7 το βρισκω αρκετα καλο με πολλες δυνατοτητες , αν και εχει καποια θεματακια.

Τα ταιλς ειναι ποιο οργανωμενα απο το μπαχαλο με τα γουιτζετς στην οθονη...

 

το ακούσαμε και αυτό:p

χωρίς πλάκα, ίσως έπρεπε να πάρεις ένα windows phone αν σου αρέσουν τα tales καλύτερα. το πόσο οργανωμένο ή όχι είναι το android εσύ το αποφασίζεις

Link to comment
Share on other sites

Και εγω εκει εχω καταληξει. Μονο ο launcher pro ειναι πραγματικα smooth και γρηγορος , αν και θελει μια μικρη βελτιωση στο screen preview που μερικες φορες λαγκαρει. Δυστυχως, λογω γενικοτερης αποδοσης δεν μπορω να τον αλλαξω.

Καλημέρα Γιάννη. Θα σου πρότεινα να δοκιμάσεις και τον adw ex (την επί πληρωμή έκδοση). Πίστευα το ίδιο μ'εσένα, μέχρι που δοκίμασα αυτόν ;)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Γιάννη. Θα σου πρότεινα να δοκιμάσεις και τον adw ex (την επί πληρωμή έκδοση). Πίστευα το ίδιο μ'εσένα, μέχρι που δοκίμασα αυτόν ;)

 

Συμφωνώ .Εξαιρετικός και πολύ παραμετροποιήσιμος.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ .Εξαιρετικός και πολύ παραμετροποιήσιμος.

 

έχω δοκιμάσει τον go και τον adw ex και δυστυχώς αν και είναι πολύ καλοί δεν με ικανοποίησαν σε smoothness σε σύγκριση με τον αρχαίο launcher pro :(

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εξαιρετικός launcher και ίσως ο καλύτερος ics έιναι νομίζω πια ο APEX.Αν και στην αρχή προτιμουσα τον Νοβα νομιζω ότι ο APEX τον έχει εμφανώς προσπεράσει.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ κι εγώ για τον Apex. Τον έβαλα πριν μια εβδομάδα και πραγματικά είναι πάρα πολύ καλός. Τον έχω default τώρα. Δεν μου έχει δημιουργήσει κάνενα πρόβλημα. Ο Nova δεν ήταν τόσο καλός.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Γιάννη. Θα σου πρότεινα να δοκιμάσεις και τον adw ex (την επί πληρωμή έκδοση). Πίστευα το ίδιο μ'εσένα, μέχρι που δοκίμασα αυτόν ;)

Καλησπέρα. Τον έχω αγορασμένο τον adw ex (τότε που ήταν σε προσφορά) και τον έχω δοκιμάσει αρκετές φορές. Είναι πολύ καλός, αλλά δεν τον θεωρώ πιο smooth από τον pro. Είναι όμως πολύ παραμετροποιήσιμος και έχει σχετικά καλή συμπεριφορά με live wallpapers.

 

O pro δεν την παλεύει καθόλου με live wallpapers, όμως με σταθερή εικόνα είναι πάρα πολύ smooth.

Για το screen preview θέλει ψάξιμο στις ρυθμίσεις που αφορούν την κατανάλωση μνήμης. Περιέργως, η πιο "τούμπανο" ρύθμιση δεν είναι και η καλύτερη στην πράξη.

Πλεονέκτημα ακόμα του pro είναι τα πολύ όμορφα widgets του (στην αγορασμένη έκδοση).

Edited by ddr2

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Γιάννη. Θα σου πρότεινα να δοκιμάσεις και τον adw ex (την επί πληρωμή έκδοση). Πίστευα το ίδιο μ'εσένα, μέχρι που δοκίμασα αυτόν ;)

Καλησπέρα. Τον έχω αγορασμένο τον adw ex (τότε που ήταν σε προσφορά) και τον έχω δοκιμάσει αρκετές φορές. Είναι πολύ καλός, αλλά δεν τον θεωρώ πιο smooth από τον pro. Είναι όμως πολύ παραμετροποιήσιμος και έχει σχετικά καλή συμπεριφορά με live wallpapers.

 

O pro δεν την παλεύει καθόλου με live wallpapers, όμως με σταθερή εικόνα είναι πάρα πολύ smooth.

Για το screen preview θέλει ψάξιμο στις ρυθμίσεις που αφορούν την κατανάλωση μνήμης. Περιέργως, η πιο "τούμπανο" ρύθμιση δεν είναι και η καλύτερη στην πράξη.

Επίσης, ένα πλεονέκτημα του pro είναι τα widgets του (στην αγορασμένη έκδοση).

 

Θεωρώ ότι οι 2 αυτοί launchers είναι ότι καλύτερο υπάρχει στο θέμα της ταχύτητας και του smoothness. Άλλωστε νομίζω, είναι και οι πιο παλιοι.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

έχω δοκιμάσει τον go και τον adw ex και δυστυχώς αν και είναι πολύ καλοί δεν με ικανοποίησαν σε smoothness σε σύγκριση με τον αρχαίο launcher pro :(

 

Συμφωνώ!

Μετά τον GoLauncher, που μου άρεσε πάρα πολύ αλλά δυστυχώς δεν ήταν πολύ καλός σε απόκριση, τους πήρα όλους με τη σειρά.

Και δεν είναι τόσο θέμα κινητού το θέμα της απόκρισης γιατί έχω το Galaxy S2. Πόσο ποιό δυνατό κινητό θέλει για να παίξει;!;!

 

Ο ADW EX ήταν εξίσου καλός, αλλά και αυτός δεν με ικανοποιούσε σε απόκριση. Ήταν και αυτός laggy αρκετές φορές.

Ο Launcher Pro ήταν αρκετά καλός, αλλά δεν μου άρεσε που τις εφαρμογές τς ανοίγει κάθετα και όχι οριζόντια σε κάρτες. Δεν βρήκα κάποια επιλογή να το αλλάζει αυτό. Αν κάνω λάθος παρακαλώ διορθώστε με.

Ο SPB Shell 3D ήταν απίστευτα γρήγορος σε απόκριση και σε smothness, αλλά είναι τελείως διαφορετική η φιλοσοφία του από τους κλασικούς Launchers. Μου άρεσε αλλά δυστυχώς έχω συνηθίσει αλλιώς! :D

 

Όπότε ξαναγύρισα στον TW Launcher της Samsung, ο οποίος δεν είναι και πολύ παραμετροποιήσιμος, αλλά τουλάχιστον είναι πολύ γρήγορος σε απόκριση και έχει τις εφαρμογές τακτοποιημένες σε κάρτες.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να σας ρωτησω κατι, εβαλα τον zeam ( galaxy y pro ) και ειναι ακριβως οπως το ηθελα, γρηγορος χωρις πολλα αχρηστα.

 

Μου αρεσαν ομως τα εικονιδια του launcher pro που δοκιμασα και εμφανιζει πχ πανω στο gmail και στο τηλεφωνο τον αριθμο των αναπαντητων κλησεων/email κλπ. Μπορω να αλλαξω με καποιο τροπο τα εικονιδια αυτα ωστε να τα εχω στον zeam?

Link to comment
Share on other sites

Μετά από μια εβδομάδα τελικά ένα θα πω αμα ρωτούσε κάποιος εάν θα ξανάπλήρωνα SHELL,θα του έλεγα και δυο και τρεις φορές!!!Είναι απλά κάτι το διαφορετικό και το κυριότερο smooth μέχρι αηδίας
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι στις cm7 roms χρησιμοποιώ τον adw παρ`όλο που έχω αγορασμένο τον adw ex. Όσες φορές και αν δοκίμασα την αγορασμένη έκδοση δεν μου φαίνεται το τηλέφωνο και τόσο καλό στην απόκριση.

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk 2 Beta-4

Link to comment
Share on other sites

Μετά από μια εβδομάδα τελικά ένα θα πω αμα ρωτούσε κάποιος εάν θα ξανάπλήρωνα SHELL,θα του έλεγα και δυο και τρεις φορές!!!Είναι απλά κάτι το διαφορετικό και το κυριότερο smooth μέχρι αηδίας

 

+1000 φίλε μου

Θα τον ξαναγόραζα άνετα...

Πραγματικά ότι πιο Smooth και progressive υπάρχει για Android(και όχι μόνο,πατάει σε smoothness Ios και WP)...

απορώ που δεν είναι ακόμα τόσο γνωστός...

Υποδειγματική σταθερότητα και συχνά updates..ελπίζω να μην το παρατήσουν το project και να συνεχίσουν έτσι.:)

The sky moves on sideways
Link to comment
Share on other sites

Πάντως εξαιρετικός launcher και ίσως ο καλύτερος ics έιναι νομίζω πια ο APEX.Αν και στην αρχή προτιμουσα τον Νοβα νομιζω ότι ο APEX τον έχει εμφανώς προσπεράσει.

 

Συμφωνώ κι εγώ για τον Apex. Τον έβαλα πριν μια εβδομάδα και πραγματικά είναι πάρα πολύ καλός. Τον έχω default τώρα. Δεν μου έχει δημιουργήσει κάνενα πρόβλημα. Ο Nova δεν ήταν τόσο καλός.

εμενα για αυτο που φαινεται στη φωτο δε μ' αρεσει ο APEX και προτιμω προς το παρον τον Nova. αν και στο συνολο ειναι καλυτερος, αλλα αυτο με ενοχλει πολυ :p

πανω ειναι ο Nova και κατω ο APEX, δεν διαχειριζεται καλα τα εικονιδια οταν εχει 7 στηλες, ενω ο Nova κανει σμικρυνση.

μιλαω για ολοκληρο το εικονιδιο, οχι τα μικρα μεσα στους φακελους βεβαια, τυχαια το τραβηξα. το background του φακελου ειναι ακριβως το ιδιο αλλα με αλλο χρωμα, στο ενα φαινεται σωστα δεξια αριστερα ενω στο αλλο το εχει κοψει.

 

http://img839.imageshack.us/img839/7592/13850187.jpg

Link to comment
Share on other sites

+1000 φίλε μου

Θα τον ξαναγόραζα άνετα...

Πραγματικά ότι πιο Smooth και progressive υπάρχει για Android(και όχι μόνο,πατάει σε smoothness Ios και WP)...

απορώ που δεν είναι ακόμα τόσο γνωστός...

Υποδειγματική σταθερότητα και συχνά updates..ελπίζω να μην το παρατήσουν το project και να συνεχίσουν έτσι.:)

 

Οταν λέτε για SHELL ποιόν ακριβώς εννοείτε για να τον τσεκάρουμε κι εμείς ?

 

Εννοείτε τον TSF Shell ?

Link to comment
Share on other sites

Οταν λέτε για SHELL ποιόν ακριβώς εννοείτε για να τον τσεκάρουμε κι εμείς ?

 

Εννοείτε τον TSF Shell ?

 

Τον tsf....

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

το ακούσαμε και αυτό:p

χωρίς πλάκα, ίσως έπρεπε να πάρεις ένα windows phone αν σου αρέσουν τα tales καλύτερα. το πόσο οργανωμένο ή όχι είναι το android εσύ το αποφασίζεις

 

Περι ορεξεως.......Χρειαζεται αληθεια ο σαρκασμός;; Kαι εγω εχω Launcher 7 και σε πληροφορω οτι δεν τον αλλαζω με τιποτα μετα απο ενα χρονο με τον Go launcher.Εχω ολα τα προγραμματα και τα widgets που χρειαζονται σε 1 ΜΙΑ !! μονο οθονη και το μονο που κανω ειναι πανω-κατω.Επειδη με βολεψε λοιπον,δεν θα πω σε καποιον που εβαλε π.χ.τον Tsikampoum launcher ''το ακουσαμε κι αυτο!!!

Φιλικα και χωρις διαθεση παρεξηγησης....

Καλημερες

 

πως θα επισυναψω τα screenshot ;;;;

Edited by kermitlabross
Link to comment
Share on other sites

Εμένα γιατί δεν με βόλεψε καθόλου ρε παιδιά κι εσείς έχετε όλοι ενθουσιαστεί?

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Εμένα γιατί δεν με βόλεψε καθόλου ρε παιδιά κι εσείς έχετε όλοι ενθουσιαστεί?

 

Που τους είδες τους "όλους"; lol

Γούστα είναι αυτά...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Περι ορεξεως.......Χρειαζεται αληθεια ο σαρκασμός;; Kαι εγω εχω Launcher 7 και σε πληροφορω οτι δεν τον αλλαζω με τιποτα μετα απο ενα χρονο με τον Go launcher.Εχω ολα τα προγραμματα και τα widgets που χρειαζονται σε 1 ΜΙΑ !! μονο οθονη και το μονο που κανω ειναι πανω-κατω.Επειδη με βολεψε λοιπον,δεν θα πω σε καποιον που εβαλε π.χ.τον Tsikampoum launcher ''το ακουσαμε κι αυτο!!!

Φιλικα και χωρις διαθεση παρεξηγησης....

Καλημερες

 

πως θα επισυναψω τα screenshot ;;;;

 

Πολύ όμορφο φίλε και πρωτότυπο.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Συνεχίζετε η υποστήριξη στον TSF και στα πρόσθετα του με αναβάθμισης,είναι να βάλουν όσα φαίνονται στο βίντεο παρουσίασης και κάποια αλλά που διάβασα στο κορεάτικο του σαιτ.
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...