Jump to content

Samsung Galaxy Tab 7 / 7 Plus (P1000 / P6200)


takisme
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kαλημέρα σας.

Είμαι κάτοχος και εγώ ενός samsung p1000 και μετά απο καιρό μπήκα στην διαδικασια να αλλαξω rom

διαβασα αρκετα απο τα Post σας και ξεκινησα την διαδικασια

Ολα καλα πηγαν αλλα καπου εδω ξεκιναν τα προβληματα μου

Δεν κανει κλήση-δεν ανοιγει να βαλω Pin και μου πεταει συνεχως ενα μηνυμα ( Η διαδικασια com.android.phone δεν ανταποκρινεται)

Αλλαξα rom μηπως και φταιει αλλα παλι τα ιδια

Eβαλα και stock και official παλι τα ιδια

Να πω οτι πριν απο ολα αυτα η ταμπλετα λειτουργουσε κανονικα

Θα ηθελα σας παρακαλω την βοηθεια σας

 

Ποια διαδικασία ακολούθησες και με ποια ρομ; επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων έκανες;

- Alex
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ακολούθησα και αυτην (http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=281330&highlight=p1000)

οπως αναφερει στο πρωτο Post και αλλες που εχουν αναφερει εδω μεσα.

Τωρα εχω την 2,3,6

εκανα και επαναφορα ρυθμισεων και το προβλημα παραμενει

 

Παρεπιμπτοντως εκανα αυτο που γραφεις εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=281330&highlight=p1000&page=112

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε την Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή την Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Ακολούθησα και αυτην (http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=281330&highlight=p1000)

οπως αναφερει στο πρωτο Post και αλλες που εχουν αναφερει εδω μεσα.

Τωρα εχω την 2,3,6

εκανα και επαναφορα ρυθμισεων και το προβλημα παραμενει

 

Παρεπιμπτοντως εκανα αυτο που γραφεις εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=281330&highlight=p1000&page=112

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε την Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή την Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

 

Έβαλες δηλαδή τη rom της vodafone σε sim-free tab ή ανάποδα; Πρόσεξε ποια rom βάζεις... (2.3.6 δε θα πει κάτι, ποια ακριβώς έβαλες; )

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Εκανα ακριβως αυτο που γραφεις στο Post σου

Εκανα αυτο που λεει στην πρωτη σελιδα

Εβαλα την 4.1.1 που γραφετε σε καποια απο της σελιδες

τζιφος

Link to comment
Share on other sites

Εκανα ακριβως αυτο που γραφεις στο Post σου

Εκανα αυτο που λεει στην πρωτη σελιδα

Εβαλα την 4.1.1 που γραφετε σε καποια απο της σελιδες

τζιφος

 

Kαι πάλι δε μου λες ποια rom έβαλες... τώρα ποια φοράς; Συγκεκριμένα. (όχι 2.3.6). Και το tab σου από που το πήρες; Ήταν της vodafone? ή sim free? Σορρυ αλλά έτσι δουλειά δε γίνεται.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια για να ρωτήσω έχω το GT 6200 τι θα γίνει με την αναβάθμιση σε 4.0.4 ???την έχουν δώσει σε αρκετες χώρες αλλα Ελλάδα τίποτα.....
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια για να ρωτήσω έχω το GT 6200 τι θα γίνει με την αναβάθμιση σε 4.0.4 ???την έχουν δώσει σε αρκετες χώρες αλλα Ελλάδα τίποτα.....

 

ρώτησα προσωπικά την samsung hellas. παρότι συνήθως δεν προσδιορίζουν πότε θα έρθει μια αναβάθμιση μου είπαν σύντομα..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!Πηρα κι εγω ενα 7αρι plus σε τιμη ευκαιριας και μολις παρατηρησα το εξης.Ειχα να το δουλεψω μια μερα και το ειχα με full μπαταρια στην αναμονη.Μολις το ανοιξα τωρα,ειχε χασει ωρα και ημερομηνια.Ειχε γυρισει 1-1-2000.Εχει αντιμετωπισει κανεις κατι τετοιο ξανα;Ευχαριστω
ΜΑΧ.
Link to comment
Share on other sites

παιδια sos εκανα εδς και ενα μηνα update απο 2.2 σε 2.3.6 και σερνοτανε . πριν 10 λεπτα εκλεισε μονο του και δεν κανει τιποτα.

Τι να κανω HELPPPPPP TABLET 7 3G P1000 GALAXY TAB

Edited by angelos26
Link to comment
Share on other sites

παιδια sos εκανα εδς και ενα μηνα update απο 2.2 σε 2.3.6 και σερνοτανε . πριν 10 λεπτα εκλεισε μονο του και δεν κανει τιποτα.

Τι να κανω HELPPPPPP TABLET 7 3G P1000 GALAXY TAB

 

σε download mode μπαινει?

Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

Εχω το P1000( αγορασμενο πριν 2 χρονια) και περασμενη την overcome 4.1.0,εδω και αρκετο καιρο.Εδω και μια εβδομαδα,η μπαταρια αντεχει 10-12 ωρες.καμμια ιδεα πως την ελεγχω πριν το παω για καινουρια?
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: η 3G έκδοση του 7.0 Plus παίρνει κανονική SIM ή mini-SIM;

Το gsmarena λέει mini, αλλά το ίδιο λέει και για το Optimus 2X μου που παίρνει κανονική. :p

http://www.gsmarena.com/samsung_p6200_galaxy_tab_7_0_plus-4208.php

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: η 3G έκδοση του 7.0 Plus παίρνει κανονική SIM ή mini-SIM;

Το gsmarena λέει mini, αλλά το ίδιο λέει και για το Optimus 2X μου που παίρνει κανονική. :p

http://www.gsmarena.com/samsung_p6200_galaxy_tab_7_0_plus-4208.php

 

Κανονικη sim παιρνει φιλε μου.ειναι 100% σιγουρο γιατι το εχω και γω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας

Εχω το GT P1000 2.3.6 . Εδώ και αρκετό καιρό το φορτίζω και δεν φτάνει ποτέ στο 100% αναμένο σταματά στο 99%. Σβηστό φτάνει 100% αλλα μόλις βγάζω το βύσμα κατέβαινει η μπάρα της μπαταρίας, το συνδέω φορτίζει για λίγα λεπτά και πάλι φτάνει 100% κ.τ.λ.

Τα φώτα σας παρακαλώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας

Εχω το GT P1000 2.3.6 . Εδώ και αρκετό καιρό το φορτίζω και δεν φτάνει ποτέ στο 100% αναμένο σταματά στο 99%. Σβηστό φτάνει 100% αλλα μόλις βγάζω το βύσμα κατέβαινει η μπάρα της μπαταρίας, το συνδέω φορτίζει για λίγα λεπτά και πάλι φτάνει 100% κ.τ.λ.

Τα φώτα σας παρακαλώ

 

Δεν είναι τίποτα. Είναι bug το είχε και το s3

Link to comment
Share on other sites

Επιτελους η ics για το GALAXY TAB PLUS GT-P6200 εφθασε εδω και λιγες μερες.για τους ενδιαφερομενους μπορουν να την κατεβασουν απο εδω:http://www.hotfile.com/dl/176117000/8951e96/P6200XXLQ6_P6200OXXLQ2_EUR.zip.html η αναλακτικα μεσα απο το kies.

 

Y.Γ φιλε alex (tyxerakias) αν ειναι ευκολο για ενα update στο Link της ρομ στην αρχικη σελιδα ;) .(ευχαριστω προκαταβολικα)!

Edited by geopis
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.θα ηθελα να κανω μια ερωτηση.εχω το tab p1000 και ειχα περασμενη την cyanogen 4.1.2.κατα λαθος ομως περασα απο πανω την 9.1.0 με αποτελεσμα το tablet να ανοιγει και να κολλαει στο logo cyanogen.καμια βοηθεια??
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας εχω το Ρ1000 απο vofafone . εβαλα custom rom 4.1.2 και επειδη ηθελα να γυρισω στην 2.3.6 , μεσω clockworkmod εκανα restore .Μετα το restore ομως δεν κανει mount την sdcard. Με το power ανοιγει και εμφανιζεται το σημα galaxy tab και κολλαει:cry:

Λεω να δοκιμασω να το επαναφερω με αυτο τον τροπο http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1133590 για soft brick.

πιο Firmware Να βαλω στο odin? Αυτο απο http://www.samfirmware.com για ελλαδα και vodafone?

Τι να κανω? εχω πελαγωσει. Πληροφοριακα σε download mode μπαινει

Ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το 6200 με android 3,2 όταν το σύνδεσα στο PC και άνοιξα το KIES μου έβγαλε ότι υπάρχει αναβάθμιση.Ποια εννοεί άραγε την 4.0.Ακόμα είδα ότι μπορεί οι εφαρμογές να μπουν σε φακέλους Αυτό από το μάνιουαλ που κατέβασα από το διαδύκτιο.Πάντως ότι και να έκανα δεν τα κατάφερα. Σαν μηχανάκι αρκετά καλό.Αν είχε και οθόνη amoleid φα ήταν άπαιχτο.
Link to comment
Share on other sites

Φιλε panvar κ εγώ το ίδιο μηχάνημα έχω . η αναβάθμιση που σου βγάζει είναι η 4.0.4 . θα σου πρότεινα πριν την κάνεις να σβήσεις τα πάντα στο tablet γιατί αλλιώς θα κολάει . πέρνα την 4.0.4 κ μετά στήστω όπως θες .
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου σε ευχαριστώ θα ήθελα να σε ρωτήσω αν στην 4 υποστηρίζει τον flas player και ακόμα αν έχεις βρει πώς μπαίνουν οι εφαρμογές σε φακέλους που λέει το manuel.Eυχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

για flash εξαρτάτε από τον browser που χρησιμοποιείς ο opera που χρησιμοποιω εγώ έχει, ο chrome δεν έχει .στις αρχικές οθόνες αν έχεις εφαρμογή την κρατάς πατημένη πάνω θα σου βγάλει κάποιες επιλογές όπως δημιουργία φακέλου κ σήρεις την εφαρμογη εκει που λέει δημιουργία φακέλου . για το μενου με της εφαρμογες για να δημιουργήσεις φάκελο μπες εφαρμογές πανω δεξια σου βγάζει 3γραμούλες το πατάς κ επιλέγεις το επεξεργασία ,ολεσ οι εφαρμογεσ θα έχουν πάνω τους ένα χ κρατάς πατημένη την εφαρμογη που θες να βάλεις σε φάκελο με το που θα την κρατήσεις πατημένη πάνω θα σου βγάλει επιλογεσ μία απο αυτη λέει δημιουργία φακέλου την σήρεισ εκει κ έγινε
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.Το δοκίμασα και δε γίνεται η δημιουργία φακέλου στην αρχική οθόνη.Η μόνη επιλογή που βγάζει είναι η κατάργηση.Στις εφαρμογές άμα πατήσω σε κάποια βγάζει πάνω πάνω το market και αυτό το σημάδι J.Δοκίμασα και ενός φίλου και κάνει τα ίδια.Έχουμε ακόμα την 3,2.Θυμάσαι αν γίνονταν αυτά πριν το αναβαθμίσεις στην 4.Μήπως δεν έχω τικάρει κάτι στις αρχικές ρυθμίσεις.Και πάλι ευχαριστώ πολύ.
Link to comment
Share on other sites

To Samsung Galaxy Tab 7.0 Plus P6210 να υποθέσω ότι είναι το καλύτερο Tablet 7.0 της Samsung !

Η οθόνη του έχει καμία σχέση με εκείνη του s3 ή είναι πολύ κατώτερη ; Μπορώ να το βρω στα 32 GB σε ελληνικό μαγαζί ή μεταχειρισμένο;

Μήπως αξίζει να δώσω κάτι παραπάνω και να πάρω το Note 2 ;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab 7 / 7 Plus (P1000 / P6200)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...