Jump to content

Motorola DEFY


tsoump
 Κοινοποίηση

Motorola Defy  

202 members have voted

  1. 1. Motorola Defy

    • Θετική ψήφος
      185
    • Αρνητική ψήφος
      17


Recommended Posts

  • Administrators
(Εγώ είχα froyo και root πριν βγει η επίσημη και δεν μου είπαν κουβέντα)

 

Είσαι από τους τυχερούς, κανονικά στο service η συσκευή πηγαίνει σε πλήρως stock κατάσταση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγω καλύτερα να μην πω πως το είχα στείλει στο σερβις:Ρ

 

Sent from my MB525 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μπορεί σε κάποια service να είναι πιο διαλλακτικοί και να μη δίνουν σημασία σε "πειράγματα". Το θέμα είναι ότι σε καμία περίπτωση αυτό δεν αποτελεί κανόνα και αν θέλουμε να είμαστε σίγουροι για την κάλυψη της εγγύησης οφείλουμε να έχουμε τη συσκευή σε stock κατάσταση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να καταλάβω πώς μπορώ να χρησιμοποιώ το album art στα albums που έχω περασμένα στην κάρτα μου. Μέχρι στιγμής κάνω embed το jpeg με το εξώφυλλο του CD (ανάλυση περίπου 300x300 pixels) σε κάθε αρχείο MP3 του album χρησιμοποιώντας το Foobar2000. Το πρόβλημα είναι ότι σε ορισμένα αlbums το εξώφυλλο φαίνεται κανονικά, σε άλλα καθόλου και σε μερικά είναι corrupt. Αυτό το παρατηρώ και στον ενσωματωμένο media player αλλά και στο Songbird ή στο Winamp.

 

Υπάρχει κάποιος καλύτερος τρόπος να το κάνω αυτό; Έχει να κάνει με το πρόγραμμα που χρησιμοποιώ (Foobar2000), με τις ρυθμίσεις των MP3 αρχείων (VBR ή CBR, περίπου 175kb, V3) ή με κάτι άλλο;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.. Γνωριζει κανεις αν υπαρχει τροπος να μειωσω την ενταση του μεγαφωνου ακομα λιγοτερο απο το minimum; Εχει 15 σκαλες και η μικροτερη μου φαινεται πιο δυνατη απο οσο θα ηθελα. Εχει χαλασει το ακουστικο και προσωρινα μιλαω απο το speaker. Και το χω στο αυτι και ακομα ακουγεται στους γυρω τι μου λενε.

 

Εχω δοκιμασει πολλες εφαρμογες απο το market, αλλα ολες εχουν 15 σκαλες εντασης για το μεγαφωνο.

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπερα παιδια.. Γνωριζει κανεις αν υπαρχει τροπος να μειωσω την ενταση του μεγαφωνου ακομα λιγοτερο απο το minimum; Εχει 15 σκαλες και η μικροτερη μου φαινεται πιο δυνατη απο οσο θα ηθελα. Εχει χαλασει το ακουστικο και προσωρινα μιλαω απο το speaker. Και το χω στο αυτι και ακομα ακουγεται στους γυρω τι μου λενε.

 

Εχω δοκιμασει πολλες εφαρμογες απο το market, αλλα ολες εχουν 15 σκαλες εντασης για το μεγαφωνο.

 

Κάτι τέτοιο είναι δύσκολο να αλλάξει με κάποια εφαρμογή. Είσαι εκτός εγγύησης για να το στείλεις στο service;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Μόλις μίλησα με Cellcom για το θέμα με το ακουστικό. Τελικά όντως δεν υπάρχει κάποιο συνεργαζόμενο service στη Θεσσαλονίκη και η μόνη λύση είναι η αποστολή της συσκευής στην Αθήνα... Το κινητό το έχω με stock froyo, δεν έχω rootάρει και το μόνο μεμπτό που υπάρχει είναι κάποιες εφαρμογές που... τρώνε μπανάνες, οι οποίες εγκαταστάθηκαν από την κάρτα μνήμης με το αντίστοιχο apk. Υπάρχει περίπτωση να έχω κάποιο πρόβλημα; Να το στείλω όπως είναι, να απεγκαταστήσω πρώτα τις εφαρμογές αυτές ή ακόμα ακόμα να το στείλω αφού κάνω πρώτα format και με καθαρή micro sd ώστε να μην υπάρχει κανένα θέμα; Θα ήθελα να αποφύγω την τελευταία διαδικασία, αλλά πιο πολύ με νοιάζει να έχω το κεφάλι μου ήσυχο, οπότε κάθε πρόταση είναι ευπρόσδεκτη. Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Πάρε ένα backup της rom σου με το titanium backup, κράτησε το στην κάρτα μνήμης, κράτησε την και αυτή, κάνε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων στη συσκευή και στείλτη.

 

(Όταν επιστρέψει επαναφέρεις το backup και έχεις τη συσκευή σου όπως είναι τώρα).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Κάτι τέτοιο είναι δύσκολο να αλλάξει με κάποια εφαρμογή. Είσαι εκτός εγγύησης για να το στείλεις στο service;

 

Θα το στειλω αλλα δεν πρεπει να με καλυπτει η εγγυηση γιατι το κινητο βραχηκε. Απλα ψαχνω μια προσωρινη λυση μεχρι να το στειλω.

 

Μιας που το αναφεραμε, γνωριζει κανεις αν δεν με καλυπτει η εγγυηση, ποσο θα μου κοστισει η αντικατασταση του ακουστικου και η αποστολη;

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω πρόβλημα με το ακουστικό. το στέλνω στο σερβις και ελπίζω να δουλεψει στη συνέχεια χωρίς πρόβλημα.

https://andrismoi.wordpress.com/

Θέματα που μου κίνησαν το ενδιαφέρον και τα μοιράζομαι

Link to comment
Share on other sites

Πάρε ένα backup της rom σου με το titanium backup, κράτησε το στην κάρτα μνήμης, κράτησε την και αυτή, κάνε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων στη συσκευή και στείλτη.

 

(Όταν επιστρέψει επαναφέρεις το backup και έχεις τη συσκευή σου όπως είναι τώρα).

 

Αν δεν είναι root δουλεύει το titanium backup??

 

Sent from my MB525

OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν είναι root δουλεύει το titanium backup??

 

Sent from my MB525

 

οχι............

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

Αν σου αλλάξουν πλακέτα ότι και να κανεις θα τα χασεις ολα.

 

Sent from my MB525 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Πήρα στις 27/7 (από κατάστημα WIND) το DEFY και σήμερα έκανα update σε FROYO. Ξέρει κάποιος να μου πως να το κάνω root. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες, τον τελευταίο καιρό έχω παρατηρήσει ότι κάποιες φορές το κινητό μπαίνει σε airplane mode από μόνο του και χωρίς να κάνω κάτι εκείνη την στιγμή έψαξα αλλά δεν είδα να υπάρχει κάποια ρύθμιση για αυτό και επίσης όταν μπαίνω στο Internet μέσω 3G η 3G+(H) το κινητό κολάι και πρέπει να του βγάλω την μπαταρία για να επανέλθει, Καμιά γνώμη???

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Υ.Γ Έχω περάσει το update 2,2 πριν κάνα μήνα….

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει.

 

Sent from my MB525 using Tapatalk

νομίζω ήσουνα πολυ σαφής!!!!!!:lol:

Καλημέρα παίδες, τον τελευταίο καιρό έχω παρατηρήσει ότι κάποιες φορές το κινητό μπαίνει σε airplane mode από μόνο του και χωρίς να κάνω κάτι εκείνη την στιγμή έψαξα αλλά δεν είδα να υπάρχει κάποια ρύθμιση για αυτό και επίσης όταν μπαίνω στο Internet μέσω 3G η 3G+(H) το κινητό κολάι και πρέπει να του βγάλω την μπαταρία για να επανέλθει, Καμιά γνώμη???

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Υ.Γ Έχω περάσει το update 2,2 πριν κάνα μήνα….

 

δεν εχω 2,2 αλλά θα σου προτεινα ή να ξαναπεράσεις την 2,2 την επίσημη απο την αρχή... ή να βάλεις καμια αλλη καλύτερη όπως του Demolition M.I.H custom rom (πάρα μα πάρα πολύ σταθερή και γρήγορη) ή αν θές να πάς παρακάτω ... την cyanogenmod 7

OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

@πιφικος βασικα δεν ξερω τι εχει στο μυαλο του ο geoka γι αυτο απαντησα μονολεκτικα....για να δω τι θα απαντησει!

 

@κοκκινολεμης εχεις ροοτ το κινητο?

Link to comment
Share on other sites

αρα αν δεν διορθωθει το προβλημα σου απομενει μονο η επαναφορα σε εργοστασιακες ρυθμισεις.
Link to comment
Share on other sites

Με ολες αυτες τις modες, ξεχασα ποια ειναι η επισημη Ελληνικη 2.2.

Ποια ειναι;

Σκεφτομαι να περασω απο την αρχη την cm7,αλλα θελω να κρατησω λιγες μερες την επισιμη να δω πως παει.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Με ολες αυτες τις modες, ξεχασα ποια ειναι η επισημη Ελληνικη 2.2.

Ποια ειναι;

Σκεφτομαι να περασω απο την αρχη την cm7,αλλα θελω να κρατησω λιγες μερες την επισιμη να δω πως παει.

 

Να την βάλεις.... για να εκτιμήσεις την δουλειά σου:-) και την δουλειά των άλλων developers!

 

Μήπως έχεις καιρό μα φτιάξεις καμία MIH custom Rom σε gingerbread έκδοση? Θα ήταν ενδιαφέρον ;-)

Sent from my MB525

OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola DEFY

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...