Jump to content

[iOS 4] Activate / Jailbreak / Unlock για iPhone 3G/3GS/4/4S, iPad


DjArte
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

για να κανεις JB της 4.1 ΔΕΝ χρειαζεσαι να εχεις JB την 4.0.1

 

Ευχαριστω για την διορθωση απλα πρεπει να κανει restore και να βαλει την 4.1 και μετα JB.. Μηπως εχουμε κανενα νεο για το unlock 02.12.04 ?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα και Καλή Χρονιά! Θέλω παρακαλώ τη βοήθειά σας.

Έχει ένας φίλος το iPhone 4 αγορασμένο απο Vodafone GR (δηλαδή ξεκλείδωτο). Έχει πιθανόν τα SHSH της 4.1 και της 4.2.1. Αυτή τη στιγμή φοράει την 4.2.1 στην οποία έχει γίνει Tethered Jailbreak. Βλέπω ότι η Dev-Team έχει βγάλει beta έκδοση του Redsnow όπου γίνεται Untethered Jailbreak στην 4.2.1.

Ερωτήσεις:

1) Για να περάσω την beta έκδοση διαβάζω ότι χρειάζεται να έχει τα shsh της 4.2b3. Δοκίμασα μέω TinyUmbrella ώς έχει το κινητό(4.2.1 TJ) να τα σώσω αλλά δεν. Μπορώ να κάνω κάτι για να τα σώσω ώστε να προχωρήσω στη διαδικασία του untether?

2) Αν ναι την beta έκδοση την περνάω απο πάνω ώς έχει?

3) Αν δεν έχει τα shsh της 4.1 μπορώ να γυρίσω σε αυτήν ώστε να μπορώ να του κάνω untether jailbreak?

 

Σας ευχαριστώ, παρακαλώ τα φώτα σας!

 

Κάποιος που να ξέρει?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και Καλή Χρονιά! Θέλω παρακαλώ τη βοήθειά σας.

Έχει ένας φίλος το iPhone 4 αγορασμένο απο Vodafone GR (δηλαδή ξεκλείδωτο). Έχει πιθανόν τα SHSH της 4.1 και της 4.2.1. Αυτή τη στιγμή φοράει την 4.2.1 στην οποία έχει γίνει Tethered Jailbreak. Βλέπω ότι η Dev-Team έχει βγάλει beta έκδοση του Redsnow όπου γίνεται Untethered Jailbreak στην 4.2.1.

Ερωτήσεις:

1) Για να περάσω την beta έκδοση διαβάζω ότι χρειάζεται να έχει τα shsh της 4.2b3. Δοκίμασα μέω TinyUmbrella ώς έχει το κινητό(4.2.1 TJ) να τα σώσω αλλά δεν. Μπορώ να κάνω κάτι για να τα σώσω ώστε να προχωρήσω στη διαδικασία του untether?

2) Αν ναι την beta έκδοση την περνάω απο πάνω ώς έχει?

3) Αν δεν έχει τα shsh της 4.1 μπορώ να γυρίσω σε αυτήν ώστε να μπορώ να του κάνω untether jailbreak?

 

Σας ευχαριστώ, παρακαλώ τα φώτα σας!

Εκτός από τα SHSH της 4.2b3 πρέπει να είσαι και σε περιβάλλον MAC για να μπορέσεις να περάσεις την beta έκδοση του untethered jb.

 

Αν πληρούνται οι παραπάνω προϋποθέσεις τότε καλό θα ήταν να κάνεις restore και μετά να περάσεις το untethered jb.

 

Αν δεν έχεις κρατημένα τα SHSH της 4.1, δεν μπορείς να κάνεις downgrade.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Το εχεις jailbreak τωρα την 4.0.1 ? αν ναι υπαρχει και 4.1 να την κατεβασεις κ να την περασεις και μετα παλι jailbreak..

 

Ναι είναι jb η 4.0.1

Θα περιμένω λογικά untethered jb για 4.2.1

Iphone 2G / Iphone 3Gs / Iphone 4 / iPhone 5 / Thl W8 / Galaxy S5 / iPhone 5S / iPhone 6 / iPhone 6S Plus / iPhone 8 Plus

iMac 21,5 / MacBook Pro

iPad 2 3G / iPad mini 2 / iPad PRO

Link to comment
Share on other sites

αγορασμενο απο USA Iphone 4 με ios 4.1 κλειδωμενο.

 

 

ξεκλειδωνει για να λειτουργει σε ελληνικα δικτυα?

Link to comment
Share on other sites

τρεχω απο χθες το μεσημερι την 4.3 beta 2 στο iphone 4 μου... ολα πανε πολυ καλα, η μπαταρια σκιζει και το hotspot φυσαει!!! δεν ξερω τι αλλα θα εχει η τελικα έκδοση αλλα ειμαι πολυ ευχαριστημένος απο μια beta εκδοση.

Το μονο που δεν παιζει - ενω επαιζε στην beta 1 ειναι το Ελληνικό correction οταν γράφεις μηνύματα ή mail...

Edited by geovass
Link to comment
Share on other sites

Για την 4.2.1 πότε υπολογίζουμε να βγει jailbreak;
ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Για την 4.2.1 πότε υπολογίζουμε να βγει jailbreak;

Φήμες λένε άμεσα. Μάλιστα κυκλοφορούν και σχετικά βιντεάκια :)

 

 

Βέβαια επειδή αυτή η ιστορία έχει καταντήσει βαρετή δεν τους πιστεύω μέχρι να το δώ στην πράξη

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

τρεχω απο χθες το μεσημερι την 4.3 beta 2 στο iphone 4 μου... ολα πανε πολυ καλα, η μπαταρια σκιζει και το hotspot φυσαει!!! δεν ξερω τι αλλα θα εχει η τελικα έκδοση αλλα ειμαι πολυ ευχαριστημένος απο μια beta εκδοση.

Το μονο που δεν παιζει - ενω επαιζε στην beta 1 ειναι το Ελληνικό correction οταν γράφεις μηνύματα ή mail...

 

Καλησπερα. Οταν λες πως η μπαταρια σκιζει, εννοεις πως αυξηθηκε η αυτονομια της; (φυσικα μιλαω για χαμηλοτερη καταναλωση :Ρ)

Γραμμη δεξια μετα αριστερα, λιγο πανω δεξια, ενα αλφα και μουτζουρα
Link to comment
Share on other sites

Όχι

 

(αμάν πια με τους 10 χαρακτήρες)

 

δηλαδη ειναι αχρηστη η συσκευη? μπορει να χρησιμοποιηθει τουλαχιστον ως ipod?

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω την 4.0.1 αλλα μου παρουσιαζει προβλημα .. μερικες φορες οταν χανω το σημα πρεπει να κανω restart του κινητου για να ξαναπιασει.. μηπως φταει το jb kai to unlock? δν ξερω απλα τωρα εχω προβλημα εδω και μιση ωρα περιπου και ολο μου λεει Invalid SIM και δν μπορω να κανω τπτ...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Οταν λες πως η μπαταρια σκιζει, εννοεις πως αυξηθηκε η αυτονομια της; (φυσικα μιλαω για χαμηλοτερη καταναλωση :Ρ)

 

ναι, παει πιο καλα απο οτι με την μαμα 4.2.1

Ετσι μου φαινεται...

Link to comment
Share on other sites

Για την 4.2.1 πότε υπολογίζουμε να βγει jailbreak;

 

Για να ακριβολογούμε jb υπάρχει, απλά μην σβήσει το κιν κτλ....:)

 

δηλαδη ειναι αχρηστη η συσκευη? μπορει να χρησιμοποιηθει τουλαχιστον ως ipod?

 

Αν έχεις την κάρτα από την Αμερική νομίζω ότι μπορείς να το ενεργοποιήσεις, και να το δουλεύεις έστω σαν iPod...

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Για να ακριβολογούμε jb υπάρχει, απλά μην σβήσει το κιν .

 

Για να ακριβολογούμε (σωστότερα) εαν έχεις saved SHSH της 4.2b3 και OSX έχεις κανονικά JB :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

ενα jb και unlocked iphone 4 δουλευει με WIND? επισης η WIND εχει βγαλει MicroSIM ?

 

Δουλεύει και ναι,η Wind έχει microsim με 18€(στην αλλάζει)

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Ενας φιλος μου θελει να κανει JB σε 3GS v4.2.1 αλλα απ' οτι ειδα δε γινεται με limera1n. Αν το κανει με redsnow θα λειτουργησουν ολα σωστα; πρεπει να προσεξει κατι; μηπως υπαρχει καποιος τροπος να κανει downgrade στη v4.1 και να κανει το JB με limera1n;

Ευχαριστω εκ των προτερων!

 

Το εχει κανει ποτε JB με αλλο firmware ?Για να κανεις JB το 3Gs με 4.2.1 καλο ειναι να κοιταξει ποια baseband φοραει την νεα η την παλια..Αν φοραει την νεα να μην το επιχειρησεις να κανεις JB γιατι μετα απο καθε restart θα πρεπει να το βαζεις στο redsnow για να αναψει http://www.iclarified.com/entry/index.php?enid=12945 .Αν φοραει την παλια πιστευω δεν θα εχεις προβλημα..

Link to comment
Share on other sites

Το εχει κανει ποτε JB με αλλο firmware ?Για να κανεις JB το 3Gs με 4.2.1 καλο ειναι να κοιταξει ποια baseband φοραει την νεα η την παλια..Αν φοραει την νεα να μην το επιχειρησεις να κανεις JB γιατι μετα απο καθε restart θα πρεπει να το βαζεις στο redsnow για να αναψει http://www.iclarified.com/entry/index.php?enid=12945 .Αν φοραει την παλια πιστευω δεν θα εχεις προβλημα..

 

JB δεν εχει κανει ποτε.

baseband: 05.15.04

Δεν ξερω αν αυτη ειναι η παλια ή καινουργια.

Τι να κανω; Να προχωρησω για JB;

Samsung Galaxy S7
Link to comment
Share on other sites

JB δεν εχει κανει ποτε.

baseband: 05.15.04

Δεν ξερω αν αυτη ειναι η παλια ή καινουργια.

Τι να κανω; Να προχωρησω για JB;

 

Κανεις μια JB και αν σου κανει τιποτα περιεργο του κανεις μια restore και εισαι οκ.. http://www.iclarified.com/entry/index.php?enid=12945

 

@mgeo81 Το εκανε και σε μενα για 5 λεπτακια περιπου χαθηκαν τα παντα μεσα απο το cydia αλλα μετα ολα οκ..

Link to comment
Share on other sites

με πια εφαρμογη γινεται JB στην 4.2.1 χωρις τα SHSH?

Απλα θα χρειαζεται pc για να ανοιγει αν τυχον σβησει, σωστα?

Γραμμη δεξια μετα αριστερα, λιγο πανω δεξια, ενα αλφα και μουτζουρα
Link to comment
Share on other sites

με πια εφαρμογη γινεται JB στην 4.2.1 χωρις τα SHSH?

Απλα θα χρειαζεται pc για να ανοιγει αν τυχον σβησει, σωστα?

 

σωστα. αντε εδω http://blog.iphone-dev.org/redsn0w

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ζηταει MAC μονο και απο οτι διαβασα λεει ->Right now, the “backup plan” requires that you have the 4.2b3 IPSW on your Mac, and that Cydia has your 4.2b3 SHSH hashes
Γραμμη δεξια μετα αριστερα, λιγο πανω δεξια, ενα αλφα και μουτζουρα
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις την κάρτα από την Αμερική νομίζω ότι μπορείς να το ενεργοποιήσεις, και να το δουλεύεις έστω σαν iPod...

 

καρτα απο αμερικη δεν εχω. απο ebay μπορω να βρω?

εστω να λειτουργει σαν ipod στην τελικη

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...