Jump to content

Motorola DEFY


tsoump
 Κοινοποίηση

Motorola Defy  

202 members have voted

  1. 1. Motorola Defy

    • Θετική ψήφος
      185
    • Αρνητική ψήφος
      17


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα. Καινούριο Defy βγάζει μήνυμα "Emergency calls only". Μήπως γνωρίζει κανείς για πιο λόγο μου βγάζει αυτό το μήνυμα. Το κινητό το πήρα από expansys και η sim που είναι κυπριακή Cytavoda δουλεύει μια χαρά σε άλλο κινητό.
Buy, Sell or Rent Properties Around The World! - Real Estate Listings
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Καινούριο Defy βγάζει μήνυμα "Emergency calls only". Μήπως γνωρίζει κανείς για πιο λόγο μου βγάζει αυτό το μήνυμα. Το κινητό το πήρα από expansys και η sim που είναι κυπριακή Cytavoda δουλεύει μια χαρά σε άλλο κινητό.

 

Δοκιμασε αλλη sim και πες μας αν κανει παλι το προβλημα

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Το κάνει πάλι

 

Οκέι demolition22, λύθηκε το πρόβλημα :) Τη λύση την βρήκα στην παρακάτω σελίδα http://www.geekzone.co.nz/forums.asp?forumid=85&topicid=82586 και το πρόβλημα ήταν με το 3G networks.

 

I am also having this problem on both Defy and Milesotne. I solve it by forcing my mobile using GSM network, (settings->wireless & network settings -> mobile networks -> use only 2G networks)

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Buy, Sell or Rent Properties Around The World! - Real Estate Listings
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, εχω καποιες αποριες για το κινητο.. να σας πω οτι ειμαι κατοχος iphone 3G και με εχει βολεψει παρα πολυ, απλως επειδη εχει αρχισει και κολλαει το εχω και 3 χρονια θελω να αλλαξω χωρις να δωσω πολλα λεφτα, και τωρα ξεκιναμε τις ερωτησεις

α) ποσο κοστιζει πλεον,γιατι το ειχα δει στις αρχες με 400ε και τωρα κατι πηρε το ματι μου με 300

β) ειναι τελικα ανθεκτικο οσο λενε,γιατι γενικως εμενα μου πεφτουν απο τα χερια

γ) ειχα κανει ενα τεστ στην cosmote αλλα μου φανηκε πως η οθονη κολλαγε δεν ηταν πολυ smooth, ισχυει κατι τετοιο ή δεν υπαρχει κανενα προβλημα με το θεμα κόλλημα

δ) Υπαρχει καποιο προβλημα συμβατοτητας απο ios με android? δηλαδή για παραδειγμα ο τηλεφωνικος καταλογος απο ios μπορει να περασει σε android? εχω καμια 200 τηλεφωνα μεσα και δεν ειναι ευχαριστο να καθομαι να τα ξαναπερναω

ε) και γενικως αν ειναι 'γρηγορο' δηλαδη αν κολλαει.Εχω για παραδειγμα 3-4 εφαρμογες μαζι..θα φαει κολληματα?

(και κατι ασχετο, εχω υπολογιστη macintosh, θα υπαρχει καποιο προβλημα συνδεσης)?

 

Ευχαριστω πολυ....

Link to comment
Share on other sites

α)το κινητο μπορεις να το βρεις απο 260 ευρω και πανω.

β)ειναι ανθεκτικοτατο μου εχει πεσει αρκετες φορες..γενικα δεν το λυπασαι!!

γ)δεν ξερω τι δοκιμασες στη κοσμοτε..το κινητο παει μια χαρα...αν θελεις το κατι παραπανω ειναι πολυ ευκολο να περασεις μια ρομ(σαν αρχικο σταδιο προτεινεται του demolition που ειναι και δικο μας παιδι) και τοτε το κινητο θα πεταει!!

δ)τα τηλεφωνα καλο ειναι να τα εχεις περασμενα σε gmail ή hotmail απο εκει κανεις συχρονισμο και τα περνας στο κινητο asap

ε) με το mac δεν ξερω τι παιζει.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εκανα αναβαθμιση απο 2,1 σε 2,2 απο το επισημο site και απο τοτε δεν μπορω να μπω στο δικτυο της κινητης τηλεφωνιας για ιντερνετ παρα μονο σε wi-fi και επισης ενιοτε εκει που μιλαω ή γραφω μηνυματα το κινητο κολαει ή κανει απο μονο του επανεκινηση!

γνωριζει κανεις?

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους τους γνωστες και κατοχους. Ειμαι ενας κατευχαριστημενος κατοχος DEFY εδω και 8 περιπου μηνες, μπορει και παραπανω. Το κινητο ειναι απειραχτο, χωρις root, με την 2.1 ελληνικο απο το Γερμανο. Αφου διαβασα ολες τις σελιδες εχω μια απορια. Θελω να κανω αναβαθμιση στην 2.2 με το Motorola upgrade αλλα δεν εχω την υπομονη ουτε τον χρονο να το ξαναστησω με τις εφαρμογες, ρυθμισεις, επαφες, μηνυματα κ.τ.λ.

Δεν αναφερω τα αρχεια της καρτας μια που αυτα απ οτι υποθετω δεν πειραζονται. Κραταω αναλυτικα back_up με το MyBackup Pro που απ οτι λεει σωζει τα παντα και το οποιο εχω σαν .apk στην καρτα. Η απορια τωρα, αν κανω αναβαθμιση και μετα χρειαστει (απ οτι διαβαζω εδω) ολικη επαναφορα, η οποια φυσικα θα σβησει τα προγραμματα ολα, μετα μπορω απλα να ξαναφορτωσω το προγραμμα MyBackup Pro στο κινητο, να κανω ενα restore και ολα θα ειναι στην θεση τους? Θα ειναι το προγραμμα και τα αρχεια του συμβατα με την νεα εκδοση 2.2?

Ευχαριστω εκ των προτερων!

ΠΕΙΤΕ ΟΧΙ ΣΤΑ GREEKLISH!

ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ , ΤΟ SITE ΕΙΝΑΙ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΚΑΙ ΜΙΛΑΜΕ ΟΛΟΙ ΕΛΛΗΝΙΚΑ!!!

Link to comment
Share on other sites

Θα κανεις οπως και δηποτε επαναφορα πριν και μετα...ολες οι εφαρμογες ειναι συμβατες

 

Sent from my MB525 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

όχι δεν έκανα ουτε πριν ούτε μετά.

τώρα τι μπορεί να γίνει? να κάνω επαναφορά σε εργοστασιακές και μετά να ξαναεγκαταστήσω την 2,2 και μετά πάλι επαναφορά?

και πως γίνεται η επαναφορά σε εργοστασιακές?

τα προγράμματα που έχω εγκαταστήσει παραμένουν ή χάνονται?

ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αν κάνεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων (Ρυθμίσεις / Απόρρητο) χάνονται όλα τα data σου και η συσκευή επανέρχεται όπως όταν την πρωτοανοίγεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παίδες........................:mad:

 

το ακουστικό καπούτ για δεύτερη φορά. (το είχα αλλάξει περιπου πριν 2 μήνες). Ξαφνικά το μεσημέρι στην κλήση μου έκανε διακοπές (σαν να μην είχε σήμα και τώρα δεν ακούω τίποτα , μόνο με bluetooth και εξ. ηχείο δουλεύω)

αυριο αν προλάβαίνω θα το περάσω απο την αντιπροσωπεία :mad:

...τώρα πρέπει να ξαναγυρίσω στην επίσημη φρογιο :( (αντε ξηλωνε πάλι)

OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

διάλεξε και πάρε από όποιο σε εξυπηρετεί http://www.skroutz.gr/s/289635/Motorola-Defy.html

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

καλημερα.μπορειτε οσοι απο εσας εχουν το εν λογω κινητο να μου πειτε λιγα λογια γι'αυτο?πως παει απο καμερα,βιντεο,μπαταρια,κολληματα,κατεβασμα εφαρμογων απο το αντροιντ μαρκετ κλπ? ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

καλημερα.μπορειτε οσοι απο εσας εχουν το εν λογω κινητο να μου πειτε λιγα λογια γι'αυτο?πως παει απο καμερα, βιντεο, μπαταρια, κολληματα ,κατεβασμα εφαρμογων απο το αντροιντ μαρκετ κλπ? ευχαριστω!

αν διαβάσεις λίγο τις προηγούμενες σελίδες θα μάθεις πολλά που δε λέγονται σε λίγες γραμμές, το γενικό συμπέρασμα είναι ότι το κινητό πραγματικά τ΄αξίζει τα λεφτά του, αρκετά καλό σε όλους τους τομείς με αρκετά καλή μπαταρία για smartphone με μόνο μελανό σημείο τη κάμερα, αν θες καλές φώτο αναζήτησε άλλο τηλ εκεί είναι κάτω του μετρίου

Edited by mcde

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλημερα.μπορειτε οσοι απο εσας εχουν το εν λογω κινητο να μου πειτε λιγα λογια γι'αυτο?πως παει απο καμερα, βιντεο, μπαταρια, κολληματα, κατεβασμα εφαρμογων απο το αντροιντ μαρκετ κλπ? ευχαριστω!

 

Ρίξε μια ματιά στο παρόν θέμα και θα καλυφθείς απόλυτα, ας μην επαναλαμβανόμαστε.

Edited by mcde

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Από που μπορώ να αγοράσω ένα Defy στην καλύτερη τιμή;

 

 

 

http://www.kotsovolos.gr/site/product.jsp?catid=10097318

Τζαμπα πραμα λεμε

 

Sent from my rena3 Android using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΕΧΩ ΤΟ DEFY ΕΔΩ ΚΑΙ 10 ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΜΕΝΟΣ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ ΚΑΙ ΣΤΑ ΔΙΚΑ ΣΑΣ DEFY ΤΟ ΠΛΗΚΤΡΟ ΠΟΥ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΕΙ ΚΑΙ ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΕΙ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΤΟ ΝΙΩΘΕΤΑΙ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΕΤΟΙΜΟ ΝΑ ΄΄ΞΕΚΟΛΛΗΣΕΙ΄΄... :worry:

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Απαγορεύεται η αποκλειστική χρήση κεφαλαίων γραμμάτων σύμφωνα με τους Όρους Χρήσης του myphone.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΕΧΩ ΤΟ DEFY ΕΔΩ ΚΑΙ 10 ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΜΕΝΟΣ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ ΚΑΙ ΣΤΑ ΔΙΚΑ ΣΑΣ DEFY ΤΟ ΠΛΗΚΤΡΟ ΠΟΥ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΕΙ ΚΑΙ ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΕΙ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΤΟ ΝΙΩΘΕΤΑΙ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΕΤΟΙΜΟ ΝΑ ΄΄ΞΕΚΟΛΛΗΣΕΙ΄΄... :worry:

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Απαγορεύεται η αποκλειστική χρήση κεφαλαίων γραμμάτων σύμφωνα με τους Όρους Χρήσης του myphone.

H αλήθεια είναι ότι δείχνει σα να ειναι ετοιμοροπο το χω προσέξει κι εγώ αν και στο 6 μηνο κοντά μια χαρά στέκεται στη θέση του. Για καλό και για κακό έχω βάλει μιας κι εχω την CM7 να ξυπνάει το κινητό και με τα πλάγια κουμπιά αυξομοιωσης της εντασης για να μη καταπονώ μόνο το κουμπί on/off κάθε φορά που ξεκλειδωνω το κινητό γιατί έχω πικρή πείρα μιας και στα 3 προηγουμενα κινητά μου χαλασε αυτο το κουμπί και ηταν και νοκια που δε ξεκλειδωνε απο κει

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola DEFY

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...