Jump to content

[iOS 4] Activate / Jailbreak / Unlock για iPhone 3G/3GS/4/4S, iPad


DjArte
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

 

Οι θαμωνες ενος γειτονικου καφενειου προειδοποιησαν οτι τετοιες μεθοδοι παιζει και να στο brickαρουν το κινητο, οποτε:!: προσοχη

 

Παρεπιμπτοντως το αρχειο που διαφημιζεται δεν υπαρχει καν!!!

Edited by omilitis1987
Link to comment
Share on other sites

Οι θαμωνες ενος γειτονικου καφενειου προειδοποιησαν οτι τετοιες μεθοδοι παιζει και να στο brickαρουν το κινητο, οποτε:!: προσοχη

 

Παρεπιμπτοντως το αρχειο που διαφημιζεται δεν υπαρχει καν!!!

 

Ευχαριστώ έτσι και αλλιώς δεν είχα σκοπό να κάνω κάτι και γιαυτο είπα να ρωτήσω πρώτα εσάς που ξέρετε κάτι παραπάνω. Δηλαδή είναι fake?το βιντεακι που παίζει utube?το είδατε;

Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει κάτι νεότερο και δεν νομιζω να βγει τίποτα μέχρι την επίσημη κυκλοφορία του iOS5.
Link to comment
Share on other sites

Στο mygreatfest που διοργανωθηκε σημερα η chronic dev team ανακοινωσε οτι εχει 5 bootrom exploits για τον επεξεργαστή a5 τα οποια ειναι υπερ-αρκετα για να κατασκευασουν εργαλειο jailbreak. Ενα jailbreak το οποιο γα παραμείνει για παντα διαθέσιμο στους κατόχους συσκευών a5(iphone 5, ipad 2 και οτι αλλο αποφασίσει ο θειος Cook) και θα ειναι και untethered για παντααααααα!!!!
Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Μια διευκρίνιση θέλω. Έχω την 4.3.3 στο κινητό, αλλα επειδή μάλλον το παραφορτωσα και κολλάει, θέλω να του κάνω restore και μετα να τα ξαναπερασω όλα από την αρχή. Κατεβαζω την έκδοση 4.3.3 απο το Ίντερνετ, παταω shift+restore στο iTunes και μετα κάνω το jailbreak κανονικα, σωστά; Δε θα παίξει κάποιο θέμα λογικά ε;
Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Το ελπίζω. Γιατί έχει αρχίσει να τα φτυνει μου φαίνεται.... Αλλα θα το στρωσω....
Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Μια διευκρίνιση θέλω. Έχω την 4.3.3 στο κινητό, αλλα επειδή μάλλον το παραφορτωσα και κολλάει, θέλω να του κάνω restore και μετα να τα ξαναπερασω όλα από την αρχή. Κατεβαζω την έκδοση 4.3.3 απο το Ίντερνετ, παταω shift+restore στο iTunes και μετα κάνω το jailbreak κανονικα, σωστά; Δε θα παίξει κάποιο θέμα λογικά ε;

 

το ίδιο έκανα και εγώ αλλά κατά το πέρασμα

της 4.3.3 μου έβγαλε τα γνωστά error 1013 και

κάποιο ακόμα και δεν μπόρεσα να το επαναφέρω .

είδα από το youtube βίντεο πως ξεπερνάς το

λάθος που σου πετάει αλλά πάλι δεν μπόρεσα να

το κάνω όπότε αναγκάστικα και πήγα στην 4.3.5

:mad:

δεν φοβάμαι να πεθάνω απλώς δεν θέλω

να είμαι εκεί όταν θα γίνει !!!!!!! ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗ

http://img820.imageshack.us/img820/8...420x150no2.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα παιδιά θα ήθελα να ρωτήσω το εξής. Εμένα το iPhone είναι κλειδωμενο έχω την 4.3.5 jailbreak και την gevey sim για τα δίκτυα. Θέλω να ρωτήσω όταν βγει το iOS 5 και οι devs έχουν βγάλει jailbreak και unlock θα κάνω το update απο iTunes και μέτα λογικά θα βάλω το iPhone σε dfu mode αφου δεν θα μπορω να το ενεργοποιησω και θα το κάνω jailbreak και unlock;μιλάμε σε περίπτωση που έχουν βγει αυτά.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

Κανε υπομονη να δουμε τι θα βγει, ποτε θα βγει και ...αν θα βγει το παραπανω σεναριο!
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, έλεος! Προσπαθώ απο χτές να κάνω jailbreak σε 2 iphone!

Έχω κάνει άπειρες φορές jailbreak, unlock και διάφορες μ@λ@κίες που πρέπει να κάνουμε εξαιτίας της ΑΠΛΕ.

Εχτές προσπάθησα να ενεργοποιήσω ένα 2G μέσω του itunes αλλα μάταια! Μετά είπα να προσπαθήσω να κάνω jailbreak με το redsnow αφού το είχα προσπαθήσει παλαιότερα με το πρώτο μου iphone. Ανοίγω λοιπόν το Redsn0w και πατάω το browse για να βρώ την firmware, βρίσκω αυτήν που έχει το κινητο μέσα αλλα μου γράφει το εξής "unable to recognize specified ipsw" και δεν με αφήνει να συναιχίσω.

Νευρίασα και το παράτησα!

Σήμερα λοιπόν προσπάθησα να κανω jailbreak και ενα iphone 4g (4.3.5), μάταια! Μου πέταξε και πάλι το ίδιο μήνυμα "unable to recognize specified ipsw"!

Έχω απογοητευτεί.

Προσπάθησα και σε άλλο υπολογιστή αλλα δέν.

Προσπάθησα και σε άλλη θύρα usb αλλα δέν.

Προσπάθησα να το βάλω σε dfu mode και ξαναπροσπάθησα αλλα δεν.

Προσπάθησα απο την αρχή να το κάνω restore στην 4.3.5 που είχα και μετά jailbreak με το ίδιο αρχείο firmware αλλα δεν.

Προσπάθησα και με παλαιότερες εκδόσεις του redsn0w αλλα δεν.

Απο το 2007 που βγήκε το πρώτο iphone έχω αντιμετοπίσει διάφορα προβλήματα πολύ πιο δύσκολα και λύθηκαν. Αλλα τώρα έχω κολλήσει κάπου που υπο κανονικές συνθήκες θα ήταν πανεύκολο!

Ειλικρινά δεν μου έρχεται κάτι άλλο να κάνω!

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα.

Είμαι ολοκαίνουργιος στον χώρο του iphone.

Διάβασα όλα τα post και αποφάσισα σήμερα να κάνω jailbreak το iphone 4 μου (4.3.3).

Σύνδεσα με i-tunes, έκανα backup, μπήκα από safari στο jailbreakme.com, έκανα εγκατάσταση και έβγαλε το εικονίδιο της Cydia.

Το άνοιξα, έγραψα στο search "pdf patch 2" ώστε, όπως διάβασα σε κάποιο post, "να κλειδώσει το vulnerability που εκμεταλλεύεται το site που μπήκα από το safari κι έκανα το jailbreak μου", βρήκα το "Pdfpacher2" πάτησα "εγκατάσταση" -> "Επιβεβαίωση" και μου έβγαλε ένα μήνυμα κάπως έτσι : "Προσοχή, θα διαγραφούν ...μπλα μπλα και ίσως να μην μπορείτε να λειτουργήσετε το Cydia η το ios του τηλεφώνου". Πάτησα ΟΚ, ξεκίνησε να κάνει κάτι αλλά μετά έβγαλε με κόκκινα μικρά γράμματα "error 12 (αν θυμάμαι καλά) και μετά για πολύ ώρα έγραφε "Επαναφορά Ρυθμίσεων" ( ? ). Θεώρησα ότι κόλλησε και έκλεισα το κινητό. Από εκείνη την στιγμή δείχνει το μήλο να αναβοσβήνει και δεν μπουτάρει.

Το συνδέω με το i-tunes ώστε να του κάνω "Restore" αλλά δεν με αφήνει να το επαναφέρω όπως ήταν (στην 4.3.3) αλλά μου λέει ότι θα με πάει στην 4.3.5

http://img265.imageshack.us/img265/3359/003yze.th.jpg

 

http://img40.imageshack.us/img40/9958/004it.th.jpg

 

Και ρωτώ την παρέα :

1) Μπορώ με το Restore να το επαναφέρω στην 4.3.3 (αυτήν είχα όταν είχα κρατήσει backup), ώστε να ξαναδοκιμάσω το jailbreak, η δεν γίνεται και να προχωρήσω στην 4.3.5 που μου λέει

2) Τι πατατιά έκανα με το "pdfpacher2" ώστε να μην την ξανακάνω ?

Να 'στε καλά και συγνώμη για το σεντόνι

Υ.Γ Στο μεταξύ είμαι χωρίς τηλέφωνο περιμένοντας βοήθεια

Link to comment
Share on other sites

Η 4.3.5 ειναι η τελευταια εκδοση αυτη τη στιγμη και το jb της ειναι tethered... Στην 4.3.3 δε μπορεις να γυρισεις εαν δεν ειχαν κρατηθει τα shsh απο το cydia... Βασικα μεγαλο σου λαθος που πηγες να κανεις jb μεσω του site.. Το πιο τελειο κι απροβληματιστο jb, το κανει το redsn0w κατ εμενα! :)

 

 

written on Tapatalk

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Η 4.3.5 ειναι η τελευταια εκδοση αυτη τη στιγμη και το jb της ειναι tethered... Στην 4.3.3 δε μπορεις να γυρισεις εαν δεν ειχαν κρατηθει τα shsh απο το cydia... Βασικα μεγαλο σου λαθος που πηγες να κανεις jb μεσω του site.. Το πιο τελειο κι απροβληματιστο jb, το κανει το redsn0w κατ εμενα! :)

 

 

written on Tapatalk

 

Αν δεν πάθεις...δεν θα μάθεις λέει μία σοφή παροιμία. :)

Οπότε, αναγκαστικά, να προχωρήσω στο restore που θα με πάει στην 4.3.5

Το ξεκινάω κι επανέρχομαι

Να 'σαι καλά.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς, αφού έκανε περίπου 8 λεπτά,

έβγαλε το παρακάτω :

http://img209.imageshack.us/img209/4915/005eh.th.jpg

 

Μπαινω μεσω tapatalk και δε διακρινω την εικονα. Τι error σου βγαζει;

 

 

written on Tapatalk

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Μπαινω μεσω tapatalk και δε διακρινω την εικονα. Τι error σου βγαζει;

 

 

written on Tapatalk

 

Έβγαλε αυτό :

The Iphone could not be restored An unknown error occurred (1603)

 

Αφού το επανέλαβα 2-3 φορές μου βγάζει το ίδιο μήνυμα αλλά με κωδικό (1013)

 

EDIT :

Έκανα αυτό αλλά και πάλι τα ίδια :

1. Open your hosts file (you'll need superuser privleges to edit this file). If you're on a Mac, it's located at /etc/hosts. On a Windows machine, it's c:\windows\System32\drivers\etc\hosts

 

2.Delete any line that contains “gs.apple.com”.

 

3. Save the file!

 

4. Try to restore the iPhone again using iTunes.

Edited by gkokki
Link to comment
Share on other sites

Έβγαλε αυτό :

The Iphone could not be restored An unknown error occurred (1603)

 

Αφού το επανέλαβα 2-3 φορές μου βγάζει το ίδιο μήνυμα αλλά με κωδικό (1013)

 

EDIT :

Έκανα αυτό αλλά και πάλι τα ίδια :

1. Open your hosts file (you'll need superuser privleges to edit this file). If you're on a Mac, it's located at /etc/hosts. On a Windows machine, it's c:\windows\System32\drivers\etc\hosts

 

2.Delete any line that contains “gs.apple.com”.

 

3. Save the file!

 

4. Try to restore the iPhone again using iTunes.

Κατέβασε την έκδοση 2.7 του sn0wbreeze που κάνει για το jb της 4.3.3, καθώς και το ipsw της 4.3.3, έχε τα σε ένα φάκελο, άνοιξε το sn0wbreeze και μετά κανε τη διαδικασία που δείχνει το βίντεο -> http://www.youtube.com/watch?v=7RINGcI85YA Σε 2 κινητά που έβγαζαν αυτά τα μηνύματα, τα έκανα έτσι jb. Μόλις ανοίξει θα είναι έτοιμο το κινητό!

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ την φίλη eirhnh_k & τον φίλο Areian0s για την βοήθειά τους.

Τελικά κάνοντας επανεκκίνηση το PC μπόρεσε και έκανε το restore.

Σας ευχαριστώ πολύ.

Υ.Γ Σίγουρα κάποια στιγμή στο άμεσο μέλλον θα ξαναχρειαστώ την βοήθειά σας.

Link to comment
Share on other sites

Ουσιαστικα δε βοηθησα καπου φιλε μου, αλλα αφου το μηλο σου λειτουργει μια χαρα, αυτο εχει σημασια! :) Καλοριζικο, καλη απολαυση χρησης, κι ο,τι αλλη απορια/βοηθεια, γι αυτο ειναι το φορουμ! ;)

 

 

written on Tapatalk

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα εδώ και καιρό έχω το εξής πρόβλημα όταν πάω στο Installus και αφού έχω κατεβάσει αυτό που θέλω μετά που πάω να το εγκαταστησω μου βγάζει failed ξέρει κανείς τι γίνεται; Μόνο εμένα το εμφανίζεται ή είναι γενικό το πρόβλημα;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...