Jump to content

[iOS 4] Activate / Jailbreak / Unlock για iPhone 3G/3GS/4/4S, iPad


DjArte
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα μηνύματα που αφορούσαν το cydia μεταφέρθηκαν στο σωστό θέμα!

 

Cydia installer & Cydia store: γενικές πληροφορίες και ερωτήσεις

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα. θελω μια βοηθεια! μπορει κανεις να μου πει πως θα κανω τζειλ μπρεικ το αι φον μου; το αγορασα προχθεσ εχω το ιος 4.2.1 ! εχω διαβασει εδω τα μυνηματα αλλα δεν εβγαλα ακρη απο την μια ειδα μυνημα οτι σβινει το κινιτο απο την αλλη διαβασα οτι δεν εχει βγει εκδοση JB για 4.2.1 , τελικα τι ισχυει;; ευχαριστω πολυ

 

 

το iphone 4 που εχω γραφει εκδοση : 4.2.1 (8C148 ) firmware modem 03.10.01

Edited by tasosp1984
Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. θελω μια βοηθεια! μπορει κανεις να μου πει πως θα κανω τζειλ μπρεικ το αι φον μου; το αγορασα προχθεσ εχω το ιος 4.2.1 ! εχω διαβασει εδω τα μυνηματα αλλα δεν εβγαλα ακρη απο την μια ειδα μυνημα οτι σβινει το κινιτο απο την αλλη διαβασα οτι δεν εχει βγει εκδοση JB για 4.2.1 , τελικα τι ισχυει;; ευχαριστω πολυ

 

 

το iphone 4 που εχω γραφει εκδοση : 4.2.1 (8C148 ) firmware modem 03.10.01

 

κατεβασε το greenpois0n rc5_2 και θα εισαι οκ.

Link to comment
Share on other sites

κατεβασε το greenpois0n rc5_2 και θα εισαι οκ.

 

απο που το κατεβαζω και τι κανω μετα; πες μου σε παρακαλω γτ ειμαι ασχετος με το ιφον . προσπαθησα πριν λιγο μεσω καμερας να το κανω με εναν φιλο μου και δεν τα καταφεραμε και κολησε το κιν. το επαναφεραμε βεβαια οπωσ ηταν πριν

 

ξεχασα να πω πως εχω μακ ιπολογιστη. μακ μπουκ

Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

απο που το κατεβαζω και τι κανω μετα; πες μου σε παρακαλω γτ ειμαι ασχετος με το ιφον . προσπαθησα πριν λιγο μεσω καμερας να το κανω με εναν φιλο μου και δεν τα καταφεραμε και κολησε το κιν. το επαναφεραμε βεβαια οπωσ ηταν πριν

 

ξεχασα να πω πως εχω μακ ιπολογιστη. μακ μπουκ

 

φιλε μου εαν εισαι ασχετος δεν θα σε συμβουλευα να προχωρήσεις... εαν κατι παει στραβα μετα την "εκατσες" τη βαρκα. Βρες ενα φιλο/γνωστο σου που να ασχολείται και κατσε μαζι του να μαθεις.

Μετα απο το JB θα πρεπει να του περασεις και ενα σωρο repositorys, να μαθεςι πως δουλευει το Cydia, το installus, κλπ. κλπ...

 

Εαν ομως δεν θελεις να με ακουσεις και προτιμάς να το δοκιμάσεις κατέβασε το greenpois0n απο εδω http://mirrors.ih8sn0w.com/gp_mac_rc5_b4.zip

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου εαν εισαι ασχετος δεν θα σε συμβουλευα να προχωρήσεις... εαν κατι παει στραβα μετα την "εκατσες" τη βαρκα. Βρες ενα φιλο/γνωστο σου που να ασχολείται και κατσε μαζι του να μαθεις.

Μετα απο το JB θα πρεπει να του περασεις και ενα σωρο repositorys, να μαθεςι πως δουλευει το Cydia, το installus, κλπ. κλπ...

 

Εαν ομως δεν θελεις να με ακουσεις και προτιμάς να το δοκιμάσεις κατέβασε το greenpois0n απο εδω http://mirrors.ih8sn0w.com/gp_mac_rc5_b4.zip

 

ευχαριστω πολυ! το greenpois0n rc5_2 που μου λες κανει jailbreak την συσκευη;

Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ! το greenpois0n rc5_2 που μου λες κανει jailbreak την συσκευη;

 

ναι, αλλα θελει προσοχη για να γινει σωστα. Κρατα πατημενο το home button σε ολη την διαδικασια και αφησε το μονο οταν δεις τη νεκροκεφαλι-μηλο στην οθονη σου.

Μετα θα χρειαστεις να περασεις με το redsn0w το cydia.

Link to comment
Share on other sites

Με το unlock για Iphone 4 Software 4.1 modem 02.10.04 ti γινεται;;

Aπο την στιγμη που εχει βγει το 4.2.1 δεν θα επρεπε να ειχε κυκλοφορησει το unlock;;;

Ακομα μαθαίνω......
Link to comment
Share on other sites

ναι, αλλα θελει προσοχη για να γινει σωστα. Κρατα πατημενο το home button σε ολη την διαδικασια και αφησε το μονο οταν δεις τη νεκροκεφαλι-μηλο στην οθονη σου.

Μετα θα χρειαστεις να περασεις με το redsn0w το cydia.

 

Καλησπερα, να ρωτησω κατι.. Aν κατεβασεις το greenpoison και κανεις JB τι το θες το redsn0w ? Αφου οταν κανεις jb με το greenpoison εμφανιζεται το Loader που εχει μεσα την εγκατασταση του cydia επιλεγεις και πατας το install και εισαι ετοιμος.. Τι χρειαζεται το redsn0w?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, να ρωτησω κατι.. Aν κατεβασεις το greenpoison και κανεις JB τι το θες το redsn0w ? Αφου οταν κανεις jb με το greenpoison εμφανιζεται το Loader που εχει μεσα την εγκατασταση του cydia επιλεγεις και πατας το install και εισαι ετοιμος.. Τι χρειαζεται το redsn0w?

 

Υπάρχουν περιπτώσεις που δεν κατεβαίνει το cydia από το Loader, και το βάζουν μέσω του redsnow...:)

 

Εγώ συγκεκριμένα σε 4 σπασίματα, στα 2 το έβαλα από το Loader και 2 από redsnow γιατί δεν κατέβαινε ποτέ...

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν περιπτώσεις που δεν κατεβαίνει το cydia από το Loader, και το βάζουν μέσω του redsnow...:)

 

Εγώ συγκεκριμένα σε 4 σπασίματα, στα 2 το έβαλα από το Loader και 2 από redsnow γιατί δεν κατέβαινε ποτέ...

 

Α οκ δεν το γνωριζα... Αρα εγω ημουνα τυχερος που εκανα JB 2 στα 2 και περασε το cydia κανονικα απο το loader :p

Link to comment
Share on other sites

Θα σας παρακαλέσω να μείνουμε στο θέμα και σε ότι αφορά αυτό.

Όλα τα μηνύματα μεταφέρθηκαν στο σωστό θέμα.

 

Cydia installer & Cydia store: γενικές πληροφορίες και ερωτήσεις

 

Σας ευχαριστώ !!!

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Έχω iphone4 jailbreaked στην 4,1(8B117) πως μπορώ να κάνω jailbreak στην 4,2???Γιατί βλέπω όλο κάτι λέγεται για την baseband Και τέτοια. Και δεν έχω καταλάβει.!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σε σε iPhone 4 με 4.2.1 καλύτερα greenpoison ή snowbreeze 2.2

Απο Ελλάδα η συσκευή.

 

Νομίζω καλύτερα snowbreeze για να γυρνάμε στο

Jb iOS αν παει κάτι λάθος έτσι;

 

Με snowbreeze δεν χρειάζεται απο πριν restore και set as new

Αφού μέσα απο την ίδια διαδικασία θα το κάνουμε έτσι κι αλλιώς

Έτσι δεν ειναι;

 

Δεν έχω κάνει jb ακόμα

Link to comment
Share on other sites

διαβασα σημερα εδω http://blog.iphone-dev.org/

οτι γινεται πλεον να κανω jailbreak & unlock σε 4.2.1 εκδοση ισχυει αυτο?

μπορω πλεον να αναβαθμισω και να το ξεκλειδωσω. Πρεπει να το ξεκλειδωσω γιατι το εχω απο Αμερικη. Ας με ενημερωσει καποιος που ξερει....

Link to comment
Share on other sites

διαβασα σημερα εδω http://blog.iphone-dev.org/

οτι γινεται πλεον να κανω jailbreak & unlock σε 4.2.1 εκδοση ισχυει αυτο?

μπορω πλεον να αναβαθμισω και να το ξεκλειδωσω. Πρεπει να το ξεκλειδωσω γιατι το εχω απο Αμερικη. Ας με ενημερωσει καποιος που ξερει....

 

Όχι, δεν κάνει unlock, μόνο jailbreak. Τι κάνει. Δεν αναβαθμίζει την baseband, οπότε αν έχει ήδη κάνει unlock, δεν έχεις πρόβλημα να το αναβαθμίσεις με το Pwnage tool for mac.

 

Δες εδώ..

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

κατι αντιστοιχο για windows δν υπαρχει?

 

Χωρίς να είμαι σίγουρος 100% διάβασα ότι η έκδοση sn0wbreeze 2.2 κάνει για την 4.2.1, αλλά καλύτερα να απαντήσει κάποιος με win που το έχει κάνει...:)

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, τιποτα νεοτερο για το unlock με την νεα baseband ?

 

ασε δεν γινεται τιποτα!!!

οπου κ να ρωτησεις ενα ειναι το θεμα

ΥΠΟΜΟΝΗ!

Ακομα μαθαίνω......
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κάνω jailbreak το 4άρι. Αν και έχω iPhone τα τελευταία 2 χρόνια (3g και 4) θα είναι η πρώτη φορά που θα το σπάσω.

Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα για να κάνω ένα μπακαπ τα μηνύματά μου και τις επαφές;

Link to comment
Share on other sites

Όλο το τηλέφωνο σου θα το κρατήσει backup το iTunes. Δε χάνεις τίποτα με το jailbreak εκτός αν κανείς restore και στη συνεχεία αντί να επιλέξεις restore from backup επιλέξεις set as new.
Link to comment
Share on other sites

Όλο το τηλέφωνο σου θα το κρατήσει backup το iTunes. Δε χάνεις τίποτα με το jailbreak εκτός αν κανείς restore και στη συνεχεία αντί να επιλέξεις restore from backup επιλέξεις set as new.

 

Μου είπαν ότι θα είναι καλύτερα να το κάνω set as new. Γιαυτό θέλω να κάνω ένα μπακαπ στις επαφές και τα μηνύματα στον υπολογιστή για να τα έχω εκεί πρόχειρα.

Όταν πήρα το 4άρι πριν ένα μήνα έκανα restore ότι είχα στο 3g και από ότι κατάλαβα δεν είναι το καλύτερο που μπορούσα να κάνω. Έπρεπε να το συνδέσω ως καινούριο.

Link to comment
Share on other sites

Ειδοποίηση No1

 

Ειδοποίηση No2

 

Ειδοποίηση No 3

 

Όλα τα άσχετα μηνύματα μεταφέρθηκαν στο σωστό θέμα.

Οι μεταφορές τέλειωσαν, όσα μηνύματα δεν αφορούν τα θέματα θα διαγράφονται.

 

Σας ευχαριστώ για την κατανόηση!

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Μετά από restore & greenpoison j/b δεν μπορώ να συνδεθώ στο ιντερνετ από το πρόγραμμα vodadone Που έχω, που μέχρι πριν έμπαινα κανονικότατα... Πρέπει να ξαναβάλω τίποτα ρυθμίσεις??? ξερει κανένας τι φταίει???
myPhones: Ericsson GF768, SE k700i, Sharp V902, sharp V903, Qtek S200, Motorola V3, SE P910i, Nokia 8800 sirocco, SE k810, Sharp 770SH, Nokia N95, Samsung U900 soul, LG kU990 viewty, SE W910, Nokia 5000, Samsung innov8, Apple iphone 3GS, Nokia N82, HTC wildfire, Blackberry bold 9700, Nokia C3-01, Apple iphone 4 16gb, Apple iphone 5 16gb...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...