Jump to content

Samsung Galaxy Tab 7 / 7 Plus (P1000 / P6200)


takisme
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Μια χαρά συσκευή είναι. Έχε απλά υπόψιν σου ότι συνδέεται μόνο μέσω wifi το συγκεκριμένο και όχι 3G. Η έκδοση με 3G (P6200) παρέχει δυνατότητα και για χρήση ως τηλέφωνο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπέρα τελικά το αγόρασα "SAMSUNG GALAXY TAB 7.0 PLUS P6210 WIFI 16GB" μπορείται μήπως να με βοηθησετε στην αγορά μιας θήκης-τσαντας που να τεριάζει? Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα τελικά το αγόρασα "SAMSUNG GALAXY TAB 7.0 PLUS P6210 WIFI 16GB" μπορείται μήπως να με βοηθησετε στην αγορά μιας θήκης-τσαντας που να τεριάζει? Ευχαριστώ.

 

στο ebay εψαξες?

Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

στο ebay εψαξες?

 

θα προτιμούσα απο ελλάδα για αμεσότητα, αν υπαρχει κατι καλυτερο σε ebay θα κανω υπομονή τοτε.... :):):)

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα τελικά το αγόρασα "SAMSUNG GALAXY TAB 7.0 PLUS P6210 WIFI 16GB" μπορείται μήπως να με βοηθησετε στην αγορά μιας θήκης-τσαντας που να τεριάζει? Ευχαριστώ.

εγω βρηκα σε μουλτι και πλαισιο θηκη βιβλιο μπελκιν τσουχτερη βεβαια στα 50 ευρω αν θυμαμαι

 

πέρασα με odin την αυστριακη 4.0.4 ics στο 7plus P6200. Το ταμπλετοτηλέφωνο ζω-γρα-φι-ζει απλά! θα δω συμπεριφορα μπαταριας κλπ και θα ενημερωσω.

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Την ICS την βρηκες στο xda η' υπάρχει επίσημη; πόσο καλύτερη είναι από την 2.3.66;

 

Από xda φυσικά ;)

 

Μέχρι πρότινως είχα κάνει όλες τις original αναβαθμίσεις που έδινε για την ελληνική rom της vodafone. Δεν είχα κανένα παράπονο με μια συσκευή τιγκαρισμένη με 200+ εφαρμογές.

Ωσπου έβαλα την -επίσημη πάντα- 2.3.6 και απαυτώθηκε ο Δίας.

Πρέπει να την κυκλοφόρησαν επίτηδες για να μισήσουμε το μηχάνημα και να πάρουμε καινούργιο :p

Το wifi κολούσε μετά από 10 λεπτά. Ηθελε restart για να ξαναπαίξει. Σε περίπτωση δε που άνοιγες καταλάθως το bluetooth έτρωγες συνεχή restarts για κανά μισάωρο...

τα καλύτερα είναι... δίπλα σας

πρώην συντονιστής συζητήσεων στα fora Windows Phone και Digital Gadgets[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια,

θα ηθελα παρακαλω τα φωτα σας στο προβλημα που εχω εφοσον υπαρχει λυση.αγορασα εδω και 2 βδομαδες το ταμπλετ του τιτλου και του εβαλα την ics 4.0.4 (AYSTRIAN) απο sammobile αφου ειχα κανει ενα backup την ρομ μου μεσω CWM (CLOCKWORK MOD RECOVERY).Tο ξερω πως θα επρεπε να περιμενω γιατι οπου να'ναι θα εβγαινε και ελληνικο update της ics αλλα ημουν πολυ ανυπομονος να την δω συν της αλλης πως ημουν σιγουρος πως με το backup θα επεστρεφε στην εκδοση οπου ηταν το ταμπλετ.αλλα τα πραγματα δεν ειναι ετσι.επεσρτεψα μεν στην honeycomp αλλα το samsung kies moy λεει πως η συσκευη μου δεν υποστηριζεται.

 

Και τωρα το μεγαλο ερωτημα:υπαρχει καποιος (αγιος ανθρωπος) που να εχει την στοκ ρομ (ελλαδας) η καποια λυση?

Ευχαριστω εκ των προτερων, Γιωργος!

 

Καλησπερα παιδια.Απο παιχνιδια τι εχετε καταφερει να περασετε στο p6200 galaxy tab plus?

Απο τα HD της Gameloft δεν παιζει κανενα, τουλαχιστον απο αυτα που εχω δοκιμασει.

 

γεια σου φιλε μου.εχω και γω το ιδιο ταμπλετ και εχω δοκιμασει το asphalt 7 heat το οποιο παιζει αψογα και ειναι 1gb συνολο <9στην default language εχει ιαπωνεζικα αλλα αλλαζει ευκολα απο το μενου σε αγγλικα.θα το βρεις απο piratebay εδω:http://thepiratebay.se/torrent/7475736/Asphalt_7_Heat_for_Android_with_SD_files

 

με την ευκαρια που εχεις και συ το ιδιο μηχανημα μημπως εχεις κρατησει φιλε μου την στοκ ρομ σε backup?την ψαχνω απεγνωσμενα εδω και καιρο και δεν μπορω να τη βρω

Edited by Tyxerakias
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια,

θα ηθελα παρακαλω τα φωτα σας στο προβλημα που εχω εφοσον υπαρχει λυση.αγορασα εδω και 2 βδομαδες το ταμπλετ του τιτλου και του εβαλα την ics 4.0.4 (AYSTRIAN) απο sammobile αφου ειχα κανει ενα backup την ρομ μου μεσω CWM (CLOCKWORK MOD RECOVERY).Tο ξερω πως θα επρεπε να περιμενω γιατι οπου να'ναι θα εβγαινε και ελληνικο update της ics αλλα ημουν πολυ ανυπομονος να την δω συν της αλλης πως ημουν σιγουρος πως με το backup θα επεστρεφε στην εκδοση οπου ηταν το ταμπλετ.αλλα τα πραγματα δεν ειναι ετσι.επεσρτεψα μεν στην honeycomp αλλα το samsung kies moy λεει πως η συσκευη μου δεν υποστηριζεται.

 

Και τωρα το μεγαλο ερωτημα:υπαρχει καποιος (αγιος ανθρωπος) που να εχει την στοκ ρομ (ελλαδας) η καποια λυση?

Ευχαριστω εκ των προτερων, Γιωργος!

 

 

 

γεια σου φιλε μου.εχω και γω το ιδιο ταμπλετ και εχω δοκιμασει το asphalt 7 heat το οποιο παιζει αψογα και ειναι 1gb συνολο <9στην default language εχει ιαπωνεζικα αλλα αλλαζει ευκολα απο το μενου σε αγγλικα.θα το βρεις απο piratebay εδω:http://thepiratebay.se/torrent/7475736/Asphalt_7_Heat_for_Android_with_SD_files

 

με την ευκαρια που εχεις και συ το ιδιο μηχανημα μημπως εχεις κρατησει φιλε μου την στοκ ρομ σε backup?την ψαχνω απεγνωσμενα εδω και καιρο και δεν μπορω να τη βρω

 

Ποια είναι η ελληνικη stock ROM;

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Ποια είναι η ελληνικη stock ROM;

ανεβαζω φιλε μου μια φωτο με τα στοιχεια της ρομ:http://img194.imageshack.us/img194/5368/sdc11757a.jpg

 

το προβλημα που αντιπετωπιζω επειτα απο το restore ειναι πως η εκδοση βασικου φασματος αντι να ειναι οπως αυτη της φωτο δλδ P6200XXKL1 εμενα μου βγαζει P6200XXKL7. Kαι γιαυτον τον λογο αποσο γνωριζω το kies δεν αναγνωριζει την συσκευη μου.τα υπολοιπα στοιχεια ειναι τα ιδια (κερνελ και αριθμος κατασκευης).

Edited by geopis
Link to comment
Share on other sites

ανεβαζω φιλε μου μια φωτο με τα στοιχεια της ρομ:http://img194.imageshack.us/img194/5368/sdc11757a.jpg

 

το προβλημα που αντιπετωπιζω επειτα απο το restore ειναι πως η εκδοση βασικου φασματος αντι να ειναι οπως αυτη της φωτο δλδ P6200XXKL1 εμενα μου βγαζει P6200XXKL7. Kαι γιαυτον τον λογο αποσο γνωριζω το kies δεν αναγνωριζει την συσκευη μου.τα υπολοιπα στοιχεια ειναι τα ιδια (κερνελ και αριθμος κατασκευης).

 

Το modem δεν αποθηκεύεται με nandroid backup, οπότε είναι λογικό αυτό που σου συνέβη. Δυστυχώς τώρα είμαι στο καράβι και πάω διακοπές και δε θα μπορέσω να βρω την αρχική σου ρομ, πιστεύω ότι θα ανέβει σύντομα στο sammobile... υπομονή μια βδομάδα :)

 

Edit: Κι όμως ακόμα και στη θάλασσα το βρήκα :) : P6200XXKL8/P6200OXXKK8/P6200XXKL7/P6200XXKL8

 

(PDA: P6200XXKL8, Phone: P6200XXKL7, CSC: P6200OXXKK8)

Αυτό είναι το τελευταίο ελληνικό firmware. (Από αυτό στη φωτογραφία σου, το Κιες θα σου δώσει απευθείας αυτήν την αναβάθμιση). Δοκίμασε να το κατεβάσεις με το checkfus 2.1 :google: με product code EUR, και μετά πέρνα το με το Odin 1.85. Μόλις το κάνεις, θα έχεις το αυθεντικό ελληνικό firmware, .και φυσικά το kies θα το αναγνωρίζει κανονικά.

 

Αν δεν τα καταφέρεις, θα το ανεβάσω σε μια βδομάδα. Περαιτέρω οδηγίες με pm.

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, δεν θα ήταν πολύ πρακτικό και χρήσιμο ή ύπαρξη μιας databases απο τους administrators , που θα έχει όλες τις Ελληνικές και ξένες Roms για το Tablet μας;

Οι φίλοι μας έχουν ανεβάσει ορισμένες, αλλά οι διαχειριστές εκείνων των websites που τις ανέβασαν τις έχουν διαγράψει και δεν τις βρίσκουμε πια.

Δεν θα ήταν καλό να τις έχουμε στον δικό μας σέρβερ , σε μορφή πίνακα για να μην ψάχνουμε και περνάμε ό,τι να 'ναι ,που ορισμένες φορές δεν έχει και το επιθυμητό αποτέλεσμα;

Εσείς administrators, πως το ακούτε σαν ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, δεν θα ήταν πολύ πρακτικό και χρήσιμο ή ύπαρξη μιας databases απο τους administrators , που θα έχει όλες τις Ελληνικές και ξένες Roms για το Tablet μας;

Οι φίλοι μας έχουν ανεβάσει ορισμένες, αλλά οι διαχειριστές εκείνων των websites που τις ανέβασαν τις έχουν διαγράψει και δεν τις βρίσκουμε πια.

Δεν θα ήταν καλό να τις έχουμε στον δικό μας σέρβερ , σε μορφή πίνακα για να μην ψάχνουμε και περνάμε ό,τι να 'ναι ,που ορισμένες φορές δεν έχει και το επιθυμητό αποτέλεσμα;

Εσείς administrators, πως το ακούτε σαν ιδέα;

 

Ανέφικτο και ουτοπικό :)

Όλες οι roms, ελληνικές και ξένες; Γιατί;

Στα περισσότερα θέματα το κάνουμε ήδη, ειδικά για τις ελληνικές. Για όλες τις υπόλοιπες υπάρχει το sammobiles.com καθώς και το samsung-updates.com .

Ο server του site δεν έχει χώρο για τόσα Gbytes...

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Επειτα απο την πολυτιμη βοηθεια του φιλου tyxerakia , βρεθηκε η stock rom (ελληνικη) του p6200 που ομολογουμενως αν και η λυση ηταν απλη,δεν κρυβω πως εψαχνα καμποσες μερες...οσο ζουμε μαθαινουμε :p .

Μετα απο την εγκατασταση μεσω odin ,το ταμπλετ επανηλθε πληρως οπου αυτο σημαινει πως πλεον το samsung Kies ''βλεπει '' την συσκευη κανονικα δινοντας (εφοσον ειναι διαθεσιμα)τα καινουρια original update.

Παρακατω επισυναπτω τον συνδεσμο της ρομ οπου ανεβασα ωστε να εξυπηρετηθουν κι αλλα ατομα: http://depositfiles.com/files/8vx69vtzo

Edited by geopis
Link to comment
Share on other sites

Επειτα απο την πολυτιμη βοηθεια του φιλου tyxerakia , βρεθηκε η stock rom (ελληνικη) του p6200 που ομολογουμενως αν και η λυση ηταν απλη,δεν κρυβω πως εψαχνα καμποσες μερες...οσο ζουμε μαθαινουμε :p .<br />

Μετα απο την εγκατασταση μεσω odin ,το ταμπλετ επανηλθε πληρως οπου αυτο σημαινει πως πλεον το samsung Kies ''βλεπει '' την συσκευη κανονικα δινοντας (εφοσον ειναι διαθεσιμα)τα καινουρια original update.<br />

Παρακατω επισυναπτω τον συνδεσμο της ρομ οπου ανεβασα ωστε να εξυπηρετηθουν κι αλλα ατομα: <a href="http://depositfiles.com/files/8vx69vtzo" rel="nofollow" target="_blank" class="external">http://depositfiles.com/files/8vx69vtzo</a>

 

Ευχαριστούμε για το link, που τώρα υπάρχει και στην πρώτη σελίδα. Όσο για την αναμονή για ελληνική ics... μακάρι να έρθει γρήγορα όπως λες αλλά δεν το βλέπω :p

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!

Έχετε τη καλοσύνη να μου υπενθυμισεται πως "παίρνουμε" screen capture στο 7άρι (Ρ1000) ;;

 

Ευχαριστώ! :)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!

Έχετε τη καλοσύνη να μου υπενθυμισεται πως "παίρνουμε" screen capture στο 7άρι (Ρ1000) ;;

 

Ευχαριστώ! :)

 

Αν θυμαμαι καλα φιλε μου πατας το πισω και το power button ταυτοχρονα μεχρι να ακουσεις το ηχο τραβηγματος της φωτο

Link to comment
Share on other sites

Εν μέρη καλά θυμάσαι ;)

Το τσεκαρα, απλά πρώτα πατάς συνεχόμενα το "πληκτρο" της επιστροφής και μετά το on-off. . .

 

Mercy αγαπητέ! :)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γεια σε όλους του φόρουμ!

Μετά απο αναβάθμιση και πέρασμα της ice cream sandwich στο Samsung Galaxy Tab μου (SGT-P1000), έχει παρουσιαστεί το εξής πρόβλημα:

Σβήνει ,όπως πάντα αν δεν την χρησιμοποιήσεις για μερικά λεπτά και όταν πάω να την ανοίξω, δεν βλέπω τίποτα στην οθόνη - αν και ακούγεται κανονικά ο ήχος- παρά μόνο μία μαύρη οθόνη και τίποτε άλλο.

Επίσης αν την αφήσω έτσι ,την κλείσω και την ανοίξω μετά απο ώρα ή ώρες, μερικές φορές ανοίγει κανονικά ,βλέπω το γραφικό περιβάλλον της ice cream sandwich έκδοσης, αλλά και πάλι αργότερα πάλι ξανά εμφανίζεται το παραπάνω πρόβλημα.

Η ερωτησή μου είναι η εξής: Έχει συμβεί και σε άλλον μετά απο την συγκεκριμένη αναβάθμιση;

Μπορεί κάποιος να μου πεί , αν του έχει συμβεί και σε αυτόν το συγκεκριμένο πρόβλημα , περνώντας την παραπάνω έκδοση android και αν ναί τι έκανε για να το διορθώσει;

 

 

 

Ευχαριστώ!

 

Για να περάσετε την Ice cream sandwich -4η έκδοση του Android στην ταμπλέτα σας -SGT-P1000 Θα χρειαστείτε , τους δύο παρακάτω οδηγούς που θα σας δώσω.

Πρώτα απ' όλα για να περάσετε την Ice cream sandwich έκδοση του Android στην ταμπλέτα - κινητό σας, θα πρέπει να την έχετε κάνει root.

Για να το πραγματοποιήσετε αυτό θα χρειαστεί να ακολουθήσετε το παρακάτω οδηγό: http://www.youtube.com/watch?annotation_id=annotation_552668&feature=iv&src_vid=q8FCY4JpgFQ&v=9qrwDDd205o

Στην συνέχεια, αφού έχει γίνει το root ,θα πρέπει να ακολουθήσετε ως δεύτερο και τελευταίο βήμα αυτόν τον οδηγό για να περάσετε την Ice Cream Sandwich έκδοση στο tablet σας : http://www.youtube.com/watch?feature=fvwp&NR=1&v=q8FCY4JpgFQ

Μόλις το κάνετε, αφήστε ένα μήνυμα εδώ, για να μας πείτε πως παίζει στην ταμπλέτα σας το εν λόγω Android Firmware , τις παρατηρήσεις σας και τις εντυπώσεις από αυτή την αναβάθμιση της ταμπλέτας σας στην τέταρτη έκδοση του Android.

 

Γειά σας και πάλι!

Είμαι δεύτερη φορά κάτοχος ενός Samsung Galaxy Tab GT-P1000 και θέλω πριν προβώ σε αναβάθμιση:

1. Να μπορέσω να σώσω τα κομμάτια απο τα οποία αποτελείται το λογισμικό ,δηλαδή τα PIT, PDA , ή αντίστοιχα .pit, .md5 και dbdata;

2. Χρειάζομαι κάποιο πρόγραμμα σαν το odin3 ,για να τα αποθηκεύσω στον Ηλεκτρονικό μου Υπολογιστή , όταν θελήσω να ξανά περάσω αυτή την έκδοση firwmware 2.2 με ,P1000BUJI3 και με FROYO.BUJI4;

3. Ποιός άλλος οδηγός μας βοηθά να περάσουμε την ICE CREAM SANDWICH -4η έκδοση στην συγκεκριμένη ταμπλέτα; Ποιά τα αντίστοιχα PIT, PDA, DBDATA αρχεία για να το κάνουμε αυτό;

4. Θα έχει όλες τις επίσημες εφαρμογές ο οδηγός αυτός ή θα χρειαστεί να προσθέσουμε υλικό για να τα έχουμε όλα;

5. Σε αυτή την ταμπλέτα, μετά την αναβάθμιση στην 4η έκδοση του android, θα δουλεύει κανονικά το τηλέφωνο ή δεν θα υπάρχει πλέον αυτή η δυνατότητα;

 

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων όσους θα κάνουν τον κόπο να μου απαντήσουν!

 

Παιδιά βρήκα και άλλον ένα οδηγό για την ταμπλέτα SGT-P1000 , για να περάσουμε την τελευταία έκδοση για android Ice Cream Sandwich.

Δεν έχετε παρά να πατήσετε στον παρακάτω σύνδεσμο: http://colekcolek.com/2012/01/30/install-ice-cream-sandwich-samsung-galaxy-tab/

Όποιος την περάσει ας μας γράψει πως παίζει και τις εντυπώσεις του απο αυτήν!

Edited by Tyxerakias
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

καλη σας μερα παιδια.θα ηθελα να σας ρωτησω αν γνωριζει καποιος τα στοιχεια της stock rom (pda,csc,phone) για το p6210.θα σας ημουν ευγνωμων. προκειται για εναν φιλο οπου περασε καποιες custom rom και δεν ειχε κρατησει backup .(φιλε μου "tyxerakias" ξαναδημοσιευω το μνμ του pm που σου εστειλα ουτως ωστε οταν βρεθει να μπει σαυτην την δημοσια συζητηση και να ειναι ορατο στους ενδιαφερομενους :wink: .
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βρήκα και άλλον ένα οδηγό για την ταμπλέτα SGT-P1000 , για να περάσουμε την τελευταία έκδοση για android Ice Cream Sandwich.

Δεν έχετε παρά να πατήσετε στον παρακάτω σύνδεσμο: http://colekcolek.com/2012/01/30/install-ice-cream-sandwich-samsung-galaxy-tab/

Όποιος την περάσει ας μας γράψει πως παίζει και τις εντυπώσεις του απο αυτήν!

 

Το άρθρο που παραθέτεις είναι περσινό και παμπάλαιο. Όποιος θέλει να βάλει την CM9 που πια είναι stable μπορεί να τη βρει από το XDA. Προσοχή τι φλασάρουμε...

Το ίδιο ισχύει για το video που αν και πιο πρόσφατο, δίνει μόνο την παλιά rc1 έκδοση. Προσωπικά δε συνιστώ αυτά τα αρχεία σε όποιον θέλει μια σταθερή rom.

 

Γειά σας και πάλι!

Είμαι δεύτερη φορά κάτοχος ενός Samsung Galaxy Tab GT-P1000 και θέλω πριν προβώ σε αναβάθμιση:

1. Να μπορέσω να σώσω τα κομμάτια απο τα οποία αποτελείται το λογισμικό ,δηλαδή τα PIT, PDA , ή αντίστοιχα .pit, .md5 και dbdata;

2. Χρειάζομαι κάποιο πρόγραμμα σαν το odin3 ,για να τα αποθηκεύσω στον Ηλεκτρονικό μου Υπολογιστή , όταν θελήσω να ξανά περάσω αυτή την έκδοση firwmware 2.2 με ,P1000BUJI3 και με FROYO.BUJI4;

3. Ποιός άλλος οδηγός μας βοηθά να περάσουμε την ICE CREAM SANDWICH -4η έκδοση στην συγκεκριμένη ταμπλέτα; Ποιά τα αντίστοιχα PIT, PDA, DBDATA αρχεία για να το κάνουμε αυτό;

4. Θα έχει όλες τις επίσημες εφαρμογές ο οδηγός αυτός ή θα χρειαστεί να προσθέσουμε υλικό για να τα έχουμε όλα;

5. Σε αυτή την ταμπλέτα, μετά την αναβάθμιση στην 4η έκδοση του android, θα δουλεύει κανονικά το τηλέφωνο ή δεν θα υπάρχει πλέον αυτή η δυνατότητα;

 

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων όσους θα κάνουν τον κόπο να μου απαντήσουν!

 

 

1. Υπάρχουν όλα σε link στο πρώτο μήνυμα του θέματος.

2. Βλ. 1. Ναι, χρειάζεσαι το Odin και τις οδηγίες που προανέφερα.

3. Δεν υπάρχει επίσημη ics της samsung για το tab αυτό. Κατά συνέπεια ο μόνος τρόπος να βάλεις ics είναι να περάσεις κάποια custom rom όπως η CM9 που βρήκες. Οι cyanogen mod roms δεν έχουν pit και pda και τέτοια και η διαδικασία εγκατάστασης είναι τελείως διαφορετική.

4. Εξαρτάται. Αν είναι Samsung εφαρμογές φυσικά δε θα υπάρχουν. Ξαναλέω, δεν υπάρχει επίσημη ics.

5. Θα δουλεύει. Θα λείπουν μόνο όσα έχει προσθέσει η Samsung. Δηλαδή θα είναι stock android.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Εφόσον αυτή η rom είναι stock και όχι official , μήπως μπορούμε να βρούμε τις εφαρμογές της Samsung , όπως είναι παραδείγματος χάρη το "Παγκόσμιο Ρολόϊ " και να τις προσθέσουμε μόνοι μας στην Ice Cream Sandwich έκδοση;

Λογικά δεν πρέπει να γίνεται; Το έκανε ποτέ, κάποιος αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον αυτή η rom είναι stock και όχι official , μήπως μπορούμε να βρούμε τις εφαρμογές της Samsung , όπως είναι παραδείγματος χάρη το "Παγκόσμιο Ρολόϊ " και να τις προσθέσουμε μόνοι μας στην Ice Cream Sandwich έκδοση;

Λογικά δεν πρέπει να γίνεται; Το έκανε ποτέ, κάποιος αυτό;

 

Έχεις μπερδέψει τις έννοιες stock και official. H rom αυτή δεν είναι stock, είναι custom. (Mod). Stock λέμε την official απείραχτη rom είτε είναι Samsung, είτε καθαρό AOSP android. H CM9 δεν είναι stock.

Η απάντηση στην ερώτηση σου είναι όχι, δε γίνεται για τις περισσότερες εφαρμογές της Samsung, οι οποίες είναι odexed και περιμένουν touchwiz και Samsung stock framework (προφανώς και έχουν προσπαθήσει πολλοί)

 

 

ΕDIT: Στην πρώτη σελίδα ανέβηκαν links για τις τελευταίες επίσημες ελληνικές Samsung stock roms για τα P1000, P1000(voda), P1010, P6200. Λείπει αυτή του P6210, αν κάποιος το έχει από Ελλάδα ας μας πει ποια έκδοση φοράει.

Για όσους ενδιαφέρονται, για το P6210 έχει βγει ICS 4.0.4 έκδοση στην Αγγλία, η οποία περιέχει και ελληνικά. Είναι εδώ: http://www.hotfile.com/dl/164204765/7e87ad4/P6210XXLPN_P6210OXALPN_XEU.zip.html

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και πάλι!

Τελικά η τύχη δεν είναι με το μέρος μου.

Το λέω αυτό γιατί και η δεύτερη μου ταμπλέτα (SGT-P1000) , κόλλησε στην οθόνη "download mode" και δεν λέει να ξεκολλήσει απο εκεί.

Όσο κι αν προσπαθώ με χρήση του odin 1.70 να περάσω ξανά την τελευταία έκδοση του android (Gingerbread) , προς το τέλος είτε κολλάει και δεν λέει να πάει παρακάτω, είτε πετάει μήνυμα αποτυχίας - μήνυμα σφάλματος και δεν ξέρω τι να κάνω.

Η ερώτηση μου είναι η εξής: Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να σβήνεις τα πάντα απο την ταμπλέτα σου, δηλαδή να την καθαρίζει με λίγα λόγια και να την αφήνει κενή, για να μπορέσω να ξανά περάσω την Rom , ξανά;

 

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Εχεις εγκαταστησει φιλε μου τους drivers της samsung?αν οχι καντο και κανε ενα restart το pc σοτ μημπως και οφειλεται σε αυτο.οι επιλογες στο Odin τις τσεκαρησες αν ειναι σωστες?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab 7 / 7 Plus (P1000 / P6200)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...