Jump to content

Sony Ericsson S700i


bigalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια χαρα.

Σημερα κοιταξα ποιο firmware εχει το τηλ, και ειδα οτι γραφει R3M008.

Εχει βγει αλλο μετα απ αυτο?

 

Θοδωρος.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

VeCo thanx sti vodafone sta 128 tis exoun 49 E eno o germanos 39, kati moy elegan sti voda oti exoyn tin sony tin original, diladi o germanos exei ti maimou? telos panton 10 E einai 10 E....

 

Πάντως εγώ έχω στο κινητό μου 128ΜΒ Sandisk την οποία πήρα μαζί με το κινητό 61 ευρώ :!: και μάλιστα από Γερμανό :!:

Πάρε εκείνη που έχει ο Γερμανός είτε Sandisk είναι είτε Sony, η τιμή είναι εξαιρετική και δεν υπάρχει και καμιά ιδιαίτερη διαφορά στην απόδοση της κάρτας.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

pws mporei na dei kapoios poio firmware exei?
opos eisai stin arxiki othoni pata: -> * <- <- * <- *

meta pata service info kai meta plirof.logism. to leei pano-pano.

ego exo tin R3F008 kai exei epilogi stin kamera gia diarkeia video. gia mms kai aperioristo. patas aperioristo kai eisai coooooooooooool :lol: :lol: :lol: :lol: Einai poli palio to firmware mou??? :worry: :worry:

Link to comment
Share on other sites

αυτα...αα και κατι ακομη ειχα δει παλια καποια παιδια που ρωταγανε για το αν παιρνει και αλλον ηχο στα μνμ εκτος αυτων που εχει...ναι παιρνει (οχι απο μονο του ομως) αλλα θελει ενα ειδικο προγραμματακι που εχει κυκλοφορισει και λιγο να ξερεις....βεβαια εχει αναλυτικες οδηγιες αλλα...οκ.., + τωρα τελευταια ανακαληψα οτι υπαρχει και τροπος να μην εμφανιζεται ο provider στο κινητο αλλα να μπορεις να βαλεις εσυ κατι δικο σου η καθολου....αλλα παλι τα ιδια με προγραμματακι απο Η/Υ....(πολλα ειπα... :p ) σορρυ αν σας κουρασα...

 

 

Δεν μας κουρασες καθολου! Ισα ισα που μας αναψες φωτιες!!

 

Ποια ειναι αυτα τα προγραμματα?

Που τα βρηκες?

Link to comment
Share on other sites

opos eisai stin arxiki othoni pata: -> * <- <- * <- *

meta pata service info kai meta plirof.logism. to leei pano-pano.

ego exo tin R3F008 kai exei epilogi stin kamera gia diarkeia video. gia mms kai aperioristo. patas aperioristo kai eisai coooooooooooool :lol: :lol: :lol: :lol: Einai poli palio to firmware mou??? :worry: :worry:

 

Κι εγώ την ίδια έχω, νομίζω έχει βγει R3M008...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

dinosss Λοιπον το ενα το site τελικα το ειχα αποθηκευση το αλλο θα προσπαθησω να το βρω παλι..(βλεπεις το ειδα δυσκολο αρα δεν εδωσα παρα πολυ μεγαλη σημασια.. :( )....τωρα δεν ξερω αν μπορω να δωσω link απευθειας, για αυτο για περισσοτερες πληροφοριες πατα εδω Αν καποιος μπορεσει και το καταφερει η εστω ασχοληθει ας μας πει και εμας... :)

Η γνώση μας κάνει περήφανους, η σοφία ταπεινούς!

 

Our forum ===>> IrCtAlK Forum :)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πήρα από Γερμανό στην Ν.Εγνατια με Παπάφη τη sony στα 128 με 39 Ε και είναι made in japan (αν σημαίνει κάτι αυτό).

Αν και μικρή η χωρητικότητα των 128 ωστόσο μπορώ πλέον να έχω περισσότερα video clip. Όσοι θέλουν ας δουν το thread για P900 όπου κάποιοι ανεβάζουν video clips και αποσπάσματα από ταινίες. Σε μια που έχω εγώ αν και τα γράμματα είναι μικρά ωστόσο διαβάζονται σχετικά άνετα.Οπότε λέω να δοκιμάσω τώρα να περάσω και καμμιά ταινία. Ειδικά μετά τη μετατροπή και με το PV Author τα αποτελέσματα ειναι καταπληκτικά.

Κάποιοι παλιότερα έλεγαν ότι με την R3M ακόμα και αν το έχεις στο αθόρυβο όταν βγάζεις φωτό δεν απενεργοποιείται ο ήχος του κλείστρου. Ισχύει αυτό?(Σημαντικός λόγος να μην κάνω αναβάθμιση :-) γιατί δεν νομίζω ότι έχει καμμιά άλλη σημαντική διαφορά -πέρα από τη μεγαλύτερη διάρκεια συνεχόμενου βίντεο). Έχω την R3F, η αμέσως επόμενη είναι η R3M ή υπάρχει και κάποια ενδιάμεση?

Link to comment
Share on other sites

lalakis Εγω εχω την r3m και δεν εχω κανενα προβλημα με τον ηχο κλειστρου...οταν ειναι αθοριβο δεν κανει θοριβο.... :) :D

Η γνώση μας κάνει περήφανους, η σοφία ταπεινούς!

 

Our forum ===>> IrCtAlK Forum :)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω R3F και πάλι δεν ακούγεται...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Πω πω τι εγινε βρε παιδια πολυ εγκαταληψη βλεπω στο συγκεκριμενο θεμα...... Λοιπον να ρωτησω εχω μια <<πρωσοψη>> (housing) για το κινιτουλη μας....που θα παω για να τη βαλω???γιατι ως τωρα γερμανο πηγα και μου ειπαν οχι....ξερει κανεις?????? :)

Η γνώση μας κάνει περήφανους, η σοφία ταπεινούς!

 

Our forum ===>> IrCtAlK Forum :)

Link to comment
Share on other sites

Πω πω τι εγινε βρε παιδια πολυ εγκαταληψη βλεπω στο συγκεκριμενο θεμα...... Λοιπον να ρωτησω εχω μια <<πρωσοψη>> (housing) για το κινιτουλη μας....που θα παω για να τη βαλω???γιατι ως τωρα γερμανο πηγα και μου ειπαν οχι....ξερει κανεις?????? :)

 

i kaliteri topothesia einai to kontinotero sou ericsson service center. allios se kana allo magazaki.tou testin 9volto i isos kana plaisio.allios pare to katsavidaki kai vgaltou ta matia!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως όταν είχα ρωτήσει επειδή ήταν γραντζουνισμένη η οθόνη

μου είπαν ότι κάνει 50 ευρώ το κάθε τμήμα.

Δλδ 50 ευρώ το πληκτρολόγιο, 50 ευρώ το πίσω, 50 ευρώ το μπροστινό τμήμα,

50 ευρώ όλο το σύστημα που καλύπτει τον φακό!

 

ΠΑΡΕ ΠΑΡΕΕΕ όλα 50 ευρώ!

Πανάκριβα τα ανταλλακτικά!

:(

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως όταν είχα ρωτήσει επειδή ήταν γραντζουνισμένη η οθόνη

μου είπαν ότι κάνει 50 ευρώ το κάθε τμήμα.

Δλδ 50 ευρώ το πληκτρολόγιο, 50 ευρώ το πίσω, 50 ευρώ το μπροστινό τμήμα,

50 ευρώ όλο το σύστημα που καλύπτει τον φακό!

 

ΠΑΡΕ ΠΑΡΕΕΕ όλα 50 ευρώ!

Πανάκριβα τα ανταλλακτικά!

:(

JESUS CHRIST!!!!!!!!!!!!!!!!!! :blink: :blink: OI APATEONES ME A KEFALAIO.

Link to comment
Share on other sites

Κοπανάνε πολύ στα ανταλακτικά...

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Ένας φίλος μου πήρε το w800 και καταλήξαμε ότι εντέλη πρέπει να είναι το καλύτερο μοντέλο της αγοράς. Παρόλα αυτά η εξωτερική του εμφάνιση χάνει σε σχέση με την ασημένια του S700, αυτό όμως που ζήλεψα είναι το RDS που έχει το ραδιόφωνο του w800, μήπως υπάρχει άραγε τρόπος να μπει και στο S700 ;
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς, δεν μπορείς να ''βάλεις'' RDS στο S700i.

Όντως η εμφάνιση του S700 τα πλαστικά του, η ποιότητα κατασκευής του τα πάντα

είναι άνωτερα απο το W800!

:)

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

1. Πως μπορώ να βάλω ανοιχτή ακρόαση στο S700 ;

2. Ξέρετε να έχει βγει κανένα ιδιαίτερα καλό προγραμματάκι για το S700 ή όλα τα καλά είναι μόνο για το P910 ;

Link to comment
Share on other sites

1. Πως μπορώ να βάλω ανοιχτή ακρόαση στο S700 ;

 

Όταν καλείς ή όταν σε καλούν και αφού απαντήσεις (ή απαντηθεί η κλήση σου), πατάς το κουμπί εισόδου στο μενού (το μεσαίο του πολυπλήκτρου) και ακολούθως επιλέγεις ΕΝΕΡΓ. ΜΕΓΑΦΩΝΟΥ.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Re paidia na kanw mia erwthsh sxetika me to S700? To eixa agorasei molis eixe vgei kai genika mou arese polu san kinhto!!! Omws auto pou me kourase htan pws htan sxetika argo. Moipos meta apo toso kairo pou kukloforei uparxei kanena Firmware pou na to kanw na douleuei pio grhgora?
Link to comment
Share on other sites

Re paidia na kanw mia erwthsh sxetika me to S700? To eixa agorasei molis eixe vgei kai genika mou arese polu san kinhto!!! Omws auto pou me kourase htan pws htan sxetika argo. Moipos meta apo toso kairo pou kukloforei uparxei kanena Firmware pou na to kanw na douleuei pio grhgora?

ego gia paradeigma to exo edo kai 3 mines peripou alla den einai kai oti grigorotero. den ksero an einai pio grigoro apo palia alla s' emena mou fainetai arketa argo. kai psilo xiroterepse i taxitita tora pou exei gemisei kai i mnimi sigkritika me otan to protopira. elpizo na voithisa :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Τι γίνεται τελικά με το προστατευτικό λαστιχάκι για τις επαφές του φορτιστή? Μια βδομάδα αρνιέται να κλείσει μετά είναι σαν καινούριο. Έχει βρει κανείς κανένα κόλπο να κλείνει? Να του βάλω σελοτέιπ μήπως?

Και οι φωτογραφίες τελικά πως γίνονται ζουμ? Εκτός από το μέγεθος που πρέπει να είναι νομίζω μέχρι 640 τι άλλες προυποθέσεις υπάρχουν?

Link to comment
Share on other sites

Τι γίνεται τελικά με το προστατευτικό λαστιχάκι για τις επαφές του φορτιστή? Μια βδομάδα αρνιέται να κλείσει μετά είναι σαν καινούριο. Έχει βρει κανείς κανένα κόλπο να κλείνει? Να του βάλω σελοτέιπ μήπως?

Και οι φωτογραφίες τελικά πως γίνονται ζουμ? Εκτός από το μέγεθος που πρέπει να είναι νομίζω μέχρι 640 τι άλλες προυποθέσεις υπάρχουν?

Εγώ το αφαίρεσα...

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Nai file mou boithises... Me auta pou mou les logika tha einai to idio asxhma argo me to diko mou otan to eixa. Yparxei omws kai i periptwsh na exoume to idio Firmware kai na mhn exeis kapoio neotero pou isws na exei veltiwthei i taxuthta... Auta dustuxos giati i SE evale thn upologistikh dunamh tou K700i mesa sto S700i kai einai logiko me diplasia analush othonis kai 265.000 xrwmata enadi twn 65.000 na einai pio argo. Krima giati apo Design to kinhtaki skizei.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson S700i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...