Jump to content

[iOS 4] Activate / Jailbreak / Unlock για iPhone 3G/3GS/4/4S, iPad


DjArte
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δλδ ακομα και με custom ISPW αν καποιος εχει 4.1 και baseband 02.10.04 προς το παρων δεν γινεται?Μα με το custom δεν μπορει καποιος να χρησιμοποιησει το ultrasnow αφου φαινεται πως υπαρχει η παλια baseband?Tοτε ποιος ο λογος του pwnage και ποια η διαφορα με limerain greenpoison?

 

Αν θέλεις να κάνεις ξεκλείδωμα στον πάροχο, το ultrasn0w δεν ξεκλειδώνει αν έχεις την 02.10.04.

 

Από εκεί και πίσω μπορεί να το κάνει.. Άρα αν έχεις ένα τηλέφωνο σε προηγούμενη baseband το pwnage tool θα σου φτιάξει μία π.χ την 4.0.1, χωρίς να αναβαθμίσει την baseband..

 

Τα limerain, greenpoison δεν μπορούν να το κάνουν αυτό, απλά σπάνε το κινητό στην ήδη υπάρχουσα έκδοση που έχει το κινητό...

 

Αυτές που υποστηρίζει το υπάρχον ultrasn0w είναι:

04.26.08, 05.11.07, 05.12.01 και 05.13.04

Edited by avid

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το καινούργιο μου κινητό είναι έκδοση 4.1 και θέλω να το κάνω jailbreak. H ερώτηση μου είναι:

Αν το αναβαθμίσω σε 4.2 μετά μπορώ να το κάνω jailbreak; ή να κάνω jailbreak στην 4.1 και να το αναβαθμίσω κάποια άλλη στιγμή;

Χρειάζεται πριν το αναβαθμίσω σε 4.2 να κάνω κάποιο backup στο κινητό έτσι ώστε να μπορώ σε περίπτωση πoυ θέλω να το κάνω downgrade σε 4.1; κάπου διάβασα ότι για να μπορείς να κάνεις downgrade σε 4.1 πρέπει να έχεις κάνει backup τα αρχεία shsh . ΙΣΧΥΕΙ;

Link to comment
Share on other sites

Το καινούργιο μου κινητό είναι έκδοση 4.1 και θέλω να το κάνω jailbreak. H ερώτηση μου είναι:

Αν το αναβαθμίσω σε 4.2 μετά μπορώ να το κάνω jailbreak; ή να κάνω jailbreak στην 4.1 και να το αναβαθμίσω κάποια άλλη στιγμή;

Χρειάζεται πριν το αναβαθμίσω σε 4.2 να κάνω κάποιο backup στο κινητό έτσι ώστε να μπορώ σε περίπτωση πoυ θέλω να το κάνω downgrade σε 4.1; κάπου διάβασα ότι για να μπορείς να κάνεις downgrade σε 4.1 πρέπει να έχεις κάνει backup τα αρχεία shsh . ΙΣΧΥΕΙ;

 

ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑ ΛΟΓΟ UPDATE ΣΕ 4.2 ΑΝ ΧΡΕΙΑΖΕΣΑΙ UNLOCK. Διαφορετικά μπορείς να κανείς update σε iOS 4.2 και μετα jailbreak με redsn0w. Και ναι ισχύει ότι για να κάνεις downgrade χρειαζεσαι τα shsh blobs. Οπότε βιασου μηπως η apple κλείσει την δυνατότητα αποθήκευσης τους για το iOS 4.1. Αυτο γίνεται μέσα απο την εφαρμογή tinyumbrella.

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήρα κι εγώ το δικό μου 4άρι.

 

Προσπαθώ εδώ και 2 ώρες να του κάνω update απο την 4.02 στην 4.1 και όταν ολοκληρώνεται το download μου πετάει το μήνυμα 'There was a problem downloading the software for the iPhone''iPhone4''. The network conection timed out. Make sure your network settings are correct and your network connection is active, or try again later.'

 

Το internet δεν έχει πέσει ούτε λεπτό. Έκανα restart το modem και το pc, τπτ.Τα ίδια. Υπάρχει κάποια λύση?

 

Σημερα το πηρα και ειμαι πολυ χαρουμενος!Αλλα εχω το ιδιο προβλημα με αυτο που εκανα παραθεση.Απο την 4.1 στην 4.2.Καποιος χρηστης παλιοτερα απαντησε στο συγκεκριμενο ερωτημα οτι ισως πρεπει να σβησει καποια γραμμη στο αρχειο.Γνωριζει κανεις κατι?Windows 7 χρησιμοποιω..Βασικα υπαρχει λογος να κανω την αναβαθμιση?Μια χαρα λειτουργουν ολα.

Edited by mitsios
Link to comment
Share on other sites

ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑ ΛΟΓΟ UPDATE ΣΕ 4.2 ΑΝ ΧΡΕΙΑΖΕΣΑΙ UNLOCK. Διαφορετικά μπορείς να κανείς update σε iOS 4.2 και μετα jailbreak με redsn0w. Και ναι ισχύει ότι για να κάνεις downgrade χρειαζεσαι τα shsh blobs. Οπότε βιασου μηπως η apple κλείσει την δυνατότητα αποθήκευσης τους για το iOS 4.1. Αυτο γίνεται μέσα απο την εφαρμογή tinyumbrella.

 

Όχι το κινητό δεν χρειάζεται Unlock.

Για να καταλάβω αν είναι 4.1 κάνεις jailbreak με Limera1n και αν είναι 4.2 κάνεις με redsn0w;

Δηλαδή η σειρά που πρέπει να ακολουθήσω είναι πρώτα jailbreak το κινητό, μετά εγκατάσταση την εφαρμογή tinyumbrella και τέλος backup τα αρχεία shsh blobs, σωστά;

Link to comment
Share on other sites

Σημερα το πηρα και ειμαι πολυ χαρουμενος!Αλλα εχω το ιδιο προβλημα με αυτο που εκανα παραθεση.Απο την 4.1 στην 4.2.Καποιος χρηστης παλιοτερα απαντησε στο συγκεκριμενο ερωτημα οτι ισως πρεπει να σβησει καποια γραμμη στο αρχειο.Γνωριζει κανεις κατι?Windows 7 χρησιμοποιω..Βασικα υπαρχει λογος να κανω την αναβαθμιση?Μια χαρα λειτουργουν ολα.

Συνηθως, το time-out το βγαζει οταν εχεις ενεργοοιημενο anti-virus, firewall.

... είναι τα βλέφαρά μου διάφανες αυλαίες.

Όταν τα ανοίγω, βλέπω εμπρός μου ότι κι αν τύχει

όταν τα κλείνω, βλέπω εμπρός μου ότι ποθώ - (Ανδρέας Εμπειρίκος)

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση εχω ελληνικο iphone 4 διαβαζω εχει βγει JB ΓΙΑ ΤΗΝ 4.2.1? ειναι ασφαλες? μπορω με το ιδιο να κανω jb και το ipad που το εχω στην 4.2.1?
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση εχω ελληνικο iphone 4 διαβαζω εχει βγει JB ΓΙΑ ΤΗΝ 4.2.1? ειναι ασφαλες? μπορω με το ιδιο να κανω jb και το ipad που το εχω στην 4.2.1?

Ασφαλές είναι αλλά το jb είναι tethered και θα πρέπει κάθε φορά που bootάρεις το κινητό, να τρέχεις το jb tool μέσω του υπολογιστή σου.

 

Είμαστε εν αναμονή του untethered jb!

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ηθελα να ρωτησω εχω το iphone 4 με 4.1.Για να κανω jb ποιο απο τα 2 να χρησιμοποιησω το limerain ή το greenpoins?Εχουν διαφορα?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ηθελα να ρωτησω εχω το iphone 4 με 4.1.Για να κανω jb ποιο απο τα 2 να χρησιμοποιησω το limerain ή το greenpoins?Εχουν διαφορα?

 

Καμία, διαλέγεις και παίρνεις...;)

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

παιδια εκανα jailbreak με redsnow και δεν μπορω να κανω restore μου γραφει verifying apple restore info και με τα μου βγαζει αυτο

 

εικονα προσπαθησα να βαλω αλλα δεν ξερω πως τελοσπαντων μου λεει κατι σχετικο με failed

Edited by nervous
συνεχόμενα μηνύματα ,να χρησιμοποιείς την Τροποποίηση Μηνύματος
Link to comment
Share on other sites

παιδια εκανα jailbreak με redsnow και δεν μπορω να κανω restore μου γραφει verifying apple restore info και με τα μου βγαζει αυτο

 

εικονα προσπαθησα να βαλω αλλα δεν ξερω πως τελοσπαντων μου λεει κατι σχετικο με failed

 

Γινε λιγο πιο σαφης:)Εχεις το 3gs η το 4?Επισης,να υποθεσουμε οτι εχεις περασει την τελευταια εκδοση(4.2)?Και πες μας,Ελληνικο ειναι το iphone η ξενο-κλειδωμενο?Αν ειναι Ελληνικο,σου συνιστω να το κανεις επαναφορα (setup as new devices)στην 4.2.Οπως και να χει,πρεπει να το βαλεις σε recovery mode πρωτα και μετα επαναφορα κλπ.

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Γινε λιγο πιο σαφηςΕχεις το 3gs η το 4?Επισης,να υποθεσουμε οτι εχεις περασει την τελευταια εκδοση(4.2)?Και πες μας,Ελληνικο ειναι το iphone η ξενο-κλειδωμενο?Αν ειναι Ελληνικο,σου συνιστω να το κανεις επαναφορα (setup as new devices)στην 4.2.Οπως και να χει,πρεπει να το βαλεις σε recovery mode πρωτα και μετα επαναφορα κλπ.

 

Έχω το 4 Έχω περάσει την 4.2 και ειναι ελληνικο, έκανα jailbreak με redsnow.

Επειδή δεν ξέρω από recovery mode μπορείς να μου πεις πως γίνεται και Μετά πως κάνω επαναφορά;

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Σημερα το πήρα και έβαλα μπρος για jailbreak αλλά έγινε κάτι περίεργο.Χωρίς να ξέρω ότι δεν αξίζει το jailbreak του 4.2.1 το κατεβασα από το iTunes.Κατεβασα και ένα redsnow που νομίζω ήταν 0.9 κάτι και έκανα τη διαδικασία.Όλα καλά πήγαν μόνο που το κινητό είναι ακόμα λέει στη 4.1.Το redsnow το έκανε το κολπάκι;Απο ότι είδα δε λει το jailbreak του 4.2 να αρχίσω δηλαδή να περνάω τηλέφωνα;
Link to comment
Share on other sites

Σημερα το πήρα και έβαλα μπρος για jailbreak αλλά έγινε κάτι περίεργο.Χωρίς να ξέρω ότι δεν αξίζει το jailbreak του 4.2.1 το κατεβασα από το iTunes.Κατεβασα και ένα redsnow που νομίζω ήταν 0.9 κάτι και έκανα τη διαδικασία.Όλα καλά πήγαν μόνο που το κινητό είναι ακόμα λέει στη 4.1.Το redsnow το έκανε το κολπάκι;Απο ότι είδα δε λει το jailbreak του 4.2 να αρχίσω δηλαδή να περνάω τηλέφωνα;

Αν έχεις την 4.1 τότε χρειάζεσαι το Limera1n ή το Greepois0n για να κάνεις jailbreak.

Έτσι όπως τα περιγράφεις, δε νομίζω να έγινε το jailbreak.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,μου εφερε ενα φιλος ενα Iphone το οποιο το εφερε απο την Αμερικη,πως 8α το κανω unlock ? iphone 4 με 4.1(8Β117) το αγορασε σαν συσκευη απο την εταιρια που εχει το δικτυο AT&T..

 

 

To iphone ειναι απο την αμερικη αλλα χωρις να εχει γινει activate με αμερικανικη sim ( υπαρχει καποιη αλλη λυση ?)

Edited by iliaspot
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,μου εφερε ενα φιλος ενα Iphone το οποιο το εφερε απο την Αμερικη,πως 8α το κανω unlock ? iphone 4 με 4.1(8Β117) το αγορασε σαν συσκευη απο την εταιρια που εχει το δικτυο AT&T..

Limera1n για jailbreak και ultrasn0w 1.0-1 για unlock.

Ψάξε ανάλογα;)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Στο cydia εγκατέστησα δυο sources,μετά δε μου άρεσαν τις έβγαλα και τώρα όταν παω ατη διαχείρηση packages κλείνει το cydia.Τι να κάνω;
Link to comment
Share on other sites

Γεια κ παλι,μου εφερε ενα φιλος ενα Iphone το οποιο το εφερε απο την Αμερικη,πως 8α το κανω unlock ? iphone 4 με 4.1(8Β117) το αγορασε σαν συσκευη απο την εταιρια που εχει το δικτυο AT&T..

 

 

To iphone ειναι απο την αμερικη αλλα χωρις να εχει γινει activate με αμερικανικη sim ( υπαρχει καποια αλλη λυση ?)

Link to comment
Share on other sites

Γεια κ παλι,μου εφερε ενα φιλος ενα Iphone το οποιο το εφερε απο την Αμερικη,πως 8α το κανω unlock ? iphone 4 με 4.1(8Β117) το αγορασε σαν συσκευη απο την εταιρια που εχει το δικτυο AT&T..

 

 

To iphone ειναι απο την αμερικη αλλα χωρις να εχει γινει activate με αμερικανικη sim ( υπαρχει καποια αλλη λυση ?)

Ό,τι σου απάντησα 2 posts ακριβώς από πάνω ΑΛΛΆ πρέπει να κάνεις πρώτα activate.

Επειδή προφανώς δεν παίζει να βρεις αμερικανική SIM, μπορείς να το κάνεις activate με phonebook sim card.

 

Τσέκαρε και το

.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Ό,τι σου απάντησα 2 posts ακριβώς από πάνω ΑΛΛΆ πρέπει να κάνεις πρώτα activate.

Επειδή προφανώς δεν παίζει να βρεις αμερικανική SIM, μπορείς να το κάνεις activate με phonebook sim card.

 

Τσέκαρε και το

.

 

και που 8α βρω phonebook card ? :cry:

Link to comment
Share on other sites

και που 8α βρω phonebook card ? :cry:

 

Λυπαμαι που θα σε απογοητέυσω αλλα το activate δεν ειναι το μονο σου προβλημα. Η εκδοση λογισμικού που εχεις αυτη τη στιγμη περιεχει ενα baseband firmware(ή όπως περιγράφεται και στις πληροφορίες του κινητού σου μοντεμ firmware) που δεν μπορει να ξεκλειδωθεί με τα πιο πρόσφατα εργαλεία της dev team. Δυστυχως ακομα και μετα την ενεργοποιήση το iphone 4 θα παραμεινει ενα απλο ipod touch 4:(

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Λυπαμαι που θα σε απογοητέυσω αλλα το activate δεν ειναι το μονο σου προβλημα. Η εκδοση λογισμικού που εχεις αυτη τη στιγμη περιεχει ενα baseband firmware(ή όπως περιγράφεται και στις πληροφορίες του κινητού σου μοντεμ firmware) που δεν μπορει να ξεκλειδωθεί με τα πιο πρόσφατα εργαλεία της dev team. Δυστυχως ακομα και μετα την ενεργοποιήση το iphone 4 θα παραμεινει ενα απλο ipod touch 4:(

 

Δηλαδη δεν γινεται τιποτα ?Jb το εκανα κ μετα εκανα οτι λεει για το ultrasn0w αλλα δεν ειχε γινει activate στην αμερικη ποτε..Δεν γινεται τιποτα ε?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια. εχω κανει το jb στην 4.2 τo Μη μονιμο και η μπαταρια μου εξαντλειτε παρα πολυ ευκολα σε μια μερα χωρις να το σκαλιζω ουτε να μιλαω... Εχουμε καμια πληροφορια για το ποτε θα βγει το μονιμο δεν γραφουν τιποτα πουθενα?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...