Jump to content

Το iPhone 4 στην Ελλάδα και ο τελικός απολογισμός


TN97
 Κοινοποίηση

Το iPhone 4 κυκλοφόρησε και στην χώρα μας. Θα το αγοράσετε;  

905 members have voted

  1. 1. Το iPhone 4 κυκλοφόρησε και στην χώρα μας. Θα το αγοράσετε;

    • Ναι, θα το αγοράσω, είτε τώρα είτε αργότερα
      248
    • Όχι, δεν θα το αγοράσω
      525
    • Δεν έχω αποφασίσει ακόμα...
      100
    • Το έχω αγοράσει ήδη από το εξωτερικό
      32


Recommended Posts

Νομίζω αυτό θα βάλει τέλος στην ανούσια κουβέντα 21 σελίδων... Ειδικά η "χαζεμένη" κοπελίτσα" που παραδέχεται ότι ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ γιατί αγοράζει το τηλέφωνο και ο τύπος που απλά το αγοράζει γιατί είναι "apple geek" δίνουν απάντηση στο γιατί μια συσκευή τηλεφώνου, που μπορεί να είναι πάρα πολή καλή αν την αναλύσεις, έχει φτάσει σε σημείο να είναι θέμα σε δελτία ειδήσεων....

 

 

Ναι..μεχρι και στην "Πρωινη γραμμη" στο ΣΚΑΙ το ειχανε κανει θεμα προχθες!!

 

υγ: :lol::lol:Ο,τι να ναι η κοπελα στο βιντεο που εστειλες... Αλλα και τα αλλα αμνοερίφια στο βιντεο δεν πανε πισω

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 530
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

....http://www.youtube.com/watch?v=N7RkGNnfz-g&feature=related

 

Εντάξει αυτό πιστεύω υπερβαίνει τα πλαίσια του λογικού .....

 

Να περιμένεις 4 ώρες και να έχεις άλλες τόσες μπροστά σου μόνο και μόνο για να πάρεις μια συσκευή, που στην ουσία δεν είναι και δα περιορισμένης έκδοσης ....

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Και για να απαλυνουμε λιγακι την ατμοσφαιρα, να ενα Πολυ ωραιο βιβλιο, με τιτλο τα 7 κορακια. Ενα μικρο αποσπασμα σας παραθετω

 

Ηταν ένα μικρό κορίτσι που το ελεγαν Περσαιφονι (pers-iphone-i) και ανακαλυψε ότι η γέννησή του ήταν η αιτία της δυστυχίας των επτά αδελφών του (του Νόκιου, της Σαμσουνγκουλας, του Ελτζινιο, τις Ερικσόνης, του Μοτορουλη, του Μπλακμπερακου και του Μομπιλούλη),

Αποφασίζει λοιπον με υπομονη και διαλογο να τους ελευθερώσει από την κατάρα, που τους μεταμόρφωσε σε κοράκια. Ανακαλυψε ομως οτι τα 7 κορακια προλαβαν και μολυναν καποιους ανθρωπους με ενα ισχυρο μικροβιο που τους κανει επιθετικα κορακια προς οτι ξεχωριστο και ομορφο τραβηξει την προσοχη τους. Ετσι περικυκλωσαν ολοι την περσαιφονουλα. Μολις λοιπον αρχισε να μπουσουλαει εψαξαν να βρουνε καποιο ελαττωμα για να πεσουν να τη φανε. Και ψαχναν ψαχναν, τιποτε , το ατιμο ηταν τοσο πανεμορφο, και τοσο εξυπνο και τοσο γεροδεμενο που το καμαρωναν ολοι οι φυσιολογικοι ανθρωποι που συγκεντρωθηκαν και το επαινουσαν για τις αρετες του. Τα κορακια ομως πρασινιζαν απο το κακο τους. Ως που ενα απο αυτα εσκασε τοσο που εκανε5 φορες συνεχομενα κρα κρα κρα κρα κρα απο αγανακτηση. Το μικρο κοριτσακι, που, σημειωτεον, ηταν στο υπογειο, γυρισε το κεφαλι μονο στα τρια κρα.

Νατο! αναφωνησαν με κρακραυγες χαρας μερικα κορακια, επιτελους! Στο υπογειο η μικρη δεν ακουει 100 % , βρηκαμε κουσουρι!! Εινα αχρηστο, δωστε το μας να το κατασπαραξουμε. Η μαμακα ομως της μικρης ειχε φροντισει να τυλιξει τα αυτακια της με ενα ομορφο καλυμμα που εδινε στην ομορφουλα της και παλι τη γνωστη οξυτατη ακοη που ειχανε και οι αλλες 2 της μεγαλυτερες αδελφουλες.

 

Τελικα και για να μη μακρυγορουμε, η μικρη μεγαλωσε,τραβηξε το δικο της δρομο μακρια απο τα αδερφια της που τη ζηλευαν αφορητα τα δε υπολοιπα κορακια κανεις δεν ξερει αν ποτε σταματησαν τα κράξιμο ή αν τελικα πηραν αποφαση να εγκαταλειψουν αυτο το ματαιο κρα κρα κρα κρα

. Αυτα :lol:

 

Πρώτον ... ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ έλεος παραλίγο να πέσω απο την καρέκλα... Εύγε, εύγε!!!

Δεύτερον... Απλά για να σκεφτείς... Η "Περσαιφονι" (δικά σου λόγια) προκάλεσε τον φθόνο λόγο της ομορφιά της!!!

Κανείς δεν αρνείται ότι το iPhone είναι όμορφο!! Ισως δε το πλέον όμορφο τηλέφωνο της αγοράς...

Αλλά αν ήθελα κάτι "όμορφο", μπορώ να σκεφτώ καλύτερα πράγματα με €700:rolleyes::rolleyes:

 

Εννοείται πως θα είναι κοινή λογική, όταν φυσικά δείξεις και σε εμάς τους υπολοίπους πότε και που η Apple ανακοίνωσε πως υπάρχει συγκεκριμένο πρόβλημα στο iPhone 4 που δεν υπόκειται στους ίδιους φυσικούς νόμους που διέπουν όλες τις συσκευές. Όσο για τα videos θέλεις να δούμε μερικά ακόμα μαζί;

 

Samsung Galaxy S:

Google - HTC Nexus:

HTC Desire: http://www.youtube.com/watch?v=bONIjkFrn_c

 

Φαντάζομαι πως τώρα που τα είδαμε, θα πρέπει εμείς οι κατά τα άλλα φίλοι του iPhone ακολουθώντας το παράδειγμα υμών των υπολοίπων να γυρνούμε τα topics του forum αφορίζοντας τις συγκεκριμένες συσκευές. Να υποθέσω πως το βρίσκεις αυτό λογικό; Γιατί για να είμαι ειλικρινής και με όλο το συμπάθειο εγώ το βρίσκω μάλλον γελοίο. :)

 

Τι ακριβώς είδαμε;

 

Ένα Nexus που έπεσε στις 2 γραμμές το σήμα (δηλαδή μπορούσες να μιλήσεις), ένα Desire που ο τύπος προσπαθούσε ή να το σπάσει ή να κάνει σεξ μαζί του (και επίσης είχε 2 γραμμές, αρα μπορούσες να μιλήσεις) και ένα Galaxy S ποτέ δεν έπεσε κάτω απο τις 2 γραμμές!!!!

 

Προσωπικά διαφωνώ με τις επιθέσεις στο iPhone (κυρίως με τον τρόπο που γίνονται) αλλά όχι να αρνούμαστε ένα πρόβλημα που υπάρχει με την την λογική ότι το έχουν όλοι!!!

 

Αμα είναι έτσι ναι μην πληρώσω την πιστωτική μου γιατί και ο γείτονας χρωστάει! :p:p

Crazy? I was crazy once. They locked me in a room. A circular room and told me to find a corner. I lived there. I died there. Died? I died once. They put me in a deep dark whole, with worms. Worms? I hate worms, worms make me crazy. A worm tickled my nose. That drove me crazy. Crazy? I was crazy once...
Link to comment
Share on other sites

 

 

πολυ πετυχημενο το βιντεακι! Η κοπελα τουλαχιστον παραδεχτηκε οτι δεν εχει ιδεα, και ο αλλος παραδεχτηκε οτι ειναι μοδα.. Ολα αυτα ειναι σεβαστά.. Οι δικοι μας ομως που ειναι ολοι επιστημονες και επιμενουν οτι ειναι διαστημικο το κινητο? :lol:

Edited by mobilelove
Link to comment
Share on other sites

Αμα είναι έτσι ναι μην πληρώσω την πιστωτική μου γιατί και ο γείτονας χρωστάει! :p:p

 

Μόνο που το χρέος του γείτονα δεν είναι φυσικός νόμος, ενώ το συγκεκριμένο θέμα είναι, και σαν τέτοιος δεν μπορεί να αποφευχθεί ποτέ και από κανέναν.

Edited by foxx
Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Αλλά αν ήθελα κάτι "όμορφο", μπορώ να σκεφτώ καλύτερα πράγματα με €700:rolleyes::rolleyes:

 

700/30=23,3 ομορφα πραγματα..:cool::rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Σε λιγο θα κανουν ουρες και στο buy and sell εδω στο forum με τοσες αγγελιες που εχουν μπει σημερα πουλαει το εργαλειο:p
Link to comment
Share on other sites

iphone 4g στο εργαστήριο... απώλεια μόλις κρατάς το κινητό από την κεραία : εώς και 40dBm σε GSM 1800... Intra RSSI σε UMTS από 616 σε 980... Σε GSM 900 οι απώλειες ήταν μικρότερες αλλά καθόλου αμελητέες (20-30dBm)

Απώλεια blackberry bold 9000 με κράτημα κεραίας : 10 το πολύ 20dBm σε όλο το φάσμα GSM...

ΝΟΚΙΑ Ν900 : 10dBm maximum απώλεια...

Τι συγκρίνουμε; Το κινητό έχει άχρηστο σήμα,ό,τι χειρότερο έχω δει μέχρι στιγμής στα εργαστήρια... Και το 3GS μάπα σήμα είχε αλλά όχι κι έτσι.

Επιπλέον τα iPhone είναι τα μοναδικά κινητά που έχω παρατηρήσει ότι δεν υπακούν στο power control του δικτύου στο οποίο συνδέονται. Άλλα κινητά,με το ίδιο επίπεδο λήψης είχαν εκπομπή 250 με 750mW και το iPhone κολλημένο στα 2Watt...

Καλό ψήσιμο! :lol:

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
iphone 4g στο εργαστήριο... απώλεια μόλις κρατάς το κινητό από την κεραία : εώς και 40dBm σε GSM 1800... Intra RSSI σε UMTS από 616 σε 980... Σε GSM 900 οι απώλειες ήταν μικρότερες αλλά καθόλου αμελητέες (20-30dBm)

Απώλεια blackberry bold 9000 με κράτημα κεραίας : 10 το πολύ 20dBm σε όλο το φάσμα GSM...

ΝΟΚΙΑ Ν900 : 10dBm maximum απώλεια...

Τι συγκρίνουμε; Το κινητό έχει άχρηστο σήμα,ό,τι χειρότερο έχω δει μέχρι στιγμής στα εργαστήρια... Και το 3GS μάπα σήμα είχε αλλά όχι κι έτσι.

Επιπλέον τα iPhone είναι τα μοναδικά κινητά που έχω παρατηρήσει ότι δεν υπακούν στο power control του δικτύου στο οποίο συνδέονται. Άλλα κινητά,με το ίδιο επίπεδο λήψης είχαν εκπομπή 250 με 750mW και το iPhone κολλημένο στα 2Watt...

Καλό ψήσιμο! :lol:

 

Επαιξες με το bold στο εργαστήριο και μιλάς για ...ψήσιμο στο iPhone? Oooooook whatever... :p

Link to comment
Share on other sites

Επαιξες με το bold στο εργαστήριο και μιλάς για ...ψήσιμο στο iPhone? Oooooook whatever... :p

 

Σε πληροφορώ ότι το Bold άσχετα με το ψήσιμο που κάνει σε data (έχεις δίκιο :happy: ) στις κλήσεις φωνής είναι πολύ normal Βασίλη... Τι ήθελες; Όλοι οι εταιρικοί πελάτες του προγράμματος (ξέρεις εσύ...) να έχουν ψημένα κεφάλια; :lol: Όχι,το bold έχει καλή δικτυακή λειτουργία (το bold II έχει χειρότερη,για παράδειγμα)

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Σε πληροφορώ ότι το Bold άσχετα με το ψήσιμο που κάνει σε data (έχεις δίκιο :happy: ) στις κλήσεις φωνής είναι πολύ normal Βασίλη... Τι ήθελες; Όλοι οι εταιρικοί πελάτες του προγράμματος (ξέρεις εσύ...) να έχουν ψημένα κεφάλια; :lol: Όχι,το bold έχει καλή δικτυακή λειτουργία (το bold II έχει χειρότερη,για παράδειγμα)

 

Που ξέρεις μπορεί με λίγο ψήσιμο να ξυπνήσουν μερικοί εγκέφαλοι! Είναι ένα σατανικο σχέδιο! :p

Link to comment
Share on other sites

iphone 4g στο εργαστήριο... απώλεια μόλις κρατάς το κινητό από την κεραία : εώς και 40dBm σε GSM 1800... Intra RSSI σε UMTS από 616 σε 980... Σε GSM 900 οι απώλειες ήταν μικρότερες αλλά καθόλου αμελητέες

 

Με θήκη αν μπορείς να κανείς μια δοκιμή να δούμε κατα πόσο βελτιωνετε η κατάσταση , νομίζω θα ενδιέφερε πολλούς

Δγιαδόσται !!!11! :https://www.thepressproject.gr/
Link to comment
Share on other sites

Με θήκη αν μπορείς να κανείς μια δοκιμή να δούμε κατα πόσο βελτιωνετε η κατάσταση , νομίζω θα ενδιέφερε πολλούς

 

Παιδιά,δεν ήταν δικό μου το κινητό,ήταν του βοηθού των εργαστήριων και βάλαμε στοίχημα για να δούμε πόσα dBm χάνει το κινητό :lol: Λοιπόν,αν τον ξαναβρώ από βδομάδα θα επαναλάβουμε το test με bumper και θα σας πω. Πάντως η λογική λέει ότι το κινητό με bumper τα πάει καλά (αν θες την προσωπική εκτίμηση).

Πάντως,οφείλω από την πλευρά μου να επισημάνω ότι το κινητό όταν δεν ακουμπάς την κεραία έχει πολύ καλή λήψη, εφάμιλλη των ΝΟΚΙΑ και Sony Ericsson. Αν την αγγίξεις... :X

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,δεν ήταν δικό μου το κινητό,ήταν του βοηθού των εργαστήριων και βάλαμε στοίχημα για να δούμε πόσα dBm χάνει το κινητό :lol: Λοιπόν,αν τον ξαναβρώ από βδομάδα θα επαναλάβουμε το test με bumper και θα σας πω. Πάντως η λογική λέει ότι το κινητό με bumper τα πάει καλά (αν θες την προσωπική εκτίμηση).

Πάντως,οφείλω από την πλευρά μου να επισημάνω ότι το κινητό όταν δεν ακουμπάς την κεραία έχει πολύ καλή λήψη, εφάμιλλη των ΝΟΚΙΑ και Sony Ericsson. Αν την αγγίξεις... :X

 

Ναι αλλά στην περιοχή που είναθ η κεραία είναι λίγο δύσκολο να μην την αγγίξεις,εκτός κ αν χρησιμοποιείς το κινητό σε landscape mode...

Sony Ericcson K550i

Samsung Wave S8500

LG NEXUS 4 E960 (16gb)

And it goes talking (και πάει λέγοντας) :p

Link to comment
Share on other sites

Μικρό το κακό , με μια θήκη που ουτως ή άλλως θα έβαζε κανείς , no Problem.

 

Πάντως η μπαταρία είναι παρά πολύ καλή , δεν νομίζω να έχει άλλο smartphone τέτοια αυτονομία. Νιώθεις ότι μπορείς να το λιωσεις χωρίς φόβο να ξεμεινεις.

Επίσης κατασκευή απο γυαλί και μεταλο...πολύ φευγα.

Κρίμα να του βάλεις θήκη. Πάλι καλά δηλαδή που παίζουν και οι Vapor και το κάνουν ακόμα καλύτερο αισθητικά

Δγιαδόσται !!!11! :https://www.thepressproject.gr/
Link to comment
Share on other sites

iphone 4g στο εργαστήριο... απώλεια μόλις κρατάς το κινητό από την κεραία : εώς και 40dBm σε GSM 1800... Intra RSSI σε UMTS από 616 σε 980... Σε GSM 900 οι απώλειες ήταν μικρότερες αλλά καθόλου αμελητέες (20-30dBm)

Απώλεια blackberry bold 9000 με κράτημα κεραίας : 10 το πολύ 20dBm σε όλο το φάσμα GSM...

ΝΟΚΙΑ Ν900 : 10dBm maximum απώλεια...

Τι συγκρίνουμε; Το κινητό έχει άχρηστο σήμα,ό,τι χειρότερο έχω δει μέχρι στιγμής στα εργαστήρια... Και το 3GS μάπα σήμα είχε αλλά όχι κι έτσι.

Επιπλέον τα iPhone είναι τα μοναδικά κινητά που έχω παρατηρήσει ότι δεν υπακούν στο power control του δικτύου στο οποίο συνδέονται. Άλλα κινητά,με το ίδιο επίπεδο λήψης είχαν εκπομπή 250 με 750mW και το iPhone κολλημένο στα 2Watt...

Καλό ψήσιμο! :lol:

 

θα θελα κι εγω να μαθω το αποτελεσμα της μετρησης με θηκη σε συγκριση χωρις. ωστοσο μου κανει εντυπωση αυτο που λες για το 3gs, μαπα σημα, οταν εγω το εχω 6 μηνες και το σημα του ειναι αριστο. Δεν εχω χασει ουτε μια κληση και δε με εχει προδωσει ως προς τη ληψη ποτε. Και εχω παει και παντου (εννοω δεν κινουμαι μονο σε περιοχες με φουλ κεραιες κλπ). Αυτο πως το εξηγεις?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Pain is the best teacher.. but nobody wants to be his student...

Link to comment
Share on other sites

θα θελα κι εγω να μαθω το αποτελεσμα της μετρησης με θηκη σε συγκριση χωρις. ωστοσο μου κανει εντυπωση αυτο που λες για το 3gs, μαπα σημα, οταν εγω το εχω 6 μηνες και το σημα του ειναι αριστο. Δεν εχω χασει ουτε μια κληση και δε με εχει προδωσει ως προς τη ληψη ποτε. Και εχω παει και παντου (εννοω δεν κινουμαι μονο σε περιοχες με φουλ κεραιες κλπ). Αυτο πως το εξηγεις?

 

To σήμα δεν φαίνεται μόνο στις κλήσεις. Το 3GS μου που το έχω λιώσει τους τελευταίους 5 μήνες, είναι απαράδεκτο σε data αρκετές φορές, ακόμα και εντός της πόλης. Απόρριψη κλήσεων είχα 2-3 φορές, αλλά το ενοχλητικό για εμένα, που βασίζομαι στο data plan, είναι ότι αρκετές φορές παίζω με GPRS και όχι με 3G ταχύτητες. Φυσικά σε αυτό φταίει και το χάλι της Cosmote...

 

To iPhone ΣΙΓΟΥΡΑ δεν θα μείνει στην ιστορία σαν το πιο καλό κινητό σε λήψη σήματος... δεν το αλλάζω όμως, καμία συσκευή δεν είναι τέλεια.

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

To σήμα δεν φαίνεται μόνο στις κλήσεις. Το 3GS μου που το έχω λιώσει τους τελευταίους 5 μήνες, είναι απαράδεκτο σε data αρκετές φορές, ακόμα και εντός της πόλης. Απόρριψη κλήσεων είχα 2-3 φορές, αλλά το ενοχλητικό για εμένα, που βασίζομαι στο data plan, είναι ότι αρκετές φορές παίζω με GPRS και όχι με 3G ταχύτητες. Φυσικά σε αυτό φταίει και το χάλι της Cosmote...

 

To iPhone ΣΙΓΟΥΡΑ δεν θα μείνει στην ιστορία σαν το πιο καλό κινητό σε λήψη σήματος... δεν το αλλάζω όμως, καμία συσκευή δεν είναι τέλεια.

 

Μήπως θα ήταν εύκολο να μας εξηγήσεις γιατί δεν αλλάζεις το iPhone αφού μόνος σου παραδέχτηκες ότι δεν έχει καλό σήμα???

Link to comment
Share on other sites

Γιατί όλα τα υπόλοιπα που προσφέρει, με υπερκαλύπτουν στις ανάγκες και τις απαιτήσεις μου.

 

Το «κακό» σήμα δεν το έχει παντού. Γενικά έχει σήμα (για δεδομένα πάντα μιλάω), απλά σε κάποια σημεία πέφτει σε GPRS και αυτό με ενοχλεί. Τα υπόλοιπα θετικά του όμως, τα γνωρίζετε, είναι αυτά που με κάνουν και το κρατάω.

 

Αν πάρω κάποιο άλλο κινητό με σήμα καμπάνα, θα με χαλάσουν άλλα πράγματα σε εκείνο: UI, εφαρμογές, απόκρριση οθόνης, εμφάνιση κλπ. Και χωρίς αυτά δεν μπορώ να έχω μια συσκευή.

 

Επομένως μένω iPhone (είχα 2G, 3G, 3GS) και θα πάω για το 4άρι. Καμία συσκευή δεν είναι τέλεια. Απλά βρίσκεις αυτή που ικανοποιεί τις απαιτήσεις σου, ή τις πιο πολλές από αυτές, όπως το iPhone για εμένα.

 

Για εσένα, μπορεί να είναι άλλο τηλέφωνο. ;)

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Μήπως θα ήταν εύκολο να μας εξηγήσεις γιατί δεν αλλάζεις το iPhone αφού μόνος σου παραδέχτηκες ότι δεν έχει καλό σήμα???

 

Δεν νομίζω πως αυτό είναι για το φόρουμ γιατί παραπέμπει σε ειρωνία κλπ. Καλύτερα με πρωσοπικα μηνύματα τέτοιες ερωτήσεις που στο κάτω κάτω αφορούν πρωσοπικες προτιμήσεις του καθενός.

Όταν παίρνουμε κάτι παντως το παίρνουμε για το "πακέτο" που μας προσφέρει. Γούστα είναι αυτά, ο καθένας παίρνει αυτό που του κάνει, δεν κοιτάξει μονάχα ενα χαρακτηριστικό. Αν ήταν έτσι, θα κυκλοφορούσε ενα αμάξι μόνο, οι αρχιτέκτονες θα έφτιαχναν μονάχα με ενα τροπο τα διαμερίσματα κοκ.

Μην δογματιζεσται και μην παθιαζεστε. Απλά μας κάνει και το παίρνουμε, ως πακέτο.

 

Εγώ για παράδειγμα δεν εξυπηρετουμαι απο την μπαταρία, το φτωχό gps και την μονοτονία του ios, όμως λόγω της σταθερότητας και της απροβληματιστης λειτουργίας της συσκευής αλλά και λόγω της καθημερινής επαγγελματικής χρήσης όπου εκεί πραγματικά για ημερολόγια επαφές ιστορικά σημειώσεις οικονομικά στατιστικά Ίντερνετ με εξυπηρετεί αφάνταστα (δες υπογραφή ότι εχω δοκιμάσει πολλά μέχρι να καταλήξω εδώ) δεν το αλλάζω με τίποτα, ακόμα και αν βγάλει η νοκια με δεκτή που πιάνει 24mbps στο πιο βαθύ τούνελ του μετρό...

Edited by Manospalin
Nokia 5110, 3210, 8210, Samsung M-100, Nokia 7210, 7650, 6600, Siemens Sx1, Nokia 6230, 6680, N70, Qtek S200, Nokia N80, Qtek 9000, Nokia N93, N95 8GB, samsung Omnia, iphone 3g, 3gs , 4, 4s, 5, 6+, 7
Link to comment
Share on other sites

 

Γιατι δεν μπορειτε και εσεις, αγαπητοι greek i-phone fans, να πειτε τα ιδια με τους Αγγλους? Το ιδιο κινητο δεν αγορασαν και αυτοι? Η μηπως ειπε ο Jobs 'στην Ελλαδα θα στειλω τη καλη παρτιδα'.. Η πιο λογικη εξηγηση για τη 'μανία' του i-phone στο κοσμο ειναι οτι ειναι ομορφο/στυλατο και εχει γινει μοδα.. Παραδεχτειτε το αυτο και θα αρχισει ο κοσμος να σας παιρνει στα σοβαρα. Εγω τους παραδεχομαι τους τυπους στο βιντεακι, που δεν προσπαθουν να δικαιολογηθουν σε κανεναν! Τους αρεσε και το αγορασαν! Ο 'greek - ειδικος σε ολα - user' ομως ιδρωνει να αποδειξει στους υπολοιπους οτι ειναι ενα τεχνολογικο θαυμα η συσκευη και οτι δεν υπαρχει τιποτα καλυτερο. Χαλαρωστε ρε παιδια..

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω , όπου σημειώνεται πρόβλημα με πτώσεις κλήσεων αναφέρεται.

Δεν νομίζω να προσπαθεί κάποιος να το αποκρύψει.

Απλά σε κάποιους δεν έχει εμφανιστεί ακόμα ή πολύ απλά δεν χρησιμοποιούν το 3G (οπότε και δεν τίθεται θέμα πτώσης) ή πολύ απλά άλλοι έχουν θήκη.

 

Αλίμονο εάν το iPhone 4 έχανε κλήσεις καθε 3 και λίγο.

Δεν θα το έπαιρνε κανείς. Εγώ το ΣΚ μαμηθικα να κάνω κλήσεις για να δω τι παίζει. Με απενεργοποιημενο το 3G δεν χάνει ούτε μπάρα. Με 3G τα πράγματα ζοριζουν , ειδικά εκεί που χάνει σήμα και περνάει σε 2G , ο άλλος σταματάει να σε ακούει για 15sec και μετά επανέρχεται πάλι.

Αυτό γίνεται εάν το χουφτωσεις καλά καλά.

 

Το κινητό το εχω απο την Παρασκευή , για περισοτερες πληροφορίες πάνω στο θέμα , πρέπει να περάσει λίγος καιρός ακόμα.

Δγιαδόσται !!!11! :https://www.thepressproject.gr/
Link to comment
Share on other sites

Επιασα κι εγω προχτες στα χερια μου το iPhone...Δεν θα μπω σε λεπτομερειες, ολοι ξερουμε πανω κατω τα αντικειμενικα θετικα και αρνητικα του. Τα υποκειμενικα ειναι αλλο θεμα. Απλα δηλωνω πολυ ευτυχης που επελεξα την ανταγωνιστικη προταση του Galaxy S με 200 ευρω λιγοτερα...
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω , όπου σημειώνεται πρόβλημα με πτώσεις κλήσεων αναφέρεται.

Δεν νομίζω να προσπαθεί κάποιος να το αποκρύψει.

Απλά σε κάποιους δεν έχει εμφανιστεί ακόμα ή πολύ απλά δεν χρησιμοποιούν το 3G (οπότε και δεν τίθεται θέμα πτώσης) ή πολύ απλά άλλοι έχουν θήκη.

 

Αλίμονο εάν το iPhone 4 έχανε κλήσεις καθε 3 και λίγο.

Δεν θα το έπαιρνε κανείς. Εγώ το ΣΚ μαμηθικα να κάνω κλήσεις για να δω τι παίζει. Με απενεργοποιημενο το 3G δεν χάνει ούτε μπάρα. Με 3G τα πράγματα ζοριζουν , ειδικά εκεί που χάνει σήμα και περνάει σε 2G , ο άλλος σταματάει να σε ακούει για 15sec και μετά επανέρχεται πάλι.

Αυτό γίνεται εάν το χουφτωσεις καλά καλά.

 

Το κινητό το εχω απο την Παρασκευή , για περισοτερες πληροφορίες πάνω στο θέμα , πρέπει να περάσει λίγος καιρός ακόμα.

 

εγω φιλε μου 4/4 iphones που δοκιμασα με απλο αγγιγμα στο συγκεκριμενο σημειο χανεται εντελως το σημα... :( σε 3g mode.

Link to comment
Share on other sites

Επιασα κι εγω προχτες στα χερια μου το iPhone...Δεν θα μπω σε λεπτομερειες, ολοι ξερουμε πανω κατω τα αντικειμενικα θετικα και αρνητικα του. Τα υποκειμενικα ειναι αλλο θεμα. Απλα δηλωνω πολυ ευτυχης που επελεξα την ανταγωνιστικη προταση του Galaxy S με 200 ευρω λιγοτερα...

 

πολυ καλο αυτο, το το εισαι ικανοποιημενος με το S. Εγω ειχα κανει παρομοια κινηση πριν το 3gs με τον αντιστοιχο ανταγωνιστη τοτε το omnia και ..καμια μα καμια σχεση..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Pain is the best teacher.. but nobody wants to be his student...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...