Jump to content

Android - Εφαρμογές: Launchers


vagelisda
 Κοινοποίηση

Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;  

1.626 members have voted

  1. 1. Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;

    • ADW Launcher (& EX)
      247
    • GO Launcher (& EX)
      603
    • LauncherPro (& Plus)
      304
    • Launcher 7
      30
    • SPB Mobile Shell
      144
    • Zeam Launcher
      57
    • Άλλος (ποιός);
      241


Recommended Posts

Είναι φωτό απ'το νετ, αφού το είπα κιόλας βρε..!:p

 

 

 

Θα πατήσεις το εικονίδιο των καρτελών που βρίσκεται τέρμα κάτω και αριστερά και θα σύρεις το δάχτυλο προς τα δεξιά, όχι το εικονίδιο του dock..!;)

 

ναι εχεισ απολυτο δικιο αλλα δεν μενει μονιμα εκει απλα ετσι επιλεγεις τι εφαρμογη αν σου ανοιξει ετσι δεν ειναι?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ναι εχεισ απολυτο δικιο αλλα δεν μενει μονιμα εκει απλα ετσι επιλεγεις τι εφαρμογη αν σου ανοιξει ετσι δεν ειναι?

 

Έτσι είναι.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

ειναι τελειο πραγματικα, μηπως μπορεις να μου πεις πιο χρησιμοποιεις για καιρο? ειναι πολυ ωραιο παντως ολο που εχεις φτιαξει

 

Σ ευχαριστώ.... :rolleyes:

 

Για καιρό έχω το Weather Services Pro.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά γενικά ούτε εγώ δεν μπορώ να συνεργαστώ με τον tsf αλλα λατρεύω ένα widget που έχει το pendant , με το οποιο μπορείς να βάζεις φωτογραφίες στις καρτέλες και να φαίνονται σαν να είναι κρεμασμένες σε τοίχο... υπάρχει κάτι αντίστοιχο αλλα όχι για tsf? μου αρέσουν πολύ τα εφέ που έχει (καρφίτσωμα , κίνηση δεξιά άριστε κτλ)

HTC Touch Diamond 2 ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

θελω να παραγγειλω κινητο απο κινα αλλα εχει μονο αγγλικο μενου. υπαρχει τροπος τουλαχιστον να γραφω ελληνικα στα σμσ;

 

Απο Κινα?? Προσεχε, γιατι ειναι μεσα στις αντιγραφες οι κιτρινοι τυποι.. Περνας μια αλλη rom και εισαι ετοιμος.. ;)

Link to comment
Share on other sites

θελω να παραγγειλω κινητο απο κινα αλλα εχει μονο αγγλικο μενου. υπαρχει τροπος τουλαχιστον να γραφω ελληνικα στα σμσ;

 

Επαναλαμβάνοντας κι εγώ την προειδοποίηση για το τι θα πάρεις και από που, το να γράψεις Ελληνικά είναι το πιο εύκολο. Κατεβάζεις μια εφαρμογή για SMS όπως το handcent ή το Go SMS, σε συνδυασμό με κάποιο πληκτρολόγιο όπως Swype ή Swiftkey.

Καλό είναι ότι θα εξασφαλίσεις ότι θα έχεις πλήρη πρόσβαση στο play.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους !!! Μπορείτε να μου λύσετε το παρακάτω πρόβλημα;;; Αγόρασα τον Nova prime όμως μέσα από τα widgets λείπουν κάποια όπως το timescape το widget του soundhound και ίσως και άλλα που δεν πρόσεξα. Σας έχει συμβεί κάτι τέτοιο;;; Το κινητό είναι το xperia mini με Ics 4.0.4. Eυχαριστώ !!
Μάθε να περιμένεις και περίμενε για να μάθεις....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους !!! Μπορείτε να μου λύσετε το παρακάτω πρόβλημα;;; Αγόρασα τον Nova prime όμως μέσα από τα widgets λείπουν κάποια όπως το timescape το widget του soundhound και ίσως και άλλα που δεν πρόσεξα. Σας έχει συμβεί κάτι τέτοιο;;; Το κινητό είναι το xperia mini με Ics 4.0.4. Eυχαριστώ !!

 

Μερικοι launchers δεν ειναι συμβατοι με τα widgets των εταιριων. Ειδικα ο nova εχει πολλες ελλειψεις των xperia widgets

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μερικοι launchers δεν ειναι συμβατοι με τα widgets των εταιριων. Ειδικα ο nova εχει πολλες ελλειψεις των xperia widgets

 

Για το soundhound όμως κάτι άλλο παίζει..

 

Ίσως έχεις εγκαταστήσει την free έκδοση (soundhound) που δεν έχει widget.

Link to comment
Share on other sites

Για το soundhound όμως κάτι άλλο παίζει..

Ίσως έχεις εγκαταστήσει την free έκδοση (soundhound) που δεν έχει widget.

 

Μπορεί να κάνω και λάθος αλλά νομίζω ότι έχει και το free Soundhound widget, sorry που δεν τσέκαρα αλλά ξέχασα το τηλέφωνο στο σπίτι σήμερα..

Κάτι άλλο που πρέπει να έχουμε υπόψιν, αρκετές εφαρμογές δεν εμφανίζουν widgets όταν έχουν μεταφερθεί στην SD. Αν και πιστεύω ότι η απάντηση για τον φίλο δώθηκε ήδη στο ποστ του Κωνσταντίνου..:)

Link to comment
Share on other sites

Μερικοι launchers δεν ειναι συμβατοι με τα widgets των εταιριων. Ειδικα ο nova εχει πολλες ελλειψεις των xperia widgets

 

Εχεις απόλυτο δίκιο. Ακόμα και ο Apex που δοκίμασα δεν μου εμφάνιζε τα xperia widgets...Ευχαριστώ όλους για τις άμεσες απαντήσεις....:)

Μάθε να περιμένεις και περίμενε για να μάθεις....
Link to comment
Share on other sites

γιαυτο δεν αλλαζω τον go launcher.Κερδιζω σε παραμετροποιηση και widgets και ας λενε οτι χανουμε σε επιδοσεις και smoothness.Εγω προσωπικα σε καθημερινη χρηση δεν εχω κανενα προβλημα σε αποκριση ή φορτωμα των widgets.Παιζει ρολο βεβαια και το μηχανακι που χρησιμοποιεις.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γειά σου. Κανονικά έπρεπε να το γράψεις σε άλλο θέμα πχ. Γενικές εφαρμογές.

 

Προτείνω το androidlost. Είναι δωρεάν και κάνει πραγματικά τα πάντα. Ακόμα και χωρίς να είναι το κινητό σου στο internet, στέλνεις πχ androidlost lock 1234 και κλειδώνει το κινητό με τον κωδικό 1234. Όπως επίσης androidlost gps και σου στέλνει τις συντεταγμένες με sms. Αν κάποιος αλλάξει sim σου στέλνει τον αριθμό του και τον κωδικό της sim του. Μπορείς να δεις ιστορικό κλήσεων, τα sms που έστειλε, να βγάλεις φωτογραφία, να ηχογραφήσεις, να πάρεις κάποια αρχεία σου, να κάνεις wipe, να κάνεις το κινητό να "φωνάξει" δυνατά ακόμα και αν είναι αθόρυβο, να εμφανίσεις δικό σου μήνυμα στην οθόνη του, να καλέσεις κάποιον αριθμό κ.α Ένα πιθανό σενάριο είναι: Κάποιος κλέβει το κινητό και αλλάζει sim. Σου στέλνει τον αριθμό του στους αριθμούς που έχεις ορίσει εσύ και μετά στέλνεις androidlost datastart. Έτσι ανοίγει το δίκτυο και μπορείς εύκολα να κάνεις τα πάντα μέσω της ιστοσελίδας androidlost.com ή αν δεν έχει internet να κάνεις τα πάντα μέσω sms commands που βρίσκονται όλες στην σελίδα που είπα. Γενικά ψαξ'το να αποκτήσεις μια οικειότητα και θα είσαι οκ.

 

Το βλεπω αντυπωσιακο... Θα το κατευασω να δω τι γινεται. Να σαι καλά...

COMMUNET. Κέντρο ανταλλαγής και ανακύκλωσης κινητών.

Εξειδικευμένο service σε όλες τις μάρκες κινητών τηλέφωνων. Ανταλλαγές και πώλησης παλαιών και καινούριων κινητών. Χωρίς καν να χρειαστεί να βγείτε από το σπίτι σας. Όλα μέσω του www.communet.gr

Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται να αλλάξεις την θέση. Μπορείς όμως να κρύψεις μερικά η να κάνεις λίστες για παράδειγμα social, media κτλ
Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται να αλλάξεις την θέση. Μπορείς όμως να κρύψεις μερικά η να κάνεις λίστες για παράδειγμα social, media κτλ

 

ναι αυτό το είδα, είναι όμως κάποιες εφαρμογές που τις θέλω στην 1η σελίδα :/

Link to comment
Share on other sites

ναι αυτό το είδα, είναι όμως κάποιες εφαρμογές που τις θέλω στην 1η σελίδα :/

 

Τότε η μόνη λύση είναι να κάνεις φάκελο.

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Εχω τον tsf κσι θελω να βαλω ενα widget για τις επαφες μου που λεει οτι θελει launcher που να υποστηριζει scrolable widgets. Δεν τα υποστηριζει ο tsf η εγω δεν εχω ρυθμισει κατι;
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Εχω τον tsf κσι θελω να βαλω ενα widget για τις επαφες μου που λεει οτι θελει launcher που να υποστηριζει scrolable widgets. Δεν τα υποστηριζει ο tsf η εγω δεν εχω ρυθμισει κατι;
se εμενα ο tsf κανει scroll στο widget των επαφων κανονιλα,χωρις να εχω κανει καποια ρυθμιση.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

se εμενα ο tsf κανει scroll στο widget των επαφων κανονιλα,χωρις να εχω κανει καποια ρυθμιση.

 

Βαζω το photo contacts και δεν το σνοιγει.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...