Jump to content

Android - Εφαρμογές: Launchers


vagelisda
 Κοινοποίηση

Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;  

1.626 members have voted

  1. 1. Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;

    • ADW Launcher (& EX)
      247
    • GO Launcher (& EX)
      603
    • LauncherPro (& Plus)
      304
    • Launcher 7
      30
    • SPB Mobile Shell
      144
    • Zeam Launcher
      57
    • Άλλος (ποιός);
      241


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κι εγώ το ίδιο. Πολύ εφε και smooth αλλά δεν έχει τις ρυθμίσεις που θα ήθελα.

 

Τον spb προς το παρόν δεν τον αλλάζω με τίποτα

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Τον spb προς το παρόν δεν τον αλλάζω με τίποτα

 

+100000000000000000000000000000000000000

 

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

αν καποιος τον βαλει ας μας γραψει εντυπωσεις και αν αξιζει τα λεφτα του

Toν πέρασα κι εγώ μια μιας και κυκλοφόρησε ήδη στα γνωστά μαγαζάκια αλλά είναι τελείως διαφορετικός που χάνεσαι. Θέλει χρόνο και έχει άλλη λογική μιας και ολες οι εφαρμογές ειναι χύμα στην αρχική οθόνη. Δε με εντυπωσιασε οπως ο spb οταν το δοκιμασα σαν εφέ. Γενικά ειναι αρκετά γρήγορος αλλά θελει χρονο να αφιερωσει καποιος

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Toν πέρασα κι εγώ μια μιας και κυκλοφόρησε ήδη στα γνωστά μαγαζάκια αλλά είναι τελείως διαφορετικός που χάνεσαι. Θέλει χρόνο και έχει άλλη λογική μιας και ολες οι εφαρμογές ειναι χύμα στην αρχική οθόνη. Δε με εντυπωσιασε οπως ο spb οταν το δοκιμασα σαν εφέ. Γενικά ειναι αρκετά γρήγορος αλλά θελει χρονο να αφιερωσει καποιος

Αυτο ακριβως.

Ειναι δυσκολο να αλλαξει καποιος λογικη και να ξεφυγει απο τα συνηθισμενα.

Παντως, σαν προγραμμα ειναι πρωτοτυπο και λειτουργει πολυ καλα και ομαλα.

Ο go launcher να τα βλεπει....

Edited by ddr2

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα εβαλα και εγω στο νεξους μου ( με ics 4.0.3. ) τον ADW ex . Μπορώ να πω οτι εχω εντυπωσιαστεί με το ποσο ομαλός και γρήγορος είναι...... Μια ερωτηση μόνο ρε παιδιά , φακέλους πως φτιάχνουμε στις εφαρμογές ??? Και επίσης δεν δουλευει η περιστροφή οθόνης..... Edited by kpv
:X
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα εβαλα και εγω στο νεξους μου ( με ics 4.0.3. ) τον ADW ex . Μπορώ να πω οτι εχω εντυπωσιαστεί με το ποσο ομαλός και γρήγορος είναι...... Μια ερωτηση μόνο ρε παιδιά , φακέλους πως φτιάχνουμε στις εφαρμογές ??? Και επίσης δεν δουλευει η περιστροφή οθόνης.....

δε βάζουμε, δε φτιάχνεις φακέλους στους περισσοτερους launcher και αυτος είναι ο βασικος λόγος που απορρίπτω σχεδόν όλους, τοσο δυσκολο τους ειναι να προστεθει ως λειτουργία πια;;

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

δε βάζουμε, δε φτιάχνεις φακέλους στους περισσοτερους launcher και αυτος είναι ο βασικος λόγος που απορρίπτω σχεδόν όλους, τοσο δυσκολο τους ειναι να προστεθει ως λειτουργία πια;;

 

ελα μου ντε......

η περιστροφη οθονης γιατι δεν δοθλευει ομως ??? τι κουλό είναι αυτό......

:X
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο πολλες αλλαγες εχω κατασταλαξει στον Zeam σε συνδυασμο με το FOlder organizer. Ετσι λυνεται η ελλειψη του zeam οσο αφορα τους φακελους στο μενου και πλεον δουλευει το κινητο απιστευτα γρηγορα οτι και αν του κανω.

Ακομα ενω η τελευταια εκδοση του zeam δεν υποστηριζει scrollable widgets, το android pro widget ειναι κανονικα scrollable :)

 

Ο tsf δεν με ενθουσιασε λιγο που τον δοκιμασα.

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο πολλες αλλαγες εχω κατασταλαξει στον Zeam σε συνδυασμο με το FOlder organizer. Ετσι λυνεται η ελλειψη του zeam οσο αφορα τους φακελους στο μενου και πλεον δουλευει το κινητο απιστευτα γρηγορα οτι και αν του κανω.

Ακομα ενω η τελευταια εκδοση του zeam δεν υποστηριζει scrollable widgets, το android pro widget ειναι κανονικα scrollable :)

 

Ο tsf δεν με ενθουσιασε λιγο που τον δοκιμασα.

 

χμμμ οντως πολυ καλος!

και με μια εφαρμογη για folder εισαι οκ αλλα και παλι δυσκολα θα με κανει να αφησω τον go...δεν ξερω τελικα ο go( παρολο τα ελαττώματα του) νομιζω οτι ειναι ο πιο ολοκληρωμένος που υπαρχει!

Link to comment
Share on other sites

χμμμ οντως πολυ καλος!

και με μια εφαρμογη για folder εισαι οκ αλλα και παλι δυσκολα θα με κανει να αφησω τον go...δεν ξερω τελικα ο go( παρολο τα ελαττώματα του) νομιζω οτι ειναι ο πιο ολοκληρωμένος που υπαρχει!

 

Τί ελάττωμα βρήκες ?

 

Sent from my GT-I9100

Link to comment
Share on other sites

Τί ελάττωμα βρήκες ?

 

Sent from my GT-I9100

 

οχι κατι ιδιαίτερο απλα ο go τα εχει ολα απο μονος του!:)

φακελους(μια φορα τους κανεις και μετα με το τιτανιουμ εισαι κυριος) διάταξη των εφαρμογων στο μενου οπως θελεις εσυ(αλφαβητικά με χρονολογική σειρα που τις εβαλες κτλ) εφαρμογη αναζήτησης για να βρισκεις την εφαρμογη που θες αμεσως,μενου για να σου βγαζει τις πιο προσφατες,μενου για αυτες που ειναι ανοιχτες,επισης πατας πανω σε μια εφαρμογη που δεν θες και στην κανει unistall αμεσως και ποσα αλλα ακομη!

και ολα αυτα τα κανεις μια φορα! με ενα back up καθε φορα πχ που αλλαζεις ρομ σε 10 λεπτα το πολυ το κινητο σου το ειχες οπως πριν:)

Link to comment
Share on other sites

Καλα, μονο σε μενα κολαει ο Go,??????????? ειναι φορες που οταν ανοιξω το τηλ. πρεπει να πατησω καποιο εικονιδιο δυο και τρεις φορες για να ανταποκριθει?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλα, μονο σε μενα κολαει ο Go,??????????? ειναι φορες που οταν ανοιξω το τηλ. πρεπει να πατησω καποιο εικονιδιο δυο και τρεις φορες για να ανταποκριθει?

 

εχεις βαλει τα τελευταια updates ετσι?

σε μενα κολλάει μονο την πρωτη φορα που θα ανοιξω το κινητο!(μεχρι να παρει μπρος)..

μετα ολα πανε οκ!

και στον γαλαξια που το ειχα αλλα και στο note τωρα.

Link to comment
Share on other sites

χμμμ οντως πολυ καλος!

και με μια εφαρμογη για folder εισαι οκ αλλα και παλι δυσκολα θα με κανει να αφησω τον go...δεν ξερω τελικα ο go( παρολο τα ελαττώματα του) νομιζω οτι ειναι ο πιο ολοκληρωμένος που υπαρχει!

 

Μα ειναι ο πιο ολοκληρωμενος ο Go, τον ειχα για αρκετο καιρο. Απλα παρατηρησα μετα απο λιγες μερες αρχιζει το κινητο και χανει σε θεμα αποδοσης γι αυτο εβαλα τον Zeam που σε αποδοση ειναι μακραν ο κορυφαιος. Βεβαια θα μου πεις κανε ενα restart και θα 'σαι οκ, και αυτο σωστο :lol:

Link to comment
Share on other sites

Μα ειναι ο πιο ολοκληρωμενος ο Go, τον ειχα για αρκετο καιρο. Απλα παρατηρησα μετα απο λιγες μερες αρχιζει το κινητο και χανει σε θεμα αποδοσης γι αυτο εβαλα τον Zeam που σε αποδοση ειναι μακραν ο κορυφαιος. Βεβαια θα μου πεις κανε ενα restart και θα 'σαι οκ, και αυτο σωστο :lol:

 

Απο την στιγμή που χάνει την απόδοση του.....δεν ειναι ο ποιο ολοκληρωμένος..!!!;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

εχεις βαλει τα τελευταια updates ετσι?

σε μενα κολλάει μονο την πρωτη φορα που θα ανοιξω το κινητο!(μεχρι να παρει μπρος)..

μετα ολα πανε οκ!

και στον γαλαξια που το ειχα αλλα και στο note τωρα.

 

Μα ειναι ο πιο ολοκληρωμενος ο Go, τον ειχα για αρκετο καιρο. Απλα παρατηρησα μετα απο λιγες μερες αρχιζει το κινητο και χανει σε θεμα αποδοσης γι αυτο εβαλα τον Zeam που σε αποδοση ειναι μακραν ο κορυφαιος. Βεβαια θα μου πεις κανε ενα restart και θα 'σαι οκ, και αυτο σωστο :lol:

 

Αυτο ακριβως κανει...., χανει για μενα πολυ σε αυτο το σημειο... ενω εχει πολλες αλλες δυνατοτητες...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

σε μενα παντως ετσι και ανοιξει μια φορα το κινητο(φόρτωση πολυμέσων και ολα τα σχετικα) παει σφαιρα!

δεν εχω κανενα προβλημα..

Link to comment
Share on other sites

είναι κλασικό γνώρισμα του go αυτό με τα κολλήματα, ειδικά όταν ξυπνάει από το λήθαργο κολλάει μερικές φορές απίστευτα. Στα υπόλοιπα είναι υπερπλήρης αν δεν το χρησιμοποιώ γιατί θέλω ταχύτητα, ειδικά ο pro είναι super σ΄αυτόν τον τομέα καθώς έχει ρύθμιση για αύξομείωση ταχύτητας του drawer και την κύλισης, χάθηκε να κάνει το ίδιο και ο go να γίνει κορυφή?
Link to comment
Share on other sites

για όποιον τον τρώει η τσέπη του κατεβάστε αυτόν από το μάρκετ και μην ξεχάσετε να κατεβάσετε και τα winget του που δουλεύουν μόνο με αυτον

https://market.android.com/details?id=com.tsf.shell

 

http://th828.photobucket.com/albums/zz209/junnie23/th_superman-logo-pic.jpg
Link to comment
Share on other sites

για όποιον τον τρώει η τσέπη του κατεβάστε αυτόν από το μάρκετ και μην ξεχάσετε να κατεβάσετε και τα winget του που δουλεύουν μόνο με αυτον

https://market.android.com/details?id=com.tsf.shell

 

 

 

θα περιμένουμε λίγο καιρό να το αγοράσουμε ;) από το γωνιακό μαγαζάκι..!!!:lol:

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

θα περιμένουμε λίγο καιρό να το αγοράσουμε ;) από το γωνιακό μαγαζάκι..!!!:lol:

Δε χρειάζεται να περιμένεις :p

Link to comment
Share on other sites

Δε χρειάζεται να περιμένεις :p

 

bravo Νικόλα που με ΣΚΟΥΝΤΙΞΕΣ;) v1.2 και ο.κ.:lol:

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Toν πέρασα κι εγώ μια μιας και κυκλοφόρησε ήδη στα γνωστά μαγαζάκια αλλά είναι τελείως διαφορετικός που χάνεσαι. Θέλει χρόνο και έχει άλλη λογική μιας και ολες οι εφαρμογές ειναι χύμα στην αρχική οθόνη. Δε με εντυπωσιασε οπως ο spb οταν το δοκιμασα σαν εφέ. Γενικά ειναι αρκετά γρήγορος αλλά θελει χρονο να αφιερωσει καποιος

 

ποια ειναι τα γνωστα μαγαζακια?

[sIGPIC][/sIGPIC] Be Creative.......
Link to comment
Share on other sites

Απαγορεύεται οποιαδήποτε συζήτηση για τα "μαγαζάκια", μιας και το myphone είναι κατά της πειρατείας, κάτι που δηλώνεται ρητά και σοτυς Ο.Π.Χ. Ας συνεχίσουμε στα των launchers ;)
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...