Jump to content

Android - Εφαρμογές: Launchers


vagelisda
 Κοινοποίηση

Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;  

1.626 members have voted

  1. 1. Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;

    • ADW Launcher (& EX)
      247
    • GO Launcher (& EX)
      603
    • LauncherPro (& Plus)
      304
    • Launcher 7
      30
    • SPB Mobile Shell
      144
    • Zeam Launcher
      57
    • Άλλος (ποιός);
      241


Recommended Posts

Χρησιμοποιώ τον go launcher, και κατά τη διάρκεια της φόρτισης παρατηρώ ότι χάνει ΤΕΛΕΙΩΣ το smoothness. Το έχει δει κανενας άλλος αυτό;;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Χρησιμοποιώ τον go launcher, και κατά τη διάρκεια της φόρτισης παρατηρώ ότι χάνει ΤΕΛΕΙΩΣ το smoothness. Το έχει δει κανενας άλλος αυτό;;

Εμένα πάντως ανεξάρτητως go όταν το φορτίζω πηγαίνει σαν αργή κινηση όχι μονο τα κομματια του go αλλα παντού, ακόμα και όταν γράφω μηνυμα συνηθως το αποσυνδεσω μεχρι να το γράψω γιατί πατας και καθυστερει τοσο που δε μπορεις να γραψεις ενα μηνυμα, για defy τουλάχιστον που έχω μιλάω και παντα ειχα την απορία γιατι γίνεται αυτο

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως ανεξάρτητως go όταν το φορτίζω πηγαίνει σαν αργή κινηση όχι μονο τα κομματια του go αλλα παντού, ακόμα και όταν γράφω μηνυμα συνηθως το αποσυνδεσω μεχρι να το γράψω γιατί πατας και καθυστερει τοσο που δε μπορεις να γραψεις ενα μηνυμα, για defy τουλάχιστον που έχω μιλάω και παντα ειχα την απορία γιατι γίνεται αυτο

αυτο το παθαινεις με τον αυθεντικο φορτιστη ή και με καποιον αλλο;

Link to comment
Share on other sites

έχοντας δοκιμάσει τους ADW Launcher EX ,GO Launcher EX ,LauncherPro Plus και SPB Mobile Shell μπορώ να πώ οτι κανένας δεν εχει πρόβληματα σε 8έματα λειτουργιας.Εγώ άυτο που θα ήθελα να δω είναι έναν launcher με τα γραφικά του SPB ,το appdrawer του Golauncher,την δυνατότητα του ADW να έχεις 4 εικονίδια και αντανάκλαση στο dock ,και τα widgets του Launcherpro (facebook,ημερολόγιο...)
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

αυτο το παθαινεις με τον αυθεντικο φορτιστη ή και με καποιον αλλο;

Δε το έχω προσέξει γιατι δουλεύω με δυο φορτιστές η αλήθεια ειναι νομιζω και με το κανονικο γιατι παλιοτερα αυτον χρησιμοποιουσα και θυμαμαι απο την αρχη το εκανε

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Δε το έχω προσέξει γιατι δουλεύω με δυο φορτιστές η αλήθεια ειναι νομιζω και με το κανονικο γιατι παλιοτερα αυτον χρησιμοποιουσα και θυμαμαι απο την αρχη το εκανε

Συμβαίνει σε πολλές συσκευες. Έχει να κάνει, από ότι λένε, με τη διαχείρηση της ενέργειας από τον επεξεργαστή, όταν η συσκςυή φορτίζει.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

εγω ανεπιφυλαχτα προτεινω go launcher δεν εχω βαλει αλλον...και ειναι αρκετα γρηγορος....αλλα τωρα τελευαται οποτε κανς επανεκκινηση στο κινητο μου βγαζει αναγκαστικο κλησιμο go locker...ξερετε γιατι το κανει αυτο??
Link to comment
Share on other sites

εγω ανεπιφυλαχτα προτεινω go launcher δεν εχω βαλει αλλον...και ειναι αρκετα γρηγορος....αλλα τωρα τελευαται οποτε κανς επανεκκινηση στο κινητο μου βγαζει αναγκαστικο κλησιμο go locker...ξερετε γιατι το κανει αυτο??

δεν του φτανει η μνημη ram. εχεις ισως αρκετα widgets κι επισης μαλλον βιαζεσαι να το χρησιμοποιησεις οταν το ανοιγεις. περιμενε μεχρι να φορτωσουν ολα και μετα, μπας και..

Link to comment
Share on other sites

εγω ανεπιφυλαχτα προτεινω go launcher δεν εχω βαλει αλλον...και ειναι αρκετα γρηγορος....αλλα τωρα τελευαται οποτε κανς επανεκκινηση στο κινητο μου βγαζει αναγκαστικο κλησιμο go locker...ξερετε γιατι το κανει αυτο??

 

Πως μπορείς να προτείνεις κάτι εάν δεν έχεις δοκιμάσει και κάτι άλλο...!!!! ρωτάω καλοπροαίρετα.:D

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορείς να προτείνεις κάτι εάν δεν έχεις δοκιμάσει και κάτι άλλο...!!!! ρωτάω καλοπροαίρετα.:D

 

ναι φιλε μου απλα αυτος με ικανοποιει τα εχει ολα....δεν χρειαζομαι κατι αλλο....αρα γτ να δοκιμασω κατι αλλο...???η αποψη μου ειναι αυτη ....!:rolleyes:

 

δεν του φτανει η μνημη ram. εχεις ισως αρκετα widgets κι επισης μαλλον βιαζεσαι να το χρησιμοποιησεις οταν το ανοιγεις. περιμενε μεχρι να φορτωσουν ολα και μετα, μπας και..

 

ενταξει θα το κοιταξω και θα δω αν φταιει οντως αυτο γτ ουτε αρκετα widget εχω και το βγαζει μονο του κατευθειαν αφου ανοιξει το κινητο ευχαριστω παντως γτ την βοηθεια

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

ναι φιλε μου απλα αυτος με ικανοποιει τα εχει ολα....δεν χρειαζομαι κατι αλλο....αρα γτ να δοκιμασω κατι αλλο...???η αποψη μου ειναι αυτη ....!:rolleyes:

 

Σεβαστή η άποψή σου..!!! αλλά ξέρεις τι παρέχουν η άλλες εφαρμογές....! όλοι πήραμε ένα τηλέφωνο για να μιλάμε... αλλά.... έχων μέσα των πατέρα μας και την μάνα μας, (ΟΜΟΡΦΑΝΤΡΑ ΜΟΥ) που από αυτά που παρέχουν χρησιμοποιούμε τα μισά, αλλά δεν πήραμε ένα απλό τηλέφωνο αλλά ένα υπολογιστή παλάμης που το πληρώσαμε αδρά...! και ξέρεις γιατί..? γιατί δοκιμάσαμε και το απλό τηλέφωνο, που δεν είχε GPS, internet, για να βρίσκουμε τα πάντα και παντού, καιρό, φακό, φωτογραφική μηχανή, κάμερα, και...και...και....!

 

είχα όρεξη για κουβέντα και για ΑΚΑΔΗΜΑΪΚΗ συζητήσει..!:lol:

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έβαλα τον GoLauncher EX γιατί μου άρεσε πάραπολύ και από εμφάνιση και από χρηστικότητα, αλλα αναγκάστικα να επιστρέψω στον TouchWiz γιατί πολύ συχνά σέρνεται το σύμπαν. Δεν ξέρω γιατί συμβαίνει αυτό. από Widgets του έβαλα μόνο το ημερολόγιο που είναι καταπληκτικό.

 

Πρόσφατα έκανα αναβάθμιση και ο Touchwiz, αντίθετα, πάει σφαίρα σε σχέση με την 2.2.1 που είχα (τώρα έχω 2.3.6 + semaphore 2.4.0 kernel). Υπάρχει καμία εξήγηση; Και επίσης υπάρχει κανένα σκέτο widget με ολόκληρο το μήνα όπως αυτό του EX;

 

Για την ιστορία, επειδή δεν την πολυ-πάλευα με τον TW, ξανακύλισα στον GoLauncher EX. Στο μεταξύ να πω ότι τελικά ούτε ο TW πήγαινε και τόσο καλά όσο νόμιζα, μέχρι που του έκανα Clear Dalvik Cache και έδειξε να συνέρχεται. Δεν ξέρω αν ήταν placebo, αλλά τώρα και ο Go πάει απροσδόκητα καλά για την ώρα. Ας ελπίσουμε οτι θα παραμείνει έτσι γιατι ο EX είναι απίστευτος. Πιστεύετε ότι βοήθησε το dalvik;

Link to comment
Share on other sites

εγω εδω και εναν χρονο ειχα τον go launcher αλλα απο χθες πουθ εβαλα το ics 4.0.3 τα παιξε τελειως και αναγκαστικα και τον εβγαλα . δεν ανοιγε τις προτιμησεις , δεν με αφηνε να βαλω διαφορα γραφικα widget γιατι ελεγε οτι δεν εχω μνημη . και αλλα χαζα...

τωρα δεν ξερω τι να βαλω....

:X
Link to comment
Share on other sites

εγω εδω και εναν χρονο ειχα τον go launcher αλλα απο χθες πουθ εβαλα το ics 4.0.3 τα παιξε τελειως και αναγκαστικα και τον εβγαλα . δεν ανοιγε τις προτιμησεις , δεν με αφηνε να βαλω διαφορα γραφικα widget γιατι ελεγε οτι δεν εχω μνημη . και αλλα χαζα...

τωρα δεν ξερω τι να βαλω....

 

και γω προερχόμενος από go launcher x τώρα με το nexus s και 4.0.3 χρησιμοποιώ τον nova launcher. stock από εμφάνιση αλλά με αρκετές βελτιώσεις πχ scrollable dock. αυτό που μου λείπει βέβαια πιο πολύ είναι οι φάκελοι στο μενού των εφαρμογών αλλά ελπίζω να το προσθέσει στο μέλλον...

Link to comment
Share on other sites

εγω εδω και εναν χρονο ειχα τον go launcher αλλα απο χθες πουθ εβαλα το ics 4.0.3 τα παιξε τελειως και αναγκαστικα και τον εβγαλα . δεν ανοιγε τις προτιμησεις , δεν με αφηνε να βαλω διαφορα γραφικα widget γιατι ελεγε οτι δεν εχω μνημη . και αλλα χαζα...

τωρα δεν ξερω τι να βαλω....

 

Δοκιμασε τον Nemus launcher, μολις χτες τον ανακαλυψα. Ειναι στο στυλ του zeam, γρηγορος και ελαφρυς.

Edited by haigoeo
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε τον Nemus launcher, μολις χτες τον ανακαλυψα. Ειναι στο στυλ του zeam, γρηγορος και ελαφρυς.

 

φίλε ευχαριστώ,πραγματικά δεν πίστευα ότι θα βρω launcher που να με κάνει να φύγω από τον go αλλά να που έγινε. Γρήγορος και απίστευτα smooth...εντάξει δεν έχει τις επιλογές του go και ειδικά αυτό που μου λείπει και θα το ήθελα είναι οι φάκελοι στο app drawer και μερικά transision effects αλλά για τέτοιο smoothness δεν πειράζει...ήδη έχει μερικά πολύ ωραία εφέ και πιστεύω θα μπουν και άλλα. Ειδικά αυτό που μου κάνει εντύπωση (θετική) είναι που όταν επιστρέφω με το home πλήκτρο όλα τα widgets και συντομεύσεις είναι εκεί και δεν φορτώνουν σιγά σιγά όπως στον go και έχεις άμεσα smooth scrolling ενώ στο go έπρεπε να σκρολάρεις μια δυό φορές για να στρώσει...

 

τον προτείνω ανεπιφύλακτα για δοκιμή....Nemus Launcher....

Eriscsson 748, Ericsson T28, NOKIA 3310, Panasonic GD67, NOKIA 5210, SonyEriscsson W800, SonyEricsson Z600, SonyEricsson W910, NOKIA N97, Dell Streak 5, HTC One X (κλάπηκε:(), ΖΤΕ racer II, NOKIA 925, Ms Lumia 950, Galaxy S8, oneplus 8 pro
Link to comment
Share on other sites

φίλε ευχαριστώ,πραγματικά δεν πίστευα ότι θα βρω launcher που να με κάνει να φύγω από τον go αλλά να που έγινε. Γρήγορος και απίστευτα smooth...εντάξει δεν έχει τις επιλογές του go και ειδικά αυτό που μου λείπει και θα το ήθελα είναι οι φάκελοι στο app drawer και μερικά transision effects αλλά για τέτοιο smoothness δεν πειράζει...ήδη έχει μερικά πολύ ωραία εφέ και πιστεύω θα μπουν και άλλα. Ειδικά αυτό που μου κάνει εντύπωση (θετική) είναι που όταν επιστρέφω με το home πλήκτρο όλα τα widgets και συντομεύσεις είναι εκεί και δεν φορτώνουν σιγά σιγά όπως στον go και έχεις άμεσα smooth scrolling ενώ στο go έπρεπε να σκρολάρεις μια δυό φορές για να στρώσει...

 

τον προτείνω ανεπιφύλακτα για δοκιμή....Nemus Launcher....

Για τον nemus δε λες;; Τώρα τον δοκίμασα, πραγματικά εντυπωσιακός και πολύ γρήγορος, δε ξέρω αν θα με κάνει να απαρνηθώ τα πλούσια χαρακτηριστικά του go launcer θα δείξει. Επίσης γιατι λες ότι δεν έχει φακέλους στο μενού αφού έχει κανονικότατα (μενού- edit - νεος φάκελος). Επιτέλους πρωτη φορά βρηκα μετά τον go να έχει φακέλους στο μενού άλλος launcer και δυνατότητα να βάζεις τα εικονιδια στο μενου σε οποια σειρά θες

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Για τον nemus δε λες;; Τώρα τον δοκίμασα, πραγματικά εντυπωσιακός και πολύ γρήγορος, δε ξέρω αν θα με κάνει να απαρνηθώ τα πλούσια χαρακτηριστικά του go launcer θα δείξει. Επίσης γιατι λες ότι δεν έχει φακέλους στο μενού αφού έχει κανονικότατα (μενού- edit - νεος φάκελος). Επιτέλους πρωτη φορά βρηκα μετά τον go να έχει φακέλους στο μενού άλλος launcer και δυνατότητα να βάζεις τα εικονιδια στο μενου σε οποια σειρά θες

 

Σωστος!! Ουτε εγω το χα δει :)

 

Edit : Με ποιο προγραμμα βλεπετε την καταναλωση ram του καθε προγραμματος; Θελω να κανω συγκριση μεταξυ nemus και go.

Edited by haigoeo
Link to comment
Share on other sites

Για τον nemus δε λες;; Τώρα τον δοκίμασα, πραγματικά εντυπωσιακός και πολύ γρήγορος, δε ξέρω αν θα με κάνει να απαρνηθώ τα πλούσια χαρακτηριστικά του go launcer θα δείξει. Επίσης γιατι λες ότι δεν έχει φακέλους στο μενού αφού έχει κανονικότατα (μενού- edit - νεος φάκελος). Επιτέλους πρωτη φορά βρηκα μετά τον go να έχει φακέλους στο μενού άλλος launcer και δυνατότητα να βάζεις τα εικονιδια στο μενου σε οποια σειρά θες

 

ναι πράγματι, δεν το είχα δει, ευχαριστώ....και είναι και πιο εύκολη η διαδικασία από τον go...

για μένα ο βασιλιάς (go) πέθανε, ζήτω το Nemus....εδώ και 1,5 χρόνο είμαι με go, έχω δοκιμάσει σχεδόν όλους τους launchers, κανείς δεν με ικανοποιήσε όσο ο go. Άλλος ήταν αργός, άλλος κόλλαγε, άλλος δεν είχε πολλές επιλογές παραμετροποίησης. Ο Nemus εκτός του ότι είναι απίστευτα smooth, τόσο που με κάνει να ξεχνώ ότι του λείπουν μερικές επιλογές (πχ δεν θα με χάλαγαν μερικά transision effects, ειδικά ο cylinder), αλλά έχει και τις βασικές επιλογές παραμετροποίησης που εγώ θεωρώ must. Πχ δεν μπορώ ο launcher μου να μην έχει scrollable dock...δεν μπορώ να δουλέψω χωρίς αυτό...ή φακέλους...

πολύ ωραία η δυνατότητα να κλειδώνεις μερικές εφαρμογές...

Δεν ξέρω, θα φανώ ιερόσυλος αλλά σκέφτομαι να σβήσω τελείως τον go....:lol:

 

Σωστος!! Ουτε εγω το χα δει :)

 

Edit : Με ποιο προγραμμα βλεπετε την καταναλωση ram του καθε προγραμματος; Θελω να κανω συγκριση μεταξυ nemus και go.

 

o nemus έχει task manager στο μενου.. πάτα εκεί που λέει running

 

edit: sorry για το διπλό ποστάρισμα...νόμιζα ότι θα τα ενώσει αυτόματα....

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Eriscsson 748, Ericsson T28, NOKIA 3310, Panasonic GD67, NOKIA 5210, SonyEriscsson W800, SonyEricsson Z600, SonyEricsson W910, NOKIA N97, Dell Streak 5, HTC One X (κλάπηκε:(), ΖΤΕ racer II, NOKIA 925, Ms Lumia 950, Galaxy S8, oneplus 8 pro
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...