Jump to content

Samsung Galaxy Tab 7 / 7 Plus (P1000 / P6200)


takisme
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για δώστε μου λίγο τη βοήθειά σας.

Εδω και κάποιες μέρες δε μου φορτιζει στο 100% τη μπαταρία!

Πιο συγκεκριμένα σήμερα από το βράδυ σχεδόν 7 ώρες στο φορτιστη σε κατάσταση πτήσης και όταν το αποσυνδεσα έλεγε 99%. . .

 

Ευχαριστώ!

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Όταν η συσκευή φορτίσει πλήρως σταματάει να παίρνει ρεύμα από τον φορτιστή για ένα διάστημα μέχρι να ξαναπέσει. Δεν υπάρχει λόγος να σε απασχολεί.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

To ndrive δουλεύει κανονικά στο 2.3, δοκιμασμένα.

Σε εμένα δοκιμασμένα δεν δουλεύει ουτε στο galaxy S ουτε στο Galaxy Tab με 2.3.Χ .....τυχαιο ?

Link to comment
Share on other sites

Όταν η συσκευή φορτίσει πλήρως σταματάει να παίρνει ρεύμα από τον φορτιστή για ένα διάστημα μέχρι να ξαναπέσει. Δεν υπάρχει λόγος να σε απασχολεί.

 

Ok Γιάννη νόμιζα ότι ίσως χρειάζεται "καλιμπράρισμα"...

Mercy :D

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σε εμένα δοκιμασμένα δεν δουλεύει ουτε στο galaxy S ουτε στο Galaxy Tab με 2.3.Χ .....τυχαιο ?

 

Έχουμε ξεχωριστό θέμα όπου συζητάμε για τα προγράμματα πλοήγησης. Απευθύνσου εκεί και θα πάρεις την απάντησή σου...

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=271530

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε ξεχωριστό θέμα όπου συζητάμε για τα προγράμματα πλοήγησης. Απευθύνσου εκεί και θα πάρεις την απάντησή σου...

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=271530

Τελικα μιλουσα για το sygic maps 10.χχ οχι για το ndrive ... εχω την εντυπωση οτι τα βγάζει η ιδια εταιρεία και μπερδευτηκα.

 

Δεν χρειάζομαι υποστηριξη για να παω στο θεμα με τα gps. Πολυ απλα δεν παιζει κι ουτε με ενδιαφέρει λυση να παιξει...εχει κι αλλου πορτοκαλιες που λέει...

.ετσι το ανεφερα για το θέμα της συμβατότητας εφαρμογών που αναφέρθηκε στο android 2.3...αυτο ηταν το θέμα μας εδω.

Edited by alex7363
Link to comment
Share on other sites

To Sygic v11 (το τελευταίο sygic) παίζει μια χαρά πάντως και στο 2.3.
ok θα το δοκιμάσω , ευχαριστώ.

 

To πληκτρολογιο greek samsung galaxy s δουλευει στο TAB αλλα το greek swype χαλαει και αυτο που εχει το ΤΑΒ και δεν παιζει καθολου. Για την Ιταλικη rom

 

οποιο καλο παιδι κράτησε backup τα δυο αρχειακια του swype απο 2.3.3 ας τα κανει upload γιατι δεν εχω γλωσσες στο swype ...αυτο το zip που υπαρχει εδω μεσα δεν κανει για 2.3.3.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Μολις έκανα αναβαθμιση μεσο kies σε 2.3.3.

ηταν firmware VGR

τορα βγαζει P1000BUJP3

GINGERBREAD.BUJP7

Oλα καλα με την αναβαθμιση,κρατησε ολα τα στοιχεια και προγραμματα,αν και θα κανω συντομα ενα σοφτ ρεσετ.

Διαφορες μεγαλες ως τωρα δεν εχω δει.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου αν το κάνεις root με CF-Root-TAB7_XX_OXA_JQ1-v3.3-CWM3RFS ,μπορεις να μας κάνεις ενα backup την ROM μεσω του Clockword recovery (αφου εχεις αφαιρέσει τα προσωπικά σου αρχεία) και να μας το ανεβάσεις σε κανα mega upload να το έχουμε ....για να εχουμε και εγγύηση?....γιατι εμεις το ξεπαρθενιάσαμε με την Ιταλική ROM? Edited by alex7363
Link to comment
Share on other sites

αν μπορουσες να το κανεις αυτο φιλε θα το ηθελα κι εγω.κι εγω την ιταλικη εβαλα πριν μια βδομαδα πρπ γιατι ελεγα οτι η vodafone δεν θα την βγαλει ποτε την αναβαθμιση.

 

Sent from my GT-P1000 using Tapatalk

Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

Όχι οτι η Ιταλικη έχει κάποιο πρόβλημα...ξεσκίζει ειδικά αν την κάνεις root βγάλεις τις ιταλικες εφημεριδες..που έχει και βάλεις το memory manager με δικαιωματα super user.....πάει λες και του χεις βάλει νέφτι στον ****!...χτες το ανακάλυψα και έπαθα πλάκα με την ταχύτητα του Ιντερνετ browser (το κυκλακι απο τον flash player γυρίζει τρομερά γρήγορα)!
Link to comment
Share on other sites

μαλλον θα το κανω εγω.βρηκα ενος φιλου που δεν το εχει πειραξει οποτε θα προσπαθησω μεσα στη βδομαδα.

ηθελα να ρωτησω κιολας το εχει κανεις ωστε να μπορεσει να με βοηθησει σε περιπτωση που εχω καποιο προβλημα.

 

Sent from my GT-P1000

Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά ... Χαίρομαι που, αν και κάπως αργά, ανακάλυψα και μια ελληνική γωνιά για το GTab.

 

Πήρα τη συσκευή unbranded, κανονικά ολοκαίνουργια, από το eClick to Μαϊο.

Μου φάνηκε αρκετά υπερτιμημένη για τις δυνατότητές της, αλλά τέλος πάντων για τη δουλειά που την ήθελα ήταν ΟΚ για τα λεφτά της.

 

Αυτό που με πείραξε περισσότερο, και που βέβαια ανακάλυψα εκ των υστέρων, είναι η έλλειψη υποστήριξης σε αναβαθμίσεις.

Χαρούμενος λοιπόν έμαθα ότι κυκλοφόρησε η 2.3 αναβάθμιση στην Ιταλία, και απ' ότι είδα εδώ, και για κάποιες ελληνικές συσκευές της VodaF...

Δυστυχώς όμως το Kies για τη δικά μου συσκευή (unbranded, unrooted, ξεκλείδωτη, μαμά και όλα τα un- και ξε-) βγάζει το περίφημο:

 

This version of the device cannot be updated. :shock:

Current firmware version: JJ7/JK5/JK5 (EUR)

 

Αντίθετα στο Galaxy Mini της γυναίκας μου βγάζει:

The device has the latest firmware.

 

Ξέρει κανείς τί μπορεί να σημαίνει αυτό ?

Ακόμα και αν δεν έχει κυκλοφορήσει firmware για τη συσκευή, δεν θα έπρεπε να λέει ότι έχει το τελευταίο firmware ?

 

Τα σαϊνια στην εξυπηρέτηση πελατών λένε τη γνωστή καραμέλα "Κάντε επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις"

Το ίδιο ακριβώς μου είπαν και για τα σποραδικά σκασίματα του email app. (βρίθει όλο το internet για το πρόβλημα αυτό),

αλλά και για το ότι δεν μπορώ να βάλω τόνο στο Samsung πληκτρολόγιο (όχι στο Swype). :lol:

Επίσης δεν κατάλαβα ποτέ, γιατί σε αφήνει να γράψεις SMS με το Swype στα ελληνικά, αφού ο παραλήπτης θα πάρει κινέζικα.

 

 

Είναι κι άλλα που χω μαζεμένα, άλλα άσε καλύτερα ....

Τέλος το Tab για μένα ... Η χειρότερη αγορά που έκανα ποτέ !! :down:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά ... Χαίρομαι που, αν και κάπως αργά, ανακάλυψα και μια ελληνική γωνιά για το GTab.

 

Πήρα τη συσκευή unbranded, κανονικά ολοκαίνουργια, από το eClick to Μαϊο.

Μου φάνηκε αρκετά υπερτιμημένη για τις δυνατότητές της, αλλά τέλος πάντων για τη δουλειά που την ήθελα ήταν ΟΚ για τα λεφτά της.

 

Αυτό που με πείραξε περισσότερο, και που βέβαια ανακάλυψα εκ των υστέρων, είναι η έλλειψη υποστήριξης σε αναβαθμίσεις.

Χαρούμενος λοιπόν έμαθα ότι κυκλοφόρησε η 2.3 αναβάθμιση στην Ιταλία, και απ' ότι είδα εδώ, και για κάποιες ελληνικές συσκευές της VodaF...

Δυστυχώς όμως το Kies για τη δικά μου συσκευή (unbranded, unrooted, ξεκλείδωτη, μαμά και όλα τα un- και ξε-) βγάζει το περίφημο:

 

This version of the device cannot be updated. :shock:

Current firmware version: JJ7/JK5/JK5 (EUR)

 

Αντίθετα στο Galaxy Mini της γυναίκας μου βγάζει:

The device has the latest firmware.

 

Ξέρει κανείς τί μπορεί να σημαίνει αυτό ?

Ακόμα και αν δεν έχει κυκλοφορήσει firmware για τη συσκευή, δεν θα έπρεπε να λέει ότι έχει το τελευταίο firmware ?

 

Τα σαϊνια στην εξυπηρέτηση πελατών λένε τη γνωστή καραμέλα "Κάντε επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις"

Το ίδιο ακριβώς μου είπαν και για τα σποραδικά σκασίματα του email app. (βρίθει όλο το internet για το πρόβλημα αυτό),

αλλά και για το ότι δεν μπορώ να βάλω τόνο στο Samsung πληκτρολόγιο (όχι στο Swype). :lol:

Επίσης δεν κατάλαβα ποτέ, γιατί σε αφήνει να γράψεις SMS με το Swype στα ελληνικά, αφού ο παραλήπτης θα πάρει κινέζικα.

 

 

Είναι κι άλλα που χω μαζεμένα, άλλα άσε καλύτερα ....

Τέλος το Tab για μένα ... Η χειρότερη αγορά που έκανα ποτέ !! :down:

 

Η γλύκα με ολα αυτά ειναι να τά πειράζεις. Εγω εβαλα overcome Jupider απο xda developers και φυσάει. email το K9, sms το handsent, και πολλά αλλα καλούδια.

 

Sent from my GT-P1000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια sos ξεχασα τον κωδικο και δε μ αφηνει να μπω στο μενου.

Πως ξεκλειδωνει ?

Ή ακομα καλυτερα πως θα το επαναφερω σε μαμα κατασταση ?

Link to comment
Share on other sites

χαιρετω την παρεα.ειμαι σε φαση αγορας του και θα ηθελα να ρωτησω καποια θεματακια.με την θυρα που εχει αντι για usb τι γινεται?μπορεις να συνδεσεις καποιο δισκο ή κατι αλλο.ειναι βολικη?στο σερφαρισμα πως παει?απο αναβαθμισεις ειναι εφικτο σε android 3 ή θελει custom roms?ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ρε παιδια sos ξεχασα τον κωδικο και δε μ αφηνει να μπω στο μενου.

Πως ξεκλειδωνει ?

 

Αν δεν θυμάσαι κωδικό δεν ξεκλειδώνει.

 

Ή ακομα καλυτερα πως θα το επαναφερω σε μαμα κατασταση ?

 

http://www.technipages.com/samsung-galaxy-tab-steps-for-hard-reset.html

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Η καινούργια έκδοση 2.3.3 είναι φοβερή

 

αν και εχω την ιταλικη μπορω να πω το ιδιο!!!!!

 

 

 

Sent from my GT-P1000

 

Φιλε μου αν το κάνεις root με CF-Root-TAB7_XX_OXA_JQ1-v3.3-CWM3RFS ,μπορεις να μας κάνεις ενα backup την ROM μεσω του Clockword recovery (αφου εχεις αφαιρέσει τα προσωπικά σου αρχεία) και να μας το ανεβάσεις σε κανα mega upload να το έχουμε ....για να εχουμε και εγγύηση?....γιατι εμεις το ξεπαρθενιάσαμε με την Ιταλική ROM?

 

alex αν το κανω ετσι θα δουλεψει?σε ρωταω γιατι δεν το εχω ξανακανει!το εχεις δοκιμασει ξανα?αυριο θα εχω το tab του φιλου το οποιο εχει ακομα την 2.2!το κανω αναβαθμιση μεσω kies σε 2.3.3 και μετα root με cf και μεσω cwm backup.αφου τελειωσουν ολα αυτα περναω το backup στο δικο μου και κανω restore και μου περναει την καινουργια rom?το restore kai to backup τα κανω σε recovery mode η με το tab ανοικτο μεσω του cwm απο τα apps?

 

Sent from my GT-P1000

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
το restore kai to backup τα κανω σε recovery mode η με το tab ανοικτο μεσω του cwm απο τα apps?

 

Κάντο μέσα από το recovery. Λογικά θα σου δουλέψει όπως το λες.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

αυριο θα εχω το tab του φιλου το οποιο εχει ακομα την 2.2!το κανω αναβαθμιση μεσω kies σε 2.3.3

 

είναι διαθέσιμη η gingerbread μέσω kies? Δεν μου βγάζει τίποτα εμένα..

Link to comment
Share on other sites

είναι διαθέσιμη η gingerbread μέσω kies? Δεν μου βγάζει τίποτα εμένα..

 

 

Ναι μολις το εκανα!

 

alex ολα ετοιμα!δουλεψε κανονικα!

εχω κρατησει το backup της vodafone σε 2.3.3 οποτε οποιος το θελει ας μου πει!

το μεγεθος του αρχειου ειναι 370mb!μιλαμε παντα για restore με cwm!

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

alex ολα ετοιμα!δουλεψε κανονικα!

εχω κρατησει το backup της vodafone σε 2.3.3 οποτε οποιος το θελει ας μου πει!

το μεγεθος του αρχειου ειναι 370mb!μιλαμε παντα για restore με cwm!

Άψογος ο παίχτης!...τώρα το μόνο που μένει είναι να το πάρουμε ....να δούμε άν κάθεται πάνω στην Ιταλική!

 

μια μικρή αμφιβολία έχω για το ότι έχει διαφορετικο CSC file....δεν ξέρω αν το αφήσει το CW να αποσυμπιεστεί μολις δει οτι το ένα ειναι VGR κι το αλλο ΙΤΑ...η νεκροψία θα δείξει!

 

alex ολα ετοιμα!δουλεψε κανονικα!

εχω κρατησει το backup της vodafone σε 2.3.3 οποτε οποιος το θελει ας μου πει!

το μεγεθος του αρχειου ειναι 370mb!μιλαμε παντα για restore με cwm!

Το πέρασες κι ολας στο δικό σου ή οχι?

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Το πέρασες κι ολας στο δικό σου ή οχι?

 

Το περασα κανονικα.ολα δουλευουν καλα για την ωρα.

 

Sent from my GT-P1000

 

Το πέρασες κι ολας στο δικό σου ή οχι?

 

στο kies μου βγαζει οτι δεν ειναι δυνατη η ενημερωσει της εκδοσης της συσκευης!παρολαυτα το διαβαζει κανονικα!

αυτο ειναι το μονο προβλημα που εχω βρει για την ωρα

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab 7 / 7 Plus (P1000 / P6200)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...