Jump to content

Android - Εφαρμογές: Launchers


vagelisda
 Κοινοποίηση

Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;  

1.626 members have voted

  1. 1. Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;

    • ADW Launcher (& EX)
      247
    • GO Launcher (& EX)
      603
    • LauncherPro (& Plus)
      304
    • Launcher 7
      30
    • SPB Mobile Shell
      144
    • Zeam Launcher
      57
    • Άλλος (ποιός);
      241


Recommended Posts

Παιζει μεταφορα του στησιματος του GO σε TSF (λογικα οχι αλλα πειτε για να τ αποκλεισω τελειως)

 

Ο TSF δοκιμαστικη ή δωρεαν εκδοση δεν εχει ?

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιζει μεταφορα του στησιματος του GO σε TSF (λογικα οχι αλλα πειτε για να τ αποκλεισω τελειως)

 

Ο TSF δοκιμαστικη ή δωρεαν εκδοση δεν εχει ?

 

όχι δεν μπορεί να γίνει η μεταφορά στησίματος, είναι άλλης φιλοσοφίας τελείως. Επίσης δεν υπάρχει δοκιμαστική έκδοση μόνο η ''σπασμένη'' στο γνωστό μαγαζί άλλα πρέπει να είσαι root.

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.

Εκανα port σημερα το Touchwiz UX μαζι με τα widget του απο εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1666384&page=202

 

Δυστυχως ομως δεν λειτουργει σωστα, κρασαρει ειτε παω στις επαφες, ειτε στις ρυθμισεις...

 

Υπαρχει καποιος τροπος να δουλεψει σωστα? Κατι που δεν εχω κανει εγω?

 

Και κατι ακομα: Μια και περαστηκε με φλασαρισμα, για να τον "εξαφανισω" πρεπει να επαναφερω το backup (που εννοειται οτι πηρα), ή υπαρχει κι αλλος τροπος?

 

Βρηκα λυση στο θεμα αυτο απο τον φιλο m7ixalis

 

Αντιγραφω την απαντηση του (βρισκεται στο νημα με τα Επισημα firmwares / Kies updates)

 

Πρέπει να εχει γίνει εφαρμογη συστηματος .

Πήγαινε με κάποιον root explorer System/ apps, να δεις αν υπαρχει το SecLaucher2 και να το διαγράψεις. Θα πρέπει να επιλέξεις O/R για να σου επιτρέπει διαγραφή .

Δεν γνωρίζω αν το touchwiz δημιουργεί και καποιον αλλο φακελο που πρέπει επίσης να διαγράψεις .

 

Σε πρωτη φαση δεν εχω διαπιστωσει προβληματα (μετα το σβησιμο εννοω)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πιστεύω ότι ο tsf είναι ιδανικός για tablets. Τον έχει βάλει φίλος μου σε 7αρι tablet και πραγματικά είναι πιο βολικός από ότι είναι σε μικρότερη συσκευή. Βολεύει που έχει το dock στο πλάι
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει παραμετρος που να μην εμφανιζει το ονομα των widgets στον tsf?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια για galaxy ace 2 τι μου προτεινετε; εχει τον 2.3.6 gingerbread ειναι αρκετα καλος ο touchwiz ( σε σχεση με το s3 ) στο ace 2 αλλα αν υπαρχει καποιος καλυτερος θα με βοηθουσε ακομα περισσοτερο.

 

Για το s3 τι προτεινετε, εχω τον nova που ειμαι ικονοποιημενος αλλα εχει και αυτο λιγο τα κολληματακια του!

Edited by ri3per
Link to comment
Share on other sites

παιδια για galaxy ace 2 τι μου προτεινετε; εχει τον 2.3.6 gingerbread ειναι αρκετα καλος ο touchwiz ( σε σχεση με το s3 ) στο ace 2 αλλα αν υπαρχει καποιος καλυτερος θα με βοηθουσε ακομα περισσοτερο.

 

Για το s3 τι προτεινετε, εχω τον nova που ειμαι ικονοποιημενος αλλα εχει και αυτο λιγο τα κολληματακια του!

 

Για το galaxy ace 2 δοκίμασε τον Holo Launcher

My phones: LG GOOGLE NEXUS 5 16GB (BLACK) LG G5 32GB, SAMSUNG GALAXY NOTE 8 64GB

My tablet: LG G PAD V400 7.0 8GB (BLACK)

Link to comment
Share on other sites

ποιος launcher ειναι καλυτερος ο Nova η ο go launcher?

 

Για μενα, κοιταξε αναμεσα σε Nova και Apex.. Θα με θυμηθεις..

Link to comment
Share on other sites

ποιος launcher ειναι καλυτερος ο Nova η ο go launcher?

 

Αν και πηρες ηδη απαντηση, εγω απλα προσθετω οτι ο Go ειναι ισως ο καλυτερος οσο αφορα την παραμετροποιηση (την "φυσιολογικη" παραμετροποιηση:lol::p, οχι αυτη που επιτρεπουν καποιοι αλλοι και χανεις την μπαλλα) αλλα λαγκαρει τραγικα σε ICS. Εγω παιζω αναμεσα σε Apex & Nova και μαλλον ο Nova ειναι λιγαααααακι καλυτερος... Αν εχεις Gingerbread, βαλε Go. Αλλιως....................!!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για μενα, κοιταξε αναμεσα σε Nova και Apex.. Θα με θυμηθεις..

 

Αν και πηρες ηδη απαντηση, εγω απλα προσθετω οτι ο Go ειναι ισως ο καλυτερος οσο αφορα την παραμετροποιηση (την "φυσιολογικη" παραμετροποιηση:lol::p, οχι αυτη που επιτρεπουν καποιοι αλλοι και χανεις την μπαλλα) αλλα λαγκαρει τραγικα σε ICS. Εγω παιζω αναμεσα σε Apex & Nova και μαλλον ο Nova ειναι λιγαααααακι καλυτερος... Αν εχεις Gingerbread, βαλε Go. Αλλιως....................!!!!!

 

οι Apex και Nova, πως τα πανε απο θεμα καταναλωσης μπαταριας;

Link to comment
Share on other sites

οι Apex και Nova, πως τα πανε απο θεμα καταναλωσης μπαταριας;

 

Ομολογω οτι:

 

1) δεν το εχω προσεξει αυτο!!!!!

2) απο την στιγμη που εβαλα την 4.0.4 δεν ξανασχοληθηκα με την καταναλωση της μπαταριας. Απλα, ΑΝ το "σκαλιζω" το κινητο συνεχως, ΚΑΠΟΙΑ στιγμη θα χρειαστει φορτιση. Αν οχι, θα κρατησει (μεσα σε φυσιολογικα πλαισια)...

 

Ολα τα παραπανω ΕΝΤΕΛΩΣ σοβαρα!

 

(και υπαρχει ειδικο νημα για launchers, τοση ωρα γραφουμε σε λαθος σημειο!)

Edited by stabill
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μα αυτό δεν είναι το νήμα για launchers; ( Android - Εφαρμογές: Launchers )

 

Προφανώς τα τελευταία ποστς μεταφέρθηκαν εδώ από κάπου αλλού.;)

Link to comment
Share on other sites

ποιος launcher ειναι καλυτερος ο Nova η ο go launcher?

 

O go λένε ότι δεν είναι καλός σε ics. Δες ανάμεσα σε nova/apex (μικρές διαφορές ανάμεσα στους 2 με τον apex να έχει περισσότερα χαρακτηριστικά στην free εκδοση).

Link to comment
Share on other sites

συμφωνω!γιαυτο τον εχω μονιμα πλεον και για να τον αλλαξω,θα πρεπει να δω κατι που ακομα δεν υπαρχει να τον συγκρινω...

 

μπορειτε να δωσετε το λινκ του tsf launcher sto goolge play γιατι δεν μου το εμφανιζει παρα μονο τα θεματα του?

Link to comment
Share on other sites

μπορειτε να δωσετε το λινκ του tsf launcher sto goolge play γιατι δεν μου το εμφανιζει παρα μονο τα θεματα του?

 

Δεν είναι free.. Ορίστε το link.. :happy:

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ, αλλα πεειδη ειναι ακριβος θεωρειτε οτι αξιζει τα λεφτα του?

 

Έχω δοκιμάσει τους Go , Apex και Nova launchers.. Όχι τον TSF.. Από τους τρεις, έχω μείνει με τον Nova beta, προκειμένου να είναι prime (η επί πληρωμή έκδοση).. Δεν έχω βρει πιο γρήγορο launcher.. :happy: Θα σου έλεγα να τον δοκιμάσεις..

Link to comment
Share on other sites

Θυμήστε μου κάτι βρε παιδιά μιας και γυροφέρνω κι εγώ πολύ τον TSF τον τελευταίο καιρό, ας πούμε ότι τον πληρώνω και τον κατεβάζω.. πόσο χρόνο έχω διαθέσιμο να τον επιστρέψω σε περίπτωση που τον δοκιμάσω και δεν με καλύψει; Εννοείται ότι και η επιστροφή γίνεται μέσα απ'το Google Play σωστά; Σου επιστρέφουν τα χρήματα κι ούτε γάτα ούτε ζημιά.. σωστά;;:p

 

 

Το :devil: μου μ'έπιασε πάλι σήμερα..:lol:

Link to comment
Share on other sites

15 λεπτά έχεις μόνο δυστυχώς. Νομίζω δεν αρκεί για να βγάλεις συμπέρασμα για ένα launcher.
مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

15 λεπτά έχεις μόνο δυστυχώς. Νομίζω δεν αρκεί για να βγάλεις συμπέρασμα για ένα launcher.

 

Σε καμμία των περιπτώσεων αν και μπορεί να δώσει μια ιδέα έστω, ίσως το κάνω πάντως αφού δεν έχω κάτι να χάσω..:O

Link to comment
Share on other sites

Ή ο stabill, νύσταζε.. :lol: :lol:

 

Χμμμμμμ...... νομιζω οτι ηταν στις γενικες εφαρμογες, αλλα μπορει και να νυσταζα!!!!!!!!!!!:lol::lol:

 

Καλημερα σε ολο τον κοσμο!:p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...