Jump to content

Samsung Galaxy Tab 7 / 7 Plus (P1000 / P6200)


takisme
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Διάβασα εδώ ό,τι η Samsung έχει ξεκινήσει να παρέχει αναβάθμιση στην Ice cream sandwich έκδοση και για τα Samsung galaxy tablets των 7 ιντσών .

Πηγή: http://androidadvices.com/9-samsung-galaxy-devices-receives-android-40-ics-upgrade-canada/

Μπορεί κάποιος να την βρει για να την κατεβάσουμε ;

Τέλος μπορεί κάποιος να μου πει, πως μπορώ να δω αν η ταμπλέτα - κινητό μου είναι GSM ή CDMA;

 

Ευχαριστώ!

 

Ω ναι, τους έχω εγκαταστήσει μια χαρά απο πρίν!

Edited by Tyxerakias
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μου ειχε συμβει και μενα μια παρομοια κατασταση.κολουσε και μετα μου εβγαζε μια εικονα του ταμπλετ και τoυ pc και ενδιαμεσα ενα θαυμαστικο, και τελικα ειχε προβλημα η rom που ηθελα να φλασαρω.δοκιμασες να περασεις αλλη rom?
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα εχει 3 μέρες οπου οταν πεζω ενα παιχνίδι ξαφνικά μου κάνει επανεκίνηση. τι συμβαίνει? γνωρίζει κάποιος?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Εχω το p1000 και δεν το αναγνωρίζει το kies το S2 όμως κανονικά

 

τι σου λεει φιλε μου ακριβως το Kies? η συσκευη σας δεν υποστηριζει αναβαθμιση μεσω Kies? η δεν την βλεπει την συσκευη καθολου?

Link to comment
Share on other sites

Δεν την βλέπει καθόλου

Μου βγάζει συνέχεια το μνμ Επανασυνδέστε σε λειτουργία Samsung kies και ρυθμήσεις usb κτλ.

μου συμβαινει και μενα καποιες φορες με το δικο μου Tab.δοκιμασες να κανεις κανα restart σε kies και το tab?

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα τπτ

Eιναι απο vodafone στην 2.3.6 και θέλω να περάσω την original rom, απο την πρωτη σελιδα του θεματος ,μήπως και μου το αναγνωήσει αλλα το link δεν υπαρχει πλέων

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα τπτ

Eιναι απο vodafone στην 2.3.6 και θέλω να περάσω την original rom, απο την πρωτη σελιδα του θεματος ,μήπως και μου το αναγνωήσει αλλα το link δεν υπαρχει πλέων

 

για μπες απο εδω :http://hotfile.com/dl/146494228/f96f1bb/P1000BUJQ3_P1000VGRJQ1_VGR.zip.html . αν και το link ειναι το ιδιο. το βρηκα απο samMobile.εμενα το λινκ δουλευει μια χαρα

Link to comment
Share on other sites

μου συμβαινει και μενα καποιες φορες με το δικο μου Tab.δοκιμασες να κανεις κανα restart σε kies και το tab?

 

Τελικα επανεγκατεστησα το kies και το αναγνωρισε αλλα δεν μου δίνει update

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη δεν το εγραψα σωστά

Δεν ψάχνω της vodafone αλλα την επίσημη ελληνική sim-free ROM για το P1000

 

http://www.hotfile.com/dl/170093223/2849db3/P1000XWJQ8_P1000EURJQ1_EUR.zip.html

Link to comment
Share on other sites

 

geopis ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Πιστέυω πως και με τισ οδηγείες στην αρχή του θέματος θα είμαι οκ να αλλάξω την rom?

Link to comment
Share on other sites

geopis ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

να σαι καλα.οτι χρειαστεις εδω ειμαστε :wink:

 

με τις οδηγιες ενοειτε πως δεν θα συναντησεις καποιο θεμα ειναι δοκιμασμενα και τα παιδια που ανεβαζουν τους οδηγους ειναι απολυτα "ψαγμενα"

Edited by geopis
Link to comment
Share on other sites

Εχω περάσει την rom jq8 κανονικά αλλα παλι δεν μου κανει update γράφει οτι εχει το πιο πρόσφατο λογισμικο 2.3.6 ενω στην σελίδα της samsung δίνει μεχρι 3.43

Κάνω κάτι λάθος?

Link to comment
Share on other sites

Εχω περάσει την rom jq8 κανονικά αλλα παλι δεν μου κανει update γράφει οτι εχει το πιο πρόσφατο λογισμικο 2.3.6 ενω στην σελίδα της samsung δίνει μεχρι 3.43

Κάνω κάτι λάθος?

 

εισαι σιγουρος γιαυτην την εκδοση που λες (3.43)? την βρηκες και σε site της samsung?αποτι ειδα με ενα γρηγορο ψαξιμο η τελευταια εκδοση τουλαχιστον η ελληνικη παει μονο μεχρι την 2.3.6. παντα βεβαια μιλαμε για stock rom και οχι για custom.

Link to comment
Share on other sites

Εχω περάσει την rom jq8 κανονικά αλλα παλι δεν μου κανει update γράφει οτι εχει το πιο πρόσφατο λογισμικο 2.3.6 ενω στην σελίδα της samsung δίνει μεχρι 3.43

Κάνω κάτι λάθος?

 

εισαι σιγουρος γιαυτην την εκδοση που λες (3.43)? την βρηκες και σε site της samsung?αποτι ειδα με ενα γρηγορο ψαξιμο η τελευταια εκδοση τουλαχιστον η ελληνικη παει μονο μεχρι την 2.3.6. παντα βεβαια μιλαμε για stock rom και οχι για custom.

 

Δεν υπάρχει έκδοση android 3.43, δεν ξέρω που τα ξετρυπώνετε αυτά, μήπως μπερδεύεις την έκδοση android με την έκδοση του Kies?... μετά την gb 2.3.6 (που είναι όντως η τελευταία), μετά για το tab 7 plus (62xx) πάει ics 4.0.3. Οι τελευταίες εκδόσεις βρίσκονται πάντα στην πρώτη σελίδα (thanks geopis για τα ανανεωμένα links). Tο tab 7 (10xx) ΔΕΝ έχει ics, και ΟΥΤΕ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΕΠΙΣΗΜΑ.

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Λάθος δικό μου

Για costum rom που μπορώ να ψάξω?

 

CM9: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1385153

Aυτή είναι η πληρέστερη για το Galaxy Tab 7 P1000

 

AOKP: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1523174

Υπάρχει κι αυτή, αλλά είναι ακόμα beta.

 

Aν ενδιαφέρεται κανείς για οδηγό εγκατάστασης της CM9 ας το πει να μη γράφω τζάμπα. :)

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Όπως γράφω κι εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=299969

με ICS και bt πληκτρολόγιο μπορείτε να γράψετε κι ελληνικά, αλλά χωρίς τόνους.

τα καλύτερα είναι... δίπλα σας

πρώην συντονιστής συζητήσεων στα fora Windows Phone και Digital Gadgets[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα σας.

Είμαι κάτοχος και εγώ ενός samsung p1000 και μετά απο καιρό μπήκα στην διαδικασια να αλλαξω rom

διαβασα αρκετα απο τα Post σας και ξεκινησα την διαδικασια

Ολα καλα πηγαν αλλα καπου εδω ξεκιναν τα προβληματα μου

Δεν κανει κλήση-δεν ανοιγει να βαλω Pin και μου πεταει συνεχως ενα μηνυμα ( Η διαδικασια com.android.phone δεν ανταποκρινεται)

Αλλαξα rom μηπως και φταιει αλλα παλι τα ιδια

Eβαλα και stock και official παλι τα ιδια

Να πω οτι πριν απο ολα αυτα η ταμπλετα λειτουργουσε κανονικα

Θα ηθελα σας παρακαλω την βοηθεια σας

Edited by HLIASR
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab 7 / 7 Plus (P1000 / P6200)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...