Jump to content

Android - Εφαρμογές: Launchers


vagelisda
 Κοινοποίηση

Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;  

1.626 members have voted

  1. 1. Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;

    • ADW Launcher (& EX)
      247
    • GO Launcher (& EX)
      603
    • LauncherPro (& Plus)
      304
    • Launcher 7
      30
    • SPB Mobile Shell
      144
    • Zeam Launcher
      57
    • Άλλος (ποιός);
      241


Recommended Posts

Να τρεχει πιο γρηγορα δεν το εχω παρατηρησει με την καμια..Οτι εχει gestures που δεν εχει ο μαμισιος ναι αλλα σε θεμα ταχυτητας ,κολληματων,"ελαφρυς" ο μαμισιος ειναι καλυτερος...για μενα..

 

ΒΤW Ποσο πιο γρηγορα να τρεξει?:p Εμενα δεν κολλαει καν.. Και μιλαω για το samsung galaxy s3 ,αν εννοεις για αλλο κινητο δεν ξερω.

 

Για το s3 λέω και εγώ, κάποια πολύ μικρά κολλήματα τα κάνει μερικές φορές, επίσης όταν βγαίνω από μία εφαρμογή αργεί να φορτώσει την αρχική οθόνη και δεν ξέρω αν υπάρχει τρόπος να το διορθώσω αυτό. Φυσικά μου το κάνει σε πολύ μικρό βαθμό αλλά το κάνει.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα! Θα ήθελα την βοηθεια σας... Έχω ένα HTC Desire HD και αντιμετωπίζω με όλους τους launchers το ίδιο πρόβλημα: κολλήματα της οθόνης, ανυπακοή στην αφή, αλλοπρόσαλη συμπεριφορά ανοίγοντας από μόνο του εφαρμογές του Sense, κόλλημα όταν λαμβάνω μήνυματα, και φυσικά restart από μονο του...

Αυτή την στιγμή έχω εγκατεστημένους τους εξής: Nemus, Legacy, 360 launcher, ADW EX, Holo και GO Launcher ex... Φυσικά έχω δοκιμάσει και άλλους. Μήπως δεν είναι καλό που είναι όλοι αυτοί εγκατεστημένοι ταυτόχρονα; Τι άλλο μπορεί να φταίει; Βασικά κάνω συχνά Τask Kill και καθαρίζω την μνήμη RAM αλλά και το cache της μνήμης μήπως και γίνει κατι αλλά τίποτα.

 

Αν δεν έχεις βάλει custom rom τότε κάνε επαναφορά εργοστασιακών δεδομένων και στήσιμο του κινητού από την αρχή με αξιόπιστες εφαρμογές και βάζοντας μια-μια.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Θα ήθελα την βοηθεια σας... Έχω ένα HTC Desire HD και αντιμετωπίζω με όλους τους launchers το ίδιο πρόβλημα: κολλήματα της οθόνης, ανυπακοή στην αφή, αλλοπρόσαλη συμπεριφορά ανοίγοντας από μόνο του εφαρμογές του Sense, κόλλημα όταν λαμβάνω μήνυματα, και φυσικά restart από μονο του...

Αυτή την στιγμή έχω εγκατεστημένους τους εξής: Nemus, Legacy, 360 launcher, ADW EX, Holo και GO Launcher ex... Φυσικά έχω δοκιμάσει και άλλους. Μήπως δεν είναι καλό που είναι όλοι αυτοί εγκατεστημένοι ταυτόχρονα; Τι άλλο μπορεί να φταίει; Βασικά κάνω συχνά Τask Kill και καθαρίζω την μνήμη RAM αλλά και το cache της μνήμης μήπως και γίνει κατι αλλά τίποτα.

 

Για αρχή άμεση απ εγκατάσταση τον task killer και κράτησε μόνο ένα launcher τη φορά. Κανονικά πρέπει να στρώσει.

Link to comment
Share on other sites

Για αρχή άμεση απ εγκατάσταση τον task killer και κράτησε μόνο ένα launcher τη φορά. Κανονικά πρέπει να στρώσει.

 

Ευχαριστώ πολύ... Σταμάτησα τον Task Killer και εγκατέστησα έναν παλιό αλλά πολύ καλό launcher, τον QQ. Μέχρι στιγμής όλα δουλεύουν καλά εκτός από ένα αλλά σε αυτό φταίει νομίζω ο launcher: δεν μπορεί να εγκαταστήσει σε κάποια αρχική οθόνη τις συντομεύσεις για την άμεση κλήση. Ξέρεις κάτι γιατί;

Link to comment
Share on other sites

Ποιο smooth και παραμετροποιησιμος για Note ποιος ειναι ?

 

Ο Apex ή ο Νova Prime ?

 

και κυριως να μην τρωει πολλους πορους ?

Link to comment
Share on other sites

Ποιο smooth και παραμετροποιησιμος για Note ποιος ειναι ?

 

Ο Apex ή ο Νova Prime ?

 

και κυριως να μην τρωει πολλους πορους ?

 

Μιλάς για δύο πολύ παρόμοιους launchers που έχουν και σχετικά συχνά updates... καλό θα ήταν να δοκιμάσεις και τους δύο και να δεις ποιός θα σε κερδίσει. Εμένα ο Nova λόγω app drawer και τις επιλογές του (στο app drawer).

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε κανείς τον νέο Apex 1.4.3 beta 1 να πει εντυπώσεις? Έβαλε δυνατότητα δημιουργίας φακέλων όπως έχει ο Nova? Δεν μου αρέσουν οι καρτέλες.. :p
Link to comment
Share on other sites

Kαντε μια δοκιμη αυτον https://play.google.com/store/apps/details?id=net.pierrox.lightning_launcher&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsIm5ldC5waWVycm94LmxpZ2h0bmluZ19sYXVuY2hlciJd

 

Εμενα με εξεπληξε ευχαριστα και ας ειμαι και κατοχος Nova prime.

Και μεχρι τωρα απροβληματιστος

Link to comment
Share on other sites

Kαντε μια δοκιμη αυτον https://play.google.com/store/apps/details?id=net.pierrox.lightning_launcher&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsIm5ldC5waWVycm94LmxpZ2h0bmluZ19sYXVuY2hlciJd

 

Εμενα με εξεπληξε ευχαριστα και ας ειμαι και κατοχος Nova prime.

Και μεχρι τωρα απροβληματιστος

 

Δημητρη, θα τον δοκιμασω και θα ποσταρω. Φαινεται καλος:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Kαντε μια δοκιμη αυτον https://play.google.com/store/apps/details?id=net.pierrox.lightning_launcher&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsIm5ldC5waWVycm94LmxpZ2h0bmluZ19sYXVuY2hlciJd

 

Εμενα με εξεπληξε ευχαριστα και ας ειμαι και κατοχος Nova prime.

Και μεχρι τωρα απροβληματιστος

 

Καλός είναι ρε συ.. Αλλά με τρέλανε.. Πω πω..

Link to comment
Share on other sites

Θελει λιγο εξοικιωση με τις πολλες ρυθμισεις.Μου αρεσει που εχει τα tutorials ετοιμα και επισης η παραμετροποιηση της αρχικης που μπορεις να ζουμαρεις συνολικα σε ολες τις οθονες. Με χαλαει λιγο που δεν εχει οριζοντια κυλιση στο συρταρι εφαρμογων.

Ακομα κι εγω τον σκαλιζω. Για να μαθω να κλειδωνω επιφανεια εργασιας,ειδα βιντεο :lol:

 

Απλα δεν κρασαρε καθολου και απο μνημη-μπαταρια φυσιολογικα προς καλα.

 

Μια δοκιμη με αρκετη υπομονη αξιζει,μιας και ειναι δωρεαν

Link to comment
Share on other sites

Θελει λιγο εξοικιωση με τις πολλες ρυθμισεις.Μου αρεσει που εχει τα tutorials ετοιμα και επισης η παραμετροποιηση της αρχικης που μπορεις να ζουμαρεις συνολικα σε ολες τις οθονες. Με χαλαει λιγο που δεν εχει οριζοντια κυλιση στο συρταρι εφαρμογων.

Ακομα κι εγω τον σκαλιζω. Για να μαθω να κλειδωνω επιφανεια εργασιας,ειδα βιντεο :lol:

 

Απλα δεν κρασαρε καθολου και απο μνημη-μπαταρια φυσιολογικα προς καλα.

 

Μια δοκιμη με αρκετη υπομονη αξιζει,μιας και ειναι δωρεαν

 

Ωραιος ειναι και πολυ smooth, αλλα οντως θελει εξοικιωση. Και του λειπουν αρκετα πραγματακια, αλλα οκ, το βασικο ειναι οτι ρολαρει καλα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Έστω ότι φτιάχνουμε δύο τρεις οθόνες.πως μεταφέρουμε ένα εικονίδιο από την μια στην άλλη;

 

Το πατάς παρατεταμένα και το σέρνεις από την μία οθόνη στην άλλη ;)

Δοκιμάζω και εγώ τον Lightning και μέχρι στιγμής μου αρέσει πολύ :)

Απλώς... FAZER FZ6-S '04
Link to comment
Share on other sites

Παιδες ο launcher που λετε εχει επιλογη για να κρυψεις εφαρμογες και να φτιαχνεις καρτελες στο drawer?

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Το πατάς παρατεταμένα και το σέρνεις από την μία οθόνη στην άλλη ;)

Δοκιμάζω και εγώ τον Lightning και μέχρι στιγμής μου αρέσει πολύ :)

ναι αλλα διπλα απο την κεντρικη που ειναι το εν λογω εικονιδιο οταν παω να κανω edit layout για να το σειρω διπλα δεν υπαρχει η κεντρικη μου οθονη! κανω ζουμ out και δεν βλεπω πουθενα την αρχικη μου οθονη.

edit ok to βρηκα

Edited by fuorigioco1981
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη που χαλάω τον ειρμό της συζήτησης αλλά επί του τίτλου του θέματος έχω να πω ότι ο καλύτερος που έχω δοκιμάσει μέχρι τώρα είναι ο Holo launcher. Πολύ ελαφρύς, γρήγορος και εξαιρετικά παραμετροποιήσιμος.

1) Οδηγός καταναλωτή (περί εγγυήσεων) -> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=357763

2) Backup της rom χωρίς root -> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=357312.

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη που χαλάω τον ειρμό της συζήτησης αλλά επί του τίτλου του θέματος έχω να πω ότι ο καλύτερος που έχω δοκιμάσει μέχρι τώρα είναι ο Holo launcher. Πολύ ελαφρύς, γρήγορος και εξαιρετικά παραμετροποιήσιμος.

 

Έχεις δίκιο

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Συγνώμη που χαλάω τον ειρμό της συζήτησης αλλά επί του τίτλου του θέματος έχω να πω ότι ο καλύτερος που έχω δοκιμάσει μέχρι τώρα είναι ο Holo launcher. Πολύ ελαφρύς, γρήγορος και εξαιρετικά παραμετροποιήσιμος.

 

Όλα αυτά είναι σχετικά, δεν δουλεύουν όλοι οι launcher το ίδιο καλά σε όλες τις συσκευές. Καλό είναι λοιπόν να αναφέρουμε και σε ποια συσκευή τον χρησιμοποιούμε.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναι, σωστά. Τον έχω στο Alcatel One Touch 918 mix το οποίο λόγω περιορισμών του hardware (λίγη RAM, επεξεργαστής στα 650Mhz) δεν μπορεί να τρέξει καλά όλους τους launchers.

1) Οδηγός καταναλωτή (περί εγγυήσεων) -> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=357763

2) Backup της rom χωρίς root -> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=357312.

Link to comment
Share on other sites

Μιά ερώτηση ρε παιδιά ...σε nexus 4 έχω τον holo hd, παντώς το κεντρικό κουμπί του μενού στο τηλ πάω στο σημείο όπου εμφανίζονται οι εφαρμογές, μετά τι κάνω για να βάλω το κάθε εικονίδιο στο σημείο που θέλω ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα τον δημιουργό του lightning launcher για dock και μου απάντησε τι επιλογές έχω.παραθέτω την απάντηση για όσους ενδιαφέρονται...

Hello,

 

You can dock items using the "Pin" menu (long tap on an icon). Unlike dock bars, pinning an item let you dock it anywhere on the screen. If you want to get more items on a row you can either use the free mode (let you put icons exactly where you want), or use this trick: - double the number of columns, for instance 10 if you had 5 columns previously - make icons span two cells (because reducing the number will shrink the available cell space) - then you can align icons with a finer control but still use the grid You can also use more or less columns to get another level of precision. This is a bit tedious but rather powerful. Best regards,

 

Pierre.

Link to comment
Share on other sites

Πέρα από τις χειρονομίες που είπαν από πάνω τα παιδιά, στον nova χρησιμοποιώ και κάτι άλλο. Στην dock χρησιμοποιώ χειρονομίες για να ανοίξω κάποιες εφαρμογές, πχ στο εικονίδιο του dialer, με χειρονομία πάνω ανοίγω τις επαφές.

 

Σορυ αλλά πως γίνεται αυτό. Δεν μπορώ να το κάνω με τίποτα

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...